Dziś jest: 22 maja 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Wyścigi konne

Zakłady na prawdziwe wyścigi konne możesz obstawiać w Polsce u legalnych bukmacherów:

Odbierz darmowe 20 zł bez wpłaty + Pakiet 310 zł na start! Kliknij, aby poznać najlepszy kod promocyjny i założyć konto

 

Odbierz darmowe 20 zł bez wpłaty oraz Pakiet Powitalny do 900 zł w GO+bet! Załóż konto z kodem: MAKSYMALNYBONUS

Zakłady na wirtualne wyścigi konne (generowane przez komputer) możesz obstawiać w Polsce legalnie – polecani bukmacherzy:

Graj za darmo o 7.500 zł w gotówce i niższe nagrody, co 3-4 dni! Wpłata depozytu nie jest wymagana. Załóż konto z kodem: MAKSYMALNYBONUS

 

Mocny Bonus 200% od Pudziana – wpłać 150 zł i odbierz 300 zł Gratis! Załóż konto z kodem: MAKSYMALNYBONUS

 

<< Ranking legalnych bukmacherów w Polsce >>

<< Zakłady bukmacherskie na wyścigi psów >>

 

Na czym polegają i jak obstawiać wyścigi konne?

Wyścigi konne postrzegane są jako sport dość elitarny, gdyż kiedyś zarezerwowane były dla tzw. wyższych sfer. Choć obecnie w Polsce nie są tak popularne jak w Wielkiej Brytanii, widać znaczący wzrost zainteresowania tą dyscypliną sportu. Aby oglądać wyścigi konne na Służewiec czy Partynice przychodzi mnóstwo osób, a zakłady bukmacherskie na gonitwy przyjmowane są już nie tylko w tradycyjny sposób, ale również przez internet. Co trzeba wiedzieć o wyścigach konnych, aby móc je obstawiać i którzy legalni bukmacherzy przyjmują zakłady sportowe na gonitwy konne, dowiesz się z artykułu.

wyścigi konne

Wyścigi konne – skąd tak duża popularność?

Na początek trzeba przyznać, że wyścigi konne to sport, który jak chyba żaden inny kojarzy się z zakładami bukmacherskimi. Wynika to w prosty sposób z historii tej dyscypliny sportowej. Nie będziemy sięgać aż do starożytnego Rzymu, choć już tam organizowane były gonitwy konne, wystarczy, że cofniemy się do XVIII-wiecznej Wielkiej Brytanii. Wtedy to właśnie (w 1780 r.) postawiony został zakład sportowy, który historia bukmacherki uznaje za pierwszy „współczesny” zakład na pieniądze o to, który koń będzie pierwszy i jednocześnie za pierwsze rozegrane derby. W zakładzie udział wzięli lord Derby i sir Bunbury i choć wygrał ten drugi, to na cześć lorda Derby nazwano najważniejszą gonitwę konną (gonitwa 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej na płaskiej powierzchni). Same wyścigi konne stały się najpopularniejszym sportem w Wielkiej Brytanii czy Irlandii i do dziś uznawane są za jeden ze sportów narodowych tych krajów.

Z kolei do Polski moda na wyścigi konne dotarła w latach 30-tych XIX w., kiedy to obserwatorzy gonitw zaczęli zakładać się o wyniki wyścigów. Wszystko odbywało się w trybie nieformalnym i tylko na Polach Mokotowskich, a następnie na Służewcu. Historycy porównują ówczesne gonitwy konne pod względem popularności do dzisiejszych meczy piłki nożnej, a wyścigi koni stanowiły centrum życia towarzyskiego elit.  Jednak największą popularnością wyścigi konne cieszyły się w latach 70-tych XX w., kiedy to trybuny pękały w szwach, a zakładali się wszyscy, niezależnie od statusu społecznego czy zasobności portfela. Warto też zaznaczyć, że PRL wprowadził zakaz na zakłady bukmacherskie – wyścigi konne były od niego jedynym wyjątkiem, co miało niebagatelne znaczenie dla ich popularności. Ich legalną organizacją już wtedy zajmował się Totalizator Sportowy, choć nielegalni bukmacherzy również przyjmowali zakłady na gonitwy konne. Kiedy zakłady bukmacherskie na inne dyscypliny sportowe przestały być niezgodne z prawem, znaczna część graczy przeniosła swoje zainteresowanie na obstawianie np. meczy piłki nożnej, hokeja czy tenisa.

