STS Betgames – najlepszy polski stół zakładów na pokera, bakarat i wojna. Jak grać? Szczegółowy opis gier karcianych STS

Gracze obstawiający zakłady bukmacherskie mogą typować nie tylko wydarzenia sportowe, ale też wyniki różnego rodzaju gier wirtualnych. A jeśli masz ochotę poczuć klimat prawdziwego kasyna, zapewne zainteresuje Cię oferta zakładów STS Betgames. Na czym polega oferta STS dotycząca gier w karty takich jak poker, bakarat czy wojna oraz jak krok po kroku z niej skorzystać, dowiesz się z tego artykułu. 

STS Betgames - zakłady na gry w karty

Co to jest STS Betgames? 

STS Betgames to specjalna oferta zakładów stworzona przez lidera polskiego rynku legalnych zakładów bukmacherskich. STS już w 2019 r. udostępnił swoim graczom możliwość obstawiania zakładów online na wyniki gier karcianych, stając się prekursorem tego rodzaju zakładów w Polsce. Zakłady bukmacherskie na gry w karty STS szybko zyskały sporą popularność wśród typerów, a inni legalni bukmacherzy stopniowo poszli w ślady firmy bukmacherskiej STS. Warto jednak zauważyć, że bukmacher STS podpisał umowę na wyłączność z dostawcą tych gier (BetGames), dlatego w pozostałych serwisach bukmacherskich dostępne są karcianki tworzone przez innych producentów. 

Najważniejsze pytanie brzmi jednak: na czym w ogóle polega gra w STS Betgames? Pamiętajmy, że znajdujemy się na stronie legalnego bukmachera, a to oznacza, że nie mogą tu być oferowane gry inne niż zakłady bukmacherskie (np. zakazana jest ruletka czy gra w pokera). Dlatego też internauci nie mogą uczestniczyć na platformie prowadzonej przez STS w karciankach jako gracze – ale mogą obstawiać zakłady bukmacherskie na wyniki tych gier karcianych. Żeby lepiej to zobrazować: w STS Betgames nie grasz w pokera, tylko typujesz, kto wygra rozgrywkę pokera albo jaki układ kart będzie w tej rozgrywce zwycięski. Nadal jesteś więc w roli typera, a nie uczestnika kasynowej gry karcianej. 

Kolejna kluczowa sprawa dotyczy tego, na czym w ogóle polegają zakłady bukmacherskie na gry karciane? Co tak naprawdę obstawiamy, typując zakłady na daną rozgrywkę? Otóż w STS Betgames typowane są symulowane gry karciane. Nie jest więc to obstawianie wyników gry toczonej przez prawdziwych ludzi (graczy i ewentualnie krupiera), a typowanie zdarzeń, które następują w „grze” tworzonej przez samą krupierkę, bez udziału żadnych graczy. Załóż konto w STS ze specjalnym kodem: MAKSYMALNYBONUS, aby móc obstawiać Betgames i zgarnąć 1500 zł w prawdziwej gotówce do 28 lipca 2024 r.

STS Betgames – co oferuje bukmacher? 

STS Betgames - transmisje liveOczywiście samo losowanie kart i typowanie wyników takiej loterii nie byłoby zbyt interesujące. Dlatego w STS Betgames zabawa jest tak zorganizowana, by gracz mógł jak najbardziej realnie poczuć klimat prawdziwego kasyna. Przede wszystkim przebieg gry w karty jest transmitowany na żywo, a rozgrywki prowadzi krupier lub krupierka „z krwi i kości”. Taka oprawa pozwala graczom zanurzyć się w atmosferze jaskini hazardu” i to bez konieczności wychodzenia z domu. Krupierzy relacjonują przebieg trwającej rozgrywki i zachęcają typerów do gry, a w przypadku Polskiego Pokera rozmawiają też z graczami (dostępny jest tu specjalny czat na żywo). 

Bukmacher STS wystawia rzecz jasna dla każdego zdarzenia odpowiedni kurs zgodnie z oszacowanym prawdopodobieństwem zaistnienia tego wyniku. Oferta kursowa jest dostępna na 10-20 sekund przed rozpoczęciem danej rozgrywki, ale też w innych jej momentach (np. po rozłożeniu flopa czy turna w pokerze). Do wyboru jest wiele rodzajów zakładów – jakie dokładnie zakłady bukmacherskie można obstawiać, omawiamy w rozdziałach poświęconych poszczególnym grom w karty. 

