Bakarat – zasady gry w bakarat i obstawianie gry u bukmachera 

Legalni bukmacherzy internetowi oferują nie tylko zakłady na wydarzenia sportowe, ale też na różnego rodzaju gry wirtualne. Bardzo oryginalną propozycją jest możliwość obstawiania u bukmachera gier karcianych, w tym nieco słabiej znanej karcianki o nazwie bakarat. Jeśli chcesz spróbować typowania tej gry, przeczytaj, jakie są dokładne zasady bakarata oraz w jaki sposób można obstawiać tę grę w karty u bukmacherów online. 

Bakarat - zasady

Zasady bakarata 

Bakarat to jedna z podstawowych gier karcianych, w jakie zagrać można w prawdziwym kasynie. Do gry wykorzystywana jest pełna talia kart, czyli 52 karty (bez jokerów). Najpopularniejsza wersja gry w bakarat to „punto banco”, w której rozgrywka trwa nie więcej niż pół minuty. Gra toczy się między krupierem a danym graczem i może zakończyć się wygraną któregoś z nich albo remisem. Gracz nie trzyma kart ani o niczym nie decyduje (w przeciwieństwie do np. pokera). W podstawowym scenariuszu ta gra karciana polega na tym, że krupier rozdaje po 2 karty dla obu stron, a wartość otrzymanego zestawu decyduje o wyniku gry. 

Zasady bakarata mówią, że wygrywa ta osoba, której karty będą mieć wartość 9. Jeśli nikt nie uzyska takiej sumy, zwycięża ten, kogo karty dadzą wartość najbliższą liczby 9. Oczywiście trzeba jeszcze wiedzieć, jak liczyć punktację w przypadku poszczególnych kart. Otóż: 

 • karty od 2 do 9 mają tyle punktów, ile wskazuje liczba na danej karcie (czyli 5 to 5 punktów, 9 to 9 itp.), 
 • karty 10, walet, dama, król mają 0 punktów, 
 • as ma wartość 1. 

Tak więc najpierw krupier rozdaje karty graczowi i sobie, a następnie trzeba dodać ich wartości. Jeśli suma wynosi 10 albo więcej, cyfra dziesiątek jest ignorowana – wynik wynosi tyle, ile wskazuje cyfra jedności. A więc liczbę 13 należy sprowadzić do 3, 17 – do 7 itd. Ale to jeszcze nie wszystkie zasady bakarata. W zależności od sumy uzyskanej z kart, możliwe jest też dobranie trzeciej karty. Jednak jeśli 2 rozdane karty dają graczowi lub krupierowi sumę 9 lub 8, to jest to już koniec rozgrywki. 

Oto konkretne zasady bakarata dla gracza – jeśli suma punktów z 2 kart gracza wynosi: 

 • od 0 do 5 – gracz otrzymuje 3. kartę, 
 • od 6 do 7 – gracz nie otrzymuje 3. karty. 

A tu zasady bakarata dla krupiera (ważna jest w tym przypadku nie tylko wartość jego kart, ale też wartość kart gracza) – jeśli suma punktów z 2 kart krupiera wynosi: 

 • 2 – dobiera 3. kartę, 
 • 3 – dobiera 3. kartę, o ile gracz jako 3. kartę nie trafił 8, 
 • 4 – dobiera 3. kartę, o ile gracz nie trafił 2, 3, 4, 5, 6, 7, 
 • 5 – dobiera 3. kartę, o ile gracz nie trafił 4, 5, 6, 7, 
 • 6 – dobiera 3. kartę, o ile gracz nie trafił 6, 7, 
 • 7 – nie dobiera 3. karty. 

Oczywiście jeśli któraś ze stron otrzymała 3. kartę, wtedy je wynik to suma wartości wszystkich 3 kart. I powtórzmy – wygrywa ten, kogo suma z kart jest bliższa liczbie 9. 

Warto dodać, że w niektórych odmianach ta gra karciana jest nieco bardziej skomplikowana. Przede wszystkim istnieją wersje bakarata, w których to gracz decyduje, czy po pierwszym rozdaniu chce dobrać kolejną kartę, czy nie. 

Na koniec tej części warto uzupełnić, że bakarat w kasynie może przynieść wygraną, ale nie w związku ze zwycięstwem gracza w rozgrywce – zysk pochodzi z obstawiania jej poprawnego wyniku. Można więc obstawić, że wygra krupier, wygra gracz albo że będzie remis. 

Zakłady bukmacherskie na bakarat u bukmachera online 

Bakarat - bukmacher FortunaJednak poza obstawianiem zakładów na bakarat w kasynie, zupełnie legalnie można typować wyniki tej karcianki przez Internet. Bukmacherzy coraz częściej przygotowują bowiem ofertę zakładów na tzw. wirtualne gry w karty, w tym na bakarat. Typerzy mogą oglądać przebieg poszczególnych rozgrywek dzięki dostępnym w serwisie bukmacherskim transmisjom na żywo, które prowadzą profesjonalni krupierzy. 

Zakłady na gry w karty można zazwyczaj obstawiać tuż przed rozpoczęciem danej rozgrywki, ale też w konkretnych momentach podczas jej trwania, np. po rozdaniu i odkryciu pierwszej czy kolejnych kart. Kursy bukmacherskie na poszczególne zdarzenia są po każdej takiej akcji aktualizowane, a zakłady są rozliczane od razu po zakończeniu rozgrywki. 

Zakłady na bakarat mogą dotyczyć różnych zdarzeń: nie tylko tego, jaki będzie ogólny wynik gry (zwycięstwo krupiera, gracza lub remis), ale też innych wyników, m.in. w jakim kolorze będzie kolejna karta, czy kolejna karta będzie mieć wartość większą czy mniejszą niż 8, czy będzie na niej figura (walet, dama lub król) itd. 

Co więcej, zakłady na bakarat czy na inne wirtualne gry w karty dostępne są przez całą dobę i każdego dnia. Szczegóły dotyczące tego, jak wyglądają i jak obstawiać zakłady bukmacherskie na gry karciane u bukmacherów, znajdziesz w tym artykule. 

Którzy bukmacherzy oferują zakłady na bakarat? 

Zakłady bukmacherskie na symulowane gry karciane oferowane są niemal przez wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Jednak nie każdy bukmacher posiada ofertę dotyczącą konkretnie gry w bakarat. Oto lista tych serwisów bukmacherskich, gdzie znajduje się gra karciana bakarat i można na nią obstawiać legalne zakłady: 

 • STS – bukmacher STS posiada ofertę STS Betgames, a obok gry w pokera (w 3 wersjach, w tym w wersji Polski Poker z polskojęzycznymi krupierami) i wojny oferowane są też zakłady na bakarat. 
 • Fortuna – firma bukmacherska Fortuna oferuje zakłady na 3 wirtualne gry karciane, mianowicie na pokera w klasycznej odmianie Texas Holde’m, Dragon Tiger (azjatycka odmiana wojny) oraz bakarat. 

Pozostali legalni bukmacherzy online przyjmują najczęściej zakłady na gry w karty: pokera, wojnę i blackjacka. Być może jednak za jakiś czas także oni rozszerzą swoją ofertę zakładów na wirtualne karcianki i będzie można obstawiać u nich również bakarat.