Dziś jest: 3 marca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Clout MMA bukmacher 

Zastanawiasz się, czy można obstawiać zakłady bukmacherskie na Clout MMA? Bukmacherzy oferują dziś możliwość typowania najróżniejszych sportów, dlaczego więc gracze nie mieliby mieć możliwości obstawiania także walk, w których udział biorą influencerzy czy celebryci? Jeśli chcesz się dowiedzieć, który bukmacher posiada zakłady bukmacherskie na Clout MMA, sprawdź ten artykuł. Dowiesz się z niego także, jakie konkretnie zakłady są udostępniane na freak-fighty i co jeszcze ciekawego znajduje się w ofercie bukmachera na Clout MMA. 

Clout MMA - bukmacher Fortuna

Clout MMA – bukmacher jest tylko jeden? 

Zakłady bukmacherskie na walki bokserskie, kick-bokserskie czy MMA oferowane są przez mnóstwo bukmacherów, dlatego gracze mogą przebierać w ofertach zakładów i wybierać te propozycje, które są najciekawsze. Jeśli jednak chodzi o freak-fighty, sytuacja jest nieco odmienna. Pomimo tego, że nie stanowią one profesjonalnych zawodów sportowych, to ze względu na ich ogromną popularność, bukmacherzy umożliwiają obstawianie również takich amatorskich pojedynków. Jednak przyjęło się, że różne federacje freakowe mają wśród firm bukmacherskich swoich sponsorów, którzy stają się ich wyłącznymi bukmacherami. 

Co to jednak oznacza dla graczy? Otóż to, że np. w przypadku Clout MMA bukmacher oferujący zakłady bukmacherskie na poszczególne walki jest tylko jeden. Podobnie wygląda sytuacja innych dużych polskich federacji organizujących pojedynki, w których walczą influencerzy, celebryci, youtuberzy itp. (np. Fame MMA czy Prime Show MMA). W każdym z tych przypadków tylko jedna firma bukmacherska może legalnie oferować zakłady bukmacherskie na gale, ponieważ jest to zapisane w umowie sponsorskiej. Która w takim razie firma bukmacherska może aktualnie oferować zakłady bukmacherskie na Clout MMA? 

Clout MMA – bukmacher Fortuna z wyłącznością na zakłady 

Jako pierwszy został oficjalnym sponsorem Clout MMA bukmacher Fortuna, czyli marka świetnie znana zarówno graczom obstawiającym zakłady na freak-fighty, jak i w ogóle typerom w Polsce. Współpraca została nawiązana niemal od razu po powstaniu federacji Clout MMA. Firma bukmacherska Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. sponsorowała bowiem wcześniej High League, a obie federacje były ze sobą w pewien sposób powiązane (przykładowo wielu zawodników zakontraktowanych przez High League przeszło do Clout MMA, m.in Marcin Najman, Piotr „Lizak” Lizakowski, Tomasz Sarara czy Denis Labryga).  

Już na pierwszej konferencji Clout MMA, która odbyła się 12 czerwca 2023 r., eksponowane było logo bukmachera Fortuna. Wkrótce ogłoszono też podpisanie umowy sponsorskiej pomiędzy federacją, której twarzami byli Sławomir Peszko i Lexy Chaplin (była zawodniczka High League, a następnie współwłaścicielka Clout MMA), a jedną z największych firm bukmacherskich w naszym kraju. 

Clout MMA - bukmacher Fortuna i jego ofertaNa mocy kontraktu to Fortuna jako oficjalny bukmacher Clout MMA stała się jedynym bukmacherem, który ma prawo oferować zakłady na walki tej federacji freak-fightowej. Warto zaznaczyć, że Fortuna traktuje ten obszar swojej oferty bardzo poważnie, więc typerzy nie powinni narzekać na mały wybór. Podstawowe zakłady bukmacherskie na Clout MMA udostępniane są na długo przed daną galą, a na kilka dni przed jej terminem rynki zdarzeń są już naprawdę rozbudowane i interesujące. Jakie dokładnie zakłady na Clout MMA bukmacher Fortuna przygotowuje, omawiamy w dalszej części artykułu. 

Clout MMA – bukmacherzy, których trzeba omijać 

Jeśli zakłady bukmacherskie na Clout MMA są udostępniane przez innych bukmacherów niż Fortuna, oznacza to, że proceder jest nielegalny. Oczywiście legalni bukmacherzy w Polsce działają zgodnie z obowiązującym prawem i po prostu nie przygotowują oferty zakładów na Clout MMA. Bukmacherzy, którzy oferują zakłady internetowe nielegalnie, z dużym prawdopodobieństwem nie przestrzegają jednak także innych zasad, więc w ich ofercie mogą się też znaleźć bezprawnie np. zakłady bukmacherskie na Clout MMA. Bukmacherzy ci jednak – o czym warto pamiętać – trafiają do tzw. rejestru domen zakazanych, więc ich strony są blokowane przez operatorów Internetu, a gracze, którzy korzystają z ich usług mogą otrzymać wysoką karę finansową.  

