Fortuna

Ocena redakcji: 4.9 / 5

Rejestrując się przez ten specjalny link otrzymasz: Darmowe 20 zł bez wpłaty (za pełną rejestrację konta) + Darmowy zakład za 10 zł (za rejestrację z kodem, który będzie uzupełniony w formularzu po kliknięciu w powyższy link) + 3 „zakłady bez ryzyka” na łączną kwotę aż 300 zł („zakłady bez ryzyka” w wysokości 3 x 100 zł przyznawane są w kilka minut po rejestracji, do wykorzystania w ciągu 48h). W przypadku otrzymania zwrotu pieniądze można od razu wypłacić (nie trzeba nimi obracać). Zaliczka na EURO - dwa gole przewagi Twojej drużyny i już zgarniasz pełną wygraną (w Fortunie ta promocja obejmuje wyłącznie zakłady "1X2" oraz "Gotowce" na wszystkie mecze EURO 2024)! AKO Bonusy - Twoje wygrane na kuponach AKO powiększane o nawet 70%, automatycznie! Konieczna rejestracja przez ten specjalny link (w formularzu automatycznie będzie podany kod promocyjny uprawniający do odbioru bonusów).

Fortuna

 • Jeden z pierwszych w Polsce bukmacherów, który rozpoczął działalność w punktach stacjonarnych już w 1996 r. (dawniej znany jako Profesjonał).
 • Bukmacher Fortuna w 2012 r. jako pierwszy w Polsce otrzymał zezwolenie na działalność przez Internet.
 • Fortuna aktywnie wspiera polski sport, będąc głównym sponsorem Legii Warszawa i Radomiaka Radom oraz sponsorem tytularnym polskiej 1. ligi piłkarskiej (Fortuna 1. Ligi) i piłkarskiego Pucharu Polski (Fortuna Pucharu Polski). Bukmacher sponsoruje także polską federację MMA - KSW, żużlową PGE Ekstraligę oraz amatorskie rozgrywki piłki nożnej 6-osobowej - PlayArena.
Przejdź na stronę bukmachera

Zalety

 • stosunkowo wysokie kursy bukmacherskie
 • szeroka oferta zakładów bukmacherskich, w tym także zakładów live
 • możliwość obstawiania sportów wirtualnych
 • tysiące transmisji sportowych na żywo
 • szybka i czytelna strona internetowa bukmachera
 • możliwość wnoszenia zakładów przez internet, ale także bardzo duża liczba punktów naziemnych
 • opcja cash-out
 • funkcjonalna aplikacja mobilna
 • 2 rodzaje programu lojalnościowego: Fortuna Klub Plus i Mistrzostwa Typerów
 • możliwość szybkiej rejestracji (bez przesyłania skanu dowodu osobistego)
 • duża liczba ciekawych pomocy merytorycznych dla graczy
 • szeroki wybór metod płatności
 • wypłaty realizowane każdego dnia roboczego
 • profesjonalna obsługa klienta

Wady

 • wprowadzone ograniczenia dostępu do transmisji spotkań. Klient musi być nie tylko zalogowany, ale musi również posiadać jakieś środki na swoim koncie gracza. Oprócz tego na koncie musi mieć zagrany kupon, nie dawniej niż 168 godzin (7 dni) wstecz
 • brak możliwości kontaktu telefonicznego

Fortuna - informacje o bukmacherze

Nazwa bukmacheraFortuna
Adres stronywww.efortuna.pl
Rok powstania firmy1996 (jako Profesjonał Sp. z o.o.). Pod nazwą
Miejsce siedziby firmyPolska (Cieszyn, ul. Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego 15)
Zezwolenie na działalność przez Internet wydane w PolscePS4.6831.22.2017, wydane dnia: 22 stycznia 2018 r. (pierwsze zezwolenie o nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565 Fortuna otrzymała w 2012 r., ale po 6 latach musiało zostać ono odnowione). Fortuna jako pierwszy bukmacher w Polsce otrzymał zezwolenie na działalność przez Internet
Minimalna wysokość wpłatyZależy od metody płatności. W przypadku karty płatniczej, PayU i BLIK minimalna wysokość wpłaty wynosi 1 zł, a w przypadku wpłaty poprzez Tpay.com 0,01 zł. Jednak minimalna kwota za jaką można obstawić zakład wynosi 2 zł
Dostępne metody wpłatyPayU oraz TPay (karta płatnicza lub szybki przelew), BLIK, e-portfel Skrill, możliwa jest także wpłata gotówką lub kartą w punkcie bukmachera. Wpłata powinna zasilić konto gracza w ciągu kilku sekund
Minimalna wysokość wypłaty0,01 zł
Dostępne metody wypłatyprzelew bankowy. Wypłaty realizowane są w dni robocze o godz. 12.00
Transmisje na stronieTAK (Fortuna TV). Dostępne są transmisje m.in. z: La Liga, Serie A, NHL
Przydatne narzędziaWyniki, statystyki
Bonus powitalny i inne promocjeZakłady Bez Ryzyka (3 x 100 zł, maks. 300 zł), 20 zł za pełną rejestrację, 10 zł za podanie kodu MAKSYMALNYBONUS i dokonanie pierwszej wpłaty. Łącznie nawet 330 zł na start
Kod promocyjnyMAKSYMALNYBONUS

