Dziś jest: 3 marca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Fame MMA – typy 

Fame MMA – kursy bukmacherskie na najbliższą galę:

Uwaga: poniżej możesz sprawdzić jakie kursy dostępne są na najbliższą galę Fame MMA.
Kursy te dostępne będą poniżej na kilka dni przed terminem gali.

Fame MMA – typy bukmacherskie

Jesteś graczem, który lubi obstawiać freak-fighty, takie jak Fame MMA? Typy na tego rodzaju wydarzenia nie są tak powszechne i łatwo dostępne jak np. na mecze piłki nożnej czy tenisa. Skąd więc brać wartościowe i skuteczne typy na Fame MMA? Na co zwracać uwagę, wybierając typy na imprezy freak-fightowe? Jak realizować typowanie Fame MMA, żeby gra u bukmachera przynosiła zyski? 

Fame MMA - typy bukmacherskie na freak-fighty

Skąd można brać typy na Fame MMA? 

Zastanawiasz się, którzy celebryci, influencerzy, youtuberzy czy zawodowi sportowcy wygrają swoje walki podczas najbliższej gali Fame MMA? Typy można starać się wybierać zupełnie samodzielnie, kierując się wynikami poprzednich pojedynków, obserwując doniesienia medialne o formie zawodników itd. Jednak możesz też ułatwić sobie typowanie Fame MMA i poszukać, jakie typy na walki mają doświadczeni gracze. Dzięki temu możesz zwiększyć szanse na to, że to nie bukmacher Fame MMA, a właśnie Ty będziesz górą.

W Internecie znajdują się strony różnego typu, na których można sprawdzić, jakie inne osoby mają przewidywania co do wyników rozmaitych wydarzeń sportowych, w tym co do Fame MMA. Typy bukmacherskie mogą być oczywiście zarówno darmowe, jak i płatne, ale w tym przypadku to, że za dany produkt trzeba zapłacić, nie musi wcale oznaczać, że jest to coś bardziej wartościowego. W jaki sposób weryfikować wiarygodność miejsc, na których są zamieszczane typy na Fame MMA, wyjaśnimy w dalszej części artykułu – najpierw sprawdźmy, gdzie w ogóle takie typy mogą się pojawiać. 

Serwisy sportowe i bukmacherskie 

Typy bukmacherskie na Fame MMA zamieszczane są w różnych serwisach, które zajmują się tematyką sportową czy bardziej konkretnie – tematyką sztuk walki oraz na stronach internetowych, które poświęcone są zagadnieniom bukmacherskim. W tego rodzaju serwisach m.in. znawcy MMA, boksu czy kick-boxingu analizują formę poszczególnych zawodników i prognozują, jak może potoczyć się dana walka oraz jaki najprawdopodobniej będzie jej wynik.  

Na podstawie takich obszernych, często mocno zaawansowanych analiz można wywnioskować, jakie byłyby typy na Fame MMA danego eksperta. Z kolei w serwisach bukmacherskich czytelnik często otrzymuje konkretne informacje, jakie są przewidywane wyniki poszczególnych walk i szanse na to, że sprawdzą się wybrane typy. Fame MMA, dzięki lekturze tego typu tekstów, może być znacznie łatwiejsze w obstawianiu i prościej jest odpowiedzieć na pytania typu: Czy Adrian „Polak” Polański znów da radę wygrać? Czy Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka nie przeżywa aktualnie spadku formy? Czy Sebastian Fabijański jest na straconej pozycji? 

Serwisy zbierające typy bukmacherskie 

Fame MMA - typy innych graczyPoza tym w sieci działają też strony internetowe, które specjalizują się w gromadzeniu, a następnie oferowaniu typów na bardzo różne wydarzenia sportowe. Trzeba jednak pamiętać, że freak-fighty nie są klasycznymi zawodami sportowymi. Dlatego, o ile typy bukmacherskie np. na mecze piłki nożnej, koszykówki czy hokeja na lodzie są dostępne w wielu miejscach, o tyle gorzej jest w przypadku imprez typu Fame MMA. Typy na takich stronach są ponadto najczęściej płatne – częstą praktyką jest udostępnianie ich dopiero po wykupieniu przez użytkownika abonamentu na danej platformie.  