Dlatego zdecydowanie odradzamy zakłady bukmacherskie na Clout MMA czy na jakiekolwiek inne wydarzenia, które udostępniane są przez nielegalnych bukmacherów online. Jeśli chcesz obstawiać Clout, bukmacher, który zapewni Ci szeroką i w pełni legalną ofertę zakładów, jest tylko jeden. Powtórzmy jeszcze raz: legalne zakłady bukmacherskie na Clout MMA oferuje wyłącznie Fortuna. 

Bukmacher Fortuna – specjalista od MMA 

Niektórzy typerzy mogą być niezadowoleni z tego, że jest tylko jeden bukmacher Clout MMA i nie można szukać lepszych warunków obstawiania u innych operatorów zakładów bukmacherskich. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że Fortuna to naprawdę solidna firma bukmacherska, która posiada jedne z najlepszych, a dla niektórych wydarzeń nawet najwyższe kursy bukmacherskie w Polsce. Pod innymi względami ten bukmacher także zapewnia świetną jakość usług, m.in. oferuje liczne, atrakcyjne promocje bukmacherskie, darmowe transmisje wielu spotkań sportowych, szybkie płatności online, nowoczesną aplikację mobilną itd. 

Sama oferta zakładów bukmachera także jest niezwykle zaawansowana: obstawiać można zakłady bukmacherskie na kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, na e-sporty, sporty wirtualne, symulowane gry karciane oraz na wydarzenia polityczne, rozrywkowe, społeczne itd. Bardzo ciekawie przedstawia się też oferta zakładów na freak-fighty, jaką przygotowuje ten bukmacher. Clout MMA traktowane jest w zasadzie jak inne zawody sztuk walki, dlatego rynki zdarzeń są obszerne i urozmaicone, a różne zdarzenia można typować nie tylko w trybie przedmeczowym, ale też na żywo. Do tego dochodzą nietuzinkowe zakłady specjalne. 

Clout MMA - bukmacher Fortuna i oferta na MMATrzeba też dodać, że Fortuna w ogóle bardzo dużą wagę przykłada do oferty na MMA i freak-fighty – pod tym względem na polskim rynku może z nią rywalizować mało który bukmacher. Clout MMA to bowiem nie jedyna federacja, którą sponsoruje ta firma bukmacherska. W 2020 r. Fortuna objęła sponsoringiem KSW, czyli najważniejszą polską i jedną z największych w Europie organizacji sportowego MMA. Fortuna sponsoruje również dużą federację Prime Show MMA, która organizuje freak-fighty. Dodajmy też, że bukmacher posiada wyłączność na oferowanie zakładów na walki Prime  Show MMA, a bez względu na to, o walki której federacji chodzi, zawsze oferta zakładów bukmachera Fortuna jest świetnie przygotowana. 

Clout MMA – bukmacher Fortuna: zakłady przedmeczowe na walki 

Pora przyjrzeć się bliżej, jakie zakłady bukmacherskie na Clout MMA oferuje Fortuna. Zacznijmy od oferty zakładów przedmeczowych (pre-match), które dostępne są u bukmachera nawet na 2 tygodnie przed galą Clout MMA. Bukmacher oferuje je zarówno przez stronę internetową, aplikację bukmacherską na urządzenia mobilne, jak i w punktach stacjonarnych w całym kraju. 

Co oczywiste, bukmacher Clout MMA oferuje zakłady na to, kto wygra daną walkę. Gracze mogą typować zwycięstwo zawodnika nr 1 lub zawodnika nr 2, ponieważ opcja remisowa nie jest dostępna. Nie oznacza to, że remisy się nie zdarzają, jednak jest to bardzo rzadka sytuacja. Jeśli do niej dojdzie, zakład jest anulowany – czyli na konto graczy, którzy obstawili ten rynek zdarzeń wpływa zwrot stawki.  

Remis można jednak typować za pomocą innego rodzaju zakładu, jaki oferuje bukmacher. Clout MMA można obstawiać poprzez zakład typu „Będzie remis” i tu najczęściej jest wysoki kurs na odpowiedź twierdzącą (ponieważ jest to mało prawdopodobne), a na odpowiedź przeczącą najczęściej w ogóle nie są udostępniane kursy. 

