Dziś jest: 3 marca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Fame MMA – obstawianie 

Kursy na galę Fame MMA

Uwaga: poniżej możesz sprawdzić jakie kursy dostępne są na najbliższą galę Fame MMA.
Kursy te dostępne będą poniżej na kilka dni przed terminem gali.

Obstawianie Fame MMA

Obstawianie Fame MMA to sposób na jeszcze lepszą zabawę podczas oglądania walk, w których udział biorą czołowi influencerzy, youtuberzy, raperzy czy celebryci, ale też zawodowi sportowcy. Jeśli jednak dobrze przygotujesz się do typowania, zakłady bukmacherskie na Fame MMA mogą też przynieść Ci wysokie wygrane. Jak krok po kroku wygląda obstawianie Fame MMA przez Internet? Jakie rodzaje zakładów są dostępne i jak je typować, żeby zakłady na freak-fighty były dochodowe?  

Fame MMA - obstawianie zakładów bukmacherskich

Który bukmacher umożliwia obstawianie Fame MMA? 

Freak-fighty wzbudzają w ostatnich latach ogromne zainteresowanie, a w Polsce największą federacją organizującą tego rodzaju walki jest Fame MMA. Obstawianie pojedynków gwiazd Internetu i telewizji także staje się coraz popularniejsze, jednak warto wiedzieć, które zakłady bukmacherskie na Fame MMA są oferowane w sposób zgodny z polskim prawem.  

Otóż w naszym kraju zakłady bukmacherskie naziemne czy internetowe mogą przyjmować wyłącznie ci bukmacherzy, którzy posiadają aktualne zezwolenie na taką działalność wydane przez polskie władze. Warto o tym wiedzieć, ponieważ wpisując w Internecie hasło typu „Fame MMA obstawianie zakładów”, może okazać się, że pojawią się też wyniki ze stronami bukmacherskimi, które działają w Polsce nielegalnie. Obstawianie walk Fame MMA czy innych wydarzeń na tych platformach jest zakazane, a gracze, którzy się tego dopuszczają, mogą otrzymać wysokie kary finansowe. Jeśli więc interesuje Cię obstawianie Fame MMA, pamiętaj, żeby sprawdzić, czy bukmacher oferujący zakłady bukmacherskie na te freak-fighty posiada odpowiednie zezwolenie. 

Trzeba też mieć świadomość, że sytuacja dotycząca możliwości korzystania z wyników walk jest dość szczególna, jeśli chodzi o gale Fame MMA. Obstawianie większości wydarzeń sportowych, także tych największych, takich jak np. Mundial, Wimbledon czy Turniej Czterech Skoczni zazwyczaj możliwe jest u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Tymczasem, w przypadku Fame MMA obstawianie zakładów nie jest dostępne w każdym serwisie z zakładami sportowymi. Walki, w których udział biorą celebryci i influencerzy organizowane przez tę federację można typować wyłącznie u tej firmy bukmacherskiej, która jest sponsorem Fame MMA. Obstawianie z reguły możliwe jest więc tylko u 1 legalnego bukmachera – w 2020 r. oficjalnym sponsorem gal Fame MMA został bukmacher Betclic, dlatego też to właśnie na jego stronie internetowej należy szukać oferty z zakładami przedmeczowymi i na żywo na tego typu freak-fighty. 

Jak założyć konto, żeby obstawiać zakłady bukmacherskie na Fame MMA? 

Jeśli nigdy wcześniej nie obstawiałeś zakładów bukmacherskich przez Internet, możesz nie wiedzieć, że aby móc legalnie zawierać zakłady, trzeba najpierw zarejestrować osobiste konto gracza. Jest to wymóg polskiego prawa, a konkretnie tzw. ustawy hazardowej. Dopiero kiedy użytkownik założy konto online, bukmacher może przyjąć od niego zakłady np. na Fame MMA. Obstawianie nie musi być poprzedzone weryfikacją danych, ponieważ bukmacherzy z reguły umożliwiają szybką rejestrację, która polega na podaniu tylko kilku podstawowych danych. Jak to zrobić krok po kroku? 

