Dziś jest: 3 marca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Fame MMA – kursy bukmacherskie

Fame MMA – kursy bukmacherskie na najbliższą galę:

Uwaga: poniżej możesz sprawdzić jakie kursy dostępne są na najbliższą galę Fame MMA.
Kursy te dostępne będą poniżej na kilka dni przed terminem gali.

Fame MMA – kursy bukmacherskie

Lubisz oglądać freak-fighty i zastanawiasz się nad obstawianiem zakładów na gale Fame MMA? Kursy bukmacherskie na walki, w których biją się celebryci i influencerzy nie są dostępne w każdym serwisie z zakładami sportowymi – sprawdź, który legalny bukmacher posiada je w swojej ofercie. Dowiedz się, jakie są oferowane kursy na Fame MMA w trybie przedmeczowym i na żywo, kiedy są dodawane do oferty i na ile są atrakcyjne. 

Fame MMA - kursy bukmacherskie

Jakie są przedmeczowe kursy na Fame MMA? 

Skoro czytasz ten artykuł, zapewne interesuje Cię, jakie na Fame MMA kursy bukmacherskie są udostępniane przez bukmacherów. Czy freak-fighty są traktowane na tyle poważnie, że bukmacherzy przygotowują szeroką ofertę zakładów, a może dostępne są jedynie zakłady bukmacherskie na wynik pojedynków? Mamy dla Ciebie dobre wieści: pojedynki, w których walczą ze sobą znani influencerzy i celebryci to do tego stopnia medialne wydarzenie, że bukmacher wystawiający ofertę na Fame MMA kursy przygotowuje „na bogato”. 

Poniżej wymieniamy najbardziej popularne zakłady bukmacherskie na Fame MMA. Kursy na tę galę mogą jednak dotyczyć jeszcze większej liczby zdarzeń, zwłaszcza że to przedsięwzięcie jest bardzo rozwojowe. Warto więc na bieżąco przeglądać dostępną na rynku ofertę zakładów na największą galę freak-fightową w Polsce i Europie, czyli właśnie Fame MMA i sprawdzać te opcje zawarcia zakładu, które są szczególnie interesujące. 

Fame MMA – kursy na zwycięzcę walki 

Czy to zawodowe MMA, boks, kick-boxing czy bardziej rozrywkowe freak-fighty, w których w szranki stają amatorzy (topowi youtuberzy, raperzy, aktorzy itp.), zawsze chodzi w pierwszej kolejności o to, kto w danej parze fighterów okaże się być górą. Metody i styl wygranej, czas trwania czy widowiskowość pojedynku – to wszystko to kwestie drugorzędne, natomiast podstawową i najbardziej interesującą wszystkich sprawą jest wynik spotkania. Dlatego właśnie zarówno profesjonalne sztuki walki, jak i freak-fighty najchętniej obstawiane są poprzez zakłady bukmacherskie na zwycięzcę walki. 

Jeśli chodzi o Fame MMA, kursy udostępniane w ofercie bukmachera w zasadzie zawsze dotyczą tylko 2 wyników: wygranej pierwszego lub drugiego zawodnika. Takie rozwiązanie może Cię zdziwić, jeśli pojedynkujący się influencerzy i celebryci to dla Ciebie żadna nowość i doskonale wiesz, że remisy zdarzają się także w Fame MMA. Kursy bukmacherskie na remisy nie są tu jednak zazwyczaj oferowane. Jak w takim razie bukmacher rozlicza obstawione zakłady, jeśli walka zakończy się remisem?

Przykładowo w walce Piotr „Tybori” Tyburski vs. Tomasz „Zadyma” Gromadzki (podczas gali FAME MMA Friday Arena 1 w lipcu 2023 r.) doszło do większościowego remisu. W związku z tym, że nie można było obstawiać takiego wyniku, to chociaż zakłady postawione na wygraną jednego czy drugiego zawodnika były nietrafione, bukmacher Betclic rozliczał je nie jako przegrane, a anulowane, czyli zwracał stawki zakładów na konta graczy. 