Fortuna – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Czy Fortuna to aktualnie najlepszy bukmacher w Polsce?

W Polsce działa już kilkunastu legalnych bukmacherów, a wśród nich Fortuna. Jednak w przygotowanym przez naszych specjalistów rankingu firma ta nie zajmuje pierwszego miejsca. Aby dowiedzieć się który bukmacher jest najlepszy sprawdź aktualny ranking bukmacherów.

Jaki bonus powitalny oferuje bukmacher Fortuna?

Fortuna dla nowych graczy oferuje bonus powitalny w wysokości aż 330 zł! W skład pakietu powitalnego Fortuny wchodzą: Darmowe 20 zł na start (bonus bez depozytu, za pełną rejestrację konta), Bonus 10 zł za podanie podczas rejestracji kodu MAKSYMALNYBONUS i wykonanie pierwszej wpłaty, 3 Zakłady Bez Ryzyka (3 x 100 zł). UWAGA: Aby otrzymać pełny powyższy pakiet bonusów, należy wprowadzić w formularzu rejestracyjnym specjalny kod promocyjny: MAKSYMALNYBONUS. Aby skorzystać z najlepszej oferty bonusów możesz też kliknąć tutaj – specjalny link rejestracyjny z uzupełnionym kodem.

Jaki jest kod promocyjny w Fortunie i czy trzeba go podać podczas rejestracji?

Specjalny kod promocyjny w Fortunie to: MAKSYMALNYBONUS. Podając ten kod w formularzu podczas rejestracji otrzymasz dodatkowy bonus (poza standardową ofertą powitalną) w postaci 10 zł na grę (bonus wyższy niż standardowo). Tutaj specjalny link rejestracyjny z uzupełnionym kodem.

Czy Fortuna to legalny bukmacher w Polsce?

Oczywiście! Jest to najstarszy legalny bukmacher działający na terytorium Polski. Bukmacher Fortuna jako pierwszy rozpoczął przyjmowanie zakładów w punktach stacjonarnych (w 1996 roku) oraz jako pierwszy w Polsce otrzymał zezwolenie na organizowanie zakładów przez Internet (w 2012 roku). Fortuna to całkowicie legalna firma bukmacherska, która odprowadza w Polsce podatki. Roczny obrót firmy stanowi ponad 30% rocznego obrotu całej legalnej branży bukmacherskiej w Polsce, co oznacza, że mniej więcej co trzecia złotówka przeznaczana w Polsce na legalne zakłady trafia właśnie do Fortuny! Aby przejść na stronę bukmachera i odebrać bonus powitalny w łącznej wysokości aż 2.720 zł kliknij w ten specjalny link rejestracyjny (dzięki temu uzyskasz bonus wyższy niż ten dostępny w standardowej ofercie).

Fortuna zakłady bukmacherskie – opinie i recenzja

Fortuna to bukmacher dobrze znany polskim graczom. Na naszym rynku istnieje już od 1996 r., choć w pierwszych latach działalności funkcjonował pod nazwą Profesjonał. Bukmacher Profesjonał został przekształcony w Fortunę na przełomie roku 2007/2008 i od tego czasu funkcjonuje już pod taką nazwą. Marka Fortuna należy do czeskiej firmy Fortuna Entertainment Group i w Europie Środkowej jest największym operatorem zakładów wzajemnych, a jej akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. Licencję na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Internecie Fortuna otrzymała jako pierwsza w Polsce – w styczniu 2012 r. (nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565). Posiadanie zezwolenia jest równoznaczne z tym, że  Fortuna zakłady bukmacherskie to w pełni legalny i bezpieczny operator zakładów wzajemnych. Natomiast jego ugruntowana pozycja w naszej części świata potwierdza wiarygodność i wypłacalność bukmachera Fortuna.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że zezwolenie na oferowanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych jako pierwsza w Polsce również uzyskała firma Profesjonał Sp. z o.o. (dzisiejsza Fortuna). Bukmacher ten pozostaje więc pionierem polskiego rynku zakładów bukmacherskich, zarówno tych stacjonarnych (jako Profesjonał), jaki i tych online (już jako Fortuna).