Rejestracja konta tymczasowego 

Rejestracja konta w BetclicNajpierw otwórz stronę internetową bukmachera i odszukaj przycisk typu „Zarejestruj się” czy „Rejestracja”, który zazwyczaj znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Wyświetli się formularz rejestracyjny, w którym należy wpisać swoje dane osobowe, np. imię i nazwisko, narodowość, adres e-mail czy numer telefonu. Ponadto trzeba oczywiście ustalić dane do logowania na konto, czyli login i hasło, a także potwierdzić oświadczenia np. o ukończeniu 18 lat i zaakceptować regulamin zakładów. Często możliwe jest też podanie kodu promocyjnego, dzięki któremu bonus powitalny przyznawany przez bukmachera może zostać dodatkowo powiększony. 

Taka rejestracja trwa dosłownie 2-3 minuty. Od razu po założeniu konta tymczasowego, gracz może wpłacić depozyt i rozpocząć obstawianie Fame MMA czy innych wydarzeń sportowych (a także pozasportowych i wirtualnych). Typer może też najczęściej korzystać z bonusów bukmacherskich oraz wielu funkcjonalności dostępnych na platformie bukmachera (np. darmowych transmisji meczów na żywo). 

Rejestracja konta stałego 

Konto tymczasowe pozwala na błyskawiczne rozpoczęcie gry i jeśli chcesz od razu sprawdzić, jak działają zakłady bukmacherskie na Fame MMA, najlepiej jest skorzystać z opcji uproszczonej rejestracji. Jednak jak sama nazwa wskazuje, jest to rozwiązanie tymczasowe. Z takiego niezweryfikowanego przez bukmachera konta nie można bowiem wypłacać wygranych, co także wynika z przepisów polskiego prawa hazardowego. 

Żeby przekształcić swoje konto w konto stałe, należy po zalogowaniu się w serwisie bukmachera wgrać skan dokumentu tożsamości i uzupełnić brakujące dane. Szczególnie ważny jest numer indywidualnego rachunku bankowego, na który bukmacher będzie przelewać wygrane środki finansowe. Po pozytywnym wyniku weryfikacji danych gracz może wypłacać swoje pieniądze z konta bukmacherskiego, a dotychczasowe ograniczenia zostają usunięte (np. limit sumy stawek zakładów). 

Rejestracja i/lub weryfikacja konta może być jednak jeszcze szybsza i łatwiejsza. Coraz częściej legalni bukmacherzy internetowi udostępniają bowiem rejestrację poprzez opcję „MojeID”, dzięki której możliwe jest zdalne potwierdzenie tożsamości internauty przy użyciu danych z bankowości elektronicznej. Jeszcze innym, równie prostym i bezpiecznym rozwiązaniem, jest rejestracja u bukmachera przez rządową aplikację „mObywatel”. 

Jak zasilić konto gracza, żeby obstawiać zakłady bukmacherskie na Fame MMA? 

Kiedy masz już konto gracza, możesz zacząć obstawiać np. zakłady bukmacherskie na Fame. Obstawianie należy jednak poprzedzić wpłaceniem jakichś środków, bo nawet jeśli bukmacher Fame MMA oferuje przykładowo bonus powitalny w formie darmowego zakładu, to i tak kolejne zakłady bukmacherskie trzeba będzie typować za własne pieniądze.  

Fame MMA - obstawianie i wpłata depozytuDokonywanie wpłat u bukmachera jest bardzo łatwe – wystarczy zalogować się na swoje konto online i wybrać opcję dotyczącą wpłat. Obecnie bukmacherzy udostępniają po kilka lub nawet kilkanaście metod szybkich i bezpiecznych płatności internetowych (np. szybkie przelewy, BLIK, karty płatnicze, portfele elektroniczne), dlatego każdy może wybrać taki sposób, który jest dla niego najwygodniejszy. 

Następnie należy podać, jaka kwota ma zostać przelana i postępować podobnie jak w przypadku zakupów internetowych. Pieniądze trafiają na konto gracza w trybie natychmiastowym i od razu można zacząć obstawianie Fame MMA czy innych sportów. 