Co prawda część zasobów dostępna jest też za darmo, ale trzeba się liczyć z kilkoma problemami: 

 • Darmowe typy to zdecydowanie mniejsza część zasobów. 
 • Darmowe typy to często propozycje o niższej wartości niż płatne zasoby. 
 • Istnieje spore ryzyko, że akurat żadne typy na Fame MMA nie będą darmowe, ponieważ często nie ma ich tak wiele, jak na klasyczne sporty. 

Media społecznościowe i fora internetowe 

W Internecie jest też mnóstwo miejsc o zdecydowanie bardziej inkluzywnym charakterze, czyli takich, gdzie swoje typy na Fame MMA czy inne wydarzenia mogą dodawać w zasadzie wszyscy użytkownicy. Obecnie największa liczba internautów korzysta z mediów społecznościowych, udzielając się w poświęconych zakładom bukmacherskim grupach np. na Facebooku, Instagramie, X (dawniej Twitter) itp. Osoby zainteresowane obstawianiem walk Fame MMA typy bukmacherskie mogą znaleźć też na forach internetowych graczy, jednak trzeba przyznać, że współcześnie odchodzą one do lamusa, więc i typy publikowane są tu coraz rzadziej. Znacznie więcej osób wypowiada się natomiast na temat przewidywanych wyników walk na czatach na żywo, które są dostępne u niektórych bukmacherów internetowych. 

Odrębną kwestią jest jednak to, na ile takie typy bukmacherskie na Fame MMA lub inne sporty są wartościowe, ponieważ często zamieszczają je mało doświadczeni typerzy, którzy z dużym prawdopodobieństwem się mylą albo osoby o wątpliwych intencjach. Szczególnie w przypadku wydarzeń, w których udział biorą nie zawodowi sportowcy, a influencerzy i celebryci, wystepuje zwiększone ryzyko, że internauci mogą ulegać swoim osobistym sympatiom czy antypatiom. Upraszczając, jeśli ktoś słucha rapu, a Paweł „Popek” Mikołajuw jest jego idolem, to gracz ten może być bardziej skłonny stawiać na wygraną tego rapera. Jeśli ktoś śledzi kanały w social media, które prowadzi np. Amadeusz „Ferrari” Roślik, Sylwester Wardęga czy Kacper „Blonsky” Błoński, to też może nieświadomie dawać im większe szanse na zwycięstwo niż wskazywałaby na to obiektywna analiza sportowa. 

Przejdźmy więc do tego, w jaki sposób weryfikować, które typy na Fame MMA są rzetelne i potencjalnie wartościowe. 

Jak poznać, które typy na Fame MMA są wartościowe? 

Fame MMA - jak odróżnić te wartościoweJak już wspomnieliśmy, w Internecie znajdują się zarówno darmowe, jak i płatne typy. Fame MMA również może być typowane przy wykorzystaniu typów innych osób, które udostępniają je bezpłatnie albo za określoną opłatą i w obu przypadkach można trafić na skuteczne typy bukmacherskie, jak i zupełnie bezwartościowe selekcje. W jaki sposób je odróżniać? 

Rzecz jasna nie ma metody, która ze 100% dokładnością pozwoliłaby na odróżnienie, które typy są poprawne, a które nie. Gdyby taki sposób istniał, bukmacherzy już dawno by zbankrutowali, a zakłady bukmacherskie na Fame MMA czy na inne dyscypliny sportowe nie miałyby sensu. W końcu na tym polega cała zabawa, że sport jest do pewnego stopnia nieprzewidywalny, więc żadne typy bukmacherskie nie mogą być pewne (doświadczeni gracze doskonale wiedzą, że tzw. pewniaki nie istnieją, bo zawsze może zdarzyć się coś zaskakującego i nieprzewidywalnego).  

Przykładowo podczas gali Fame MMA „Reborn” w grudniu 2023 r. odbyła się walka: Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk vs. Norbert „Dis” Gierczak, w przypadku której to znany youtuber „Dis” był zdecydowanym faworytem. Typy na jego wygraną mogły wydawać się pewniakami, ponieważ kurs bukmachera przed walką wynosił tylko 1.18. Jak się jednak okazało, w pojedynku niespodziewanie triumfował „Daro Lew” (na co kurs wynosił aż 3.95). 

Z drugiej strony trzeba przyznać, że duża wiedza na temat typowanego sportu i odpowiednio szczegółowa analiza sportowa sprawiają, że typy bukmacherskie stają się bardziej prawdopodobne. W jaki więc sposób dowiedzieć się, czy typy na Fame MMA pochodzące od konkretnego gracza albo z danego miejsca w sieci są właśnie opracowane w taki rzetelny sposób?  