Opinie na temat wnoszenia zakładów bukmacherskich u tego bukmachera są oczywiście rozmaite, co wynika z różnych oczekiwań typerów oraz indywidualnych doświadczeń. Podejmując decyzję, u którego operatora zakładów wzajemnych warto obstawiać wyniki spotkań sportowych lub innych wydarzeń, trudno jednak opierać się jedynie na obiegowych opiniach. My dołożyliśmy wszelkich starań, by w obiektywny sposób przedstawić informacje na temat zasad zawierania zakładów sportowych u bukmachera Fortuna. Oferta na zakłady, akcje promocyjne, rejestracja i sposoby korzystania z usług operatora oraz wszelkie inne istotne zagadnienia dotyczącego tego, jak grać w Fortunie – wszystko to szczegółowo opisujemy poniżej.

Gdzie i jak grać w Fortunie?

Punkty naziemne Fortuna – godziny otwarcia i lokalizacja

Fortuna - punkt stacjonarnyPo pierwsze bukmacher posiada  aż ponad 600 punktów naziemnych rozmieszczonych w całym kraju, w których można kupować kupony na interesujące nas spotkania. Trzeba przyznać, że w tej kwestii zdecydowanie wybija się on na tle konkurencji. Dotyczy to nie tylko liczby lokali, ale też ciągłego udoskonalania oferty dostępnej w punktach bukmachera Fortuna. Godziny otwarcia punktów stacjonarnych uzależnione są od dnia tygodnia – najczęściej pora otwarcia przypada na godzinę 9:30, choć w sobotę i niedzielę otwierane są jeszcze wcześniej. Punkty sprzedaży zamykane są w zależności od dnia tygodnia między godziną 17:30 a 19:00 (najpóźniej w piątek). Jeśli chodzi o lokalizację placówek stacjonarnych to umieszczone są w one całej Polsce – nie tylko największych aglomeracjach miejskich, ale też mniejszych miastach i miasteczkach. Największe zagęszczenie punktów występuje w Polsce centralnej i na Górnym Śląsku. Pełna lista miejsc, gdzie można obstawiać zakłady bukmacherskie, dostępna jest na stronie internetowej bukmachera Fortuna. Godziny otwarcia także są tam zamieszczone.

Punkty naziemne zawsze były mocną stroną tego bukmachera, a ich baza budowana jest już od 1996 roku, kiedy to aktualna Fortuna rozpoczynała działalność jeszcze pod nazwą Profesjonał. W tamtych czasach gra przez Internet u tego bukmachera nie była możliwa, natomiast punkty bukmachera Profesjonał systematycznie pojawiały się w coraz większej ilości lokalizacji na terenie Polski. Firma Profesjonał Sp. z o.o. jako pierwsza w Polsce rozpoczęła przyjmowanie zakładów w punktach stacjonarnych. Z czasem dołączyło kilka kolejnych firm, ale Profejonał wciąż pozostawał jedną z kluczowych firm na polskim rynku zakładów bukmacherskich i tak też jest do dziś, choć od wielu lat nie jest to już Profesjonał, a Fortuna.

Fortuna online

Drugą opcją jest skorzystanie z oferty zakładów za pośrednictwem internetowego serwisu eFortuna. Warto wspomnieć, że to właśnie bukmacher Fortuna była prekursorem wprowadzenia bukmacherki do Internetu w Polsce , więc ma  w tej materii ogromne doświadczenie. Serwis eFortuna nie tylko przedstawia bardzo szeroką ofertę zakładów i kursy bukmacherskie na najważniejsze wydarzenia, ale też dba o promocję odpowiedzialnej i bezpiecznej gry, udostępnia fachowe samouczki oraz bardzo funkcjonalną aplikację mobilną. Sama strona internetowa jest przejrzysta i intuicyjna, nietrudno znaleźć określoną dyscyplinę sportową, wyniki oraz statystyki spotkań czy informacje o aktualnych promocjach – wszystko znajduje się w widocznym miejscu na stronie głównej. Trzeba przyznać, że Fortuna online może być dobrą alternatywą lub uzupełnieniem oferty dostępnej w punktach naziemnych. Żeby jednak móc faktycznie korzystać z serwisu eFortuna, konieczna jest uprzednia rejestracja – o tym jak jej dokonać, piszemy nieco niżej.

