Fame MMA zakłady bukmacherskie

Fame MMA – kursy na najbliższą galę

Uwaga: poniżej możesz sprawdzić jakie kursy dostępne są na najbliższą galę Fame MMA.
Kursy te dostępne będą poniżej na kilka dni przed terminem gali.

Zakłady bukmacherskie na Fame MMA

Gale Fame MMA to wyjątkowo popularne i emocjonujące widowiska sportowe, które obstawia coraz większa liczba graczy. Co ciekawe, wyniki freak-fightów bywają trudne do przewidzenia, a zakłady na Fame MMA mogą przynosić wysokie wygrane. Dlatego sprawdzamy, co dokładnie oferują w tym zakresie bukmacherzy i gdzie można obstawiać walki Fame MMA. Wyjaśniamy też, jaka jest specyfika tego sportu oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by obstawianie Fame MMA było skuteczne i zyskowne. 

Fame MMA - zakłady bukmacherskie

Zanim przejdziemy do tematyki walk MMA i freak-fightów, ważna wskazówka dla tych, których interesują przede wszystkim zakłady bukmacherskie. Fame MMA organizuje gale co kilka miesięcy, dlatego na niedługo przed najbliższym tego typu wydarzeniem powyżej tego artykułu zawsze prezentujemy aktualne kursy bukmacherskie na poszczególne walki. 

MMA a freak-fighty

MMA to dyscyplina sportowa, której popularność w ostatnich latach konsekwentnie rośnie. Coraz większe zainteresowanie tym sportem wynika m.in. z minimalnych ograniczeń co do stosowanych technik walki – mieszane sztuki walki czerpią bowiem pełnymi garściami z takich dyscyplin jak boks, K1 (kick-boxing), zapasy, judo, ju-jitsu itp. Ogromna swoboda w doborze technik walki zapewnia widowiskowość rywalizacji i sprzyja intensywnym emocjom sportowym. Jednak w tym artykule przyjrzymy się nie zawodowemu MMA, a jego amatorskiemu odpowiednikowi, czyli freak-fightom i największej organizacji, która organizuje je w Polsce, czyli Fame MMA. 

Freak-fighty wzorowane są na zawodowym MMA, dlatego tu również zakres dozwolonych technik walki jest naprawdę szeroki. Pojedynki najczęściej odbywają się jak u zawodowców w specjalnej klatce, zwanej oktagonem, a zawodnicy mogą walczyć zarówno w stójce, jak i w parterze. Jednak jest jedna fundamentalna różnica między profesjonalnym MMA a freak-fightami – podczas gdy w tym pierwszym walczą wyłącznie zawodowi sportowcy, w tym drugim występują przede wszystkim amatorzy. I to nie byle jacy. Najważniejszym kryterium decydującym o tym, czy dana osoba ma szanse na udział w tego typu wydarzeniu, jest jej rozpoznawalność i popularność, a nie umiejętności związane z walką. Dlatego najczęściej w walkach udział biorą celebryci, influencerzy, youtuberzy itp. Im bardziej medialna twarz, im więcej followersów ma dana postać, tym większe szanse na sukces medialny wydarzenia. Jeszcze lepiej, jeśli między walczącymi jest jakiś nagłośniony w mediach konflikt, który czasem jest rzeczywisty, a czasem wykreowany i następnie świadomie pompowany” na potrzeby promocji gali.  

Ta specyfika freak-fightów sprawia, że gromadzą one znacznie większą publiczność niż klasyczne MMA i jednocześnie przyciągają coraz więcej graczy obstawiających zakłady bukmacherskie. Fame MMA to z kolei najsilniejsza federacja organizująca tego rodzaju walki w Polsce, dlatego czas przyjrzeć się jej działaniom. 