 • Przeglądaj publikowane statystyki skuteczności 

Po pierwsze na specjalistycznych stronach, które gromadzą i publikują typy, często można też sprawdzić statystyki poszczególnych użytkowników. Trzeba tu jednak zachowa czujność. Niektóre serwisy tak naprawdę manipulują tymi danymi, czyli pokazują nieprawdziwe statystyki. Coraz częściej zdarza się też, że fabrykowane są nawet kupony, które mają stanowić dowód wysokiej skuteczności danego typera. Dlatego przygotowane przez daną stronę dane statystyczne zawsze warto dodatkowo zweryfikować. 

 • Weryfikuj skuteczność typów samodzielnie 

Ta metoda jest co prawda znacznie bardziej czasochłonna, ale trud zdecydowanie się opłaca. Chodzi o to, żeby zapisywać sobie poszczególne typy na Fame MMA, które podaje wybrany gracz oraz to, czy okazały się one prawidłowe. Najlepiej jest przygotować tabelę w arkuszu kalkulacyjnym i zapisywać typy wielu typerów na te same wydarzenia – dzięki temu od razu będziemy pozyskiwać dane dla różnych graczy i łatwo będzie nam stwierdzić, który z nich jest rzeczywiście ekspertem godnym naśladowania.  

Typy na Fame MMA - sprawdzaj skutecznośćJeśli chcesz obstawiać nie tylko Fame MMA, typy powinieneś grupować także pod względem tego, jakich sportów i lig dotyczą. Warto także zaznaczać, jakiego rynku zdarzeń dotyczył dany typ, ponieważ może okazać się, że w przypadku niektórych rynków gracz ma lepsze wyniki, a typowanie Fame MMA w zakresie innych zdarzeń nie idzie mu już tak dobrze. 

Fame MMA – typy darmowe czy płatne? 

Gracze spierają się czasem na temat tego, czy lepsze są płatne czy bezpłatne typy. Fame MMA i inne gale freak-fightowe nie są co prawda jeszcze tak popularne wśród typerów, jak np. wydarzenia piłkarskie, dlatego też wybór typów i miejsc je oferujących nie jest tu aż tak szeroki. Pomimo tego, także obstawiając Fame MMA typy, które można znaleźć w różnych miejscach w Internecie, mogą być dostępne bezpłatnie lub za konkretną opłatą. Które typy bukmacherskie na Fame MMA są lepszym wyborem? 

Żadne typy nie dają gwarancji wygranej 

Na początek trzeba zauważyć, że niezależnie od tego, czy wnosisz opłatę, czy nie, nie masz gwarancji, że pozyskane typy się sprawdzą. W przypadku darmowych typów to oczywiste, jednak kiedy za coś trzeba zapłacić, często pojawia się nieuświadomione przekonanie, że ma to większą wartość. Niestety, w tym przypadku powiedzenie „płacę i wymagam” nie jest trafione. Nawet jeśli za dane typy na Fame MMA czy też dowolny inny sport zapłaciłeś dużą kwotę, to ryzyko zostaje po Twojej stronie. Pieniądze, które przeznaczasz na zakłady bukmacherskie na Fame MMA to przecież Twoje własne środki i to one mogą zostać przegrane. A autorzy typów nie przyjmują reklamacji. 

Płatne typy to dodatkowe ryzyko straty 

I to właśnie w odniesieniu do straty pieniędzy zaangażowanych w obstawianie zakładów pojawia się kluczowy zarzut, jaki dotyczy płacenia za typy. Jak doskonale wiemy, nawet najdokładniej przeanalizowane typy bukmacherskie mogą okazać się chybione i zdarza się to zarówno słabszym, jak i bardziej doświadczonym graczom (chociaż im rzadziej). Może to nastąpić także wtedy, kiedy analizujesz typy od początku do końca samodzielnie, jak i kiedy korzystasz z typów innych graczy. Jeśli typy na Fame MMA są własne lub są to darmowe typy bukmacherskie, sytuacja jest identyczna – tracimy stawkę zakładu. Inaczej wygląda to jednak wtedy, gdy zapłaciłeś za typy na Fame MMA. Typy te to dodatkowy koszt, który tak naprawdę zwiększa Twoje straty wynikające z obstawiania zakładów. 