Fortuna mobile

Fortuna mobileAplikacja na urządzenia mobilne to narzędzie, które zdecydowanie usprawnia i przyspiesza obstawianie zakładów bukmacherskich. Aplikacja stworzona na potrzeby osób, które grają w Fortunie, mocno wyróżnia się wśród rozwiązań stosowanych przez innych legalnych bukmacherów w Polsce. Przede wszystkim jest naprawdę funkcjonalna i intuicyjna w obsłudze. Prosta nawigacja i ciekawe opcje sprawiają, że stawianie kuponów jest jeszcze przyjemniejsze.  Po uruchomieniu aplikacji na smartfonie możemy na żywo śledzić wyniki spotkań sportowych, sprawdzać specjalistyczne, na bieżąco aktualizowane statystyki, a nawet oglądać transmisje meczów na żywo. Dochodzi do tego szereg innych funkcjonalności, takie jak np.: szybkie zakłady, Early cash-out czy skaner, za pomocą którego szybko sprawdzisz postawiony kupon. Co więcej, przemyślna aplikacja współpracuje ze smartwatchami, dzięki czemu nawet nie włączając apki, możesz być powiadamiany o swoich kuponach czy promocjach.

Przy użyciu tego oprogramowania Fortuna mobile błyskawicznie obstawisz kupon (przytrzymując wybrany kurs) i równie łatwo wypłacisz depozyt. Co jednak głównie podkreślają sami typerzy, poruszanie się w aplikacji jest po prostu szybsze i efektywniejsze, niż kiedy wejdziemy na stronę internetową bukmachera poprzez przeglądarkę. Jeśli pojawi się jakiś typ bukmacherski o niespodziewanie wysokim lub pewnym kursie, tu znajdziesz go dużo łatwiej i szybciej będziesz mógł odpowiednio zareagować.  Aby skorzystać z tego rozwiązania trzeba posiadać telefon z systemem Android lub Apple iOS i pobrać na niego aplikację. Odnośnik zobaczysz po wejściu na stronę internetową bukmachera przez przeglądarkę w telefonie – wyświetli się na samej górze ekranu.

Rejestracja w Fortunie

Fortuna - rejestracja

Rejestracja w serwisie eFortuna jest szybka i nie powinna przysparzać problemów. Żeby się zarejestrować, trzeba wejść na stronę internetową Fortuny i kliknąć w przycisk „Rejestracja”. Pojawi się ekran formularza, w którym należy podać podstawowe dane osobowe oraz ustalić login i hasło do logowania w serwisie. Przesyłanie skanu dowodu czy też wpisywanie numeru rachunku bankowego nie jest w tym momencie potrzebne, jeśli chcemy na razie założyć jedynie konto tymczasowe. Ważnym punktem jest natomiast zaznaczenie opcji potwierdzającej chęć otrzymania bonusu powitalnego – w ten sposób zyskamy punkty, które będziemy mogli wymienić w e-sklepie Fortuny np. na freebety. Konieczna jeszcze jest akceptacja regulaminu i złożenie stosownych oświadczeń związanych z użytkowaniem serwisu eFortuna. Po kliknięciu w przycisk „zarejestruj” na podany podczas rejestracji adres e-mailowy zostanie wysłany link aktywacyjny, a po jego otworzeniu konto zostaje aktywowane.

Jednak tzw. szybka rejestracja, choć pozwala korzystać z serwisu eFortuna, a także z oferty powitalnej, wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Konto tymczasowe obejmują limity wysokości wygranej z 1 kuponu, a ograniczona jest też wysokość depozytu gracza. Co więcej, nawet jeśli na koncie pojawią się środki z wygranych zakładów sportowych, nie ma możliwości ich wypłacenia na rachunek bankowy. Aby odblokować tę opcję, a także znieść ograniczenia, konieczne jest dokończenie rejestracji i zmiana statusu konta na konto stałe. Pamiętaj, że masz na to dokładnie 28 dni. Pełna rejestracja wymaga przesłania skanu lub wyraźnej fotografii dowodu osobistego, co pozwoli bukmacherowi potwierdzić Twoją tożsamość i fakt ukończenia 18 r.ż. Należy też podać brakujące dane osobowe. Po pomyślnym wyniku weryfikacji otrzymasz wiadomość e-mail, że Twoje konto ma już wszystkie uprawnienia.