Obstawianie Fame MMA – przegląd oferty zakładów 

W tym momencie można już rozpocząć obstawianie walk Fame MMA. Na początek warto jednak zorientować się, gdzie w serwisie internetowym czy aplikacji mobilnej znajduje się oferta poświęcona gali Fame MMA. Obstawianie sportu – co dość ważne – możliwe jest w trybie przedmeczowym i na żywo, a zakłady z każdej z tych kategorii znajdują się zawsze na odrębnych podstronach. 

Fame MMA – obstawianie przedmeczowe 

Zakłady bukmacherskie na Fame MMA udostępniane przed rozpoczęciem walk, czyli tzw. zakłady przedmeczowe zazwyczaj znajdują się na liście wszystkich dostępnych u bukmachera sportów (w kolumnie po lewej stronie ekranu). Tam można znaleźć albo kategorię typu „Sztuki walki” albo po prostu „MMA” i jeśli zbliża się gala Fame MMA, obstawianie jej walk możliwe jest po kliknięciu tej kategorii.  

Poza tym starcia, w których walczą topowi youtuberzy, influencerzy i celebryci budzą w Polsce na tyle duże zainteresowanie, że najczęściej ich pojedynki są też dodatkowo wyróżnione u góry strony w sekcji typu „Popularne” czy „Polecane” (powyżej listy sportów, ale też często w centralnej części strony). Jeśli więc planujesz obstawianie Fame MMA, na pewno łatwo znajdziesz ofertę zakładów przedmeczowych na zbliżającą się galę freak-fightową. 

Fame MMA – obstawianie na żywo 

Fame MMA - obstawianie na żywoGdzie natomiast zamieszczone są zakłady bukmacherskie na Fame MMA, które można obstawiać podczas trwania walk (zakłady na żywo lub zakłady live)? Otóż każdy bukmacher internetowy przeznacza na ofertę live osobną podstronę, oznaczoną właśnie jako „Zakłady Live” czy „Na żywo” itp. i tam znajdują się też zakłady na galę Fame. Bukmacherzy dla wygody gracza zazwyczaj umożliwiają wybranie odpowiedniego sportu spośród wymienionych kategorii, dzięki czemu po kliknięciu w „sztuki walki” i „MMA” powinny się wyświetlić wszystkie dostępne w danej chwili zakłady bukmacherskie na Fame MMA i inne walki, które się w danym momencie odbywają. 

Obstawianie Fame MMA – rodzaje zakładów 

Zarówno w ofercie przedmeczowej, jak i na żywo obstawianie walk Fame MMA może dotyczyć różnych rynków zdarzeń. Przeglądając ofertę dostępnych zakładów, warto zawsze upewnić się, na czym polega dany wariant zawarcia zakładu i w jaki sposób jest rozliczany u wybranego bukmachera w przypadku tej właśnie dyscypliny (np. czy zakład na zwycięzcę zostaje anulowany, kiedy walka zakończy się remisem). Inne zasady mogą obowiązywać nie tylko u różnych bukmacherów, ale też duże rozbieżności mogą występować między podobnymi sportami (np. MMA, boks, kick-boxing). 

Sprawdźmy jednak najpierw, jakie w ogóle rodzaje zakładów bukmacherskich są przygotowywane dla tych osób, które interesuje obstawianie walk Fame MMA. Obstawianie przedmeczowe z reguły może dotyczyć większej liczby rynków zdarzeń, choć w zasadzie wszystkie wymienione poniżej rodzaje zakładów mogą też pojawić się w ofercie live. 

 • Obstawianie zwycięzcy walki Fame MMA 

Tak jak w innych dyscyplinach, tak i w przypadku Fame MMA obstawianie danego spotkania sportowego to przede wszystkim zakłady bukmacherskie na jego ogólny wynik. W niektórych sportach (np. piłce nożnej) główne zakłady są 3-drogowe, czyli można obstawiać wygraną 1. strony, wygraną 2. strony oraz remis. Tam, gdzie nie ma możliwości remisu (np. w siatkówce), zakłady są 2-drogowe.  

