Dziś jest: 14 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Konto tymczasowe u bukmachera 

Konto gracza można założyć w serwisie bukmacherskim w 2-3 minuty i od razu przejść do obstawiania zakładów. Nie jest w tym celu potrzebna weryfikacja tożsamości czy wieku użytkownika, co może wydawać się nieco dziwne. Na jakiej zasadzie działają tego rodzaju konta oraz jakie są ich zalety i wady? Jakie ograniczenia nałożone są na tymczasowe konta graczy i kiedy trzeba je przekształcić w konta stałe? 

Konto tymczasowe u bukmachera

Jak działa konto tymczasowe u bukmachera? 

Zakłady bukmacherskie online można w Polsce obstawiać tylko u legalnych operatorów, czyli u tych bukmacherów, którzy posiadają odpowiednie zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów RP. Legalni bukmacherzy muszą przestrzegać przepisów polskiego prawa hazardowego, które dopuszcza możliwość gry tylko dla osób, które ukończyły 18 lat. Żeby to sprawdzić, bukmacher musi wymagać od użytkownika założenia indywidualnego konta online, a następnie zweryfikować jego tożsamość i wiek. Ale nie musi tego robić od razu. 

Bukmacher może także umożliwiać graczom obstawianie zakładów przy wykorzystaniu konta tymczasowego, które zakłada się w procesie uproszczonej rejestracji (tzw. szybka rejestracja). Żeby założyć takie internetowe konto gracza, wystarczy podać tylko podstawowe dane osobowe oraz ustalić dane do logowania. Nie trzeba natomiast przesyłać np. skanu dowodu osobistego, na podstawie którego pracownik firmy bukmacherskiej mógłby potwierdzić, że użytkownik rzeczywiście jest pełnoletni. 

Po uzupełnieniu wymaganych danych w formularzu rejestracyjnym gracz może już korzystać z większości funkcji platformy bukmacherskiej. Takie tymczasowe konto ma też jednak określone ograniczenia. 

Konto tymczasowe – co można, a czego nie? 

Po pierwsze pełna oferta zakładów bukmachera jest zawsze ogólnodostępna. Oznacza to, że każdy internauta może wejść na stronę bukmachera i sprawdzić, na jakie spotkania i na jakie rynki zdarzeń udostępnia on zakłady oraz jakie są wystawione przez niego kursy bukmacherskie. Można też sprawdzić inne funkcje, np. czy w danej ofercie dostępne są opcje typu betbuilder (konstruktor zakładów) czy cash-out. Jednak niezarejestrowany użytkownik nie może tych zakładów obstawić, a gracz, który posiada tymczasowe konto i na nie się zaloguje taką możliwość już posiada. 

Wpłata depozytu  

Konto tymczasowe u bukmachera - wpłatyW większości przypadków gracz musi jednak najpierw zasilić swoje konto jakimś depozytem – wyjątkiem są sytuacje, gdy typer uzyska od bukmachera freebet, czyli bonus bez depozytu. Użytkownicy, którzy przejdą uproszczoną rejestrację mogą od razu wpłacać pieniądze na swoje konto, a ponieważ obecnie bukmacherzy udostępniają mnóstwo natychmiastowych metod wpłaty, środki powinny błyskawicznie wpłynąć na saldo depozytowe gracza.  

Obstawianie zakładów 

Następnie posługując się tymczasowym kontem, można przejść do tego, co najważniejsze, czyli zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie. Tego rodzaju konto gracza pozwala typować zakłady dowolnego rodzaju: przedmeczowe, na żywo, na e-sporty, sporty wirtualne, gry karciane czy wydarzenia pozasportowe (o ile tylko wybrany bukmacher udostępnia daną kategorię zakładów). 

Można też korzystać z wszelkich dodatkowych opcji związanych z typowaniem, jakie udostępnia dany bukmacher, np. cash-outu, edytowania obstawionego kuponu, betbuildera, gotowców itd.  

Oglądanie transmisji meczów 

Kolejną opcją, do której gracz zyskuje dostęp po założeniu tymczasowego konta, jest możliwość oglądania bezpłatnych transmisji sportowych na żywo bezpośrednio w serwisie bukmacherskim. Co prawda nie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce posiadają taką funkcjonalność, ale stopniowo pojawia się ona u coraz większej liczby organizatorów zakładów bukmacherskich.  