Fame MMA - kursy na zwycięzcę

Fame MMA – kursy na to, w której rundzie zakończy się walka 

W Fame MMA kursy bukmacherskie na to, kto zwycięży, są oczywiście najważniejsze, jednak obstawianie innych zdarzeń może dać graczowi większe pole do popisu oraz przynieść wyższe zyski z poprawnych typów. Przykładem takiego zakładu jest obstawianie tego, w której rundzie dojdzie do rozstrzygnięcia wyniku danego pojedynku Fame MMA. Kursy dotyczą następujących opcji: 1. runda, 2. runda, 3. runda oraz wygrana na punkty 

Co ważne, nie wystarczy wskazać, kiedy dojdzie do zwycięstwa, ale także, który zawodnik będzie wygranym, dlatego w ofercie bukmachera wystawianych jest 8, a nie 4 kursy. Fame: Reborn (grudzień 2023 r.) dla przykładu obejmowała walkę: Natan „Bóg Estetyki” Marcoń vs. Adrian „Polak” Polański, gdzie kursy dotyczyły kolejnych typów: Natan „Bóg Estetyki” Marcoń wygra w 1. rundzie; Adrian „Polak” Polański wygra w 1. rundzie; Natan „Bóg Estetyki” Marcoń wygra w 2. rundzie; Adrian „Polak” Polański wygra w 2. rundzie itd.

Fame MMA – kursy na to, ile rund potrwa walka 

Inna nieco podobna propozycja bukmachera dotyczy tego, ile rund odbędzie się w ramach danej walki Fame MMA. Kursy nie dotyczą tu jednak tego, czy będzie to konkretnie 1, 2 czy 3 rundy – w przypadku tego rodzaju zakładu bukmacherzy sięgają najczęściej po linie i stosują obstawianie typu under/over (poniżej/powyżej). Klasyczne zakłady bukmacherskie tego typu stosują połówkowe określenie linii. Dla przykładu w piłce nożnej popularne są zakłady na liczbę goli, gdzie „under 1.5 gola” znaczy, że padnie 1 lub 0 bramek. Natomiast w Fame MMA kursy na „under 1.5 rundy” oznaczają, że pojedynek zakończy się przed upływem połowy czasu 2. rundy (a nie że odbędzie się tylko 1 runda lub mniej). 

Żeby to zilustrować, wykorzystajmy kolejny przykład z Fame: Reborn, tym razem walkę: Jakub „Guzik” Szymański vs. Adam „Security” Bártfai. Gracze mogli stawiać zakłady bukmacherskie dotyczące linii 1.5 i 2.5, czyli na to, że walka potrwa: poniżej 1.5 rundy, powyżej 1.5 rundy, poniżej 2.5 rundy, powyżej 2.5 rundy. Jak się okazało, „Guzik” znokautował swojego rywala w 1. rundzie walki, która trwała zaledwie 1 minutę 16 sekund. Ponieważ cała runda trwa 3 minuty, wygrane przyniosły zakłady postawione na typ poniżej 1.5 rundy oraz poniżej 2.5, a zakłady powyżej 1.5 czy powyżej 2.5 rundy były przegrane. 

Fame MMA – kursy na sposób odniesienia zwycięstwa 

Fame MMA - kursy na metodę zwycięstwaKolejne udostępniane na walki Fame MMA kursy bukmacherskie dotyczą tego, w jaki sposób dojdzie do zwycięstwa. Bukmacherzy grupują w 1 typ te zdarzenia, które mogą zadecydować w sposób bezpośredni o wyniku pojedynku i stawiają je w opozycji do wygranej odniesionej dzięki decyzji sędziów. Tak więc jako 1. typ mamy: KO (nokaut), TKO (nokaut techniczny), DQ (dyskwalifikacja) i poddanie, a jako 2. typ widnieje decyzja punktowa arbitrów spotkania.  

Oczywiście takie selekcje dostępne są zarówno dla pierwszego, jak i dla drugiego zawodnika, czyli łącznie gracz ma do wyboru w tym przypadku 4 kursy. Fame MMA musi więc tu zostać wytypowana zarówno pod kątem tego, jaka będzie metoda zwycięstwa, jak i który fighter jej użyje. 

Fame MMA – kursy na pełen dystans walki 

Warto też wspomnieć, że bukmacherzy udostępniają kursy na Fame MMA dla zakładu, który określany jest jako zakład na pełen dystans. Chodzi tu o to, czy wynik walki, jaką stoczą konkretni celebryci / influencerzy czy inne znane osoby zostanie ustanowiony za sprawą decyzji sędziów gali Fame MMA. Kursy przygotowywane są w tym przypadku dla selekcji „tak” oraz „nie”, więc jeśli się nad tym zastanowić, zakład ten tak jak poprzedni odnosi się do metody zakończenia walki. Jednak jest on łatwiejszy do wytypowania, ponieważ gracz nie wskazuje tu, kto odniesie zwycięstwo – jego zadaniem jest tylko określenie, czy o wyniku spotkania zadecydują sędziowie punktowi. 

