Skrill – zakłady bukmacherskie 

Skrill to bardzo popularny na świecie e-portfel, który łączy w sobie wiele ciekawych opcji służących do szybkich i wygodnych płatności. Jest to też bardzo ciekawe rozwiązanie, jeśli chodzi o obstawianie zakładów bukmacherskich, ponieważ transakcje Skrill są bezpieczne i niezwykle dyskretne. Skrill znany jest zresztą wielu polskim typerom, a niektórzy pamiętają jeszcze czasy, kiedy operator płatności działał pod brandem Moneybookers. Co aktualnie oferuje to narzędzie i dlaczego zakłady bukmacherskie ze Skrill są warte uwagi? 

Skrill - bukmacher

Skrill – co to? 

Na początek wyjaśnijmy, co to jest Skrill, gdyż pomimo jego ogromnej popularności, wiele osób nadal nie wie, czym dokładnie jest to narzędzie i czy w naszym kraju jest ono legalne. Firma założona została w 2001 r. w Wielkiej Brytanii i początkowo funkcjonowała pod marką Moneybookers. W 2011 r. doszło do rebrandingu i nazwa Moneybookers została zamieniona na Skrill. Opinie o usłudze mogą być oczywiście różne, jednak liczby mówią same za siebie: obecnie dostępna jest ona w ponad 200 krajach na całym świecie, a korzysta z niej około 40 milionów ludzi (stan na 2022 r.). Nadmieńmy też, że w Polsce tę opcję płatności umożliwiają m.in. legalni bukmacherzy – Skrill nie jest jednak dostępny w każdym serwisie bukmacherskim (w dalszej części tekstu omówimy to zagadnienie szerzej). 

Najbardziej interesującą kwestią jest jednak to, co to jest Skrill od strony praktycznej, a więc co użytkownicy mogą za jego pomocą wykonać? Jak się okazuje, jest to rozwiązanie, które łączy wiele możliwości i trudno je zaszufladkować jako jedno z typowych narzędzi płatniczych. Skrill to po pierwsze tzw. portfel elektroniczny (e-portfel, e-wallet), czyli usługa, która umożliwia dokonywanie płatności przez Internet bez konieczności posiadania konta bankowego czy karty. Konto Skrill jest dostępne zarówno z poziomu serwisu internetowego, jak i aplikacji mobilnej.  

Płatności Skrill mogą być też realizowane za pomocą karty przedpłaconej (karty pre-paid) i to zarówno wirtualnej, jak i fizycznej. Kolejne opcje zapewnione przez Skrill to możliwość realizacji transferów środków finansowych, w tym pomiędzy użytkownikami czy transferów o charakterze międzynarodowym, a nawet możliwość obracania walutami kryptograficznymi, czyli tzw. kryptowalutami. 

Gdzie można płacić Skrill? 

Gdzie można płacić SkrilOd razu nasuwać się może pytanie, gdzie można płacić Skrill (dawniej Moneybookers) w polskich realiach. Otóż ta metoda płatności udostępniana jest w wielu sklepach internetowych, co oznacza, że możemy dzięki Skrill opłacić różnego rodzaju e-zakupy. Przykładowo kupując produkty w e-sklepie ze sprzętem AGD, odzieżą czy kosmetykami, dość często możemy wybrać opcję płatności Skrill. Bukmacherzy również mogą dopuszczać taką opcję zasilenia konta gracza, nierzadko możemy w ten sposób doładować także konta w serwisach z innego rodzaju usługami. Poza tym można tą metodą płacić w różnego rodzaju sklepach stacjonarnych. Generalnie wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość zapłaty kartą przedpłaconą MasterCard (zarówno fizycznie jak i online), możesz zapłacić za zakupy z konta Skrill. Jednym słowem możliwości jest naprawdę mnóstwo. 