Gwoli ścisłości trzeba zaznaczyć, że niejeden bukmacher wymaga też spełnienia dodatkowych warunków, np. obstawienia zakładu w ciągu ostatnich kilku dni, by transmisja została odblokowana. Z drugiej strony należy dodać, że nieliczni bukmacherzy udostępniają transmisje meczów nawet niezalogowanym użytkownikom, ale jest to naprawdę rzadkie, poza tym dotyczy zazwyczaj tylko streamingu wydarzeń e-sportowych.  

Bonusy i promocje bukmacherskie 

W przypadku promocji oferowanych przez bukmacherów również sytuacja nie jest jednoznaczna. Najczęściej bonusy powitalne, które bukmacherzy przygotowują dla nowo zarejestrowanych graczy, są dostępne także dla właścicieli kont tymczasowych. Czasem bukmacher może jednak zdecydować, że bonus na start odblokowany zostaje tylko po dokonaniu pełnej rejestracji użytkownika. Bywa też, że część pakietu powitalnego (np. zakład bez ryzyka i bonus od depozytu) dostępna jest po szybkiej rejestracji, a druga część tego pakietu (np. freebety) aktywowana jest po weryfikacji konta. Dlatego zawsze najlepiej jest sprawdzić w regulaminie promocji zamieszczonym na stronie internetowej bukmachera, jakie zasady obowiązują w tym przypadku.  

To samo dotyczy innych promocji bukmacherskich – niektóre mogą być dostępne dla wszystkich zarejestrowanych graczy, a inne tylko dla tych, którzy mają status stałego użytkownika. W tym wypadku także wszelkie wątpliwości rozwiać powinien regulamin danej promocji, ewentualnie można dopytać o szczegóły konsultanta np. poprzez czat na żywo. 

Wypłaty wygranych 

Konto tymczasowe u bukmachera - wypłatyTu dochodzimy do punktu, przy którym nie pojawiają się żadne wątpliwości – konto tymczasowe nie pozwala na dokonywanie wypłat wygranych i kropka. Jest to kwestia, która wygląda identycznie u każdego legalnego bukmachera w Polsce, ponieważ takie są wymogi ustawowe. Bukmacher może wypłacić pieniądze z konto gracza na rachunek bankowy (ewentualnie e-portfel itp.) tylko pod warunkiem, że zweryfikował jego tożsamość i pełnoletniość. W tym celu użytkownik musi dokończyć proces rejestracji, ponieważ w innym wypadku wygrane środki zostaną zamrożone na jego tymczasowym koncie u bukmachera. 

Jakie zalety ma konto tymczasowe u bukmachera? 

Trzeba przyznać, że konto tymczasowe to rozwiązanie, które jest bardzo przydatne i aktualnie wykorzystuje je zdecydowana większość graczy zakładających konto u bukmachera. Przede wszystkim pozwala ono na rozpoczęcie obstawiania zakładów niemal „z biegu”. Wystarczy bowiem tylko kilka minut, by założyć konto tymczasowe oraz wpłacić depozyt szybką metodą płatności online i już można grać. W przypadku pełnej rejestracji dostarczenie wymaganych dokumentów i podanie wszystkich danych zajmuje więcej czasu, ale najgorsze jest to, że później trzeba czekać aż bukmacher przeprowadzi weryfikację. Może to zająć kilka godzin lub nawet kilka dni, a jeśli pojawią się jakieś komplikacje i bukmacher poprosi np. o przesłanie dodatkowych dokumentów, czas rejestracji jeszcze bardziej się wydłuży. W tym czasie może nam przepaść wiele interesujących okazji do obstawiania zakładów i uzyskania wygranych. 

Inną zaletą konta tymczasowego jest to, że umożliwia ono przetestowanie serwisu czy aplikacji mobilnej bukmachera bez konieczności udostępniania mu swoich dokumentów i przechodzenia całej procedury weryfikacyjnej. Konto tymczasowe pozwala sprawdzić w praktyce, np. czy u danego bukmachera kursy zakładów na żywo zmieniają się w dynamiczny sposób, jak szybko rozliczane są zakłady bukmacherskie, czy bukmacher nie nakłada niskich limitów na poszczególne zdarzenia itp. W ten sposób znacznie lepiej jest też sprawdzić intuicyjność platformy bukmachera, szybkość i płynność jej działania czy nasze ogólne wrażenia podczas korzystania z usług buka. Można też przyjrzeć się od strony technicznej różnym dodatkowym opcjom, takim jak darmowe transmisje meczów, bonusy bukmacherskie (przynajmniej sporej części) czy czat na żywo z innymi graczami. 