Najogólniej mówiąc, zasady gry w ofercie Betgames są takie same jak w przypadku typowania sportu, a inny jest jedynie przedmiot obstawiania. Poza tym trzeba przyznać, że wydarzenia na konkretne dyscypliny sportowe czy ligi dostępne są tylko okresowo i zdarzają się momenty tzw. posuchy (zwłaszcza jeśli chodzi o sporty sezonowe typu skoki narciarskie czy żużel, ale nawet w piłce nożnej są chwile, kiedy nie ma żadnych ciekawszych rozgrywek). Natomiast zakłady na STS Betgames dostępne są przez cały czas – każdego dnia i to w trybie 24/7. 

Poza ofertą kursową i transmisjami na żywo bukmacher STS zapewnia także możliwość sprawdzenia wyników wcześniejszych rozgrywek, a także obejrzenia nagrań z ich przebiegu. Typerzy mogą także sprawdzić historię swoich zakładów, a w sekcji „Jak grać” zapoznać się z zasadami danej gry w karty i jej obstawiania. W razie jakichkolwiek problemów pomoc można uzyskać poprzez czat na żywo z konsultantem lub formularz kontaktowy. Bukmacher STS jako jeden z nielicznych w Polsce oferuje graczom całodobowe wsparcie 

Oferta STS Betgames obejmuje zakłady bukmacherskie na kilka gier: wojnę, bakarat, pokera Texas Holde’m, 6+ Pokera i Polskiego Pokera. Wybór jest więc szeroki, a każda z karcianek oznacza trochę inne rynki zdarzeń i być może inną strategię obstawiania. 

Wojna w STS Betgames 

Sprawdźmy w takim razie, jak dokładnie wygląda oferta zakładów na STS Betgames i jak z niej korzystać. Jedną z najprostszych karcianek jest bardzo popularna i znana chyba wszystkim gra w wojnę. Jeśli jednak nie miałeś dotąd okazji zagrać w tę grę, uwierz, że zasady wojny można opanować w mgnieniu oka – bez problemu grają w nią nawet młodsze dzieci.  

Zakłady bukmacherskie na gry karciane przyjmowane są przez STS także na wojnę, przy czym tu – nie zapominajmy – jedynie typujemy wyniki rozgrywki, w której uczestniczy krupier i wirtualny gracz (to nie Ty jesteś wirtualnym graczem). 

STS Betgames - zakłady na wojnęZasady gry w wojnę 

Jak zwykle w wojnie, każda ze stron rozgrywki otrzymuje po 1 karcie (rozdaje je krupier) i za każdym razem wygrywa ta karta, która jest silniejsza. Najsilniejszy jest as, następny w kolejności król, dama, walet, 10, 9… aż do najsłabszej 2. Kolory kart nie mają w wojnie żadnego znaczenia.  

Jest jednak możliwość wojny, czyli wystąpienia sytuacji, kiedy zarówno krupier, jak i gracz otrzymują kartę o identycznej wartości. O ile w zwykłej grze w wojnę gra jest kontynuowana aż do rozstrzygnięcia wojny, o tyle u bukmachera sama wojna jest wynikiem, który można typować (tak więc wojna stanowi koniec danej rozgrywki). 

Przebieg rozgrywki  

Na początku na stole do gry nie ma rozłożonych żadnych kart, ale już przed rozpoczęciem rozgrywki można obstawić zakłady na jej wyniki. Na zawarcie zakładu jest około 10 sekund, a dla ułatwienia nad ekranem z transmisją wyświetla się zegar odmierzający czas, jaki pozostał na dokonanie zakładu.  

Krupier najpierw rozdaje kartę gracza, a więc jeśli obstawiłeś np. to, czy na karcie gracza będzie figura, już w tym momencie dowiesz się, czy zakład jest wygrany. Nadal możesz jednak obstawiać inne zakłady, w tym na rezultat rozdania, choć oczywiście kursy na poszczególne zdarzenia zostają zaktualizowane.  