Poza tym oficjalny bukmacher Clout MMA przygotowuje też zakłady związane z rundami poszczególnych walk. Poniżej wymieniamy opcje zakładów, które są z reguły dostępne: 

  • Walka zakończy się w pierwszej rundzie / walka zakończy się w drugiej rundzie / walka zakończy się w trzeciej rundzie – typy: tak, nie. 
  • Walka zakończy się w przeciągu 60 sekund od rozpoczęcia pierwszej rundy – typy tak, nie. 
  • Liczba rozpoczętych rund mniej/więcej – linie to 1.5 rundy oraz 2.5 rundy, a gracze mogą typować, że walka potrwa krócej albo dłużej niż wskazuje dana linia. 

Jeszcze inne zakłady bukmacherskie na Clout MMA dotyczą tego, w jaki sposób dojdzie do wygranej któregoś z zawodników. Tu można skorzystać z następujących możliwości: 

  • Walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję – typy tak, nie. 
  • Zawodnik nr [1 lub 2] wygra na punkty lub przez techniczną decyzję – typy tak, nie. 
  • Zawodnik nr [1 lub 2] wygra przed czasem – typy tak, nie. 
  • Zawodnik nr [1 lub 2] wygra przez KO / TKO / dyskwalifikację lub przez poddanie – typy tak, nie. 

Clout MMA - bukmacher Fortuna i zakłady przedmeczoweJak widać, chociaż na omawiane walki nie mogą przygotowywać zakładów inni bukmacherzy, Clout MMA ma zagwarantowaną naprawdę bardzo obszerną ofertę bukmacherską. Możliwości typowania przedmeczowego jest naprawdę sporo, sprawdźmy jednak jeszcze, jak wygląda oferta zakładów, które można typować w trakcie poszczególnych walk, czyli oferta zakładów na żywo. 

Clout MMA – bukmacher Fortuna: zakłady live na walki 

Okazuje się, że w przypadku Clout MMA firma bukmacherska Fortuna przygotowuje ofertę live równie obszerną jak to się dzieje dla oferty pre-match. Na początku pojedynku obstawiać można z reguły wszystkie rynki zdarzeń, które omówiliśmy powyżej. Naturalnie wraz z upływem czasu niektóre warianty zawarcia zakładu czy wybrane selekcje stają się niedostępne. Przykładowo w czasie drugiej rundy walki nie ma zakładów na to, że spotkanie zakończy się w pierwszej rundzie, a w drugiej rundzie nie można już typować czasu trwania pojedynku, korzystając z linii 1.5.  

Jest to jednak oczywiste, natomiast ważne jest to, że patrząc ogólnie, gracze mają przez cały czas trwania walki wiele możliwości jej typowania i nie muszą ograniczać się do tego, kto wygra dane starcie Clout MMA. Bukmacher zmienia przy tym kursy bukmacherskie na poszczególne zdarzenia w dynamiczny i płynny sposób, zgodnie z tym, co się dzieje w oktagonie. Zawieranie zakładów i ich rozliczanie też odbywa się w sposób bardzo sprawny, co pozwala typerom na bezproblemową grę na żywo. 

Clout MMA – bukmacher Fortuna: zakłady specjalne 

Clout MMA - bukmacher i zakłady specjalnePamiętajmy też, że jedyny bukmacher Clout MMA przygotowuje dla graczy coś więcej niż wyłącznie klasyczne zakłady przedmeczowe i na żywo. Żeby jeszcze bardziej urozmaicić grę, Fortuna wystawia także kursy bukmacherskie na zakłady specjalne. Są to zakłady przedmeczowe, z tym że na bardziej wymyślne rynki zdarzeń.  

Np. zakłady bukmacherskie na Clout MMA 3 można było stawiać na zdarzenia dotyczące wyników poszczególnych zawodników, m.in.: 

  • Jakub Wawrzyniak – zwycięży przez KO / TKO w rundach 1-2 (walka Tomasz „Gianni” Hajto vs. Jakub Wawrzyniak), 
  • Marianna Schreiber – zwycięży przez poddanie w rundzie 2 (walka Marianna Schreiber – Monika „Najlepsza Polska Dziennikarka” Laskowska), 
  • Marcin „Cesarz” Najman – zwycięży w ciągu 30 sekund od rozpoczęcia walki (walka Marcin „Cesarz” Najman vs. Adrian Cios). 

Warto dodać, że kursy bukmacherskie dla większości zakładów specjalnych były wysokie. 