Fame MMA – kursy na to, kto wygra przed czasem 

Dla odmiany jako następne omówimy trudniejsze do wytypowania kursy. Fame MMA w tej propozycji zakładu należy obstawić, typując, który zawodnik zwycięży w walce przed zakończeniem się wszystkich zakontraktowanych rund pojedynku. Są tu więc 2 typy – np. dla walki Maciej „Striczu” Sulęcki vs. Norman „Stormin” Parke z Fame: Reborn wystawione przez bukmachera Betclic typy to: Maciej „Striczu” Sulęcki (kurs 1.95) i Norman „Stormin” Parke (kurs 1.70). Jednak w przypadku tej walki żaden z tych typów nie okazał się poprawnym, ponieważ walka nie została rozstrzygnięta przed czasem, a przez niejednogłośną decyzję sędziów (na marginesie wygrał ją północnoirlandzki zawodnik MMA). 

Fame MMA – kursy na to, kto wygra przez decyzję 

Na analogicznej zasadzie na freak-fighty mogą być też wystawiane kolejne kursy. Fame MMA może przecież zakończyć się rozstrzygnięciem, o którym zadecydują sędziowie, więc odrębny rodzaj zakładu dotyczy właśnie tego, który z uczestników walki zwycięży przez decyzję punktową sędziów. 

Przykładowo, w Fame: Reborn zaplanowano walkę: Grzegorz „Greg” Gancewski vs. Jakub „Maślana” Maślanka, gdzie w Betclic można było typować, że sędziowie zadecydują o wygranej: 1. „Grega” (kurs 1.90) lub 2. „Maślany” (kurs 1.75). W tym przypadku influencerzy nie potrzebowali sędziów, by ustalić wynik pojedynku („Greg” pokonał przeciwnika przez poddanie w 2. rundzie spotkania). Dlatego tu także, jeśli gracz obstawiał kursy na Fame MMA w obrębie tego rynku zdarzeń, to ani nie uzyskał wygranej, ani nie stracił pieniędzy – bukmacher zwrócił mu stawkę zakładu na konto online. 

Kursy na Fame MMA na walki live 

Fame MMA - kursy liveOmówiliśmy najczęściej przygotowywane dla walk federacji Fame kursy. Trzeba jednak pamiętać, że tak szeroka oferta zakładów jest częściej udostępniana w trybie przedmeczowym, czyli zanim gala się rozpocznie. Jednak spora liczba graczy woli obstawiać kursy na Fame MMA już wtedy, kiedy walka się toczy, ponieważ taki sposób gry to coś zupełnie innego od tradycyjnego typowania przedmeczowego. 

Po pierwsze tu nie ma czasu na długą analizę tego, jakie są najbardziej atrakcyjne i opłacalne kursy. Fame MMA typowane na żywo wymaga podejmowania szybkich decyzji, ponieważ sytuacja w oktagonie często zmienia się z sekundy na sekundę. Co więcej sama walka nie trwa zbyt długo – najczęściej zakontraktowane są 3 rundy, które trwają po 3 minuty (w przypadku kobiet tylko 2 minuty), a do tego wiele pojedynków kończy się wcześniej.  

Oczywiście typer powinien przeanalizować szanse na wygraną każdego zawodnika przed rozpoczęciem gali, natomiast w trakcie starcia musi obserwować, jak przebiega walka i jak zmieniają się kursy bukmacherskie oraz starać się obstawić zakład nie tylko poprawnie, ale też w odpowiednim momencie. Zbytni pośpiech, ale też zbyt duża opieszałość mogą skutkować tym, że nie zyskamy nic albo niewiele nawet na poprawnym wytypowaniu danej walki Fame MMA – kursy staną się albo bardzo niskie, albo bukmacher w ogóle przestanie przyjmować zakłady na dany rynek zdarzeń czy w ogóle na daną walkę. 

Kluczową cechą zakładów bukmacherskich na żywo jest więc to, że są tu bardzo dynamicznie zmieniające się kursy. Fame MMA i inne freak-fighty mają też do siebie, że są to dość emocjonujące wydarzenia, a trzeba pamiętać, że obstawianie Fame MMA live jeszcze bardziej sprzyja intensyfikacji emocji. Jeśli więc wybierasz typowanie walk na żywo, musisz zachować szczególną czujność, ponieważ zakłady bukmacherskie stawiane pod wpływem uczuć są wyjątkowo często chybione. Gracze powinni kierować się chłodną głową i kalkulacjami, a nie sympatiami i doraźnymi emocjami – chyba że w grze nie chodzi o zysk, tylko o zabawę. 