Fortuna – oferta

Fortuna zakłady bukmacherskie przedstawia bardzo obszerną ofertę internetowych zakładów bukmacherskich – zarówno pod kątem liczby dyscyplin, wydarzeń czy dostępnych lig. Tradycyjnie największy wybór mamy w przypadku meczów piłki nożnej, ale zakłady na zupełnie niszowe dyscypliny sportowe również można znaleźć u bukmachera Fortuna. Oferta jest też wzbogacona o e-sporty, choć póki co koncentruje się głównie na tych najbardziej popularnych typu GO, LoL, DoTa 2. Za to warto wspomnieć, że oferta kursowa Fortuny na e-sporty jest dużo wyższa niż oferowana przez konkurencję. Jeszcze inną kategorią wydarzeń, na które można postawić kupon są wirtualne sporty i tu mamy dość szeroki wachlarz dyscyplin do wyboru, chociaż typerzy nieco narzekają na słabe urozmaicenie zdarzeń, które można obstawiać u bukmachera Fortuna. Oferta zakładów nie ogranicza się oczywiście do wydarzeń sportowych, do wyboru mamy też typy dotyczące zdarzeń ze świata polityki (np. wyborów prezydenckich), a także związanych z rozrywką i społeczeństwem. Osoby, które lubią nietypowe (i długoterminowe) wyzwania może zainteresować np. zakład  dotyczący tego, w którym roku człowiek stanie na powierzchni planety Mars.

W Fortunie można wnosić zakłady pojedyncze, akumulowane oraz systemowe. Tzw. bezpieczne zakłady, czyli w uproszczeniu zakłady akumulowane z ubezpieczeniem także są na stałe w ofercie bukmachera. Obok zakładów długoterminowych bardzo popularne są  produkty na wydarzenia najbliższe, do których należy oferta na dziś oraz oferta na jutro. Jeśli chcesz sprawdzić, jaka jest oferta na dziś, to wystarczy wejść do serwisu eFortuna i w górnym lewym rogu znaleźć okienko wyszukiwania, a następnie zaznaczyć w polu daty „dziś”. Zaznaczając pole „jutro” sprawdzisz natomiast, jak wygląda oferta na jutro przygotowana przez bukmachera Fortuna.

Opinie o Fortunie często koncentrują się na kursach, jakie oferuje, i obiegowa wieść niesie, że są one jak na polski rynek zakładów wzajemnych wysokie. Faktycznie, marże bukmachera są często dość niskie i tym samym kursy są wyższe, a nawet znacznie wyższe niż te proponowane przez konkurencję. Osobną kwestią są dość często pojawiające się w Fortunie promocje na popularne wydarzenia sportowe, dzięki którym do wygranych  kuponów doliczone zostaje jeszcze kilkanaście procent.

Zakłady i wyniki na żywo

Fortuna zakłady bukmacherskie posiada olbrzymie know-how w obszarze zakładów na żywo – w końcu nie kto inny, ale właśnie ten bukmacher jako pierwszy w Polsce wprowadził opcję live do zakładów bukmacherskich. Dyscyplin, na które można postawić kupon jest sporo (należą do nich także e-sporty), a jeszcze więcej samych rynków zdarzeń. Co więcej, gracze bardzo pozytywnie oceniają wyniki na żywo generowane przez bukmachera Fortuna. Do każdego wydarzenia udostępniona jest wizualizacja lub transmisja spotkania, którą możemy oglądać na pełnym ekranie. Opcja podglądu meczu uaktywnia się jednak jedynie wtedy, gdy kupon kupimy najpóźniej tydzień przed spotkaniem. Oprócz tego również w zakładach live możemy na bieżąco śledzić aktualizowane statystyki wydarzenia. Dla bardziej aktywnych graczy wysoce przydatne jest „multiview”, czyli bardzo wygodna możliwość umieszczenia kilku wydarzeń obok siebie i ich równoległego monitorowania.