Clout MMA – bukmacher Fortuna: zakłady łączone 

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie na tę samą walkę czy mecz, ogólna zasada mówi, że nie można łączyć na kuponie zakładów na to samo wydarzenie. Wyjątkiem jest opcja typu „betbuilder”, czyli konstruktor zakładów akumulowanych na 1 spotkanie sportowe. Niestety udostępniany jest on z reguły tylko dla najpopularniejszych sportów i lig, a posiadają go nieliczni bukmacherzy. Clout MMA nie można w związku z tym typować w ten sposób (chociaż Fortuna posiada tę opcję i można z niej korzystać, obstawiając np. walki UFC, więc być może z czasem narzędzie będzie dostępne też dla zakładów na freak-fighty).  

Jednak w przypadku Clout MMA bukmacher przygotowuje inną możliwość obstawiania zakładów wielozdarzeniowych, mianowicie gotowe zakłady łączone („Gotowce”). W ramach oferty bukmacher udostępnia kilka czy kilkanaście zakładów akumulowanych dotyczących walk Clout MMA, a gracz może wybrać ten zestaw, który odpowiada jego prognozom co do wyniku poszczególnych pojedynków. Nie jest to więc to samo, co tworzone samodzielnie spersonalizowane zakłady bukmacherskie na Clout MMA, ale na pewno pozwala grać po wyższych kursach. 

Clout MMA - bukmacher Fortuna i gotowce

Clout MMA – kilka słów o federacji i zawodnikach 

Clout MMA powstała w czerwcu 2023 r. i jak już wspomniano, postrzegana jest przez niektórych jako kontynuacja High League (której działalność została zawieszona w maju 2023 r.). Jednak co trzeba podkreślić, członkowie zarządu nowej organizacji i jej udziałowcy to osoby inne niż te, które odpowiadały za High League: jest to Julita Górska i Lexy Chaplin. Ta druga jest influencerką cieszącą się w polskim Internecie bardzo dużą popularnością i ma na swoim koncie walki w freak-fightach (właśnie w High League). I to Lexy Chaplin w duecie ze Sławomirem Peszko, byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej, są ambasadorami Clout MMA. Bukmacher, który jest oficjalnym sponsorem federacji, to powtórzmy Fortuna. 

Gale Clout MMA odbywają się co kilka miesięcy, a oglądać je można zdalnie w systemie PPV, czyli transmisja walk udostępniana jest po wykupieniu licencji pay-per-view. Oczywiście można także nabyć wejściówkę, by bezpośrednio z trybun oglądać jak topowi influencerzy, youtuberzy czy celebryci radzą sobie w oktagonie. Jednak ta opcja jest znacznie droższa. 

A jakie gwiazdy Internetu i innych mediów można oglądać podczas gal Clout MMA? Wiele znanych nazwisk przewinęło się już przez ten tekst, ale warto zebrać je w jednym miejscu. Po pierwsze w walkach Clout MMA uczestniczyli jak dotąd różni popularni youtuberzy i influencerzy, tacy jak np.: NatanBóg Estetyki” Marcoń, Piotr „Lizak” Lizakowski, Paulina Hornik, Cezary „Czarek Czaruje” Gołębiewski, Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak, Nikola „Nikita” Biela, Ewa „Mrs. Honey” Wyszatycka, Mateusz „Mavs” Szczypior, Rafa „Boro” Borlowski czy Fabian „Banersky” Baner.  

Twórcy internetowi to jednak nie wszystko, ponieważ inni amatorzy, którzy występują podczas gal Clout MMA, to osoby znane z telewizji, np.: Marianna Schreiber, Monika „Najlepsza Polska Dziennikarka” Laskowska, Katarzyna „Laluna” Alexander czy Krzysztof „Wujaszek Fericze” Ferenc. Do świetnie znanych z mediów postaci zaliczyć trzeba też sportowców, którzy uprawiają inne dyscypliny sportowe niż sztuki walki – do zawodników Clout MMA z tej kategorii zaliczają się np. Tomasz Hajto, Jakub Wawrzyniak, Zbigniew Bartman czy Błażej Augustyn. Ciekawą postacią, która już nie raz walczyła w Clout MMA, jest też Wojciech „Rekordzista” Sobierajski, który ma na koncie mnóstwo rekordów: Polski, Świata i Guinessa. 

Clout MMA - zawodnicyNatomiast graczy, którzy lubią obstawiać profesjonalne MMA, boks czy K1, bardziej zainteresować może to, jacy profesjonalni zawodnicy sztuk walki występują podczas omawianych gal Clout MMA. Takich nazwisk jest całkiem sporo, a wśród nich można wyróżnić m.in. takie jak: Marcin Najman, Andrzej Fonfara, Tomasz Sarara, Jay Silva, Denis „Bad Boy” Załęcki, Denis Labryga, Albert Sosnowski, Daniel Omielańczuk, Grzegorz „Szuli” Szulakowski, Marcin Siwy czy Vasyl Halych.