Dziś jest: 22 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Kto selekcjonerem reprezentacji Polski? Zakłady bukmacherskie na trenera kadry

AKTUALIZACJA (23.01.2023)

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Fernando Santos. Ta kandydatura to spore zaskoczenie, bowiem bukmacherzy nie wymieniali go w gronie faworytów do objęcia funkcji. Cezary Kulesza, wbrew przewidywaniom, postawił jednak na byłego trenera reprezentacji Portugalii. Fernando Santos w trakcie swojej kariery prowadził także reprezentację Grecji. Portugalczyk jako trener wygrał Mistrzostwa Europy 2016 czy też Ligę Narodów 2018/2019. Fernando Santos podpisał umowę do 2026 roku, co oznacza, że ma pracować jako trener polskiej kadry zarówno przy okazji najbliższych eliminacji do EURO 2024 w Niemczech, jak i prowadzić drużynę w walce o awans na Mistrzostwa Świata 2026.

—————————-

Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej? Bukmacherzy zastanawiają się jaką decyzję podejmie PZPN i prezes Cezary Kulesza. Po tym, jak nie została przedłużona umowa z Czesławem Michniewiczem, kandydatów jest kilku. Jakie szanse dają im bukmacherzy?

Trudny wybór

Kogo Cezary Kulesza wybierze na nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski? Trwają spekulacje, a bukmacherzy przygotowali listę faworytów do odjęcia drużyny po Czesławie Michniewiczu. Nie da się ukryć, że dla PZPN będzie to wybór niełatwy. Z jednej strony trzeba bowiem znaleźć szkoleniowca, który wzbudzi wystarczający autorytet, z drugiej nie każdy uznany trener musi chcieć pracować z polską kadrą.

Selekcjoner reprezentacji Polski, po raz kolejny w historii, może pochodzić zza granicy. Na taki wskazują choćby kursy bukmacherskie na faworytów do zatrudnienia przez Polski Związek Piłki Nożnej. Póki co w gronie najpoważniejszych kandydatów przewijają się trzy nazwiska: Vladimir Petković, Paulo Bento i Steven Gerrard.

Kursy bukmachera Betfan na nowego selekcjonera wyglądają następująco:

  • Vladimir Petković – 4.00
  • Paulo Bento – 5.00
  • Steven Gerrard – 5.00

Każdy trener, spośród wymienianych w gronie faworytów, ma swoje atuty. Kto zatem może objąć reprezentację Polski? Przyjrzymy się bliżej kandydatom, a także szansą na ich zatrudnienie przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Vladimir Petković to faworyt według kursów bukmacherskich w wyścigu po stanowisko trenera. Czy to właśnie przyszły selekcjoner reprezentacji Polski? Na pewno przemawia za nim spore doświadczenie, także w prowadzeniu drużyny narodowej. W latach 2014-2021 pracował jako trener Szwajcarii, która całkiem nieźle radziła sobie w międzynarodowych rozgrywkach. Ostatnio pracował we francuskim Bordeaux. Atutami Bośniaka, poza doświadczeniem, jest z pewnością umiejętność prowadzenia drużyn na poziomie podobnym do reprezentacji Polski, znajomość kilku języków i całkiem spory autorytet, który mógłby pomóc w opanowaniu panującego wokół kadry zamieszania. Finansowo Vladimir Petković także powinien znajdować się w zasięgu PZPN, chociaż Cezary Kulesza na pewno będzie musiał sięgnąć głęboko do związkowej kasy.

Paulo Bento jest kolejnym kandydatem, którego bukmacherzy wskazują do objęcia stanowiska selekcjonera. Podczas ostatniego mundialu Portugalczyk był trenerem Korei Południowej, a prowadzony przez niego zespół został pozytywnie oceniony przez kibiców i ekspertów. Teraz Paulo Bento może poszukać trzeciej drużyny narodowej w swojej trenerskiej karierze. Wcześniej prowadził bowiem także Portugalię. To na pewno mocne nazwisko, będące w kręgu zainteresować osób decydujących o tym, kim będzie nowy selekcjoner reprezentacji Polski.

Steven Gerrard również znajduje się w czołówce faworytów do objęcia stanowiska selekcjonera polskiej kadry. Gerrard cały czas jest na początki swojej trenerskiej drogi, a objęcie drużyny narodowej byłoby z pewnością dużym wyzwaniem dla niego. Steven Gerrard wciąż bardziej kojarzony jest w występów w roli piłkarza. Czy to jednak wystarcza do zatrudnienia go przez PZPN? Ostatnia przygoda z prowadzeniem Aston Villi wyszła mu średnio, lepiej radził sobie jako trener Glasgow Rangers. Ostatecznie, choć Steven Gerrard jest wśród faworytów do objęcia stanowiska selekcjonera, byłby to z pewnością wybór dość osobliwy.

Inne opcje

Bukmacherzy wymieniają także innych kandydatów, którzy mogą przejąć schedę po Czesławie Michniewiczu. Wśród nich również nie brak ciekawych nazwisk.

Kursy bukmachera Betfan na nowego selekcjonera – pozostali kandydaci:

  • Herve Renard – 6.00
  • Nenad Bjelica – 6.00
  • Jan Urban – 8.00

Ciekawym nazwiskiem wymienianym w kontekście reprezentacji Polski jest Herve Renard, który prowadził na ostatnim mundialu Arabię Saudyjską. Herve Renard nie ukrywał, że ma do Polski sentyment z racji rodzinnej historii i na pewno mógłby dobrze odnaleźć się w roli trenera reprezentacji, gdyż na tym polu ma już spore doświadczenie. Przed objęcie Arabii Saudyjskiej, prowadził też afrykańskie reprezentacje. Problem w tym przypadku mogą być kwestie finansowe.

Nenad Bjelica to trener, który w przeszłości prowadził Lecha Poznań. Jego nazwisko co jakiś czas pojawia się w kontekście powrotu do Polski, ale wybór Bjelicy na selekcjonera drużyny narodowej byłby pewnym zaskoczeniem, choć bukmacherzy dają mu takie same szanse jak Renardowi.

Wśród głównych kandydatów wymienianych przez bukmacherów jest także Jan Urban. To jedyny Polak, który ma być przymierzany do roli selekcjonera reprezentacji Polski. Jan Urban był już asystentem u Leo Beenhakkera, ostatnio prowadził Górnika Zabrze.

Komentarze