Kiedy krupier pokazuje drugą kartę, rozgrywka jest już rozstrzygnięta, a wszystkie zakłady zostają rozliczone. Od razu możesz jednak obstawiać zakłady na kolejne rozdanie. 

Zakłady na wojnę w STS Betgames 

Zakłady bukmacherskie na wojnę w STS Betgames mogą dotyczyć następujących zdarzeń: 

 • rezultatu rozdania – zakład, w którym dostępne są typy: zwycięstwo krupiera, zwycięstwo wirtualnego gracza, wojna, 
 • czy następna karta będzie czarna czy czerwona – zakład 2-drogowy,  
 • w jakim kolorze będzie następna karta – tu można obstawiać 4 typy: karo, kier, pik, trefl,  
 • czy na karcie pojawi się jakaś figura, czyli walet, dama, król – jeśli dowolna z tych 3 figur będzie widnieć na karcie, zakład jest wygrany, 
 • czy na karcie pojawi się jakaś liczba lub as, czyli liczba z przedziału od 2 do 10 albo as – jeśli dowolna z tych liczb lub też as znajdzie się na wyłożonej karcie, zakład jest wygrany, 
 • czy następna karta będzie wyższa czy niższa niż 8. 

Wszystkie przedstawione zakłady bukmacherskie na STS Betgames poza zakładem głównym (na rezultat rozdania) są dostępne osobno dla kart gracza i osobno dla krupiera. Przykładowo odrębny zakład dotyczy tego, czy następna karta gracza będzie czerwona czy czarna, a osobny zakład dotyczy następnej karty krupiera. 

Bakarat w STS Betgames  

STS Betgames - zakłady na bakaratBakarat to nieco mniej znana, ale również dość prosta do opanowania gra w karty. 

Zasady gry w bakarat 

Bakarat wymaga wykorzystania pełnej talii kart (52 karty). Zarówno gracz, jak i krupier dostają po 2 karty, a wygrywa ten, kogo komplet kart da sumę punktów 9 lub jak najbardziej zbliżoną do tej liczby. Jeśli suma jest dwucyfrowa, cyfra dziesiątek zostaje niejako „anulowana”, czyli przykładowo suma 10 kwalifikowana jest jako 0, 11 – jako 1 itd. 

Co ważne, o ile karty z przedziału 2-9 mają swoje oryginalne wartości (np. 2 to po prostu 2), o tyle karta z 10, walet, dama i król posiadają wartość zerową, a as liczony jest jako 1. 

Przebieg rozgrywki  

Początkowo stół do gry jest pusty, ale zakłady na wyniki rozgrywki są już dostępne i można je typować. Na obstawianie zakładów w bakarat jest około 20 sekund, a czas, jaki pozostał ponownie odmierza specjalny zegar.  

Krupier rozdaje pierwszą kartę gracza, STS aktualizuje kursy, a typerzy mają kolejne 20 sekund na zawarcie zakładów. Następnie odkryta zostaje pierwsza karta krupiera, dochodzi do kolejnej zmiany kursów i to ostatnia szansa, by postawić zakłady w ramach tej rozgrywki. 

Później krupier rozdaje drugą kartę gracza i drugą kartę krupiera oraz w oparciu o zasady bakarata decyduje, jak dalej powinna potoczyć się rozgrywka. Generalnie w pewnych przypadkach może on dobrać trzecią kartę dla wirtualnego gracza lub dla siebie, a zależy to od wyniku każdej ze stron. Jeśli jednak suma z kart gracza lub krupiera wynosi 9 albo 8, karta nie jest już dobierana. Finalnie wygrywa ten, kto (z 2 lub 3 kart) uzyska 9 lub kolejną bliższą 9 wartość. 

Zakłady na bakarat w STS Betgames 

Dostępne w tej grze rynki zdarzeń to: 

 • zakłady na rezultat rozdania – zwycięstwo krupiera, zwycięstwo wirtualnego gracza, remis, 
 • czy w rozgrywce będzie więcej rozdanych czerwonych czy czarnych kart albo tyle samo,  
 • czy kolejna rozdana przez krupiera karta będzie czerwona czy czarna, 
 • czy pierwsze 2 karty gracza albo krupiera utworzą parę, 
 • czy suma wszystkich kart gracza albo krupiera będzie mała czy duża itp.
   