Fortuna – bonus

Bardzo atrakcyjnie przedstawia się oferta powitalna dla nowych graczy, którzy założą konto u bukmachera Fortuna. Bonus bez depozytu to pierwsza propozycja, dzięki której otrzymane podczas rejestracji punkty możesz wymienić w sklepie bukmachera i od razu zacząć obstawiać zakłady – bez dokonania jakiejkolwiek wpłaty na swoje konto w serwisie eFortuna. Bonus można obrócić tylko za jednym podejściem. Na różnych stronach internetowych związanych z zakładami bukmacherskimi nietrudno znaleźć przydatny kod, tzw. Fortuna kod promocyjny. Bukmacher Fortuna współpracuje z serwisami tego typu, dzięki czemu zyskuje nowych użytkowników. Jak najszybciej otrzymać kod bonusowy? Najlepiej wpisz w wyszukiwarkę hasło typu „kod promocyjny Fortuna”, „kod promocyjny Fortuna 2024” (podaj bieżący rok) czy „Fortuna bonus”. Nie zapomnij podać go podczas rejestracji!

Innym bonusem jest zakład bez ryzyka. W tym przypadku konieczne jest dokonanie pierwszego depozytu oraz wniesienie zakładu. Nawet jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot pełnej kwoty wpłaconej stawki (niepomniejszoną o koszt podatku od gier). Jeśli natomiast wygrasz, pieniądze możesz wypłacić, ale dopiero kiedy znów zagrasz za nie i to stawiając całą stawkę. Zakładając konto w serwisie możesz skorzystać także z innej oferty – Bonus 100%. Mianowicie jeśli w ciągu 10 dni od rejestracji dokonasz depozytu i spełnisz postawione przez bukmachera warunki (przede wszystkim w ciągu 60 dni obrócisz 4-krotność depozytu), zostaniesz nagrodzony bonusem 100%.

Oczywiście Fortuna zakłady bukmacherskie regularnie przygotowuje dla typerów także promocje tymczasowe. Na stronie internetowej Fortuny w zakładce „Promocje” znajdziesz cztery rodzaje promocji. Najczęściej pojawiające się akcje promocyjne przeznaczone dla graczy obstawiających zakłady online to tzw. happy hours (dzięki którym wygraną można zwiększyć o 14%), darmowe bonusy związane z postawieniem kuponu na określone wydarzenie czy zakłady bez ryzyka. Bukmacher Fortuna posiada też specjalną ofertę promocyjną dla osób zawierających zakłady w punktach naziemnych. Ogólnie jednak najłatwiej znaleźć promocję na wydarzenia związane z piłką nożną oraz skokami narciarskimi, ale dość często pojawiają się też bonusy dotyczące mniej popularnych dyscyplin sportowych, a także e-sportów i sportów wirtualnych. Na podstronie bonusy bukmacherskie możesz sprawdzić aktualną ofertę bonusową Fortuny i porównać ją z ofertą innych firm.

Fortuna – program lojalnościowy

Bukmacher Fortuna udostępnia w ramach swojego programu lojalnościowego 2 możliwości. Po pierwsze można wziąć udział w Mistrzostwach Typerów, które rozgrywane są w ramach specjalnego klubu Fortuny. Każdy nowy gracz automatycznie zapisywany jest do Fortuna Klub Plus, a za każdy wniesiony zakład uzyskuje punkty. Po uzbieraniu większej ilości punkty możesz wymienić je w sklepie Fortuny na nagrody, takie jak bonusy, darmowe zakłady czy zakłady bez ryzyka. Natomiast na podstawie wyników graczy bukmacher co miesiąc ustala ranking najlepszych typerów. Tu trzeba już zgłaszać stawiany kupon (online lub w punkcie stacjonarnym) do udziału w konkursie. Punkty „mistrzowskie” są obliczane jako iloczyn 2 parametrów – wskaźnika oraz wypłacanej wygranej. Punktowana jest też np. regularność gracza czy określone wskaźniki stawianych kuponów. Najlepsi mogą liczyć nie tylko na bonusy, ale też atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Sprawdzanie kuponu w Fortunie

W celu sprawdzenia kuponu obstawionego online u bukmachera Fortuna po zalogowaniu się na indywidualne konto i wejściu w menu główne trzeba otworzyć zakładkę „moje kupony”, a w przypadku zakładu na żywo – „moje kupony live”. Wyświetli się lista wszystkich Twoich kuponów, z której musisz wybierać ten, który chcesz sprawdzić i kliknąć w jego numer, a pojawią się informacje dotyczące jego statusu. W przypadku zakładu wniesionego w punkcie stacjonarnym Fortuny szczegóły na jego temat również sprawdzisz za pomocą strony internetowej. Tym razem nie musisz się logować, za to w formularzu „kontrola kuponu”, który znajdziesz na dole strony, powinieneś uzupełnić niezbędne dane: numer kuponu i jego kod kontrolny.