Fame MMA – specyfika federacji i gal

Fame MMA zajmuje się urządzaniem gal z amatorskimi walkami i to właśnie ta organizacja zapoczątkowała modę na freak-fighty w naszym kraju. Chociaż federacja koncentruje się na MMA, to niektóre pojedynki odbywają się w formule kick-boxingu czy boksu, co jeszcze bardziej urozmaica gale. W walkach biorą udział głównie gwiazdy Internetu, choć kolosalne zarobki za 1 występ coraz częściej przyciągają też utytułowanych profesjonalnych zawodników MMA, boksu czy kick-boxingu. 

Fame MMA - Wojciech Gola
Zdjęcie Wojciecha Goli (po prawej) i Michała „Boxdela” Barona (po lewej) wykonane podczas jednej z gal Fame MMA.
Źródło: commons.wikimedia.org / Autor: AntoniMichał

Federację założyli Wojciech Gola, Krzysztof Rozpara, Rafał Pasternak i Michał „Boxdel” Baron (w 2023 r. w związku z aferą „Pandora Gate” Baron został odsunięty od bieżącej działalności federacji). Pierwsza gala miała miejsce w 2018 r., a już po 3 latach Fame MMA stała się największą federacją w Europie tego rodzaju. Wejściówki na kolejne gale wyprzedają się na pniu”, jednak prawdziwe rekordy dotyczą sprzedanych licencji PPV, ponieważ walki gromadzą przed ekranami setki tysięcy widzów.

Warto dodać, że Fame MMA to nie tylko gala (która oczywiście jest momentem kulminacyjnym całego wydarzenia). Jednak zanim do niej dojdzie, w Internecie można bezpłatnie oglądać konferencje z udziałem wielu zawodników, oficjalne ważenia, media training, rozmowy zawodników, którzy będą ze sobą walczyć Face2Face” i inne dodatkowe wydarzenia, których oglądalność przekracza czasem nawet milion wyświetleń. 

Fame MMA – zawodnicy 

Fame MMA - Sylwester Wardęga
Sylwester Wardęga, twórca filmowy, youtuber i performer.
Źródło: commons.wikimedia.org / Autor: Ja Fryta

Jak już podkreślaliśmy, kluczową cechą freak-fightów jest to, że do walk zapraszani są najróżniejsi celebryci i influencerzy, czyli osoby, które cieszą się ogromną popularnością w Internecie i innych mediach. Fame MMA także zaprasza do udziału w galach przede wszystkim ludzi znanych i najczęściej niezajmujących się sportem zawodowo. W oktagonie stawali naprzeciw siebie topowi YouTuberzy (np. Sylwester Wardęga, Kacper „Blonsky” Błoński, Aniela „Lil Masti” Bogusz, Adrian Polak Polański, Amadeusz Ferrari” Roślik), raperzy (np. Michał „Sobota” Sobolewski, Paweł „Popek Monster” Mikołajuw, Patryk „Kizo” Woziński, Jakub „Kubańczyk” Flas) oraz różnego rodzaju influencerzy i inne popularne osoby (jak np. aktorzy Sebastian Fabijański czy Arkadiusz Tańcula). W kilku walkach udział brali też właściciele federacji i jej ówczesne twarze, czyli Wojciech Gola oraz Michał „Boxdel” Baron (m.in. wygrał pojedynek z Pawłem Jóźwiakiem, prezesem FEN, czyli sportowej organizacji MMA).

Z drugiej jednak strony profesjonalni zawodnicy uprawiający aktualnie lub kiedyś np. MMA, boks czy inne sztuki walki także pojawiają się na Fame MMA (zakłady bukmacherskie w takich przypadkach stają się więc bardziej „sportowe” niż gdy typować trzeba walkę amatorów, często nieposiadających żadnej historii walk). Wymienić można takich sportowców jak m.in.: Marcin Najman – bokser, kick-bokser i zawodnik MMA, Marcin Wrzosek – zawodnik MMA, Kasjusz „Don Kasjo” Życiński – bokser, Norman Parke – zawodnik MMA i judoka, Ewa Brodnicka – bokserka czy Tomasz „Zadyma” Gromadzki – bokser, kick-bokser i karateka.

