Dziś jest: 27 czerwca 2022

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Wpłata depozytu na konto gracza u bukmachera kartą płatniczą 

Obecnie każdy bukmacher, który udostępnia zakłady bukmacherskie przez Internet, zapewnia użytkownikom wiele szybkich i wygodnych metod, dzięki którym w bezpieczny sposób można zasilić swoje konto gracza. W tym artykule przyjrzymy się płatnościom, jakie umożliwia popularna karta płatnicza. Jakie zalety ma wpłata kartą u bukmachera online i czy jest ona w pełni bezpieczna? Czy każda karta płatnicza może zostać wykorzystana do wpłacenia depozytu? Jak krok po kroku zlecić wpłatę środków finansowych na konto gracza? 

Wpłata kartą u bukmachera

Wpłata depozytu u bukmachera – jakie metody są dostępne? 

Żeby obstawiać zakłady bukmacherskie, trzeba mieć na koncie gracza jakieś środki finansowe. Oczywiście czasem mamy to szczęście, że na naszym koncie są środki bonusowe, które przekazał nam w ramach promocji bukmacher. Jednak najczęściej zakłady bukmacherskie stawia się za środki depozytowe, czyli pieniądze, które gracz wpłacił na swoje konto samodzielnie. W tym celu można skorzystać z różnych metod płatniczych – każdy bukmacher oferujący zakłady bukmacherskie online udostępnia kilka takich sposobów, tak, aby gracz mógł wybrać ten, który jest dla niego najwygodniejszy.

Najczęściej płatność może zostać zrealizowana za pomocą karty płatniczej (VISA lub MasterCard), szybkiego przelewu (np. przez Przelewy24, Dotpay, PayU, Tpay) czy poprzez BLIK. Niejeden legalny bukmacher w Polsce udostępnia również możliwość zasilenia konta gracza poprzez Paysafecard albo portfele elektroniczne (np. Skrill, Neteller, Paymenticon, SkyCash). Czasem też, jeśli dany bukmacher posiada naziemne punkty przyjmowania zakładów, możliwe jest wpłacenie depozytu na internetowe konto w takim lokalu (akceptowana może być gotówka i/lub karta płatnicza). W tym artykule skupimy się jednak na tym, jak wygląda wpłata depozytu u bukmachera przy użyciu karty płatniczej przez Internet. 

Jaka karta płatnicza pozwala na wpłacanie depozytu u bukmachera? 

Wpłata kartą u bukmachera onlineKarta płatnicza to często wybierany przez graczy sposób na zasilanie internetowego konta w serwisie z zakładami bukmacherskimi i jest on dostępny niemal u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Czy jednak każdy jej rodzaj umożliwia dokonywanie wpłat? Otóż najbardziej popularne rodzaje kart w Polsce to karta debetowa i – znacznie rzadziej używana – karta kredytowa. To, co je różni, to przede wszystkim źródło pochodzenia środków, do których mamy dzięki karcie dostęp. Karta debetowa powiązana jest z danym rachunkiem bankowym i co do zasady służy do płacenia środkami, które właściciel zgromadził na swoim koncie (a także dokonywania wypłat/wpłat w bankomatach). Z kolei karta kredytowa nie jest powiązana z osobistym kontem w banku danej osoby – służy ona do obsługi limitu kredytowego, który został przyznany przez bank. Wizualnie karta debetowa i kredytowa są niemal identyczne, mają też podobne funkcjonalności. Obie umożliwiają także to, co nas w tej chwili najbardziej interesuje, czyli dokonywanie płatności bezgotówkowych przez Internet – w tym u bukmachera. 

Wspomnieć też trzeba o karcie obciążeniowej, czyli karcie z odroczonym terminem płatności. Jest ona pewnego rodzaju hybrydą – tak jak karta debetowa jest powiązana z rachunkiem w banku, ale jak karta kredytowa daje dostęp do środków pochodzących z limitu kredytowego. Ponadto często bank oferuje też kartę przedpłaconą, czyli taką, którą klient uprzednio zasilił pewną kwotą, jednak karta ta, tak jak karta kredytowa nie jest powiązana z kontem bankowym. Jedynie karta płatnicza ostatniego rodzaju może nie być akceptowana przez wszystkich bukmacherów.

Karta płatnicza może być wydana przez odmienne organizacje płatnicze. W naszym kraju najczęściej spotykana jest karta płatnicza VISA lub MasterCard i każda z nich pozwala na zasilanie konta gracza u legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Jeśli natomiast chodzi o karty wydane przez inne organizacje płatnicze, płatność realizowana przy ich użyciu z dużym prawdopodobieństwem się nie powiedzie.

Wpłata kartą u bukmachera – zalety metody 

Wpłata kartą w serwisie bukmacherskim ma wiele plusów. Przede wszystkim zasilanie konta gracza tą metodą jest proste i wygodne – aby zrealizować płatność, wystarczy dostęp do Internetu i kilka kliknięć, by pieniądze trafiły z konta bankowego na konto gracza. Za pierwszym razem konieczne jest oczywiście podanie określonych danych, jak numer karty i data ważności, ale przy kolejnych płatnościach z reguły są one uzupełnione już automatycznie. Karta debetowa i karta kredytowa umożliwiają dokonywanie wpłat u bukmachera o dowolnej porze i w dowolnym miejscu, także wtedy, gdy bukmacher jest zagraniczny (jednak jeśli nie posiada on zezwolenia na urządzanie zakładów bukmacherskich w Polsce, możemy u niego grać legalnie tylko wtedy, gdy przebywamy na terytorium państwa, w którym jest to zgodne z prawem). 