Konto Skrill i weryfikacja 

Użytkownicy korzystający z usług tego operatora płatności muszą najpierw otworzyć internetowe konto Skrill. Tam właśnie będą wpływać środki finansowe, które właściciel konta może wpłacać samodzielnie, ale też może dzięki niemu odbierać przelewy zewnętrzne. Warto zaznaczyć, że transfery możliwe są w kilkudziesięciu walutach. Konto Skrill umożliwia też dokonywanie płatności online, przelewanie środków na własny rachunek bankowy, kartę, portfel mobilny czy wypłacanie środków w bankomacie (w tym wypadku potrzebna jest karta Skrill).  

Rejestracja wymaga podania tylko kilku podstawowych danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, kraj zamieszkania, preferowana waluta, e-mail i hasło. Żeby móc dokonywać płatności Skrill, trzeba jeszcze uzupełnić informacje dotyczące adresu zamieszkania, daty urodzenia i numeru telefonu. Co bardzo ważne, w przypadku większości metod wpłat i wypłat nie trzeba weryfikować konta, żeby z niego korzystać (procedura weryfikacyjna jest niezbędna np. dla przedpłaconej karty Skrill). Jednak po przekroczeniu limitu transakcji konieczna jest pełna weryfikacja tożsamości, która wymaga np. przesłania skanu dokumentu tożsamości przez aplikację Skrill. Bukmacherzy, co warto przy okazji przypomnieć, też wymagają tego rodzaju weryfikacji – jest ona obowiązkowa wtedy, kiedy gracz chce wypłacić wygrane np. na rachunek bankowy. 

Kto może założyć konto Skrill? 

Jeśli chodzi o ten e-portfel, podstawowym wymogiem stawianym użytkownikom jest pełnoletniość. Tak więc dopiero po ukończeniu 18 r.ż. istnieje możliwość zarejestrowania konta Skrill. Bukmacher, co warto przy okazji dodać, także zezwala na korzystanie ze swoich usług tylko osobom pełnoletnim, co wynika z polskiego prawa. Dlatego jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie nie powinien to być problem – masz 18 lat to możesz założyć konto u legalnego bukmachera i jednocześnie zasilać je przez Skrill. Natomiast jeśli jesteś niepełnoletni, nie możesz skorzystać z żadnej z tych opcji. Poza tą kwestią trzeba pamiętać, że dany użytkownik może mieć tylko 1 konto Skrill (bukmacherzy też stosują analogiczną zasadę), a żeby je założyć, należy podać wymagane i aktualne dane. 

Skrill – zakłady bukmacherskie i prawo polskie 

Skrill - bukmacherzyNaszych czytelników omawiana metoda płatności interesuje zapewne przede wszystkim pod kątem tego, czy można jej używać, obstawiając zakłady bukmacherskie. Skrill można znaleźć u części bukmacherów działających na terenie Polski, tu trzeba jednak zrobić pewną dygresję. Otóż nie wszystkie serwisy oferujące zakłady bukmacherskie online w naszym kraju działają zgodnie z prawem, a niektórzy bukmacherzy z Skrill po prostu łamią prawo. Oczywiście to, czy bukmacher Skrill posiada jako dostępną metodę płatności czy też nie, nie ma żadnego związku z tym, czy jego usługi są legalne. Są w Polsce bukmacherzy obsługujący Skrill, którzy posiadają zezwolenie na organizację zakładów bukmacherskich i są też nielegalnie działający bukmacherzy z Skrill. Co to jednak za przepisy, na podstawie których bukmacher określany jest jako legalny lub nielegalny? Otóż znowelizowana w grudniu 2016 r. tzw. ustawa hazardowa. 

To właśnie na mocy nowelizacji ustawy od 2017 r. działa w Polsce ważny w tym kontekście „rejestr domen zakazanych”. Jest to stale poszerzana lista adresów stron internetowych, na których udostępniane są nielegalne zakłady bukmacherskie i inne gry hazardowe. W oparciu o rejestr nie tylko strony te są blokowane przez dostawców Internetu w Polsce, ale też operatorzy płatności są zobowiązani do tego, by nie realizować transakcji wychodzących ani przychodzących do operatorów tych stron. Tak więc, jeśli do rejestru trafi dany bukmacher, Skrill również zaprzestanie obsługi płatności w danym serwisie. Trzeba jednak mieć świadomość, że nielegalni bukmacherzy błyskawicznie uruchamiają kolejne strony i jest to klasyczna „walka z wiatrakami”. Dlatego właśnie sytuacje, kiedy zakłady bukmacherskie ze Skrill są na stronach bukmacherskich oferowane, chociaż nie są w Polsce legalne, to dość powszechne zjawisko. 