Poker w STS Betgames 

STS Betgames - zakłady na pokerZakłady bukmacherskie na pokera w STS Betgames dotyczą po pierwsze jego klasycznej wersji, a więc Texas Hold’em, gdzie potrzebna jest pełna talia kart. W przeciwieństwie do poprzednich gier tu rozgrywka toczy się pomiędzy 6 wirtualnymi graczami, a krupier jedynie rozdaje karty. 

Zasady gry w pokera 

Gra w pokera ma na celu stworzenie jak najsilniejszego układu złożonego z 5 kart. Krupier rozdaje każdemu z 6 wirtualnych graczy po 2 karty, a dodatkowo na stół kładzie 5 kart wspólnych. Podstawą jest więc znajomość możliwych układów kart i ich siły – wymieniamy je od najlepszego do najsłabszego: 

 • poker królewski – karty od 10 do asa w tym samym kolorze, 
 • poker – 5 kolejnych kart w tym samym kolorze (np. 5, 6, 7, 8, 9 kier), 
 • kareta – 4 karty o identycznej wartości, w różnych kolorach (np. 4 damy), 
 • full – 3 karty o takiej samej wartości, w różnych kolorach (jest to trójka) i 2 karty o identycznej wartości (to tzw. para), 
 • kolor – 5 kart w tym samym kolorze, jednak nie kolejnych (np. 3, 5, 6, 10, król karo), 
 • strit – 5 kolejnych kart, ale w różnym kolorze (np. 2 trefl, 3 karo, 4 trefl, 5 pik, 6 pik), 
 • trójka – 3 karty o tej samej wartości, w różnych kolorach (np. 3 walety), 
 • dwie pary – 2 karty o równej wartości (np. 2 asy) i 2 inne karty o równej wartości (np. 2 ósemki), 
 • jedna para – 2 karty o takiej samej wartości (np. 2 czwórki), 
 • wysoka karta – jeśli nikt z graczy nie posiada żadnego z powyższych układów, wtedy wygrywa ten, kto ma kartę o najwyższej wartości. 

Przebieg rozgrywki 

Zakłady bukmacherskie na pokera w STS Betgames można obstawiać kilka razy w trakcie danej rozgrywki. Najpierw wtedy, gdy stół jest jeszcze pusty. Krupier rozdaje karty wirtualnym graczom, a kursy zostają zaktualizowane i typerzy mają około 20 sekund na zagranie. Idąc dalej, krupier wykłada 3 otwarte karty wspólne (flop), oferta kursowa jest aktualizowana i można obstawiać, po czym krupier odsłania kolejną kartę wspólną (turn), kursy są jeszcze raz zmieniane i to ostatnia okazja, by obstawić rozgrywkę. Na koniec pokazana zostaje ostatnia karta wspólna (river) i zakłady zostają rozliczone. 

Zakłady na pokera w STS Betgames 

Na stronie STS dostępne są następujące zakłady bukmacherskie na klasycznego pokera w STS Betgames: 

 • zwycięzcę rozgrywki: typy na wygraną każdego z 6 wirtualnych graczy, 
 • zakłady na zwycięski układ kart: poker królewski, poker, kareta, full, kolor, strit, trójka, dwie pary, jedna para, wysoka karta. 

6+ Poker w STS Betgames 

Obstawianie pokera w STS Betgames może dotyczyć też innej odmiany tej gry, czyli Pokera 6 Plus (inaczej Short-Deck Hold’em). Podstawowa różnica polega na tym, że wykorzystywana jest tu 36-kartowa talia (od 6 do asów), co ma wpływ na grę. 

Zasady gry w pokera 6+
STS Betgames - zakłady na 6+poker

Ponieważ w grze jest mniej kart niż standardowo, zmienia się prawdopodobieństwo pojawienia się konkretnych układów kart. Hierarchia układów wygląda tu następująco: poker królewski, poker, kareta, kolor, ful, trójka, strit, dwie pary, jedna para, wysoka karta. Jak widać, w tej grze to kolor ma większą wartość niż ful, z kolei trójka jest silniejsza niż strit (inaczej niż w klasycznym pokerze). Dodatkowo, jako strit uznawany jest też zestaw kart: as, 6, 7, 8, 9.  

