Dziś jest: 20 maja 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Unibet 

Pytanie o to, czy Unibet jest legalny w Polsce, jest dość często wpisywane przez polskich graczy w wyszukiwarki internetowe. Jak jest naprawdę – czy zakłady bukmacherskie Unibet mogą być obstawiane przez typerów z Polski, a może bezpieczniej będzie sprawdzić, co oferują inni bukmacherzy? Wyjaśniamy i przestrzegamy. 

Tutaj dostępna jest lista legalnych w Polsce bukmacherów.

Bukmacher Unibet nie posiada wydanego w Polsce zezwolenia na oferowanie zakładów bukmacherskich, a tym samym nie jest w Polsce legalny. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wnoszenie zakładów w Unibet z terytorium Polski podlega karze w postaci odebrania wszystkich uzyskanych wygranych w pełnej kwocie (bez pomniejszania o wniesione na zakłady stawki) oraz dodatkowo nałożona może zostać grzywna w wysokości do 720 stawek dziennych (w skrajnym przypadku wysokość tej grzywny może wynieść nawet kilka mln zł!).

Jeśli chciałbyś grać legalnie, skorzystaj z usług jednej z legalnych w Polsce firm:

>> Ranking legalnych bukmacherów w Polsce <<

Obstawianie u legalnych bukmacherów jest w pełni zgodne z polskim prawem i za grę w takich firmach nie grożą żadne konsekwencje prawne.

.

Unibet – gigant globalnego hazardu online 

Na sam początek zajmijmy się najbardziej palącą kwestią, a więc pytaniem o to, czy Unibet jest legalny w Polsce. Niestety odpowiedź jest negatywna – Unibet nie posiada zezwolenia na organizację zakładów w naszym kraju, dlatego korzystanie z jego usług nie jest dozwolone.  

Jednak w skali globalnej Unibet znajduje się w czołówce usługodawców z internetowej branży hazardowej. W jego ofercie są zarówno zakłady bukmacherskie, jak inne gry hazardowe online, np. poker, ruletka, automaty do gier czy bingo. Siedziba firmy bukmacherskiej mieści się na Malcie, czyli w kraju, w którym zarejestrowani są liczni znaczący bukmacherzy. Unibet działa w ponad 100 państwach świata, a jego najważniejszym obszarem działania są kraje skandynawskie, Holandia i Belgia. Z usług operatora gier hazardowych korzystają miliony graczy na całym świecie, a Unibet jest sponsorem wielu drużyn i wydarzeń sportowych. 

Unibet – Polska 

Tymczasem zupełnie z inną sytuacją mamy do czynienia, jeśli chodzi o nasz kraj i działalność Unibet. Polska legislacja stanowi, że zakłady bukmacherskie mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają specjalne zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów RP. Co prawda Unibet to bukmacher, który swoje usługi zaczął świadczyć w naszym kraju już kilkadziesiąt lat temu (mniej więcej od początku XXI wieku) i miał tu sporo użytkowników, jednak nigdy nie uzyskał na tę działalność jakiejś licencji. Z drugiej strony początkowo zakłady bukmacherskie online były obszarem w ogóle nieuregulowanym przez polskie prawo. Dopiero w 2009 r. przyjęta została ustawa hazardowa, na podstawie której bukmacherzy działający w Polsce bez zezwolenia stali się nielegalni – w tym gronie znalazł się też Unibet. Licencja, jak się wydaje, stała się jeszcze bardziej potrzebna, kiedy polska ustawa hazardowa została znowelizowana w 2017 r. i różni zagraniczni bukmacherzy wycofali się z działalności w Polsce lub też wystąpili z wnioskiem o zezwolenie. 

Natomiast trzeba podkreślić, że polskie prawo nie wyznacza limitu legalnych firm bukmacherskich, czyli wniosek o możliwość prowadzenia działalności w tym zakresie mogą składać kolejni bukmacherzy, w tym Unibet. Zezwolenie w takiej sytuacji powinno zostać wydane w ciągu maksymalnie pół roku, a taki ruch bukmachera na pewno ucieszyłby wielu rodzimych graczy. Czy jednak Unibet w Polsce będzie kiedyś legalny, trudno jest w tej chwili wyrokować. 

Obstawianie w Unibet 

Jedno jest pewne: na ten moment typowanie w Unibet w Polsce jest całkowicie nielegalne (stan na październik 2022 r.). Co to w praktyce oznacza dla graczy? Otóż obstawianie zakładów w Unibet jest karalne i to zarówno w oparciu o ustawę hazardową, jak i kodeks karny, a więc gra może być ukarana podwójnie. Trzeba też zaznaczyć, że grzywny mogą być bardzo wysokie, a w przypadku sytuacji spornej z Unibet czy innym bukmacherem, któremu nie została wydana licencja w Polsce, nie możemy odwołać się do żadnej polskiej instancji prawnej. Dlatego też gra w Unibet w Polsce jest w oczywisty sposób złym pomysłem – w naszej opinii znacznie lepiej jest skorzystać z oferty, jaką przygotowują legalni bukmacherzy. 

Którzy bukmacherzy posiadają zezwolenie? 

W Polsce legalne zakłady bukmacherskie oferują liczni bukmacherzy internetowi, spośród których część to podmioty polskie, są tu jednak też zagraniczne, szeroko rozpoznawalne marki bukmacherskie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, którzy bukmacherzy to bezpieczny wybór, zweryfikuj, która firma posiada aktualne zezwolenie na organizację zakładów online bądź przez sieć punktów stacjonarnych. Żeby mieć pewność, że rejestrujesz konto gracza i obstawiasz zakłady bukmacherskie online zgodnie z polskim prawem, przejdź na podstronę, na której znajduje się stale przez nas aktualizowana lista legalnych bukmacherów w Polsce. 

<< Bonusy powitalne i promocje u polskich legalnych bukmacherów >>

<< Porównywarka kursów legalnych w Polsce bukmacherów >>

<< Legalny poker online w Polsce – ranking bukmacherów >>