Mimo to wyścigi konne nadal są nieodłącznie kojarzone z zakładami bukmacherskimi i prestiżem zarazem, a obecnie można zauważyć wzrost zainteresowania takimi zakładami wśród graczy, którzy dotychczas nie mieli z nimi do czynienia. Wiąże się to zapewne z faktem, że zakłady bukmacherskie na gonitwy konne stanowią jeden z najbardziej dochodowych rodzajów gry, jednak tylko pod warunkiem, że gracz ma odpowiednio dużą wiedzę na ich temat. Przyjrzyjmy się więc zasadom tego sportu.

Graj za darmo o nawet 100 000 zł, co tydzień! Wpłata depozytu nie jest wymagana.
Załóż konto z kodem: MAKSYMALNYBONUS

Wyścigi konne – zasady

wyścigi konne - start z boksówWyścigi konne polegają na rywalizacji jeźdźców (2 lub większej liczby) dosiadających koni na pewnym dystansie i odbywają się na specjalnych torach wyścigowych (hipodromach). Same gonitwy konne różnią się od siebie wieloma czynnikami, m.in. długością dystansu, rodzajem nawierzchni, rasą ścigających się koni czy sposobem ich poruszania się (tzw. chodem). Zasady wyścigów są bardzo proste – konie startują z reguły z boksów, a wygrywa ten, który jako pierwszy „łbem” przekroczy linię mety, przy czym obowiązkowo dżokej musi utrzymywać się na grzbiecie konia. Czas przybycia na metę jest kluczowy, jednak obok wyścigów rozgrywanych na płaskiej powierzchni, organizowane są też widowiskowe gonitwy z przeszkodami (np. płotami, krzaczkami). Innym urozmaiceniem są wyścigi konne z sulkami, czyli specjalnymi pojazdami konnymi, gdzie konie mogą tylko kłusować, a galop powoduje dyskwalifikację. Dżokeje powinni być lekcy i niewysocy, tak aby nie obciążać za bardzo konia. Przed wyścigiem każdy jeździec jest ważony wraz z siodłem, a w razie potrzeby jest ono dociążane tak, aby konie ścigały się z takim samym ciężarem. Wyjątkiem są wyścigi konne z handicapem, gdzie konie otrzymują dodatkowe obciążenie w zależności od zajmowanej w rankingu pozycji – a więc im wyższa pozycja konia, tym więcej ciężarków zostaje doczepionych do jego siodła. Z kolei konie, które mogą zostać dopuszczone do udziału w wyścigu, to w Polsce konie pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej, półkrwi oraz kłusaki francuskie. Konie uczestniczące w wyścigach mają z reguły 2 lub 3 lata. Jeśli chodzi o najbardziej popularne rodzaje gonitw konnych są nimi:

 • Flat Racing – standardowy wyścig po płaskim torze, gdzie na galopujące konie nie czekają żadne przeszkody.
 • Jump Racing (Hurdling) – gonitwa z przeszkodami, która przeważnie przechodzi z flat racing w hurdling. Najczęściej konie mają do przebycia dłuższy dystans.
 • Boxed Racing – wyścigi konne na krótkich dystansach, czyli sprinterskie.

Warto od razu zaznaczyć, że jeśli chcemy obstawiać zakłady bukmacherskie na gonitwy konne, na początek warto wybrać sobie jeden rodzaj gonitwy i wyspecjalizować się w jego typowaniu.