Wpłaty i wypłaty w Fortunie

Fortuna - depozytBukmacher Fortuna postanowił jak najbardziej ułatwić wpłatę środków na konto, dlatego do wyboru mamy wiele różnych metod płatności. Możemy oczywiście wpłacić gotówkę bezpośrednio w punkcie naziemnym, trzeba jednak być przygotowanym na procedurę weryfikacyjną, czyli mieć przy sobie dowód osobisty oraz znać przydzielony numer klienta i swoje hasło. Druga opcja dostępna w lokalu stacjonarnym to doładowanie konta kartą płatniczą. Wpłata drogą elektroniczną  to zdecydowanie więcej możliwości, warto wymienić przelew ekspresowy (PayU i Tpay), kartę płatniczą, BLIK, doładowanie mobilne (poprzez aplikację Fortuna mobile) czy tak popularny wśród typerów Skrill. Wszystkie proponowane systemy płatności są sprawdzone i bezpieczne, a za doładowanie konta bukmacher nie pobiera żadnej prowizji. Minimalna kwota wynosi w większości udostępnionych opcji 1 zł.

Co w przypadku, gdy pieniądze chcemy wypłacić z konta w serwisie eFortuna? Po złożeniu odpowiedniej dyspozycji na stronie internetowej bukmachera, środki zostaną przelane na nasz rachunek bankowy. Wypłata również jest bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi limitami. Dobrze jest jednak wiedzieć, że jeśli wniosek o wypłacenie pieniędzy złożymy po godz. 12:00, przelew dotrze do nas dopiero następnego dnia roboczego.

Chcesz doładować swoje konto przez Internet? Po zalogowaniu się na konto odszukaj pole dotyczące wpłaty, wybierz metodę płatności i podaj wysokość kwoty, jaką masz zamiar wpłacić. Po uzupełnieniu niezbędnych danych zatwierdź transakcję, a po kilku sekundach konto powinno być doładowane. Procedura w aplikacji mobilnej jest podobna, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Oczywiście jeśli decydujesz się na przelew bankowy, musisz wykonać go z poziomu swojego konta w banku i tam dokonać odpowiednich dyspozycji. Z kolei procedura wypłaty środków jest analogiczna: również trzeba zalogować się na konto, wejść w swój profil użytkownika i dalej w opcję „wypłata”, podając wysokość kwoty, jaką chcesz wypłacić.

Podatek od zakładów w Fortunie

Jak każdy legalnie działający operator zakładów wzajemnych w Polsce, również bukmacher Fortuna ma obowiązek odprowadzania 12% podatku obrotowego od każdego zawartego zakładu bukmacherskiego. Standardowo legalni bukmacherzy, chcąc ograniczyć swoje koszty, przerzucają ciężar podatku na osobę kupującą kupon – od razu odliczają kwotę 12% od wniesionej stawki i przeznaczają ją na opłatę podatku. Jest to irytująca praktyka dla samych graczy, dlatego tak dużą popularnością cieszą się liczne promocje w Fortunie, które określane są jako gra bez podatku (obrotowego). W rzeczywistości podatek oczywiście jest odprowadzany do urzędu skarbowego, ale jego koszta bierze na siebie w przypadku akcji promocyjnej bukmacher Fortuna.

Należy jednak być świadomym, że istnieje jeszcze inny rodzaj podatku, który nakładany jest czasem na osoby obstawiające zakłady bukmacherskie. Podatek ten nazywany jest podatkiem od wysokiej wygranej i zostaje nałożony na gracza, jeśli kwota na wygranym kuponie wyniesie powyżej 2280 zł. W takim przypadku pobierane jest 10% od wysokości wygranej. „Podatek od wysokiej wygranej” również jest automatycznie odprowadzany przez bukmachera, jednak w tym przypadku każdorazowo pobierany jest on ze środków gracza.

Obsługa klienta w Fortunie

Jeśli chcemy skontaktować się z konsultantem bukmachera Fortuna, mamy do dyspozycji kilka kanałów komunikacji. Najpierw jednak warto zajrzeć do zakładki „Pomoc” (na dole strony), w której znajdziemy pytania najczęściej zadawane przez innych użytkowników serwisu. To rozbudowana sekcja, dlatego bardzo prawdopodobne, że nasze pytanie spotka się tam z wyczerpującą odpowiedzią. Wiele cennych informacji znajduje się też w sekcji ABC Gracza i tutorialach, czyli samouczkach, które przygotował dla nas bukmacher. W zrozumiały sposób, a także przy użyciu zrzutów ekranów, na których wykonywane są  poszczególne czynności, operator wyjaśnia, jak zawierać zakłady w jego serwisie eFortuna.