Natomiast jeśli chodzi o obstawianie Fame MMA, to najczęściej zakłady można postawić tylko na 1 z 2 opcji (wygrana zawodnika numer 1 lub wygrana zawodnika numer 2), aczkolwiek wynik remisowy jest możliwy. Jednak jest to tak rzadko spotykana sytuacja, że bukmacherzy wolą od razu wystawić zakład bez remisu, a jeśliby do niego doszło, zakłady są anulowane (stawka zakładu wraca na konto gracza). 

 • Obstawianie zwycięskiej rundy w walce Fame MMA 

Fame MMA - obstawianie zwycięskiej rundyJeśli gracz woli nieco trudniejszy wariant, może wybrać obstawianie Fame MMA, w którym trzeba określić nie tylko, który zawodnik wygra, ale jednocześnie, w której rundzie tego dokona. Tu do wyboru jest zazwyczaj aż 8 typów (po 4 dla każdego zawodnika).  

Za przykład posłużą nam kursy na walkę gali FAME MMA 18 – Arkadiusz Tańcula vs. Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka: Tańcula wygra w 1. rundzie, Tańcula wygra w 2. rundzie, Tańcula wygra w 3. rundzie, Tańcula wygra na punkty, Wiewiór wygra w 1. rundzie, Wiewiór wygra w 2. rundzie, Wiewiór wygra w 3. rundzie, Wiewiór wygra na punkty. (Jako ciekawostkę warto odnotować, że zwycięzcą pojedynku poprzez jednogłośną decyzję sędziów został „Wiewiór”, który tym samym zapisał się w historii freak-fightów jako pierwszy zawodnik FAME MMA z podwójnym pasem mistrzowskim). 

 • Obstawianie liczby rund w walce Fame MMA 

Obstawianie Fame MMA może dotyczyć też liczby rund, które zostaną rozegrane w danym pojedynku. Są to zakłady bukmacherskie under/over, a gracz musi określić, czy liczba rund będzie poniżej czy powyżej danej linii (np. 1.5 czy 2.5). Ponieważ 0.5 oznacza połowę czasu następnej rundy, to dla przykładu zakład na walkę: Sylwester Wardęga i Wojciech Gola vs. Sebastian Fabijański i Tomasz Olejnik (podczas Fame: Reborn) na typ „under 1.5” oznaczał, że walka zakończy się przed upływem połowy czasu drugiej rundy (oczywiście obstawianie tego typu jest poprawne także wtedy, gdy starcie zakończy się już w 1. rundzie). Ponieważ w walce wzięli aż 4 celebryci / influencerzy, jej rozliczenie dotyczyło oczywiście momentu, kiedy oba pojedynki zostały rozstrzygnięte. 

 • Obstawianie metody zwycięstwa w walce Fame MMA 

Ponadto obstawianie walk Fame MMA może dotyczyć tego, w jaki sposób dany zawodnik pokona przeciwnika. W 1 zakładzie trzeba wytypować więc 2 rzeczy: kto wygra i czy odbędzie się to przez: 1. KO, TKO, DQ, poddanie czy przez 2. decyzję sędziów. 

 • Obstawianie innych zdarzeń w walce Fame MMA 

Bukmacher może umożliwić też obstawianie Fame MMA na różne inne sposoby. Zakłady bukmacherskie mogą dotyczyć np. tego, czy wynik pojedynku rozstrzygnie się poprzez decyzję sędziów punktowych, czy dany zawodnik wygra przed czasem, czy dany zawodnik wygra przez decyzję, czy dany zawodnik będzie liczony, czy obaj zawodnicy będą liczeni, który zawodnik wygra przed czasem, który zawodnik wygra przez decyzję, który zawodnik będzie miał więcej obaleń itp. 