Czasem dzięki Fame MMA zaistnieć może też ktoś, kto ani nie jest influencerem czy celebrytą, ani nie ma na koncie wielu wygranych w zawodowych sztukach walki. Takim przykładem jest Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka, który przed występem w Fame MMA odnosił sukcesy w zawodach regionalnych, jednak udział w pierwszej gali federacji otworzył mu drzwi do kariery freak-fightera. Żeby jednak nieznany zawodnik został przyjęty pod skrzydła Fame MMA, musiał mieć sposób na przyciągnięcie widzów – stała się nim walka z o 40 kg cięższym strongmanem (Michałem Handke). Walka tę przegrał, ale młody zawodnik zyskał w ten sposób popularność i sympatię odbiorców, a w późniejszym czasie udało mu się wywalczyć także pasy mistrzowskie Fame MMA. 

Fame MMA – zakłady bukmacherskie na walki 

Wiemy już, na czym polega fenomen freak-fightów i w jaki sposób organizowane są walki Fame MMA. Zakłady bukmacherskie na tego rodzaju wydarzenia są obstawiane przez coraz większą grupę osób, co jest naturalnym zjawiskiem. Im większa popularność danego sportu, tym więcej graczy chce je obstawiać, a oferta zakładów staje się z czasem coraz bogatsza i bardziej atrakcyjna.  

W przypadku popularnych dyscyplin sportowych, takich jak np. piłka nożna czy tenis, bukmacherzy potrafią udostępniać nawet po kilkaset różnych rynków zdarzeń. Pomimo ogromnej popularności Fame MMA zakłady bukmacherskie na gale nie tworzą aż tak szerokiej oferty, co wynika z tego, że w czasie walki nie ma tak wielu możliwości zdarzeń jak np. w meczu piłkarskim. Jednak typerzy mają całkiem niezły wybór i także w przypadku Fame MMA bukmacher oferuje zazwyczaj co najmniej kilka możliwości obstawiania zakładu. Swoje typy na Fame MMA można przy tym obstawiać przedmeczowo lub na żywo.

Fame MMA – zakłady bukmacherskie na zwycięzcę walki

Najbardziej popularny i najprostszy możliwy rodzaj zakładu, który bukmacherzy udostępniają w ofercie na spotkania sportowe każdej dyscypliny. Zadaniem gracza jest więc wytypowanie, który z 2 zawodników zwycięży pojedynek.  

Fame MMA - zakłady bukmacherskie na zwycięzcęTeoretycznie w przypadku Fame MMA zakłady bukmacherskie powinny uwzględniać możliwość remisu, ponieważ taki wynik jest możliwy. Jednak w praktyce zdarza się on wyjątkowo rzadko, więc zakłady bukmacherskie na wynik walki raczej są zakładami bez remisu, czyli obstawiać można tylko wygraną pierwszego lub wygraną drugiego zawodnika. Natomiast w sytuacji, gdy doszłoby do remisu, zakłady na zwycięzcę zostają anulowane, a bukmacher dokonuje zwrotu stawki zakładu na konto gracza.  

Warto zauważyć, że zakłady bukmacherskie 2-drogowe są łatwiejsze do poprawnego wytypowania niż zakłady 3-drogowe. Prawdopodobieństwo trafienia zakładu w tym przypadku wynosi aż 50%, a możliwość wyniku remisowego nie jest dla gracza zagrożeniem, bo w tej sytuacji nie traci postawionych pieniędzy. 

