PZBuk – opis bukmachera

Ocena redakcji: 4.5 / 5

Załóż konto przez ten specjalny link, aby otrzymać jeden z 5 bonusów powitalnych (do wyboru) - podczas EURO 2024 maks. bonus to Freebet 250 zł (podwojenie depozytu) + Freebet 24 zł. Najlepsza stała promocja PZBuk: Mistrz Typowania (tylko dla wybranych klientów). Czasowa promocja PZBuk na EURO 2024: Gra na EURO (tylko dla wybranych klientów) - codziennie wykonaj symboliczną obronę rzutu karnego w darmowej grze PZBuk, aby odbierać m.in. freebety i boosty kursowe do wygranych (niestety powiązane z wymogiem depozytu).

PZBuk – opis bukmachera

  • Bukmacher PZBuk należy do szwedzkiej grupy Cherry AB.
  • PZBuk otrzymał zezwolenie na legalną działalność w Polsce w 2018 roku.
  • PZBuk był w przeszłości głównym sponsorem polskiej Ekstraligi w hokeju na lodzie oraz sponsorem Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie.
Przejdź na stronę bukmachera

Zalety

Wady

  • w serwisie oraz aplikacji PZBuk zdarzają się niedoróbki techniczne (np. źle przetłumaczone wyrazy z j. angielskiego) oraz niedostateczne lub trudno dostępne informowanie, np. o warunkach przystąpienia do promocji
  • słabo rozbudowana strona internetowa
  • brak możliwości kontaktu telefonicznego z bukmacherem
  • Punkt Obsługi Klienta niekiedy odpowiada na zapytania zostawione poprzez czat dopiero po kilku dniach
  • dostęp do programu lojalnościowego ('Sklepu Gracza') jest przyznawany indywidualnie, nie wszystkim graczom
  • dostęp do darmowych gier bukmachera (jak 'Mistrz Typowania' czy 'Gra na EURO') jest przyznawany tylko wybranym klientom
  • niewiele metod zasilenia konta gracza

PZBuk - informacje o bukmacherze

Nazwa bukmacheraPZBuk
Adres stronywww.pzbuk.pl
Rok powstania firmy2018
Miejsce siedziby firmyPolska (Warszawa, ul. Gedymina 30)
Zezwolenie na działalność przez Internet wydane w PolsceDAG10.6831.1.2024, z dnia 14 czerwca 2024 r. (przedłużone zostało pierwsze zezwolenie nr PS4.6831.26.2017, wydane dnia 28 czerwca 2018 r.)
Minimalna wysokość wpłaty22 zł
Dostępne metody wpłatyPrzelewy24, Dotpay (m.in. VISA/MasterCard), Blik. Czas rezalizacji wpłaty: poniżej 1 minuty
Minimalna wysokość wypłaty5 zł
Dostępne metody wypłatyPrzelewy24 (czas realizacji: 10 minut - 7 dni), Dotpay (czas realizacji: 24 godz. - 7 dni). Zazwyczaj wypłata jest realizowana w czasie od 10 minut do 48 godzin
Transmisje na stronieTak - rozgrywki NBA
Przydatne narzędziaWyniki, Statystyki
Bonus powitalny i inne promocjeCashback 1.000 zł - zwrot stawki pierwszego nietrafionego kuponu
Kod bonusowyMAKSYMALNYBONUS
Czy PZBUK jest w Polsce legalny?

Tak, bukmacher PZBUK otrzymał od Ministra Finansów zezwolenie o nr PS4.6831.26.2017, na podstawie którego firma może przyjmować zakłady wzajemne za pośrednictwem Internetu. Zezwolenie wydane zostało 28 czerwca 2018 r. i ważne jest przez okres 6 lat, a po tym czasie oczywiście będzie mogło zostać odnowione. PZBUK nie posiada jednak zezwolenia na przyjmowanie zakładów w punktach stacjonarnych, dlatego z oferty bukmachera korzystać można wyłącznie przez Internet.