Karta płatnicza - bezpieczeństwoKarta płatnicza zapewnia także wysokie bezpieczeństwo realizowanych transakcji, ponieważ stosowane są w jej przypadku kilkustopniowe metody autoryzacji. Często klient nie tylko musi podać dane karty – bank może też wymagać, by wpisał on kod autoryzacyjny przesłany w wiadomości SMS czy dokonał autoryzacji przez aplikację mobilną (system Secure 3D). Pamiętajmy jednak, że aby wpłata kartą dokonana została w pełni bezpieczny sposób, trzeba przestrzegać pewnych podstawowych zasad. Przede wszystkim dane karty można podawać tylko przez szyfrowane połączenia (symbol kłódki w pasku adresu i napis SSL). Jeśli jednak Twój bukmacher to legalny operator zakładów wzajemnych, płatność dokonywana na jego stronie jest na 100% bezpieczna, a sama strona spełnia standardy wymagane przez Ministerstwo Finansów (m.in. posiada Certyfikat SSL). Ponadto same organizacje kartowe (VISA czy Mastercard) stosują dodatkowe zabezpieczenia, jak system certyfikacji PCI-DSS. Trzeba też dodać, że karta debetowa czy karta kredytowa gwarantują klientom tzw. opcję chargeback. Jeśli więc doszłoby do jakiegoś błędu podczas pobierania środków, klient może domagać się zwrotu pieniędzy na konto bankowe, a sprawą zajmuje się już bank. Opcja ta jest bezpłatna. 

Dla wielu graczy czasem ważniejsze niż bezpieczeństwo transakcji może być jednak to, że karta płatnicza to błyskawiczna metoda płatności. Jeśli zależy nam na tym, by postawić zakłady bukmacherskie jak najszybciej, a na koncie nie mamy wystarczających środków, wpłata kartą zapewni nam natychmiastowy wpływ pieniędzy na konto. 

Wypłata kartą u bukmachera 

Karta płatnicza może służyć nie tylko do dokonywania wpłat na konto gracza – przy jej wykorzystaniu może zostać zrealizowana także wypłata wygranych środków. Jednak po pierwsze, nie każdy legalny bukmacher w Polsce udostępnia taką opcję. Po drugie, wypłata na kartę może zostać przeprowadzona tylko pod warunkiem, że dana karta debetowa czy też karta kredytowa była przez gracza wcześniej użyta do dokonania wpłaty. Zasada ta dotyczy wszystkich metod płatności i ma na celu zapobiegać tzw. praniu pieniędzy. 

Wpłata kartą u bukmachera krok po kroku 

Płatność dokonywana w serwisie bukmacherskim przy pomocy karty płatniczej przebiega podobnie do transakcji przeprowadzanych nią np. w sklepach internetowych. Za przykład posłuży nam bukmacher Etoto, u którego dostępna jest zarówno wpłata kartą VISA, jak i MasterCard.

Wpłata kartą w Etoto

Wpłata depozytu u bukmachera Etoto

Pierwszym krokiem jest oczywiście zalogowanie się na stronie bukmachera, a następnie wejście do sekcji „Wpłata” – przycisk znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Żeby dokonać depozytu, należy podać wysokość kwoty, jaka ma zostać przekazana na konto gracza, można także wybrać jedną z najczęściej używanych kwot (bukmacher przygotował przyciski ze zdefiniowanymi kwotami). Pamiętajcie też, że każdy bukmacher ma określoną minimalną wysokość wpłaty – najczęściej jest to 1 zł, ale zdarza się także, że bukmacher wymaga znacznie wyższej minimalnej wpłaty. 

W kolejnym kroku, jeśli chcemy, aby płatność zrealizowana została przy pomocy karty płatniczej, spośród wielu dostępnych metod należy wybrać opcję Karta płatnicza. Teraz czas na podanie danych karty, takich jak: imię i nazwisko właściciela karty, jej numer (16 cyfr) oraz data ważności karty.

Wpłata kartą w Etoto - dane karty

Po wpisaniu prawidłowych danych pojawi się pole, w którym należy wpisać numer CVV karty (numer ten znajduje się na odwrocie karty). Wpłata kartą w Etoto - numer CVVNa koniec wystarczy kliknąć przycisk „Płacę” i z reguły płatność zostanie zrealizowana. Czasem jednak, jak już wspominaliśmy, bank wymaga, by transakcja została dodatkowo potwierdzona kodem otrzymanym przez gracza w wiadomości SMS lub przez aplikację mobilną (3D secure). 

Bukmacher Etoto, jak zresztą większość operatorów zakładów bukmacherskich, wymaga tylko jednorazowego podania danych karty, tzn. że jeśli przynajmniej jeden raz dana karta kredytowa czy debetowa zostanie użyta do wpłaty depozytu, system ją zapamięta. Dlatego kolejna wpłata kartą płatniczą będzie szybsza – wtedy podczas dokonywania płatności wystarczy wybrać z listy zarejestrowaną w serwisie kartę. 

Jeśli karta płatnicza została wykorzystana w prawidłowy sposób, środki finansowe powinny zasilić konto gracza maksymalnie w kilka minut, a gracz może już obstawiać zakłady bukmacherskie.