W związku z tym nasza sugestia jest taka: jeśli interesuje Cię wybrany bukmacher z Skrill, zawsze zweryfikuj np. na liście zamieszczonej w naszym serwisie, czy firma bukmacherska działa legalnie. Dopiero wtedy, kiedy masz pewność, że obstawianie u danego bukmachera zakładów jest legalne, możesz spokojnie założyć u niego konto i rozpocząć typowanie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest bowiem w Polsce karalna, a grzywny mogą być niewiarygodnie wysokie. 

Gdzie znajdziemy legalne zakłady bukmacherskie ze Skrill? 

Oczywiście my również przygotowaliśmy zestawienie, które zawiera te serwisy bukmacherskie, które aktualnie (stan na listopad 2022 r.) oferują legalne zakłady online ze Skrill. Bukmacher, który posiada taką możliwość to na pewno lider polskiego rynku bukmacherskiego, STS. Największy bukmacher w Polsce oferuje naprawdę wiele bezpiecznych i błyskawicznych metod online na zasilenie konta gracza, które realizowane są 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Płatności Skrill również dokonywane są od razu po potwierdzeniu zlecenia, jednak trzeba tu zwrócić uwagę, że ten bukmacher z Skrill przewiduje dość wysoki próg minimalnej wpłaty, jeśli chodzi o tę metodę zasilania konta gracza (w 2022 r. jest to co najmniej 50 zł). 

Skrill - STS

Inną politykę w tym zakresie prowadzi kolejny bukmacher z Skrill, Superbet. Gracz może u tego operatora zakładów bukmacherskich wpłacić nawet symboliczną złotówkę i nawet tak mała wpłata jest akceptowana poprzez dawny Moneybookers (ale też przez inne metody płatności online dostępne w Superbet). Realizacja zlecenia również jest tu natychmiastowa. Następny globalny bukmacher z Skrill to Betclic. Na tej platformie udostępniającej zakłady bukmacherskie dolne limity wpłat także są bardzo niskie i to zarówno, jeśli chodzi o Skrill, jak i inne opcje płatności. Ostatni w tym krótkim zestawianiu jest Totolotek, czyli operator, który najdłużej w Polsce oferuje zakłady bukmacherskie. Skrill również tutaj dostępny jest jako metoda dokonywania wpłat przy zachowaniu niskiego progu minimalnej wpłaty. 

Skrill - SuperbetGracze powinni zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, która może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie. Skrill może być u niektórych operatorów wykorzystywany nie tylko jako metoda na zasilenie konta u bukmachera, ale też jako sposób na dokonywanie wypłat wygranych. Co prawda jest to rzadko stosowane w polskich realiach, gdyż tradycyjne lub szybkie przelewy na rachunek bankowy to nadal te sposoby wypłaty wygranych, jakie najczęściej oferują legalni bukmacherzy. Skrill jest jednak dostępny jako metoda na wypłatę w Superbet, ale pod jednym warunkiem. Otóż możliwa jest wypłata na konto Skrill, o ile użytkownik wpłacał wcześniej depozyt właśnie tę metodą. 

Zauważmy też, że bukmacherzy stale rozbudowują i udoskonalają swoje usługi w różnych obszarach, a na polskim rynku bukmacherskim co jakiś czas pojawiają się kolejni legalni operatorzy, którzy starają się być konkurencyjni dla rozpoznawalnych już marek. Dlatego zakłady online ze Skrill z dużym prawdopodobieństwem będą z czasem coraz powszechniejszym zjawiskiem w Polsce. 

Jak dokonać płatności Skrill? 