Jeśli chodzi o to, jakie są wystawiane na Fame MMA kursy bukmacherskie live, to trzeba przyznać, że oferta wyglądać może różnie. Na pewno bukmacher, który udostępnia zakłady bukmacherskie Fame MMA, przygotowuje też przynajmniej zakłady na zwycięzcę każdej walki na żywo. Nie musi się jednak do tego ograniczać – dostępne mogą być tu także inne kursy np. na to, w której rundzie dojdzie do rozstrzygnięcia wyniku pojedynku, w jaki sposób się to stanie itd. 

Specjalne kursy na Fame MMA  

Gracze zainteresowani tym, co planują różni popularni w Polsce influencerzy, youtuberzy, celebryci i inne osoby będące „na świeczniku”, ucieszą się na wieść, że bukmacherzy przygotowują też tzw. specjalne zakłady bukmacherskie na Fame MMA. Kursy nie dotyczą w tym przypadku konkretnych walk, a bardziej ogólnych zdarzeń dotyczących federacji. Najczęściej są to zakłady na to, kto wystąpi np. na kolejnej gali Fame. Kursy dotyczyć mogą najróżniejszych postaci, ale zawsze są to influencerzy, o których w ostatnim czasie było głośno albo gwiazdy sportu dużego kalibru. 

Pamiętajmy też, że freak-fighty to często pojedynki, w których dochodzi do konfrontacji osób skonfliktowanych (choć te konflikty bywają też sztucznie tworzone i nakręcane w celu podniesienia zainteresowania widzów walkami). Dlatego szczególnie ciekawe dla internautów mogą być zakłady dotyczące tego, czy wskazani skłóceni celebryci „wyjaśnią sobie konflikt w oktagonie”. Za przykład może posłużyć zakład zaproponowany przez bukmachera Betclic na Fame MMA (kursy dostępne do 31.12.2023 r.): Krzysztof Stanowski zawalczy z Mateuszem Borkiem na FAME MMA (tak – kurs 25.00). Zakład ten pojawił się w ofercie Betclic niedługo po tym, jak współwłaściciele popularnego „Kanału Sportowego” na YouTube zaczęli toczyć w mediach zacięty spór i wzajemnie się oskarżać, a Stanowski odszedł z programu. 

Fame MMA - kursy na zakłady specjalne

Który bukmacher oferuje kursy na Fame MMA? 

Kilkukrotnie padała w tym artykule nazwa Betclic i nie był to przypadkowy wybór bukmachera. To właśnie Betclic dał się bowiem poznać w 2020 r. jako oficjalny sponsor i tym samym jedyny bukmacher Fame MMA – kursy bukmacherskie w związku z tym na te freak-fighty może oferować jedynie ta firma bukmacherska. Włodarze federacji (czyli Wojciech Gola, Krzysztof Rozpara, Rafał Pasternak, a do jesieni 2023 r. także Michał „Boxdel” Baron) zdecydowali się bowiem na rozwiązanie, w którym to tylko bukmacher sponsorujący galę freak-fightową może udostępniać na nią kursy. Fame MMA nie znajduje się więc w ofercie innych bukmacherów – można ją typować tylko u oficjalnego sponsora gali (wcześniej jego rolę pełnił LV BET i wtedy zakłady bukmacherskie na Fame MMA przyjmował ten bukmacher).  

Oczywiście ta rola nie jest przypisana do Betclic już na zawsze, więc za jakiś czas może się okazać, że inny bukmacher zostanie sponsorem gali i wtedy to on będzie mieć wyłączność na związane z walkami kursy. Fame MMA może też zmienić zasady dotyczące oferowania zakładów i możliwy jest też scenariusz, że zakłady bukmacherskie na Fame MMA będą oferowane przez większą liczbę legalnych bukmacherów w Polsce. 

Czy kursy na Fame MMA są atrakcyjne? 

Fame MMA - kursy i promocjeGracze obstawiający zakłady bukmacherskie na różne sporty bardzo interesują się tym, w jakiej wysokości są oferowane przez poszczególnych bukmacherów kursy. Fame MMA to nieco inny przypadek, ponieważ, jak już wyjaśniliśmy, tylko 1 legalny bukmacher ma je w swojej ofercie, więc na tym rynku nie ma standardowej konkurencji. Typerzy nie mogą sprawdzać, jak wyglądają kursy na Fame MMA na różnych platformach bukmacherskich i wybierać tych najwyższych – mogą jedynie przeglądać dostępne rynki zdarzeń w Betclic i spośród nich wybierać te, którym są przypisane najbardziej korzystne kursy. 