Czy siedziba PZBUK znajduje się w Polsce?

Tak, siedziba spółki Cherry Online Polska Sp. z o.o. do której należy marka PZBUK znajduje się pod adresem: ul. Gedymina 30, 04-120 Warszawa. PZBUK należy do popularnej w całej Europie szwedzkiej grupy hazardowej Cherry AB, jednak siedziba marki działającej na terenie Polski znajduje się w Polsce.

Jaki bonus powitalny oferuje PZBUK?

Bukmacher PZBUK nowym graczom oferuje możliwość otrzymania cashbacku do kwoty 1.000 zł, czyli zwrotu stawki pierwszego nietrafionego kuponu. Zwrot przyznawany jest w postaci darmowego zakładu z wygranymi zwolnionymi z wymogów obrotu.

Czym PZBUK wyróżnia się wśród innych bukmacherów?

Bukmacher PZBUK posiada stronę internetową o nietypowym wyglądzie, można by rzec że jest to wygląd w stylu „retro”. Oferta prezentowana w takiej formie z pewnością znajdzie wielu zwolenników.

PZBuk – legalny bukmacher w Polsce

Operator zakładów wzajemnych PZBuk uprawnienia niezbędne do prowadzenia legalnej działalności bukmacherskiej w Polsce otrzymał w czerwcu 2018 r. Licencję o numerze PS4.6831.26.2017 PZBuk otrzymał od Ministra Finansów na okres 6 lat, a faktyczną działalność rozpoczął pod koniec września tegoż roku. PZBuk to zupełnie nowy projekt, a rozwinięcie skrótu brzmi: Polskie Zakłady Bukmacherskie. Marka należy do firmy Cherry Online Polska Sp. z o.o., której większościowym udziałowcem jest szwedzki potentat hazardowy Cherry AB – inspirator wielu marek bukmacherskich znanych także polskim graczom (np. ComeOn! czy CherryCasino). Był on obecny na polskim rynku bukmacherskim przed nowelizacją ustawy hazardowej z 2016 r., jednak po jej wprowadzeniu zakończył działalność w dotychczasowej formie. Po 2 latach, specjalnie na potrzeby prowadzenia działalności w Polsce, powołano do życia nową spółkę, której udało się pozyskać licencję bukmacherską. PZBuk jest więc w pełni legalnym, wiarygodnym, bezpiecznym i wypłacalnym bukmacherem internetowym, a jego olbrzymią siłą jest doświadczone zaplecze zagraniczne.

W artykule szczegółowo opisujemy, jakie są zasady działania serwisu internetowego operatora zakładów oraz jakie atrakcje przygotował dla nas PZBuk: kod bonusowy, program lojalnościowy, cash-out i informacje na temat wielu innych atrakcyjnych opcji zebraliśmy w poniższej recenzji bukmachera PZBuk.

Serwis internetowy PZBuk

Na początek trzeba zaznaczyć, że bukmacher PZBuk otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności bukmacherskiej jedynie w Internecie. Dlatego  w pierwszych miesiącach działalności możliwe było obstawianie zakładów wzajemnych wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej bukmachera i nic nie wskazuje na to, żeby był on zainteresowany otwieraniem punktów naziemnych (na co uprzednio musiałby otrzymać zgodę). Można tak wnioskować także na podstawie strategii obranej przez spółkę Cherry AB, która w ramach zagranicznej działalności bukmacherskiej również nie prowadzi punktów stacjonarnych. Dla wielu graczy nie jest to jednak szczególnie istotne – typowanie wyników meczów i innych wydarzeń online cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem typerów, a PZBuk udostępnia tym kanałem bardzo szeroką ofertę.