Odbierz darmowe 20 zł bez wpłaty + Pakiet 310 zł na start! Kliknij, aby poznać najlepszy kod promocyjny i założyć konto

 

Konie wyścigowe

Choć popularność gonitw konnych stale rośnie, nadal pojawiają się głosy, że nie jest to humanitarny sport, że konie są w ten sposób męczone, czy nawet bite. Zapewne mogą zdarzać się takie przypadki, jednak ogólnie patrząc, konie wyścigowe są przede wszystkim naprawdę drogie i już sam ten fakt sprawia, że traktowane są bardzo dobrze. Koń, który nie odniósł jak dotąd żadnych sukcesów, kosztuje co najmniej kilkanaście tysięcy złotych, a ceny za konie z najlepszych koń wyścigowy - opiekastajni to już kwoty idące w setki tysięcy i miliony złotych. Konie, które wygrywają to oczywiście inwestycja, a żeby miały szanse odnosić sukcesy, muszą mieć opiekę najwyżej klasy. Począwszy od zapewnienia zbilansowanej diety godnej zawodowych sportowców, przez kwestie dbałości o higienę i kosmetykę konia, po odpowiednio zaplanowany trening i właściwą opiekę medyczną – wszystko składa się na formę konia, która musi być jak najwyższa.

Jeśli gdzieś może dochodzić do znęcania się nad końmi, to raczej w amatorskich wyścigach, choć takie nie są w Polsce legalne, a za ich organizację grozi kara grzywny. Zgodnie z „Ustawą z dnia 18 stycznia 2001 r. o wyścigach konnych” działalność w zakresie urządzania gonitw konnych wymaga wpisu do specjalnego rejestru organizatorów wyścigów konnych i spełnienia szeregu warunków. Jeśli mamy zamiar stawiać zakłady bukmacherskie na gonitwy konne, powinniśmy więc omijać wszelkie podejrzane zawody i korzystać z wyścigów organizowanych w 1 z 4 legalnych w Polsce lokalizacji.

Polskie wyścigi konne

Aktualnie profesjonalne i w pełni legalne wyścigi konne organizowane są w Polsce w 4 miejscach. Największy i najbardziej znany w świecie polski tor znajduje się w Warszawie, jest to Tor Wyścigów Konnych Służewiec, który działa od 1939 r., a obecnie jest dzierżawiony przez Totalizator Sportowy. Inne tory to Tor Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu, Hipodrom Sopot oraz Krakowski Tor Dąbrówka – Buczków (tor prywatny). Jeśli chodzi o wyścigi konne w Warszawie (wyścigi konne Służewiec), odbywają się tu najbardziej liczące się i najbardziej prestiżowe zawody w kraju. Jedną z najważniejszych gonitw organizowaną w Polsce jest „Wielka Warszawska”, która pierwszy raz odbyła się już w 1895 r. z inicjatywy Augusta Potockiego. Biorą w niej udział konie 3-letnie oraz starsze, a zawody rozgrywane są właśnie na Torze Wyścigów Konnych Służewiec na przełomie września i października. Z kolei „Służewiec Derby” to gonitwa przeznaczona dla 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej, której dystans wynosi 2400 m. Jest to coroczne wydarzenie, które wypada zawsze w pierwszą niedzielę lipca. Gonitwa Służewiec Derby wraz z 2 innymi gonitwami rozgrywanymi w lipcu i sierpniu („Nagroda Rulera” i „Nagroda St. Legera”) wchodzi w skład prestiżowej „Potrójnej Korony”. wyścigi konne - hurdling Ogólnie wyścigi konne w Warszawie odbywają się bardzo często (np. w 2019 r. zaplanowano 50 dni, w których odbywały się gonitwy konne), sezon zaczyna się z reguły pod koniec kwietnia, a kończy na początku listopada. Z kolei Tor Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu również zaczął w ostatnich latach zyskiwać na renomie, dzięki świetnym wyścigom „Wielka Partynicka” i „Wielka Wrocławska”, czyli gonitwie płotowej i przeszkodowej. Na sopockim Hipodromie wyścigi konne są okazjonalne – odbywają się w czasie letniej przerwy w gonitwach warszawskich i wrocławskich.

