Dziś jest: piątek, 14 sierpnia 2020

/

Bonus bez depozytu:

Chcesz sprawdzić którzy bukmacherzy oferują bonus bez depozytu (za samą rejestrację)? Kliknij tutaj

Cash-out, czyli wycofaj się w porę

Cash-out to najprościej mówiąc opcja wcześniejszego rozliczenia zakładu czy też odsprzedania go. Najczęściej wykorzystywana jest wtedy, gdy obstawione spotkanie nie idzie po myśli gracza – jeśli skorzysta z cash-outu, zminimalizuje straty. Najprawdopodobniej nie odzyska całej postawionej kwoty, ale przynajmniej jej znaczną część. Cash-out jest powszechnie stosowany za granicą, ale i w Polsce kilku legalnych bukmacherów udostępnia taką opcję.

Jak to działa?

Najważniejszą sprawą jest to, by wszystkie pozycje z kuponu, które są już rozliczone, były trafione. Nawet jeden nietrafiony wynik na zakładzie akumulowanym przekreśla  możliwość odsprzedania zakładu i w takiej sytuacji tracimy wszystko.

Po drugie, nawet jeśli bukmacher dopuszcza możliwość skorzystania z cash-outu, nie jest on dostępny w każdym zakładzie, a nawet nie w każdym momencie spotkania. To czy opcja jest udostępniona, sprawdzisz na bieżąco na stronie firmy bukmacherskiej. W zakładzie przedmeczowym bukmacher może ją odblokować np. kiedy po pewnym czasie zostanie zmieniony kurs na dane spotkanie. Taka możliwość pojawia się również w meczach na żywo, ale wszystko zależy od kursów, wyniku meczu oraz, co ważne, czasu, jaki pozostał do końca rozgrywki. Przykładowo często bywa tak, że można zamknąć zakład na 20 minut przed jego zakończeniem, ale już nie po upływie kolejnych 10 minut. I przeciwnie, czasem opcja jest niedostępna, ale na skutek jakichś zmian, nagle się pojawia.

Jak się to robi?

Jak w praktyce wygląda wcześniejsze zamknięcie zakładu? To zależy od procedury danego bukmachera. Zdarza się, że cash-out dostępny jest nawet w punktach naziemnych, jednak najczęściej korzystamy z niego online. Po zalogowaniu się na stronie internetowej bukmachera z reguły trzeba wejść w zakładkę dotyczącą swoich kuponów i szukać przy danym zakładzie oznaczenia w stylu „cash-out” czy „wypłać”. Jeśli się wyświetla, i jesteśmy pewni swojej decyzji, wystarczy kliknąć przycisk, po czym na naszym koncie powinny pojawić się środki ze zwrotu.  Oczywiście może się zdarzyć, że cash-out nie zostanie zaakceptowany, bo np. w międzyczasie zmienił się kurs. Aby mieć pewność co do powodzenia dyspozycji, najlepiej sprawdzić historię typów, gdzie powinna znajdować się informacja o przebiegu danego zakładu.

Niektórzy bukmacherzy zamieszczają w swoich serwisach szczegółowe instrukcje, które tłumaczą jak krok po kroku dokonać wcześniejszego zamknięcia zakładu na ich stronie www.

Kiedy to się opłaca?

Korzystanie z opcji cash-out jest najbardziej sensowne w przypadku zakładów wielokrotnych, czyli tzw. akumulatorów – taki zabieg powinien poprawić nam statystyki. To samo dotyczy zakładów przeciwnych, czyli grania kontry. W tym przypadku cash-out pozwoli szybko i niewielkim kosztem przerzucić pieniądze z pierwotnie wybranej opcji na tę, która później wydaje się bardziej prawdopodobna (i zyskowna).

W przypadku zakładów pojedynczych wcześniejsze rozliczenie zakładu również może okazać się opłacalne, jednak nie powinno być to rozwiązanie stosowane zbyt często. Wynika to z tego, że cash-out wiąże się z podwójną marżą bukmachera i tym samym niewielkimi zyskami typera. Grając w ten sposób notorycznie, wiele nie ugramy. Jednak od czasu do czasu takie zagranie może przynajmniej zminimalizować skalę naszej porażki. Jeśli więc Twoja drużyna przegrywa, a do końca meczu nie zostało dużo czasu, co więcej nic nie zapowiada, żeby zła passa miała się odwrócić, warto rozważyć odsprzedanie kuponu. Również w przypadku niepewnego remisu jest to kwestia do przemyślenia. Po pierwsze, jeśli wynik się utrzyma, a Ty doczekasz do końca spotkania – i tak nic nie zyskasz. Z kolei jeśli podczas remisu wykorzystasz cash-out, to odzyskasz więcej pieniędzy, niż gdybyś zamknął zakład, gdy Twoja drużyna już przegrywa. Ale wcześniejsze rozliczenie zakładu możesz przeprowadzić nawet wtedy, gdy aktualny wynik meczu wskazuje na Twoją wygraną. Choć typerzy nie decydują się na to często, mogą pojawić się przesłanki, że pozostawanie w grze jest zbyt ryzykowne. W takiej sytuacji i tak zarobisz na zakładzie, choć oczywiście mniej niż gdybyś doczekał do końca meczu, a Twoja drużyna odniosłaby zwycięstwo.

Jest jeszcze jeden przypadek, gdy cash-out może wybawić Cię z opresji. Otóż najzwyklejsza w świecie pomyłka, która zdarzyć się może nawet najlepszym. Przez nieuwagę możemy źle zaznaczyć opcję na kuponie czy w ogóle wejść nie w ten zakład, o który nam chodziło. W takiej sytuacji pozostaje liczyć na ślepy los, próbować zagrać jakąś kontrę lub właśnie odsprzedać kupon. Co prawda nie odzyskasz całej kwoty, ale przynajmniej oszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów.

Cash-out – warto czy nie warto?

Podsumowując, warto zauważyć, że opcja wcześniejszego zamknięcia zakładu jest szczególnie popularna wśród ostrożnych graczy i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z zakładami. Cash-out daje poczucie bezpieczeństwa, ale ma też swoje minusy. Przede wszystkim w ogólnym rozrachunku bukmacherzy na niej korzystają, gdyż zarabiają w ten sposób podwójną marżę, a jednocześnie minimalizują ryzyko dużej liczby wysokich wygranych. W końcu niejeden typer, który zbyt pochopnie odsprzedał kupon, pluł sobie później w brodę, powtarzając przysłowie: kto nie ryzykuje… Dlatego korzystajmy z cash-outu, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach, bo jest to posunięcie nieodwracalne.

Opcję Cash-out w swojej ofercie posiadają m.in. bukmacherzy STS, Fortuna, Etoto oraz PZBuk.