Co więc znajdziemy w serwisie PZBuk? Przede wszystkim możliwość obstawiania kilkudziesięciu dyscyplin sportowych, w tym e-sportów oraz wydarzeń o innym charakterze (np. politycznym). Sprawdzimy tu wyniki spotkań z ostatnich 7 dni, poznamy aktualne promocje, możemy też dokładnie zapoznać się z zasadami zakładów wzajemnych. Minusem jest natomiast brak aplikacji mobilnej (stan na kwiecień 2019 r.), która usprawniałaby zawieranie zakładów i odpowiednio szybkie reagowanie na zmieniającą się sytuację za pomocą smartfonów. Wysoce prawdopodobne jednak jest, że za jakiś czas aplikacja powstanie, gdyż typerzy bardzo pozytywnie oceniają takie rozwiązanie wprowadzone u innych legalnych bukmacherów. Póki co w PZBuk można wnosić zakłady przez telefon, wchodząc na w pełni responsywną stronę internetową. Oprócz tego trzeba przyznać, że od strony wizualnej, ale i funkcjonalnej serwis prezentuje się wyjątkowo pozytywnie, jest przejrzysty, intuicyjny i łatwy w obsłudze – naprawdę przyjazny dla użytkownika.

Rejestracja krok po kroku

rejestracja w PZBuk

Żeby móc zacząć zawierać zakłady bukmacherskie, trzeba najpierw dokonać rejestracji w serwisie. Proces zakładania konta nie jest skomplikowany, rejestracja w PZBuk sprowadza się do kilku prostych kroków. Otóż po wejściu na stronę bukmachera wystarczy kliknąć dobrze widoczny przycisk „zarejestruj się”, a następnie ustalić swój login i hasło oraz podać prywatny adres e-mail. Drugim krokiem jest podanie wymaganych przez operatora zakładów danych osobowych i innych informacji niezbędnych do realizacji usług przez bukmachera. Jeśli dysponujemy kodem bonusowym, koniecznie należy go tu wpisać, co powiększy naszą ofertę powitalną i na wejściu da nam lepszą pozycję do gry. Ostatni ekran dotyczy indywidualnych limitów gry i obrotu w  perspektywie dziennej i miesięcznej. Oczywiście założenie konta wymaga zaakceptowania standardowych oświadczeń. Rejestracja w serwisie PZBuk zajmuje standardowo od kilku do kilkunastu minut.

Kiedy wszystkie wymagane pola są wypełnione, konto gracza zostaje otwarte, jednak do jego pełnej aktywacji konieczne jest jeszcze sprawdzenie przez bukmachera tożsamości gracza. Po pomyślnej weryfikacji konto jest w pełni aktywne, można więc rozpocząć grę w PZBuk i skorzystać z bonusu powitalnego. Należy jednak pamiętać o tym, że kiedy dokonamy depozytu, a zanim otrzymamy po raz pierwszy środki, zostaniemy jeszcze raz sprawdzeni przez bukmachera. Dlatego powinniśmy uprzednio przesłać za pośrednictwem serwisu (zakładka „wyślij dokumenty”) skan dowodu osobistego czy paszportu, a także jednorazowo przedstawić dokument, który potwierdzi, że konto należy do nas (wyciąg z rachunku, potwierdzenie wykonania przelewu itp.).

Regulamin udziału w zakładach

PZBuk - regulaminPodczas zakładania konta w serwisie PZBuk powinniśmy zapoznać się z regulaminem stworzonym przez bukmachera i potwierdzić, że zgadzamy się na podane w nim warunki korzystania ze strony. Zasady te dostępne są także każdorazowo przy okazji podejmowania rozmaitych akcji na stronie operatora zakładów. Regulamin formułuje  zasady dotyczące obrotu środkami, maksymalnych i minimalnych możliwości przy zakładach, dostępnych kursów czy ram czasowych akcji. Warto przeczytać ten dokument przed stworzeniem konta i rozpoczęciem obstawiania zakładów, tak aby nic nas nie zaskoczyło w późniejszym czasie. Skoro jednak regulamin został zatwierdzony przez Ministra Finansów w trakcie procedury wydawania licencji na prowadzenie działalności bukmacherskiej, to musi być w pełni zgodny z polskim prawem. Z czystym sumieniem możemy też napisać, że nie wyróżnia się w żaden sposób na tle regulaminów innych polskich bukmacherów internetowych.