Na pytania o płatności Skrill: jak wypłacić pieniądze i jak je wpłacić, odpowiemy w 2 kontekstach. Najpierw wyjaśnimy, w jaki sposób wpłacać środki na konto Skrill i je z niego wypłacać. Następnie przedstawimy wskazówki dla osób, których pasją jest typowanie zakładów bukmacherskich i które chciałyby w tym celu korzystać ze Skrill (jak wypłacić pieniądze wygrane u bukmachera na konto Skrill i jak dokonać depozytu ze Skrill na konto bukmachera). 

Wpłata na konto Skrill 

Żeby zasilić konto Skrill, należy wybrać jedną z dostępnych metod płatności online. Operator umożliwia dokonanie wpłaty poprzez błyskawiczne metody płatnicze online typu Blik, kartę płatniczą, RapidTransfer, Przelewy24, Paysafecard itp. oraz przez przelew z rachunku bankowego (jednak jego realizacja może potrwać nawet kilka dni). Możliwe są też wpłaty gotówkowe przez Paysafecash – pieniądze wpłacić można w punkcie sprzedaży przy użyciu kodu kreskowego wygenerowanego w Skrill. Przed dokonaniem wyboru metody warto sprawdzić, czy wiążą się z nią opłaty i w jakiej wysokości.  

Procedura postępowania w przypadku błyskawicznych płatności internetowych jest bardzo prosta. Przykładowo, kiedy chcemy przelać środki przez Przelewy24, musimy zalogować się na konto Skrill, wybrać panel dotyczący wpłat i „Wpłać teraz” obok odpowiedniej opcji (Przelewy24). W kolejnych krokach wybieramy walutę i kwotę transakcji oraz potwierdzamy zlecenie. Zostaniemy przekierowani na stronę Przelewy24, gdzie wystarczy wybrać swój bank i dokończyć płatność.  

Wypłata z konta Skrill 

W przypadku Skrill wypłata na konto bankowe to nie jedyna opcja. Operator płatności umożliwia również wypłacanie pieniędzy na kartę VISA i MasterCard, na portfel mobilny, Netteller i na portfel Krypto. Od razu uprzedzimy jednak, że tylko wypłata na rachunek bankowy jest bezpłatna, dlatego zobaczmy, w jaki sposób wypłacić pieniądze właśnie na konto bankowe. Otóż na koncie Skrill należy wybrać zakładkę „Wypłaty” i przy opcji „Rachunek bankowy” zaznaczyć „Wypłać teraz” (jeśli numer konta nie został jeszcze wprowadzony, trzeba to uzupełnić), a następnie wpisać kwotę przelewu i potwierdzić jego zlecenie. 

Wpłata ze Skrill do bukmachera 

Przejdźmy do kwestii ważnej dla osób, które interesuje typowanie zakładów bukmacherskich, a zatem także zasilanie konta gracza. W jaki sposób dokonać depozytu na konto w serwisie bukmacherskim z konta Skrill? Bukmacherzy mogą pewne szczegóły transakcji rozwiązywać w nieco inny sposób, jednak co do zasady kolejne czynności są takie same. Po zalogowaniu się na konto gracza online, należy przejść do sekcji przeznaczonej do dokonywania wpłat i podać kwotę, którą chcemy zasilić konto u bukmachera. Następnie trzeba odszukać opcję „Skrill”. Po jej wybraniu wystarczy wprowadzić dane do konta Skrill, czyli adres e-mail i hasło. 

Wpłata przez Skrill - Superbet

Wypłata z konta gracza na konto Skrill   

Tę możliwość, jak już wiemy, udostępniają bardzo nieliczni legalni w Polsce bukmacherzy. Skrill być może jednak pojawi się jako metoda na wypłaty wygranych u większej liczby firm bukmacherskich, dlatego prześledźmy także ten proces na przykładzie płatności w Superbet. Ponownie jako użytkownicy zalogowani w serwisie oferującym zakłady bukmacherskie musimy przejść do panelu płatności – tym razem wypłat – i zaznaczyć opcję „Skrill”. Nasze dane do konta Skrill powinny się wyświetlić, o ile tylko wcześniej wpłaciliśmy depozyt za pomocą tej metody (tylko wtedy wypłata będzie mogła zostać zrealizowana). Po potwierdzeniu kwoty wypłaty i zlecenia, pieniądze powinny pojawić się na koncie Skrill w ciągu paru minut.  