Jeśli chodzi o polskie tory wyścigów konnych, w ofercie bukmachera Traf są wyścigi konne w Warszawie, Wrocławiu i Sopocie, ale kwestię zakładów bukmacherskich na gonitwy konne omawiamy szczegółowo poniżej.

Wyścigi konne – zakłady bukmacherskie w Polsce

Zakłady bukmacherskie na gonitwy konne to, jak już wspomnieliśmy, potencjalnie dochodowa, ale również bardzo ryzykowna rozrywka. Gdzie i w jaki sposób można w Polsce obstawiać zakłady bukmacherskie na tę dyscyplinę sportową? Najszerszą ofertę zakładów wzajemnych na wyścigi konne ma bukmacher Traf („Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.”), który przyjmuje zakłady w punktach naziemnych, a od lipca 2019 r. sprzedaje je również przez internet. Traf specjalizuje się w gonitwach konnych i nie oferuje zakładów na inne dyscypliny sportowe (np. piłkę nożną, tenis czy koszykówkę). W ofercie bukmachera są polskie wyścigi konne Służewiec, Partynice oraz Hipodrom, ale też gonitwy z wielu torów zagranicznych, np. francuskich czy szwedzkich. Bukmacher Traf udostępnia także różnorodne rynki zdarzeń i zakłady różnego typu, tak więc gracze faktycznie mają z czego wybierać. Poza tym zakłady bukmacherskie na wyścigi konne znajdziemy też u innych wybranych bukmacherów, którzy mają zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych, np. Fortuna czy STS. Oczywiście są jeszcze bukmacherzy zagraniczni, wśród których prym wiodą w tym temacie rzecz jasna bukmacherzy brytyjscy. Jednak z ich usług możemy legalnie korzystać pod warunkiem, że nie znajdujemy się na terytorium Polski, a przebywamy w kraju, w którym jest to dozwolone.

Wyścigi konne – jak obstawiać?

Zwrot 100% w gotówce – prawdziwe zero ryzyka do 50 zł, bez wymogu obrotu od K. Stanowskiego! Załóż konto przez ten specjalny link

 

Obstawianie zakładów na wyścigi konne przeanalizujemy na przykładzie bukmachera Traf, u którego do wyboru są 2 opcje. Po pierwsze można się wybrać do jednego z kilkudziesięciu punktów naziemnych i tam wnieść dany zakład bukmacherski. Mapę lokali można sprawdzić na stronie internetowej bukmachera Traf. Druga możliwość to internetowe zakłady na wyścigi konne (zakłady online).  Żeby postawić zakład w ten sposób, trzeba wejść na stronę bukmachera i dokonać rejestracji konta gracza. Jest to obowiązkowa formalność, bez załatwienia której nie uda nam się postawić zakładu u żadnego legalnego bukmachera online w Polsce. Takie wymogi zapisane są w ustawie hazardowej i ich celem jest przede wszystkim ochrona osób małoletnich przed zagrożeniami, jakie niesie uprawianie hazardu. Rejestracja konta nie jest trudna ani długa – wystarczy uzupełnić w formularzu rejestracyjnym swoje dane osobowe i kontaktowe, zatwierdzić zgody i oświadczenia oraz dosłać skan dokumentu tożsamości. Dzięki temu bukmacher będzie mógł zweryfikować, czy gracz ukończył 18 lat i czy może mu udostępnić posiadaną ofertę zakładów. Jeśli nie pojawią się żadne wątpliwości, a gracz zasili swoje konto gracza środkami finansowymi, to będzie mógł już swobodnie zawierać zakłady na gonitwy konne, które znajdują się w ofercie bukmachera.