Oferta PZBuk

Jak już wspomnieliśmy, liczba dostępnych dyscyplin sportowych jest naprawdę pokaźna. Co ważne, obok najpopularniejszej piłki nożnej znajdziemy też typy na hokej, piłkę ręczną, koszykówkę, boks, ale też zupełnie niszowe w Polsce dyscypliny jak np. krykiet, bilard, rzutki, hurling, surfing i wiele innych. Oczywiście popularność futbolu wiąże się z największą liczbą propozycji zakładów – każdego dnia jest ich w PZBuk grubo ponad tysiąc. Osobną kategorią są zakłady na e-sporty, gracze mogą więc typować przebieg i wynik rywalizacji w grach typu Dota 2, StarCraft 2 czy WarCraft 3. Liczba turniejów wzbudza respekt – uwzględniono zarówno międzynarodowe, jak i krajowe rozgrywki. Z kolei w kategorii „zakłady specjalne” znajdziemy multum wydarzeń ze świata polityki i kultury, które również podlegają zakładom. Podzielane są one na 3 podkategorie – „międzynarodowe”, „USA” i „Wielka Brytania” i możemy tu obstawić np. wynik konkursu Eurowizji czy nadchodzących wyborów w wybranych państwach.

Zakłady bukmacherskie w PZBuk obejmują możliwość zakupu kuponów pojedynczych i wielokrotnych, zarówno na zdarzenia najbliższe, czyli mające miejsce dziś albo jutro, jak i na zdarzenia w dalszej przyszłości. Oczywiście dostępne są także zakłady na spotkania, które są właśnie rozgrywane. Bukmacher PZBuk umożliwia także skorzystanie z opcji cash-out, co wyróżnia go na tle konkurencji. Na duży plus trzeba też zaliczyć fakt, że zakłady rozliczane są od razu po zakończeniu spotkania, dlatego typer może bez zbędnych przerw kontynuować zakłady.

Natomiast marże w PZBuk oceniane są przez graczy raczej jako średnie, choć zdarza się, że wybrane rozgrywki czy poszczególne wyniki mają u tego bukmachera najwyższe kursy na polskim rynku zakładów. Gracz ma do wyboru kursy dziesiętne, brytyjskie oraz amerykańskie.

Zakłady na żywo w PZBuk

Po wejściu w zakładkę „Na żywo” na pasku pojawia się długi szereg dyscyplin. Warto podkreślić, że zakłady dotyczące e-sportów również można obstawiać w trakcie trwania rywalizacji. Po wybraniu dyscypliny, która nas interesuje, zobaczymy aktualnie rozgrywane spotkania. Z tego poziomu widzimy też na bieżąco aktualizowany podgląd wydarzeń, czyli w czasie rzeczywistym otrzymujemy pełną informację na temat wybranego spotkania. Bukmacher PZBuk udostępnia również obszerne statystyki bukmacherskie, które mogą dostarczyć nam cennych informacji dotyczących różnych drużyn oraz zawodników.

Każde wydarzenie może być obstawione na kilka, a nawet kilkanaście sposobów, choć, co naturalne, największy wybór mamy w przypadku piłki nożnej. Dodatkowo w zakładach na żywo PZBuk przewidziano opcję „szybkiego zakładu”, dzięki której możemy typować kolejne wydarzenia rozgrywającego się spotkania. Wybrane zakłady można też oznaczyć jako ulubione, aby dostawać informacje o zmianie ich wyniku. Czego tu brakuje? Niestety póki co (kwiecień 2019 r.) nie znajdziemy tu transmisji z meczów na żywo (poza rozgrywkami NBA), co miejmy nadzieję wkrótce się zmieni.