Jakie wady ma konto tymczasowe u bukmachera? 

Trzeba jednak mieć świadomość, że konto tymczasowe obowiązują pewne ograniczenia, o których jeszcze nie wspomnieliśmy. Na pewno dla części graczy może mieć znaczenie, że tego rodzaju konto obowiązuje limit łącznego depozytu albo limit sumy stawek zakładów. Oznacza to, że typer może wpłacić na konto tymczasowe tylko określoną kwotę środków finansowych albo też może zawrzeć zakłady za sumę stawek nieprzekraczającą tejże wartości. Dość często jest to 5 tys. zł, choć są też legalni bukmacherzy, którzy ustalają limit na znacznie wyższym poziomie, np. do 10 tys. zł. Jeśli gracz osiągnie ten pułap, to nie będzie mógł wpłacić kolejnych środków na swoje konto gracza lub obstawiać kolejnych zakładów aż do momentu, gdy nie przejdzie pełnej weryfikacji. 

Dodatkowy limit może też dotyczyć wygranej z 1 zakładu. O ile posiadając stałe konto gracza, można wygrywać nawet setki tys. zł dzięki obstawieniu tylko 1 poprawnego zakładu, o tyle u niektórych bukmacherów posługując się kontem tymczasowym, można uzyskać maksymalną wygraną nie większą niż 2279,99 zł. 

Konto tymczasowe u bukmachera - limityNatomiast zawsze konto tymczasowe posiada ograniczenie czasowe, czyli bukmacher definiuje, ile czasu na dokończenie rejestracji ma gracz. Bukmacherzy wskazują tu różne limity czasowe – u niektórych bez weryfikacji typer może obstawiać zakłady bukmacherskie przez miesiąc, u innych są to nawet 3 miesiące. Jeśli po upływie wskazanego okresu czasu gracz nie dokończy rejestracji, konto zostanie automatycznie zablokowane. Blokada zostanie zdjęta dopiero w chwili, gdy użytkownik przejdzie procedurę weryfikacyjną, a jego konto uzyska status konta stałego. 

Największą wadą konta tymczasowego jest rzecz jasna wspomniany już brak możliwości wypłaty wygranych i bardzo często to właśnie ten element zmusza graczy do dopełnienia formalności i dokończenia rejestracji. Poza tym minusem tego rodzaju konta może być brak dostępu do wybranych bonusów powitalnych czy innych promocji bukmacherskich. 

Którzy bukmacherzy umożliwiają szybką rejestrację?  

Jeśli chcesz się przekonać, jak działa tymczasowe konto gracza, do wyboru masz naprawdę mnóstwo serwisów bukmacherskich. Jeszcze nie tak dawno opcja szybkiej rejestracji konta u bukmachera była sporą nowinką i posiadali ją tylko nieliczni bukmacherzy, jednak aktualnie jest to już standard. Tego rodzaju ułatwienie posiadają niemal wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce – zarówno liderzy rodzimego rynku zakładów bukmacherskich, jak i te mniejsze firmy bukmacherskie. Co ciekawe bardzo często uproszczona rejestracja oferowana jest także przez bukmacherów, którzy dopiero startują z ofertą zakładów internetowych. 

Tymczasowe konto gracza można założyć u takich bukmacherów jak m.in.: Superbet, Fortuna, STS, Betfan, Fuksiarz, Etoto, LVBet, Betcris, GO+bet, Betters, PZBuk, Betclic czy Totalbet. 

Jak założyć tymczasowe konto gracza? 

Ogólnie szybka rejestracja jest naprawdę bardzo prosta, choć u poszczególnych bukmacherów pewne szczegóły mogą się nieco różnić. W niektórych serwisach bukmacherskich formularz rejestracji składa się z kilku ekranów, ale w większości są to 2 czy nawet tylko 1 ekran. Bez względu na ten techniczny szczegół zawsze wystarczy podać tylko najbardziej podstawowe dane osobiste i zaznaczyć kilka opcji.