zakłady bukmacherskie online - wyścigi konneAby obstawić określony wynik gonitwy poprzez serwis internetowy bukmachera Traf, należy po zalogowaniu się na koncie gracza kliknąć zakładkę „Graj teraz!”. Następnie trzeba wybrać konkretną datę i tor, odszukać interesujący nas wyścig, wybrać rodzaj zakładu oraz zaznaczyć numer konia/koni, które chcemy wytypować. Po zatwierdzeniu wyboru wystarczy czekać na rozegranie gonitwy i rozliczenie kuponu. Warto dodać, że polscy bukmacherzy często udostępniają transmisje live z niektórych wydarzeń sportowych, na które przyjmują zakłady. Podobnie jest również w przypadku bukmachera Traf. Gonitwy konne można tu oglądać na żywo i za darmo – w punktach stacjonarnych oraz poprzez stronę internetową. W serwisie online zamieszczony jest też kalendarz nadchodzących wyścigów i ich plany oraz wyniki i statystyki zawodów już rozegranych. Warto też sięgnąć po inną pomoc, dzięki której sprawniej można typować wyścigi konne – typy branżowych dziennikarzy.

Rodzaje zakładów na wyścigi konne

Osobom, które nigdy wcześniej nie wnosiły zakładów na gonitwy konne, zapewne przyda się omówienie dostępnych rodzajów zakładów. Najbardziej ogólny podział mówi o zakładach jednogonitwowych i wielogonitwowych.

Zakłady bukmacherskie jednogonitwowe dzielą się na:

 • Zakład zwyczajny (ZWC) – najmniej skomplikowany rodzaj zakładu, w którym trzeba wytypować zwycięzcę gonitwy konnej.
 • Zakład porządek (PDK) – polega na wskazaniu, które konie zajmą pierwsze i drugie miejsce, choć ułatwieniem jest to, że ich kolejność nie ma tu znaczenia.
 • Zakład dwójka (DWJ) – podobnie jak w zakładzie porządek konieczne jest wskazanie koni, które zajmą 2 pierwsze miejsca, jednak tu trzeba przyporządkować pierwsze i drugie miejsce do wybranych typów.
 • Zakład trójka (TRJ) – zasady analogiczne do zakładu dwójka, z tym że gracz musi określić też, kto zakończy wyścig na trzecim miejscu.
 • Zakład czwórka (CZW) – zasady analogiczne do zakładu trójka, jednak dodatkowo konieczne jest też wytypowanie, kto zajmie miejsce czwarte.

Zakłady bukmacherskie wielogonitwowe to kombinacje zakładów jednogonitwowych i dzielą się na:

 • zakład dubla (DBL),
 • zakład tripla (TPL),
 • zakład kwinta (KWN),
 • zakład septyma (SPT).

Dla przykładu zakład dubla wymaga wskazania tych koni, które zajmą pierwsze miejsce w 2 wyścigach – wtedy jest to (DBL/ZWC) albo pierwsze i drugie miejsce w 2 wyścigach (DBL/DWJ) albo też pierwsze, drugie i trzecie miejsce w 2 wyścigach (DBL/TRJ). W takiej sytuacji 2 obstawiane gonitwy konne stanowią grupę rozrachunkową gracza.

Poza tym, że zakłady bukmacherskie na wyścigi konne mogą być różnego rodzaju, u bukmachera Traf można je także typować w 1 z 2 dostępnych systemów. Do wyboru jest więc:

 • System BOX – dzięki niemu można zagrać wszystkie możliwe kombinacje z wybranych koni, a system stosowany jest do zakładów jednogonitwowych (poza zakładem zwyczajnym). Przykładowo, jeśli gracz wskaże w zakładzie dwójka konie nr 3 i 5, zakład postawiony będzie zarówno na wynik: 3,5 jak i 5,3.
 • System ŚCIANA – przy jego użyciu można zagrać wszystkie konie biorące udział w gonitwie na określone miejsce. Przykładowo, jeśli w zakładzie trójka mamy wytypowane pierwsze i drugie miejsce, ale nie wiemy, jak wytypować miejsce trzecie, możemy zagrać ŚCIANĄ na miejsce trzecie (wytypowany zostanie dowolny koń).