Fame MMA – zakłady bukmacherskie na liczbę rund

Gracze mogą obstawiać nie tylko to, kto wygra wybraną walkę Fame MMA – zakłady bukmacherskie mogą dotyczyć też bardziej szczegółowych scenariuszy spotkania sportowego. Można po pierwsze typować, ile rund będzie trwał dany pojedynek. Nie chodzi jednak o dokładną liczbę rund, gdyż to byłoby jeszcze trudniejsze do wytypowania. Jest to zakład typu under/over, a więc jak zwykle w tego rodzaju zakładach są tu stosowane linie. Gracz może więc obstawić, czy walka potrwa poniżej czy powyżej wyznaczonego progu. Co więcej, bukmacher z reguły wystawia kursy dla różnych linii (np. under/over 1.5, 2.5, 3.5, 4.5), 

Jeśli chodzi o tego typ zakłady, Fame MMA można obstawiać poniżej lub powyżej linii połówkowych, gdzie 0.5 oznacza połowę czasu kolejnej rundy. Jeśli np. linia wynosi 1.5, to gracz, który uważa, że pojedynek zakończy się przed upływem połowy czasu drugiej rundy, powinien obstawić zakład „under 1.5”. Natomiast gdy prognozuje, że walka będzie trwała dłużej, powinien wybrać typ „over 1.5”.  

Fame MMA – zakłady bukmacherskie na zwycięską rundę 

Ten rodzaj zakładu jest trudniejszy do poprawnego wytypowania niż zakład na liczbę rund. Gracz musi bowiem obstawić freak-fighty w taki sposób, by określić, w której dokładnie rundzie zakończy się spotkanie. Dodatkowo typer musi wskazać, który zawodnik będzie zwycięzcą walki, a poza selekcjami typu „M. „Polish Zombie” Wrzosek – Runda 1.” (typ na wygraną Wrzoska w 1. rundzie) bukmacher oferuje też typ np. „T. „Zadyma” Gromadzki – Pkt.” (typ na wygraną na punkty całej walki przez Gromadzkiego). 

Fame MMA – zakłady bukmacherskie na metodę zwycięstwa

Zakłady na metodę zwycięstwa to kolejny sposób na to, by w bardziej szczegółowy sposób obstawić walkę Fame MMA. Zakłady bukmacherskie można stawiać na to, czy pojedynek zostanie zakończony przez KO (nokaut), TKO (nokaut techniczny), DQ (dyskwalifikacja) albo przez decyzję punktową sędziów. Co ważne, tu także gracz musi nie tylko poprawnie wytypować, że dojdzie np. do nokautu, ale też wskazać, który zawodnik będzie nokautującym – czy, ogólniej mówiąc, kto wygra walkę. 

Fame MMA - zakłady bukmacherskie Betclic

Fame MMA – zakłady bukmacherskie na pełen dystans 

Zakłady na Fame MMA mogą również dotyczyć tego, czy wynik rywalizacji sportowej zostanie rozstrzygnięty przez decyzję sędziów punktowych. Dostępne typy to „tak” i „nie”, a żeby zakład był ważny, wszystkie zakontraktowane rundy muszą się odbyć i zakończyć. 

Fame MMA – zakłady bukmacherskie na inne zdarzenia podczas walki 

Powyżej omówione zostały zakłady na Fame MMA, które najczęściej są udostępniane w ofercie bukmacherskiej, jednak można też spotkać inne rynki zdarzeń. Dla przykładu, czasem można typować: 

  • czy wybrany zawodnik będzie liczony, 
  • czy obaj zawodnicy będą liczeni, 
  • czy walka odbędzie się na pełnym dystansie rund, 
  • który zawodnik będzie miał więcej obaleń w czasie walki, 
  • który zawodnik wygra przed czasem (jeśli dojdzie do wygranej przez decyzję sędziów, zakłady są anulowane), 
  • który zawodnik wygra przez decyzję (jeśli dojdzie do wygranej przed czasem, zakłady są anulowane). 

Fame MMA – zakłady bukmacherskie specjalne 

Dodatkowo na imprezę typu Fame MMA bukmacher może przygotować zakłady specjalne, czyli zakłady, które nie dotyczą wyników czy przebiegu poszczególnych pojedynków lub całego turnieju. Są to zakłady bukmacherskie, które najczęściej odnoszą się do tego, czy wskazani celebryci, influencerzy czy inne znane osobowości w ogóle wezmą udział w walce Fame MMA. Przykładowo Betclic, jako oficjalny bukmacher Fame MMA, w grudniu 2023 r. przyjmował zakłady na to, czy Marianna Schreiber (znana m.in. z udziału w programie TVN „Top Model”) zawalczy na gali FAME MMA w 2024 r. (kurs 4.40). 