Możemy także zadać nasze pytanie bezpośrednio pracownikowi Fortuny – na 2 sposoby. Pierwszą opcją jest formularz kontaktowy, w którym wystarczy wybrać właściwą kategorię pytania i uzupełnić puste pola. Tam też powinniśmy opisać swój problem czy zadać nurtujące nas pytanie. Szybszą metodą kontaktu jest czat online, dzięki któremu merytorycznie przygotowany konsultant powinien udzielić nam jasnej i rzeczowej informacji na interesujący nas temat.

Sponsoring Fortuny

Fortuna zakłady bukmacherskie to marka kojarzona ze sponsoringiem sportowym, co jest zrozumiałe ze względu na liczne akcje sponsorskie tego bukmachera. Przede wszystkim w 2018 r. Fortuna zyskała tytuł oficjalnego sponsora reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Jednak już wcześniej sponsorowała piłkę nożną – w 2017 r. została oficjalnym sponsorem 1. ligi piłki nożnej w Polsce. Od 2012 r. bukmacher sukcesywnie obejmuje sponsoringiem kolejne polskie kluby piłkarskie, w tym Legię Warszawę, GKS Katowice, TS Podbeskidzie, Miedź Legnicę, Raków Częstochowę i Wigry Suwałki. To jednak nadal nie wszystko. Wsparciem Fortuny cieszyły się wielokrotnie wydarzenia takie jak np. Cieszyński Bieg, turnieje siatkówki plażowej Plaża Open i szkółka piłkarska Ireneusza Kościelniaka LUKAM 2012.

Nietypową inicjatywą, którą pod swoje skrzydła wzięła Fortuna jest Playarena.pl. Są to ogólnopolskie, amatorskie rozgrywki futbolu 6-osobowego, których patronem i sponsorem głównym jest Fortuna. Udział w rozgrywkach jest dla zawodników bezpłatny, a najlepszym mogą one otworzyć drogę do Reprezentacji Polski w piłkę nożną 6-osobową. Wszystkie te działania nie tylko promują markę Fortuna, ale też wpływają pozytywnie na kondycję polskiego sportu. Odzwierciedla to tytuł Mecenasa Polskiego Sportu przyznany Fortunie w 2019 r. podczas Gali 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat.

Fortuna – opinie

Każdy legalny bukmacher działający na rynku polskim ma swoje silne i słabsze punkty, jednak zawsze gra w zakładach bukmacherskich posiadających odpowiednią licencję jest bezpieczniejsza niż u bukmacherów nieposiadających zezwolenia (co też jest niezgodne z prawem i karalne). Firma Fortuna oferuje w Polsce legalne zakłady bukmacherskie już od 1996 roku (wcześniej pod nazwą Profesjonał) i jest to najstarszy bukmacher działający w naszym kraju. Przez tyle lat pojawiło się mnóstwo opinii na temat tego bukmachera, a biorąc pod uwagę jak potężną bazą graczy może pochwalić się ta firma wnioskować można, że opinie te zazwyczaj są dość pozytywne. Do zalet bukmachera Fortuna  na pewno należy zaliczyć dużą dostępność usług (bardzo liczne punkty naziemne, szybka strona internetowa i równie sprawna aplikacja mobilna) oraz bardzo szeroką ofertę zakładów wzajemnych. Warto też podkreślić, że bukmacher nie stoi w miejscu i wprowadza rozmaite udogodnienia dla użytkowników, kreując się na pioniera innowacyjnych rozwiązań w branży zakładów bukmacherskich na polskim rynku. Przykładem może być wspomniana już wyjątkowo funkcjonalna aplikacja na urządzenia mobilne, która pozostawia konkurencję daleko w tyle. Dla wielu graczy najważniejsza oczywiście jest stosunkowo wysoka oferta kursowa i różnego typu bonusy oraz promocje oferowane przez bukmachera. Operator zakładów wzajemnych jest też dobrze przygotowany na przyjęcie nowych graczy, oferując im nie tylko atrakcyjne bonusy na start, ale też przygotowując obszerne merytoryczne wprowadzenie do tematyki skutecznego i bezpiecznego obstawiania zakładów bukmacherskich.

Już teraz załóż konto z kodem: MAKSYMALNYBONUS przez ten specjalny link, aby odebrać najlepszy Pakiet Powitalny!