Fame MMA to jednak wydarzenie wzbudzające zainteresowanie tak licznej grupy odbiorców, że bukmacher nie musi narzucać bardzo wysokiej marży na zakłady, żeby sporo na nich zarobić. Wysoka marża (która znacząco obniża kursy bukmacherskie) stosowana jest zazwyczaj w przypadku zakładów na bardziej niszowe sporty i słabsze ligi, ponieważ nie są one obstawiane przez dużą liczbę graczy. Natomiast najatrakcyjniejsze kursy oferowane są raczej dla tych najbardziej popularnych dyscyplin sportowych (np. piłka nożna, tenis), lig (np. La Liga, Premier League, NBA) czy turniejów (np. Mundial, Wimbledon). Skoro więc dużo osób jest zainteresowanych walkami organizowanymi podczas gal Fame MMA, kursy bukmacherskie także nie będą obarczone zbyt wysoką marżą. 

Warto też pamiętać, że nawet jeśli kursy na Fame MMA na główne rynki nie są zadowalające, lepsze parametry kursowe mogą mieć pozostałe opcje zawarcia zakładu. Jeśli uważasz, że Twoja wiedza na temat zawodników jest naprawdę dobra i uważasz, że z dużym prawdopodobieństwem nie tylko wygra dany zawodnik, ale też sprawdzi się konkretny scenariusz pojedynku (np. wybrany zawodnik zwycięży już w pierwszej rundzie), rozważ obstawienie tego wariantu zakładu. Co prawda wiąże się z tym większe ryzyko przegranej, ale potencjalna wygrana będzie wyższa, ponieważ tu kursy na Fame MMA będą korzystniejsze. 

Spójrzmy na przykład oferty bukmachera Betclic na walkę z Fame: Reborn: Tomasz „Zadyma” Gromadzki vs. „M. „Polish Zombie” Wrzosek”. Faworytem starcia był Wrzosek, więc kursy na ogólny wynik walki wynosiły odpowiednio 2.80 i 1.35. Typowanie zwycięstwa faworyta nie przyniosłoby więc dużego zysku, ale bardziej zaawansowane zakłady byłyby już bardziej opłacalne – np. kurs na to, że Wrzosek wygra przez decyzję sędziów wynosił 1.88, a na jego zwycięstwo przez KO, TKO lub DQ – aż 3.40. 

Kiedy kursy na Fame MMA pojawiają się w ofercie? 

Wiele osób śledzących walki, w których udział biorą celebryci, influencerzy, youtuberzy itp. może zastanawiać się, kiedy w ogóle można typować zakłady bukmacherskie na Fame MMA. Kursy na rozmaite wydarzenia sportowe mogą przecież być udostępniane na wiele dni czy nawet tygodni wcześniej, ale w wielu przypadkach pojawiają się na krótko przed startem spotkania. Kiedy więc dostępne do obstawiania stają się typy na Fame MMA? 

Fame MMA - kursy przedmeczoweJeśli chodzi o Betclic, bukmacher udostępnia na Fame MMA kursy stosunkowo szybko – na 2 tygodnie przed galą czy nawet wcześniej można już obstawiać jej wyniki. Oczywiście wraz ze zbliżaniem się terminu danej gali Fame MMA kursy są przez bukmachera dodawane, co jest normalnym zjawiskiem. Na początku bukmacherzy przygotowują ofertę na dane wydarzenie z głównymi rynkami zdarzeń, a z czasem wzbogacają ją o kolejne warianty zawarcia zakładu i dodatkowe kursy. Fame MMA również jest stopniowo coraz lepiej prezentowana w serwisie bukmachera, a poszczególne kursy bukmacherskie znajdujące się w ofercie przedmeczowej mogą być oczywiście modyfikowane. 

Natomiast kursy na Fame MMA w ofercie live pojawiają się rzecz jasna dopiero w momencie startu walki. Co charakterystyczne dla zakładów na żywo, kursy są często zmieniane, ale są też momenty, kiedy „znikają”. Oznacza to, że bukmacher zawiesza możliwość obstawiania danego rynku zdarzeń lub w ogóle danego spotkania, co dzieje się najczęściej wtedy, gdy w oktagonie dojdzie do jakiegoś istotnego zdarzenia, które może wpłynąć na wynik walki. Są to jednak krótkie chwile, po których bukmacherzy na nowo udostępniają na Fame kursy, najczęściej ponownie przeliczone, a więc o zmienionych wartościach.