Płatności Skrill – zalety i wady 

Każda metoda płatności ma swoje plusy i minusy, jak więc to wygląda w przypadku płatności Skrill?  

Zalety Skrill 

Podstawowa zaleta Skrill to zapewniana przez nią anonimowość i dyskretność. Użytkownik nie musi ujawniać swoich danych osobowych podczas dokonywania rozmaitych transakcji, a jeśli nie przekroczy określonych limitów, w przypadku wielu opcji płatności nie musi w ogóle uwierzytelniać konta. Poza tym Skrill umożliwia korzystanie z wielu metod płatniczych, działa błyskawicznie, obsługuje mnóstwo walut i umożliwia handel kryptowalutami. Bardzo duże znaczenie ma też to, że jest to rozwiązanie wysoce bezpieczne i wygodne w użytkowaniu, a aplikacja mobilna Skrill działa naprawdę dobrze.  

Dla osób obstawiających zakłady bukmacherskie konto Skrill może też posłużyć do tego, by stworzyć odrębny e-portfel przeznaczony do zarządzania wpłatami na grę, co pomoże lepiej kontrolować swój bankroll (budżet gracza). Na marginesie dodajmy, że wielu polskich graczy korzystało swego czasu ze Skrill, który wówczas funkcjonował jeszcze pod nazwą Moneybookers u zagranicznych bukmacherów internetowych – była to wtedy bardzo popularna metoda płatności w środowisku rodzimych typerów. 

Wady Skrill 

Jeśli chodzi o wady Skrill, opinie graczy odnoszą się przede wszystkim do faktu, że mało który bukmacher w Polsce udostępnia tę metodę płatności. Jak wiemy, często typerzy lubią korzystać z usług kilku bukmacherów, w zależności od tego, gdzie obstawianie jest dla danego zdarzenia najbardziej korzystne, jakie bonusy są dostępne itd. Natomiast to, jakie są dostępne u bukmachera metody płatności, jest najczęściej kwestią drugoplanową. Ponadto różnie wygląda też kwestia opłat naliczanych przez Skrill, bo o ile niektóre czynności są bezpłatne, o tyle inne obarczone są dość wysokimi prowizjami.  

Skrill - kontoDla internautów, których interesuje Skrill ze względu na typowanie zakładów, minusem może być też to, że korzystanie z usługi wymaga założenia konta. Co prawda wystarczy podać tylko parę danych, których nie trzeba weryfikować, więc obiektywnie patrząc nie jest to nic strasznego. Jednak dla niektórych osób wymóg tworzenia kolejnego konta (podczas gdy obstawianie zakładów wymaga osobnego konta u bukmachera, a każdy z nas ma dziś dziesiątki różnych innych kont), może po prostu być dla typera zniechęcające. Zwłaszcza, że może zasilić konto gracza np. posiadaną już kartą płatniczą czy przez Blik bez dodatkowych formalności. 

Zakłady bukmacherskie ze Skrill – podsumowanie 

Skrill to bardzo rozbudowane narzędzie służące do szybkich, bezpiecznych, wygodnych i dyskretnych płatności, dlatego jak najbardziej sprawdza się w przypadku graczy, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie. Skrill jest też absolutnie legalnym rozwiązaniem, jednak trzeba uważać, by realizowane za jego pośrednictwem transakcje dotyczyły wyłącznie bukmacherów, którzy posiadają zezwolenie na oferowanie zakładów w Polsce. 

Niestety bukmacherzy z Skrill są w naszym kraju jak na razie w mniejszości, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że zalety tej metody płatności, a także spore zainteresowanie nią samych graczy przyczynią się do tego, że zakłady online ze Skrill staną się znacznie bardziej dostępne.