 • Obstawianie zakładów specjalnych na Fame MMA 

Obstawianie Fame MMA nie musi odnosić się tylko do wyników i przebiegu konkretnych walk, ponieważ bukmacherzy przygotowują też zakłady specjalne na gale tej federacji. Ciekawą propozycją mogą być np. zakłady bukmacherskie na to, czy wskazani youtuberzy, influencerzy, celebryci czy inne znane osoby zostaną w określonym czasie zawodnikami Fame MMA. Obstawianie mogło dotyczyć jak dotychczas m.in. takich nazwisk jak: Mateusz Borek, Krzysztof Stanowski czy Marianna Schreiber. 

Fame MMA – sprawdzanie kursów bukmacherskich 

Fame MMA - obstawianie a kursy bukmacherskieKursy na Fame MMA to kolejna bardzo ważna sprawa, jeśli chodzi o obstawianie Fame MMA. Dla każdej propozycji zakładu bukmacher przygotowuje różne typy, a każdy z nich ma wyliczony kurs, który powinien odzwierciedlać prawdopodobieństwo zajścia danego wyniku czy określonego zdarzenia.

Jako przykład podajmy najbardziej podstawowy zakład na freak-fighty, czyli zakład na zwycięzcę walki. Przed galą Fame: Reborn w grudniu 2023 r. kursy na pojedynek „T. „Zadyma” Gromadzki vs. „M. „Polish Zombie” Wrzosek wynosiły odpowiednio 2.80 i 1.35. Ponieważ im niższy jest kurs, tym dane zdarzenie jest bardziej prawdopodobne, oznacza to, że Wrzosek był faworytem tej walki. Jak się okazało, fighter rzeczywiście pokonał swojego rywala, a więc kursy bukmachera okazały się prawidłowe.  

Oczywiście nie zawsze tak jest – jako kontrprzykład można podać kursy na inną walkę, która miała miejsce podczas tej samej gali. Chodzi o pojedynek, w którym zmierzyli się Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk vs. Norbert „Dis” Gierczak. Jeśliby wierzyć kursom bukmacherów na ten punkt programu Fame, obstawianie zwycięstwa Gierczaka powinno okazać się trafione. Kursy na jego triumf wynosiły bowiem 1.18, czyli był murowanym faworytem, natomiast kursy na zwycięstwo Kaźmierczuka ustabilizowały się na poziomie 3.95. Tymczasem popularny youtuber i influencer został pokonany przez underdoga tej walki i to już w pierwszej rundzie przez nokaut techniczny.  

Tak więc w tym przypadku gracze, którzy nie sugerowali się kursami, tylko samodzielnie poprawnie wytypowali wynik walki, na pewno osiągnęli spory zysk na zakładach na Fame MMA. Obstawianie wysokich kursów, choć jest ryzykowne, to potencjalnie przynosi wysokie wygrane, gdyż:  

wygrana = kurs x stawka zakładu x 0,88  

(przemnożenie wyniku przez współczynnik 0,88 pokazuje wartość wygranej po uwzględnieniu 12% podatku od gier obowiązującego w Polsce). 

Jeśli więc chodzi o zakłady na dowolne wydarzenie, w tym na Fame MMA, obstawianie nie może opierać się tylko o kursy bukmacherskie. Bukmacherzy mogą się mylić, dlatego zawsze konieczna jest szersza analiza prawdopodobieństwa wystąpienia obstawianych zdarzeń. W jaki sposób analizować poszczególne walki, aby obstawianie Fame MMA było jak najczęściej trafne i w ogólnym rozrachunku przynosiło zyski a nie straty, wyjaśniamy pod koniec artykułu w rozdziale „Obstawianie Fame MMA – jak typować skutecznie?”. 

Fame MMA – obstawianie w kilku kliknięciach 

Kiedy zapoznasz się z tym, jakie zakłady bukmacherskie na galę Fame MMA oferuje bukmacher i ustalisz, które typy na Fame MMA chcesz obstawić, najtrudniejsze masz już za sobą. Teraz wystarczy kilka kliknięć i zakłady będą obstawione. Jak to wygląda od strony technicznej? 

Obstawianie Fame MMA czy innego wydarzenia należy oczywiście zacząć od zalogowania się na swoje konto gracza. Jeśli saldo konta jest zerowe, należy dokonać wpłaty, co opisaliśmy wcześniej. Mając za co obstawiać, można już odszukać wybrane zakłady bukmacherskie i kliknąć w swoje typy bukmacherskie (np. zwycięzca walki – Adrian „Polak” Polański; liczba rund – powyżej 1.5 itd.).  

