Dziś jest: 22 maja 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Co dalej z polskimi piłkarzami? Transferowe ruchy w ocenie BETFAN

Trwająca epidemia spowodowała, że świat sportu wstrzymał niemal wszystkie rozgrywki. To powoduje wiele trudności – organizacyjnych jak i również kontraktowych. W obliczu wielu zawirowań bukmacherzy nie skupiają się teraz na analizowaniu kolejnych spotkań… ale z uwagą spoglądają np. na rynek transferowy. Losy kilku polskich zawodników przewiduje BETFAN.

Transfery Polaków – zobacz kursy w BETFAN

Jednym z głośniejszych nazwisk na rynku transferowych miał być Michał Karbownik. Młody zawodnik Legii Warszawa wyceniany jest obecnie przez portal transfermarkt.pl na kwotę 4 milionów Euro. Wiemy jednak, że w ostatnich latach za piłkarzy – szczególnie tych młodych – płaci się często powyżej ich szacowanej wartości. Legionista w klubie występuje najczęściej na lewej obronie, a jak twierdzi reprezentujący go Mariusz Piekarski – przesunięcie Karbownika do linii pomocy mogłoby wywindować jego wartość.

Z pewnością utalentowany piłkarz mógłby zostać sprzedany za duże pieniądze, jednak czy tak się stanie w obliczu kryzysu finansowego w klubach? Musimy pamiętać, że wiele drużyn będzie zaciskało pasa i niekoniecznie rzuci się do wydawania dużych pieniędzy w letnim okienku. To sprawia, że Karbownik może odejść z Legii za mniejsze pieniądze, bądź zostać w klubie na kolejny sezon.

Karbownik odejdzie z Ekstraklasy za min. 10 mln Euro do końca września 2020? (kwota wg transfermarkt.pl)
Kursy: TAK – 2.75, NIE – 1.35

Ostatnie miesiące to również sporo dywagacji na temat przyszłości Bartosza Kapustki. Dobry turniej Euro 2016, transfer do Leicester a następnie wypożyczenia i poważna kontuzja. Kariera piłkarza znalazła się na zakręcie i zmiana klubu wydaje się na ten moment najlepszym wyjściem. Sam zawodnik nie ukrywa, że będzie chciał znaleźć nową drużynę, w której zacznie regularnie grać.

Mówi się m.in. o powrocie do Ekstraklasy, gdzie Kapustka mógłby trafić np. do Legii Warszawa. Tu jednak znów na przeszkodzie może stanąć aktualna sytuacja finansowa klubów. Włodarze Wojskowych głośno mówią o kryzysie jaki czeka również ich, a Kapusta poza regularną grą zapewne będzie chciał trafić do klubu, który pozwoli mu ponownie odbudować swoją pozycję na arenie międzynarodowej – czy zespoły Ekstraklasy dadzą mu taką gwarancję?

Bartosz Kapustka trafi do Ekstraklasy w letnim okienku transferowym 2020?
Kursy: TAK – 1.60, NIE – 2.06

Nie tylko przyszłość młodych piłkarzy jest interesująca. Jakiś czas temu wydawało się, że po obecnym sezonie Łukasz Piszczek pożegna się z drużyną Borussi Dortmund, która nie była chętna na parafowanie nowej umowy z zawodnikiem. Jednak wysoka forma Polaka i jego wkład w dobre wyniki zespołu spowodowały, że nie jest wykluczone przedłużenie przez niego kontraktu na kolejne rozgrywki. Jak informują media, w tym niemiecki BILD, klub jest zdecydowany na zatrzymanie Polaka w sezonie 2020/21. Całość formalności storpedowały jednak obecne problemy.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Piszczek – który nie jest już najmłodszym graczem – zostanie w Dortmundzie. Paradoksalnie przerwa w rozgrywkach wpływa na korzyść polskiego obrońcy. Jego zdrowie nie zostanie zbytnio nadwyrężone, a w kolejnych rozgrywkach piłkarze sprawdzeni w boju będą na wagę złota.

Piszczek będzie grał w BVB w sezonie 2020/21?
Kursy: TAK – 1.30, NIE – 2.95

Póki co do letniego okna transferowego pozostało jeszcze trochę czasu i sytuacja może się zmienić. Niemniej jednak w obliczu przerwy w rozgrywkach wiele ekip zaczyna już teraz budować zespoły na kolejny sezon. Nie wiadomo bowiem czy obecny uda się w ogóle dograć do końca.

Sprawdź ofertę bukmachera Betfan

Komentarze