PZBuk – bonus

Jak natomiast przedstawia się oferta promocji PZBuk? Bonus na start to pierwsza pozycja, na którą należy zwrócić uwagę, gdyż tego typu bonusy bukmacherskie oferują niemal wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce. Jest to tzw. oferta powitalna, w ramach której bukmacher przyznaje darmowe pieniądze na start. Forma takiego bonusu może się jednak różnić, gdyż czasem może być to Cashback (zwrot w przypadku przegranej w pierwszym zakładzie), czasem Darmowy Zakład (pieniądze na darmowe obstawienie zakładu po spełnieniu określonych warunków), a czasem jeszcze inna forma bonusu. Z bonusem na start nieodzownie wiąże się też także pojęcie kodu bonusowego. Czym jest i jak działa kod bonusowy można przeczytać w naszym serwisie na tej podstronie: PZBuk kod bonusowy. Znajdziesz tam również aktualny kod bonusowy PZBuk. Tego typu kody znajdziemy także na różnych stronach w Internecie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. „PZBuk kod bonusowy”, „PZBuk bonus na start” czy „PZBuk bonus”.

Bukmacher PZBuk przygotowuje również oferty tymczasowe, takie jak np. promocje dla aktywnych graczy czy bonusy od zakładów wielokrotnych. Najlepiej na bieżąco  monitorować aktualną ofertę promocyjną na stronie głównej serwisu PZBuk, żeby nie przegapić atrakcyjnych propozycji.

PZBuk – program lojalnościowy

Pozytywnie ocenić trzeba też program przyznawania punktów lojalnościowych, który jest wyjątkowo szeroki i gracze wynagradzani są w zasadzie za każdą aktywność. Na bonifikaty liczyć mogą nie tylko najbardziej lojalni i aktywni typerzy, ale już samo założenie konta, codzienne logowanie czy zatwierdzanie dokumentów wiążą się z nagrodą punktową. Jeśli dokonujemy wpłaty czy stawiamy zakład na żywo bądź zakład przedmeczowy też otrzymujemy punkty. Zebranie ich większej liczby umożliwia wymianę w Sklepie Gracza na bonusy bukmacherskie, darmowe zakłady i inne atrakcje. Jeśli chcemy sprawdzić, ile punktów udało się nam już zebrać, wystarczy wejść w menu swojego konta.

Sprawdzanie kuponu w PZBuk

Cały serwis internetowy bukmachera PZBuk jest niezwykle intuicyjny i z obstawianiem zakładów powinny poradzić sobie także osoby niezbyt dobrze zaznajomione z obsługą komputera. Aby sprawdzić kupon również nie trzeba specjalnie się nagłowić, wystarczy zalogować się na swoje konto i otworzyć zakładkę „Historia zakładów”. Na pierwszy rzut oka wszystko staje się jasne. Kolor zielony przy danym kuponie oznacza wygraną, natomiast kolor czerwony – przegraną. Oczywiście bukmacher PZBuk udostępnia typerom także szczegóły każdego z zamkniętych zakładów, po wejściu w interesujący nas kupon wyświetlają się ważne informacje. Jeśli nie chcemy się logować, możemy sprawdzić, jakim wynikiem zakończyło się dane spotkanie w zakładce „wyniki”.

Płatności i wypłaty w PZBuk

szybkie wypłaty u bukmachera PZBukDostępnych metod płatności u bukmachera PZBuk jest kilka. Możemy zapłacić w systemie bezpłatnych płatności internetowych Dotpay, a za jego pośrednictwem także kartą płatniczą Visa lub MasterCard. W ten sposób opłacimy kupony również kodem BLIK oraz przelewem błyskawicznym. Wszystkie metody są bezpieczne i niezawodne, dodatkowo duży plus należy się PZBuk za niepobieranie prowizji od transakcji. Natomiast jeśli chcemy wypłacić wygrane pieniądze, otrzymamy tradycyjny przelew na osobiste konto bankowe, co oczywiście wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania na środki niż np. w przypadku szybkich wypłat.