Konto tymczasowe u bukmachera Superbet

Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak założyć konto tymczasowe u bukmachera:

 • Na początek należy wejść na stronę bukmachera i odnaleźć przycisk typu „Załóż konto” czy „Zarejestruj się” – najczęściej umieszczony jest on w prawym górnym rogu ekranu. Następnie trzeba w niego kliknąć. 
 • Pojawi się okno rejestracji, które może składać się z 1 czy kilku ekranów. Należy tu wpisać lub zaznaczyć następujące elementy: 
  • dane do logowania: należy ustalić login, hasło, rzadziej PIN do logowania.  
  • dane osobowe: imię i nazwisko użytkownika, jego narodowość, miejsce zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, numer PESEL – w przypadku, gdy użytkownik (np. obcokrajowiec) go nie posiada, zazwyczaj może zaznaczyć okienko typu „Nie posiadam numeru PESEL” itp. Uwaga: bukmacherzy zazwyczaj wymagają podania tylko niektórych z tych danych. 
  • oświadczenia i zgody: obowiązkowe – oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem i jego akceptacja, o ukończeniu 18 lat, podaniu prawdziwych danych, legalnym pochodzeniu środków na grę, nieobowiązkowe – chęć otrzymania bonusu powitalnego (często zaznaczone domyślnie), zgody marketingowe. 
  • kod promocyjny: często bukmacherzy umożliwiają podanie w formularzu kodu promocyjnego, za co gracz może uzyskać dodatkowy lub powiększony bonus powitalny (nieobowiązkowe). 
 • Po podaniu wszystkich wymaganych danych, należy wysłać formularz, klikając przycisk typu „Zarejestruj”. Często w tym momencie rejestracja jest już zakończona. Czasem trzeba dodatkowo kliknąć w link aktywacyjny wysłany w wiadomości e-mail lub podać kod SMS przesłany na telefon (kod wpisujemy w formularzu rejestracji). Niektórzy bukmacherzy nie wymagają jednak nawet takiej weryfikacji.  

Szybka rejestracja u bukmachera zajmuje z reguły około 2 – 3 minut. Od razu po wykonaniu wszystkich opisanych powyżej czynności można przejść do korzystania z funkcji, jakie oferuje tymczasowe konto gracza. 

Jak zmienić konto tymczasowe w stałe konto gracza? 

Konto tymczasowe ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale prędzej czy później nadchodzi chwila, gdy gracz musi przekształcić je w konto stałe. Czy jest to skomplikowane i czasochłonne? Najczęściej również w tym przypadku sprawa jest dość prosta. Podstawowe zadanie, jakie stoi przed użytkownikiem, to przesłanie skanu dowodu osobistego lub paszportu. Z reguły bukmacherzy udostępniają na koncie gracza specjalne miejsce, gdzie można wgrać taki skan. Poza tym należy też uzupełnić w swoim profilu brakujące dane, przede wszystkim numer rachunku bankowego, na który mają być wypłacane wygrane. Następnie pracownik bukmachera sprawdza, czy wszystkie podane dane się zgadzają i jeśli nie znajdzie żadnych nieprawidłowości, konto zostaje zweryfikowane pozytywnie.  

Coraz częściej bukmacherzy udostępniają alternatywną metodę, dzięki której weryfikacja konta gracza staje się jeszcze prostsza. Chodzi o opcję „MojeID”, która pozwala na zdalne potwierdzanie tożsamości użytkownika przy wykorzystaniu danych z bankowości internetowej. Jest to w pełni bezpieczna i bardzo szybka metoda na weryfikację gracza. 

Konto stałe u bukmachera Fortuna

Bez względu na to, w jaki sposób dane użytkownika zostaną potwierdzone, kiedy to nastąpi, bukmacher przekształca jego konto w konto pełne. W takim przypadku gracz może już w pełni korzystać z możliwości, jakie daje stałe konto u bukmachera, m.in. może obstawiać zakłady bukmacherskie bez limitu łącznej stawki, korzystać z wszystkich dostępnych bonusów i co kluczowe – wypłacać wygrane pieniądze.