Fame MMA - obstawianie zakładów w praktyce

Po kliknięciu danej selekcji pojawi się ona w polu e-kuponu, który zamieszczony jest z prawej strony ekranu w serwisie bukmachera. Jeśli do zakładu dodasz więcej niż 1 typ, przekształci się on w zakład akumulowany, czyli jego kursy zostaną przez siebie przemnożone, a kurs całkowity zakładu może być naprawdę wysoki. Możesz też poprzestać na typowaniu na 1 zakładzie tylko 1 zdarzenia, co będzie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem, choć potencjalna wygrana będzie niższa. 

Na pewno musisz jeszcze wpisać stawkę zakładu, a wtedy na e-kuponie zobaczysz wielkość ewentualnej wygranej (już po potrąceniu podatku). Teraz wystarczy potwierdzić chęć zawarcia zakładu poprzez kliknięcie przycisku typu „obstaw”, „postaw zakład” itp. i zakład zostaje zawarty – pozostaje czekać na rozstrzygnięcie zdarzenia. 

W ten sposób wygląda zarówno obstawianie Fame MMA przedmeczowe, jak i na żywo. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku Fame MMA obstawianie live jest bardzo dynamiczne, a kursy mogą się zmienić w trakcie gry. W efekcie zanim ostatecznie potwierdzisz chęć zagrania, kurs na wybrany typ może zostać mocno obniżony, a zakład nie będzie już tak opłacalny, jak się na początku wydawało. Może być też na odwrót, dlatego obstawianie walk Fame MMA na żywo jest tak ekscytujące, a jednocześnie bardziej ryzykowne. 

Fame MMA – rozliczenie zakładów i wypłata wygranych 

Kiedy zakłady bukmacherskie są już zawarte, można czekać na rozstrzygnięcia wytypowanych walk Fame MMA. Obstawianie może zakończyć się na 1 z 3 sposobów, czyli zakład może być: 

 • wygrany – wtedy bukmacher zasila konto gracza środkami zgodnie z EWK (ewentualną wygraną kwotą) wyliczoną na kuponie,  
 • przegrany – wtedy stawka zakładu przepada, 
 • anulowany – wtedy stawka zakładu wraca na konto gracza. 

Obstawianie Fame MMA w najlepszym możliwym scenariuszu kończy się oczywiście wygraną i sporym zyskiem na koncie gracza. Bukmacher zazwyczaj rozlicza zakłady niedługo po zakończeniu walki i ogłoszeniu oficjalnych wyników przez federację Fame MMA. Obstawianie poprawnych typów skutkuje więc zwiększeniem salda konta typera w krótkim czasie po tym, jak wytypowane freak-fighty zostaną rozstrzygnięte, pod warunkiem, że na kuponie nie zostały zawarte typy na inne wydarzenia. 

Możliwe jest bowiem typowanie na 1 zakładzie np.: walki K. „Koro” Regel vs. A. „Ferrari” Roślik (Fame MMA) oraz meczu piłki nożnej Manchester United vs. Bayern Monachium (Liga Mistrzów). Jeśli mecz piłkarski jest później niż walka, w której udział biorą polscy influencerzy, na wypłatę wygranej trzeba poczekać do jego rozstrzygnięcia (pamiętaj, że wygrana z zakładu akumulowanego jest wypłacana tylko pod warunkiem, że wszystkie obstawione zdarzenia są wytypowane trafnie). 

Fame MMA - obstawianie i wypłata wygranychPieniądze z wygranej wpływają na konto gracza u bukmachera, skąd można je wypłacić np. na swój rachunek bankowy. Jak już wyjaśnialiśmy, jest to możliwe jedynie wtedy, gdy konto gracza zostało pozytywnie zweryfikowane. Oczywiście weryfikację można przeprowadzić także po uzyskaniu wygranej, ale trzeba pamiętać, że może ona trochę potrwać, więc lepiej dokonać jej wcześniej. Pieniądze można też wykorzystać do tego, by obstawiać kolejne zakłady bukmacherskie na Fame MMA czy inne wydarzenia. 