Płatne typy obniżają wygraną 

Fame MMA - typy płatneOczywiście płatne typy na Fame MMA mogą też być wartościowe, a więc jeśli się na nie zdecydujesz, uzyskasz wygraną wynikającą z parametrów zakładu. Miej jednak świadomość, że skoro zainwestowałeś w konkretne typy, to jest to koszt, który pomniejsza opłacalność Twojej gry.

W tym przypadku od wygranej nie tylko należy odjąć wniesioną stawkę, ale też kwotę, którą przeznaczyłeś na to, by kupić dane typy. Fame MMA nie jest przy tym wydarzeniem, które może się pochwalić szczególnie wysoką atrakcyjnością, jeśli chodzi o kursy bukmacherskie, bo marża bukmachera zazwyczaj jest tu na średnim poziomie. Co za tym idzie, zakłady bukmacherskie na Fame MMA są ogólnie na przeciętnym poziomie rentowności, ale kiedy obciążone zostaną dodatkowym kosztem pod postacią opłaty za typy, Fame MMA może okazać się niezbyt opłacalna w obstawianiu. 

Przykładowo, załóżmy że obstawiłeś zakłady bukmacherskie na Fame MMA na walkę Maciej „Striczu” Sulęcki vs. Norman „Stormin” Parke, stawiając na zwycięstwo „Stormina” po kursie 1.60 za stawkę 1.000 zł. Twój zakład okazał się trafiony, jednak wysokość wygranej wynosi tylko 1.408 zł, ponieważ wynika tak z iloczynu: 1.60 x 1.000 zł x 0,88 (ostatni współczynnik pokazuje wielkość wygranej po uwzględnieniu 12% podatku od gier). Standardowo zysk wynosiłby 408 zł, ponieważ jednak zakład obstawiłeś za płatny typ na Fame MMA, musisz odliczyć jego koszt. Jeśli cena była wysoka, może okazać się, że nawet ryzykując dużą stawką własnych pieniędzy, gra może być słabo opłacalna lub w ogóle nieopłacalna. 

Płatne typy mogą być oszustwem 

Dodajmy jeszcze, że płatne typy bukmacherskie na Fame MMA są oferowane nie tylko przez uczciwych graczy, którym zdarza się mylić, ale też przez oszustów, którzy udostępniają zupełnie nieprzeanalizowane typy. Fame MMA czy inny sport – nie ma to znaczenia – zawsze można sfałszować dowody na wysoką skuteczność swoich typów, a przy obecnej technologii jest to naprawdę bardzo proste. Dlatego szczególnie w przypadku typerów, którzy żądają zapłaty np. za oferowane typy na Fame MMA, ich skuteczność trzeba samodzielnie obserwować i analizować przez jakiś czas, zanim zdecydujemy się na zakup. 

Darmowe typy mogą być skuteczne 

Z kolei darmowe typy na Fame MMA mają w tym kontekście tę przewagę, że skoro korzystanie z nich nie wiąże się z opłatami, to w przypadku przegranej nie ponosimy dodatkowych kosztów, a w przypadku wygranej wypłacona przez bukmachera kwota nie jest uszczuplana przez kwotę zakupu typu. Obstawianie Fame MMA w ten sposób jest więc potencjalnie bardziej rentowne. Jak jednak jest z ich skutecznością?  

Fame MMA - typy darmoweTo oczywiście zależy od tego, na ile wartościowe źródło znajdziemy. Duża część typów będzie zapewne bez wartości – publikować swoje typy na Fame MMA na różnych grupach w mediach społecznościowych i w podobnych miejscach mogą przecież wszyscy chętni. Nie można więc brać typów od pierwszego lepszego typera, który się nawinie – jak już wyjaśnialiśmy, konieczne jest przyjrzenie się skuteczności wybranych graczy.

Jednak na pewno nie jest prawdą, że darmowe typy bukmacherskie na Fame MMA czy inne sporty są zawsze bezużyteczne. Jeśli włożysz trochę wysiłku w znalezienie takiego miejsca w sieci czy takiego typera, który okaże się godnym zaufania, zyskasz na tym wygrane zakłady bukmacherskie na Fame MMA. Co więcej, jeśli tylko przeznaczysz czas na analizę pozyskanych typów, to przy okazji będziesz mógł wyciągnąć cenne wnioski i poprawić własne typowanie Fame MMA. 