Bukmacherzy mogą też przyjmować zakłady na Fame MMA, które dotyczą tego, czy odbędzie się walka pomiędzy 2 konkretnymi osobami. Tu za przykład podamy inny zakład specjalny Betclic z końca 2023 r., przy pomocy którego można było obstawiać, czy Krzysztof Stanowski zawalczy z Mateuszem Borkiem na FAME MMA. Kurs był bardzo wysoki (aż 25.00), co wskazywało na to, że szanse na taki pojedynek są nikłe, ale w razie, gdyby jednak doszło do walki między dziennikarzami, wygrane z takich zakładów byłyby bardzo wysokie.

Gdzie obstawisz zakłady bukmacherskie na Fame MMA? 

Federacje, które zajmują się organizacją wydarzeń typu freak-fighty, często zawierają umowy na wyłączność ze swoimi sponsorami, jeśli chodzi o możliwość udostępniania oferty kursowej na organizowane przez nie walki. W przypadku Fame MMA przez 2 lata to LV BET był oficjalnym sponsorem tej organizacji freakowej i w tym czasie posiadał wyłączne prawo do oferowania zakładów na Fame MMA. Bukmacher zakończył jednak tę współpracę w 2020 r., a jego miejsce szybko zajął Betclic. 

Fame MMA - zakłady bukmacherskie sponsora Betclic

Oczywiście nie jest to idealna sytuacja, jeśli chodzi o graczy obstawiających zakłady. Fame MMA da się obstawiać tylko u 1 bukmachera, nie można więc sprawdzać u innych legalnych bukmacherów, czy ich kursy bukmacherskie na to wydarzenie nie są czasem bardziej atrakcyjne. Z drugiej jednak strony nie należy się obawiać, że oficjalny bukmacher Fame MMA nadużyje swojej pozycji, przygotowując niekorzystną ofertę kursową. To zapewne wywołałoby duże niezadowolenie licznych graczy typujących freak-fighty i samej federacji oraz mogłoby spowodować spadek zainteresowania obstawianiem walk, co na pewno nie jest w interesie bukmachera.

Sprawdźmy jeszcze, gdzie konkretnie bukmacher Betclic umieścił freak-fightowe zakłady bukmacherskie. Fame MMA jest na tyle popularne, że jeśli do gali zostało już stosunkowo niewiele czasu, oferta zakładów zazwyczaj wyróżniona jest w lewej kolumnie w sekcji znajdującej się na samej górze „Popularne”. Można też sprawdzić trochę niżej na liście wszystkich dostępnych dyscyplin sportowych w kategorii „Sztuki walki”. Poza tym, jeśli gala ma się odbyć już na dniach, zakłady na Fame MMA wyświetlają się też w centralnej części strony bukmachera. 

Fame MMA – problemy z typowaniem

Jak wykazaliśmy, bukmacherzy także na freak-fighty potrafią przygotować ciekawe zakłady bukmacherskie. Fame MMA mogą więc obstawiać zarówno osoby, które po prostu interesują się widowiskiem i chcą jeszcze bardziej podkręcić emocje podczas oglądania walk, jak i zawodowi typerzy. Jednak trzeba mieć na uwadze, że Fame MMA organizuje głównie walki amatorów, a to przekłada się na ich dużą nieprzewidywalność 

Kiedy typujemy zakłady bukmacherskie na mecze piłki nożnej, koszykówki czy choćby zawodowego MMA, mamy do dyspozycji mnóstwo materiałów i pomocy, dzięki którym możemy oszacować prawdopodobieństwo wygranej zawodnika czy drużyny albo zajścia innego zdarzenia. Dzięki dokładnej analizie statystyk sportowych, wyników poprzednich spotkań, tabel ligowych itd. można wytypować szanse na dany wynik i odpowiednio dobrać stawki zakładów. 