Jak obstawiać wyścigi konne skutecznie?

wyścigi konne - obstawianieTrzeba przyznać, że jeśli chodzi o wyścigi konne, obstawianie zakładów bukmacherskich nie jest łatwą sztuką. Z jednej strony kursy są wysokie, dlatego wygrana może przynieść spore zyski, z drugiej strony jak zwykle z atrakcyjnymi kursami wiąże się duże ryzyko przegranej. Im większa wiedza na temat gonitw konnych, tym oczywiście lepiej, jednak i początkujący gracze mogą wygrywać. Aby zwiększyć szanse na trafne typowanie, na pewno trzeba dokładnie analizować dane dotyczące zarówno startujących dżokejów, jak i koni. Ważne są wyniki ostatnich gonitw, aktualna forma konia, a nawet zmiany w jego wadze, a w przypadku jeźdźców doświadczenie i ostatnie sukcesy/porażki. Pod uwagę trzeba też wziąć tor, na jakim odbędzie się gonitwa, a już na pewno warto sprawdzać, jakie są prognozy pogody na dzień, kiedy mają się odbyć wyścigi konne. Do obstawiania gonitw należy podchodzić poważnie, nie tylko korzystając ze statystyk, które udostępniają bukmacherzy, ale też prowadząc własną listę ze statystykami i obserwacjami na temat koni, dżokejów i torów. Dzięki temu analizy dokonywane przed gonitwą będą na pewno bardziej precyzyjne i łatwiej będzie trafnie wytypować, jakimi wynikami zakończą się dane wyścigi konne. Zakłady bukmacherskie na gonitwy konne to na początku także wdrożenie się w stosowaną terminologię oraz poznanie podstawowych pojęć i zasad. Warto czytać jak najwięcej na temat samych wyścigów, ucząc się np. jakie są charakterystyczne cechy koni i jak wpływają one na ich szybkość, ale też na temat obstawiania gonitw. W tym celu warto zaglądać np. na profile poszczególnych stajni, trenerów koni czy dżokejów w mediach społecznościowych, ale również na blogi zaawansowanych typerów i korzystać z ich doświadczeń.

Zupełnie odrębną sprawą jest natomiast zachowanie „zimnej głowy”. Gonitwy konne to sport, któremu towarzyszą duże skoki adrenaliny, a ta może źle wpłynąć na stawiane typy. Dlatego należy trzymać się wykonanych analiz i konsekwentnie obstawiać zgodnie z przyjętą taktyką, a dopiero z czasem można zacząć ufać intuicji i tzw. „wyczuciu”. Ponadto, jeśli zdarzy się seria zwycięstw czy przeciwnie, seria porażek, również nie powinny mieć one wpływu na to, jak będziemy obstawiać kolejne wyścigi konne. Zakłady bukmacherskie niezależnie od dyscypliny sportu wymagają przede wszystkim dużej wiedzy sportowej, a wszelkie emocje są w przypadku obstawiania najczęściej złym doradcą.

Fortuna

Obstawianie wyścigów konnych – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Czy w Polsce można legalnie obstawiać wyścigi konne?

Tak, na terytorium Polski możliwe jest wnoszenie zakładów na wyścigi konne w całkowicie legalny sposób. Zakłady na wyścigi konne przyjmują m.in. bukmacherzy Fortuna, STS i Traf.

Czy każdy legalny bukmacher przyjmuje zakłady na wyścigi konne?

Zakłady na wyścigi konne przyjmuje wielu legalnych bukmacherów, jednak nie każda z firm zdecydowała się na dołączenie takich zakładów do swojej oferty. Zakłady na wyścigi konne przyjmują m.in. dwaj najwięksi legalni bukmacherzy w Polsce, a więc STS i Fortuna, a także bukmacher Traf.

Czy zakłady na wyścigi konne można wnosić przez internet?

Tak, obstawiać można zarówno przez internet jak i w wielu punktach stacjonarnych firm bukmacherskich.

Czy obstawiać można wyłącznie wyścigi konne organizowane w Polsce?

Nie, obstawiać można zarówno wyścigi konne organizowane na polskich jak i na zagranicznych torach. Oferta poszczególnych firm bukmacherskich może nieco różnić się w tym zakresie. Aby poznać pełną listę firm bukmacherskich legalnie działających w Polsce kliknij tutaj.