Obstawianie Fame MMA – jak typować skutecznie? 

Obstawianie walk Fame MMA czy dowolnego innego sportu wymaga rzecz jasne ogarnięcia kwestii technicznych, ale żeby zakłady przynosiły zyski, konieczna jest przede wszystkim wiedza i umiejętność analizowania typowanych zdarzeń. Co prawda freak-fighty nie są klasycznymi zawodami sportowymi, gdzie do dyspozycji gracza jest mnóstwo statystyk, wyników poprzednich licznych spotkań sportowych, porównania H2H (head-to-head), tabele ligowe itp. W walkach udział biorą głównie youtuberzy, celebryci, influencerzy itp., którzy sztuki walki uprawiają co najwyżej amatorsko i rekreacyjnie. Jak więc w takich warunkach sprawić, żeby obstawianie Fame MMA było bardziej trafne i zyskowne? Na pewno podczas typowania warto zwrócić uwagę na następujące elementy: 

 • Forma i motywacja zawodników 

Żeby poznać szanse na wygraną poszczególnych fighterów, na pewno należy porównać parametry takie jak wiek, wzrost i waga. Opinię na temat kondycji fizycznej i psychicznej zawodników można wyrobić sobie, obserwując ich treningi czy inne nagrania, które są zamieszczane w ich social media. Przydatne informacje można też uzyskać, oglądając oficjalne ceremonie ważenia przed walką. 

 • Doświadczenie i wyniki zawodników 

W niektórych pojedynkach pojawiają się zawodowcy (w Fame MMA występowali m.in. Marcin Najman, Ewa Brodnicka, Marcin Wrzosek, Kasjusz „Don Kasjo” Życiński) i w takiej sytuacji nie ma żadnego problemu, żeby sprawdzić wyniki dotychczasowych walk i profesjonalne statystyki sportowe. Z kolei niektórzy influencerzy i celebryci mają już spore doświadczenie w freak-fightach, więc w ich przypadku także dostępne są wyniki poprzednich walk i informacje na temat ich przebiegu. 

 • Kursy bukmacherskie 

Doświadczeni gracze sprawdzają też, na co wskazują kursy bukmacherskie. Jeśli jest duża różnica między kursami na walczących ze sobą zawodników, to najwidoczniej jeden z nich jest faworytem starcia (ten, dla którego kurs jest niski). Jeśli kursy są zbliżone, to szanse na wygraną każdego z uczestników walki są podobne, a o jej wyniku zadecydować mogą detale. Warto również obserwować ruchy kursów – nagły wzrost czy spadek kursu może być reakcją np. na przeciek ważnych informacji dotyczących dyspozycji zawodnika. 

 • Formuła pojedynku 

Choć nazwa gali brzmi Fame MMA, obstawianie może dotyczyć też walk w formule K1 czy boksu. W tych sportach obowiązują inne reguły niż w MMA, dlatego warto się upewnić, jakie zasady obowiązywać będą konkretną walkę. 

Fame MMA – obstawianie dla zysku czy rozrywki? 

Jak widać, obstawianie Fame MMA online nie wymaga specjalnych umiejętności. Każdy internauta łatwo zorientuje się, w jaki sposób można stawiać zakłady bukmacherskie na stronie internetowej bukmachera czy w jego aplikacji mobilnej.

Fame MMA - obstawianie rekreacyjneNajwiększą sztuką jest poprawne wytypowanie wyników konkretnych spotkań sportowych i to samo dotyczy gal Fame MMA. Obstawianie freak-fightów być może nie od razu będzie bardzo zyskowne, ale wraz z nabywaniem doświadczenia wyniki finansowe gry powinny się zdecydowanie poprawiać. Poza tym zakłady bukmacherskie na Fame MMA mogą być po prostu sposobem na jeszcze większy fun podczas śledzenia walk, w których udział biorą najbardziej popularni celebryci i influencerzy.