Fame MMA - zakłady bukmacherskie i typowanieTymczasem zakłady na Fame MMA są znacznie trudniejsze do poprawnego wytypowania. Zawodnicy, którzy mają ze sobą walczyć, nierzadko nie mają żadnej historii spotkań sportowych, nie mówiąc już o bezpośrednich pojedynkach. Nawet jeśli dana osoba miała już okazję gdzieś wcześniej rywalizować, może być trudno o wymierne statystyki sportowe.

Oczywiście w przypadku Fame MMA zakłady bukmacherskie coraz częściej można także obstawiać na walki profesjonalnych sportowców. Jednak i tu sytuacja odbiega od typowania klasycznych walk na ringu czy w oktagonie dla zawodowców. Zasady Fame MMA, sposób organizacji walki, atmosfera budowana wokół wydarzenia, a także to, że zawodnicy często nie są już czynnymi zawodowo sportowcami mogą powodować, że porównanie szans zawodników na zwycięstwo czy możliwość przewidzenia przebiegu pojedynku to naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Jednak są sposoby na to, by zwiększyć szanse na to, że jak najczęściej będziemy obstawiać trafne zakłady bukmacherskie. 

Fame MMA – jak typować zakłady skutecznie? 

Gracze, którzy mają zamiar obstawiać na Fame MMA zakłady bukmacherskie, jak najbardziej mogą szacować prawdopodobieństwo zajścia poszczególnych zdarzeń, choć znaczenie różnych elementów analizy sportowej będzie w tym wypadku inne niż kiedy chodzi o zawody profesjonalistów. Poniżej omawiamy, na co warto zwrócić uwagę, kiedy obstawia się galę Fame (bukmacher, który wystawia kursy na jej wyniki, może przeoczyć pewne decydujące niuanse, dlatego warto śledzić te elementy skrupulatnie). 

Zbadaj formę zawodników 

Oczywiście na pierwszy ogień idą podstawowe dane na temat fighterów, które zawsze są ogólnodostępne, np. wiek, waga czy wzrost. Ponadto jednym z elementów, których nie można zignorować, to ceremonie ważenia zawodników, dzięki którym można bardzo wiele wywnioskować na temat ich kondycji czy ewentualnych problemów z wagą (np. jeśli konieczne jest szybkie zrzucenie kilku kilogramów na krótko przed walką, może to się odbić na formie zawodnika).  

Sprawdź statystyki sportowe

Jeśli zawodnik ma na koncie jakieś walki, na pewno należy zapoznać się z ich wynikami, a także z informacjami na temat ich przebiegu. Znaczenie mają zarówno pojedynki w sporcie zawodowym, jak i freak-fightowe. Zwłaszcza wtedy, gdy zbliża się występ weterana Fame MMA, w wielu miejscach można znaleźć statystyki walk z jego poprzednich gal wraz z analizami aktualnych szans na wygraną.

Zdecydowanie warto poświęcić nieco więcej czasu i obejrzeć archiwalne walki, wyłapując, jakie są umiejętności techniczne zawodnika, jego styl, dynamika, stosowane techniki, inteligencja sportowa itp. 

Śledź media społecznościowe i newsy online 

Fame MMA - zakłady bukmacherskie a social mediaPamiętaj jednak, że nawet celebryci będący amatorami nierzadko łapią bakcyla MMA i przed kolejnymi walkami nierzadko mocno pracują nad swoimi umiejętnościami. Dlatego trzeba szukać jak najwięcej aktualnych informacji o przygotowaniach uczestników do zbliżającej się gali Fame MMA. Miejscem, z którego dowiesz się bardzo dużo są media społecznościowe, gdzie sami zawodnicy pokazują nagrania z treningów i przygotowań do walki.