Fame MMA – typy wybieraj z głową 

Samodzielne typowanie Fame MMA, kiedy od początku do końca to dany gracz analizuje możliwości zagrania i ostatecznie wybiera najlepsze jego zdaniem typy bukmacherskie to czynność, która wymaga dużo pracy i czasu. Nie każdy typer może sobie pozwolić, by wszystkie obstawiane zakłady bukmacherskie na Fame MMA typować w taki sposób, dlatego posiłkowanie się typami innych graczy oraz ekspertów może być dobrym pomysłem na to, by zaoszczędzić sporo czasu i ułatwić sobie typowanie Fame MMA.  

Warto jednak przestrzegać kilku zasad, dzięki czemu nie narazimy się na duże straty i ograniczymy ryzyko tego, że zaufamy niewłaściwym osobom. Najważniejsze zasady, do których zalecamy się stosować, jeśli chodzi o typowanie Fame MMA, zamieszczamy poniżej. 

 • Podstawową zasadą jest ograniczone zaufanie do wszelkich typów. Trzeba mieć świadomość, że żadne zakłady bukmacherskie na Fame MMA (i inne wydarzenia sportowe czy też pozasportowe) nie są pewne, czyli że w praktyce nie ma czegoś takiego jak pewniaki. Tym bardziej, że w Fame MMA udział biorą przede wszystkim amatorzy: celebryci, youtuberzy i influencerzy, których formę trudno jest do końca przeanalizować i przewidzieć wyniki ich walk. 
 • Konsekwencją tej prawdy powinno być odpowiednie podejście do stawkowania zakładów bukmacherskich np. na Fame MMA. Typy, nawet jeśli wydają się bardzo pewne, zawsze mogą nie wejść, dlatego dobierając stawki zakładów też należy mieć na uwadze, że wszystkie postawione pieniądze mogą przepaść. Oczywiście należy też przestrzegać zasad odpowiedzialnego zarządzania budżetem na grę: nigdy nie przekraczać założonego bankrollu i nie obstawiać za pożyczone pieniądze. 
 • Gracz powinien mieć też ograniczone zaufanie do wszystkich źródeł, z których pozyskuje typy. Fame MMA czy inny sport, typy płatne czy darmowe – nigdy nie powinno się brać typów w ciemno. Zdecydowanie warto choć z grubsza przeanalizować typy bukmacherskie innych graczy i oszacować, na ile prawdopodobne jest, że się sprawdzą i przyniosą wygrane. 
 • Znalezienie rzetelnego źródła, z którego typy na Fame MMA często są skuteczne to niełatwa sprawa, dlatego kiedy już je znajdziesz, szanuj je. Pamiętaj, że żaden gracz nie ma 100% skuteczności, a błędne typy to chleb powszedni każdego, nawet najlepszego typera. W związku z tym trzeba zaakceptować fakt, że czasem proponowane typy bukmacherskie na Fame MMA będą niepoprawne, ale nie jest to powód, by porzucać wartościowe źródło (chyba, że chybione typy na Fame MMA staną się nagminne). 
 • Zwracaj uwagę na to, czy wybierane typy na Fame MMA mają odpowiednie parametry kursowe. Żeby gra była opłacalna, zaleca się wybierać kursy na Fame MMA na poziomie minimum 1.50. W Polsce jest to szczególnie ważne, ponieważ legalni bukmacherzy są zobowiązani do odprowadzania 12% podatku od zakładów, co przekłada się na niższe wygrane. Oczywiście można wybierać typy na Fame MMA o niższych kursach i obstawiać zakłady akumulowane, ale im więcej zdarzeń na kuponie, tym większe ryzyko niepowodzenia.
  Fame MMA - typy a kursy
 • Zakłady bukmacherskie na Fame MMA i inne dyscypliny nie zawsze powinny być obstawiane tylko w oparciu o rekomendacje graczy o wysokiej skuteczności i samodzielną analizę. Dodatkowym czynnikiem, który może mieć znaczenie, jest tzw. intuicja gracza. Może zdarzyć się, że z niejasnych powodów będziesz przeczuwać, że wybrane typy bukmacherskie na Fame MMA są wątpliwe. Nie ignoruj takich przeczuć – jeśli „masz nosa”, uchroni Cię to przed stratami, a jeśli intuicja tym razem Cię zawiodła, to też nic wielkiego się nie stało.