Druga kluczowa różnica dotyczy uczestników gry – są nimi jedynie jeden wirtualny gracz oraz krupier. Rozgrywka może mieć 1 z 3 wyników: wygraną którejś ze stron albo remis. 

Przebieg rozgrywki 

Zakłady na Pokera 6 Plus także można obstawiać w kilku momentach rozgrywki: kiedy stół jest jeszcze pusty, po rozdaniu 2 kart wirtualnego gracza, po rozdaniu 3 wspólnych kart, po rozdaniu czwartej karty wspólnej i po rozdaniu piątej karty wspólnej. Kiedy krupier odkryje swoje karty, zakłady są rozliczane i następuje nowa rozgrywka. 

Zakłady na 6+ pokera w STS Betgames 

W ofercie STS Betgames znajdują się poniższe zakłady bukmacherskie na Pokera 6 Plus: 

 • wynik rozgrywki: zwycięstwo krupiera, zwycięstwo wirtualnego gracza, remis, 
 • zakłady na zwycięski układ kart: poker królewski, poker, kareta, kolor, full, trójka, strit, dwie pary, jedna para, wysoka karta. 

Polski Poker w STS Betgames 

Ostatnia możliwość obstawiania zakładów w ramach STS Betgames dotyczy oferty na grę o nazwie Polski Poker czy też Polski Stół. Zasady tej gry są identyczne jak w omówionym już powyżej klasycznym pokerze Texas Hold’em – jest tu więc 6 wirtualnych graczy i obowiązuje przytoczona już hierarchia układów kart. Takie same są też udostępniane zakłady bukmacherskie na pokera. 

Różnica polega na tym, że grę prowadzą polskojęzyczni krupierzy i krupierki. Na pewno dla części graczy transmisja w języku polskim może ułatwić trafne obstawianie, gdyż osoby prowadzące na bieżąco mówią, jakie układy pojawiają się na stole i do jakich układów będą dążyć poszczególne ręce (oczywiście relacjom prowadzonym w języku angielskim też towarzyszą takie komentarze, ale nie dla każdego będą one zrozumiałe). 

STS Betgames - zakłady na Polski Poker

Dodatkową zaletą Polskiego Pokera jest to, że typerzy mogą wchodzić z krupierami w interakcje, ponieważ w czasie transmisji zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze na specjalnym czacie na żywo. Z kolei krupierzy na bieżąco czytają te wpisy i odpowiadają graczom, jednocześnie prowadząc rozgrywkę pokera. Jest to ciekawe urozmaicenie gry, zwłaszcza że takie pogawędki mogą dotyczyć zarówno gry w pokera i obstawiania wyników w STS Betgames, jak i innych tematów. 

Zakłady na STS Betgames – krok po kroku 

W praktyce obstawianie STS Betgames jest bardzo proste i nie różni się specjalnie od typowania zakładów sportowych u tego bukmachera. Jak zwykle, najpierw musisz zalogować się na swoje osobiste konto gracza. Podczas rejestracji w STS podaj specjalny kod promocyjny: MAKSYMALNYBONUS. Następnie dokonaj depozytu środków na Twoje konto gracza. Trzeba wiedzieć, że zakłady bukmacherskie na Betgames można obstawiać tylko z konta depozytowego.  

Za strony głównej serwisu przejdź do zakładki „Gry”, a następnie „Betgames”. Teraz możesz wybrać tę grę w karty, na którą masz ochotę obstawiać zakłady bukmacherskie. Jeśli tylko w danym momencie oferta kursowa jest dostępna, możesz kliknąć w swój typ – pojawi się on na e-kuponie z prawej strony ekranu. Wpisz stawkę zakładu i potwierdź chęć jego zawarcia, klikając „Obstaw”. Już za chwilę dowiesz się, czy zakład jest wygrany czy przegrany. Możesz też kontynuować grę. 

Pamiętaj, że w ofercie STS Betgames dostępne są jedynie zakłady bukmacherskie SOLO na pojedyncze zdarzenie, nie można więc stawiać zakładów AKO. Można jednak obstawić większą liczbę zdarzeń jednocześnie przy wykorzystaniu zakładów pojedynczych.

Ranking legalnych bukmacherów w Polsce