Warto też monitorować wszelkie doniesienia na ten temat w różnego rodzaju serwisach internetowych o tematyce ogólnej, show-biznesowej czy sportowej. Dzięki temu będziesz w stanie nie tylko ocenić możliwości fizyczne poszczególnych fighterów, ale również ich stopień motywacji czy kondycję psychiczną.

Sprawdź formułę rywalizacji 

Na galach organizowanych przez Fame MMA zawodnicy najczęściej walczą w formule MMA, jednak nie jest to zasadą. Wybrane pojedynki mogą być urządzane wedle zasad obowiązujących np. w rywalizacji bokserskiej, K1 albo w ogóle na zasadach stworzonych specjalnie pod daną walkę (np. pierwsza runda w K1, a dwie pozostałe w MMA). Oczywiście może to mieć znaczenie dla wyniku danej walki czy też jej przebiegu, dlatego na pewno należy sprawdzić, jakie będą konkretne zasady dla obstawianego pojedynku. 

Przeanalizuj kursy bukmacherskie

Co oczywiste, szanse na zajście poszczególnych rozstrzygnięć w walkach Fame MMA analizują także bukmacherzy. Prawdopodobieństwo wystąpienia konkretnych wyników można więc też szacować, analizując, jakie kursy na Fame MMA wystawił bukmacher. Zasada jest taka sama jak zawsze: jeśli kursy na zwycięstwo zawodnika są bardzo niskie, to są teoretycznie ogromne szanse, że rzeczywiście on wygra. Z kolei wysokie kursy oznaczają, że jest mało prawdopodobne, by ten fighter triumfował w danym pojedynku.  

Przykładowo kursy na kilka dni przed organizowaną w grudniu 2023 roku galą „Fame: Reborn” na jedno ze spotkań wyglądały następująco: Natan „Bóg Estetyki” Marcoń (5.25) vs. Adrian „Polak” Polański (1.10). Oznacza to, że prawdopodobieństwo wygranej Marconia wynosi 19%, a wygranej Polańskiego aż 90%. Słowem wyjaśnienia dodajmy, że szanse nie sumują się do 100% ze względu na marżę, która zawsze wpisana jest w kursy, jakie wystawia bukmacher – Fame MMA nie jest pod tym względem wyjątkiem. 

Nierzadko jest jednak i tak, że szanse obu zawodników są dość wyrównane i to odzwierciedlają też kursy na walkę, jakie proponują bukmacherzy. Fame Reborn obejmowała dla przykładu taki właśnie pojedynek, gdzie kursy były dość zbliżone: Maciej „Striczu” Sulęcki (1.90) vs. Norman „Stormin” Parke (1.75). Przekładając te liczby na prawdopodobieństwo okazuje się, że Sulęcki miał około 53%, a Parke 57% szans na triumf w walce. 

Fame MMA - zakłady bukmacherskie Betclic

W Fame MMA nie ma pewniaków!

Jest jednak jeszcze jedna zasada, o której nie wolno zapominać, typując jakiekolwiek zakłady bukmacherskie – Fame MMA też to dotyczy. Nie istnieje coś takiego jak pewniaki, czyli typy, które są na 100% pewne, ponieważ każdy sport ma pewną dozę nieprzewidywalności, a ta doza na pewno jest całkiem spora w przypadku gal typu Fame MMA. Bukmacher wystawia kursy po analizie wielu czynników, ale nie wszystko da się przewidzieć, więc kursy mogą okazać się nieadekwatne.

Zawsze lepiej jest bardziej ufać samodzielnej analizie wydarzeń, a analizę kursów traktować jako jeden z elementów, który warto wziąć pod uwagę podczas wybierania najbardziej prawdopodobnych typów. Ponadto należy zachowywać zdroworozsądkowe podejście do stawkowania zakładów, pamiętając, że każdy zakład może okazać się przegranym.

Kursy na najbliższą galę Fame MMA (o ile są już dostępne) znajdziesz w naszej porównywarce kursów Kursy.ooo:

https://www.legalni-bukmacherzy-online.pl/porownywarka-kursow/rozgrywki/fame-mma_mma/