Niezależnie od tego, czy chcemy dokonać wpłaty czy wypłaty środków finansowych ze swojego konta w PZBuk, po zalogowaniu należy wejść w swój profil i kliknąć odpowiednio przycisk „wpłata” bądź „wypłata” i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Przypominamy, że aby dyspozycja wypłacenia pieniędzy została zrealizowana, musimy wcześniej dostarczyć skan dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość oraz wyciąg z rachunku bankowego (lub jego odpowiednik).

Podatek od zakładów w PZBuk

Jak każdy legalny bukmacher w Polsce również PZBuk zobowiązany jest odprowadzać 12% podatku od zakładów wzajemnych. Podatku nie da się uniknąć w sposób zgodny z prawem – nie płacą go jedynie nielegalni bukmacherzy nieposiadający licencji, ale pamiętajmy, że korzystanie z ich usług jest karalne. Natomiast bukmacher PZBuk podatek w ustawowo określonej wysokości pobiera automatycznie z każdego obstawianego kuponu i odejmuje od stawki przeznaczonej na kupon 12%. Warto jednak zwrócić uwagę, że w ofercie tego operatora zakładów wzajemnych pojawiają się promocje, za sprawą których podatek w całości lub częściowo nie zostaje potrącony z wnoszonej stawki. W takiej sytuacji 12% od stawki kuponu zostaje oczywiście przekazane do urzędu skarbowego, jednak bukmacher bierze koszty podatku na siebie.

Odrębną kwestią jest konieczność odprowadzenia do skarbówki 10% podatku, jeśli wygrana opiewa na więcej niż 2280 zł. Podatek ten jednak również odprowadza bukmacher, a gracz otrzymuje od niego wygraną pomniejszoną już o 10%.

Jakość obsługi klienta

Jeśli potrzebujemy pomocy technicznej lub mamy jakiekolwiek pytanie związane z zakładami wzajemnymi w PZBuk możemy skontaktować się z konsultantem za pomocą czatu na żywo (w godz. 10 – 19 przez 7 dni w tygodniu) lub korzystając z e-maila. Obie opcje działają dość sprawnie i szybko możemy otrzymać odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Można też skorzystać z poczty tradycyjnej, wysyłając list na adres Cherry Online Polska Sp. z  o.o., aczkolwiek to zapewne najrzadziej wykorzystywana możliwość. Zanim jednak podejmiemy próbę kontaktu z przedstawicielami bukmachera, warto zajrzeć na przygotowaną listę FAQ, czyli najczęściej zadawanych pytań, która zamieszczona jest na stronie internetowej PZBuk. Bardzo możliwe, że tu znajdziemy wyczerpujące wyjaśnienie.

PZBuk – opinie

Jak polscy gracze oceniają bukmachera PZBuk? Opinie jak zawsze nie są jednomyślne, jednak wielu osobom podoba się minimalistyczna i łatwa w obsłudze strona internetowa operatora zakładów. Typerzy doceniają także dużą liczbę dyscyplin sportowych i innych wydarzeń, które można obstawiać oraz bogatą ofertę zakładów PZBuk. Opinie na temat programu lojalnościowego tego bukmachera też są nadzwyczaj dobre, gdyż bardzo łatwo zbiera się tu kolejne punkty. Bukmacher punktuje również za sprawą niezbyt częstego używania limitów bukmacherskich. Wszystko to sprawia, że grono użytkowników PZBuk szybko się powiększa i można przewidywać, że o ile oferta będzie zyskiwać na atrakcyjności, bukmacher będzie ugruntowywał swoją pozycję na polskim rynku zakładów bukmacherskich.

W ramach uzupełnienia dodajmy, że bukmacher PZBuk to główny sponsor Polskiej Ekstraligi w Hokeju na Lodzie, a także sponsor Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie.

Załóż konto w PZBuk przez ten specjalny link, aby otrzymać najlepszy Pakiet Powitalny!