Dziś jest: 21 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

GLZS Zawisza Grzmiąca 

W sezonie 2021/2022 Fortuna Pucharu Polski bukmacher Fortuna i PZPN przeprowadziły niecodzienną akcję o nazwie „Puchar 1000 goli”. Wśród kilkudziesięciu klubów piłkarskich z różnych zakątków Polski znalazł się także klub GLZS Zawisza Grzmiąca. Jakie były zasady konkursu, kto mógł wziąć w nim udział i jakie nagrody czekały na zwycięzców? Na czym polegał projekt przygotowany przez zespół GLZS Zawisza Grzmiąca? 

„Puchar 1000 goli” – nietypowa akcja Fortuny i PZPN 

Na początek wyjaśnijmy, jaka idea przyświecała inicjatywie „Puchar 1000 goli” i jakie były jej zasady. Celem akcji było udzielenie wsparcia finansowego klubom, które grały w 4 lidze, 5 lidze i dalszych polskich ligach piłkarskich. Jednocześnie organizacje stojące za przedsięwzięciem, czyli firma bukmacherska Fortuna (sponsor tytularny Fortuna Pucharu Polski) i PZPN, chcieli pobudzić do aktywności nie tylko działaczy drużyn piłkarskich, ale też kibiców tych klubów. 

Pomysł był następujący: drużyny piłkarskie mogły zgłaszać swoje projekty w kategoriach: infrastrukturalnej, kibicowskiej i społeczno-kulturalnej (1 drużyna mogła zgłosić po 1 projekcie w każdej kategorii). O tym, kto przejdzie do finału decydowały głosy kibiców zebrane na specjalnej stronie internetowej, a ostatecznych zwycięzców w każdej kategorii wybierało jury konkursowe. 

Do równego podziału między 3 zwycięskie kluby było 90 tys. zł. Interesujący jest też sposób, w jaki została ustalona wielkość puli nagród. Mianowicie każdy gol zdobyty przez teoretycznie słabszą drużynę w meczu Fortuna Pucharu Polski bukmacher Fortuna wpłacał do kasy konkursu 1 tyś. zł (czasem kwota ta była zwiększana). Dzięki temu niespodzianki z Pucharu Polski przekładały się na konkretne pieniądze dla najlepszych projektów klubów z niższych lig piłkarskich w Polsce. 

Jaki projekt zgłosił klub GLZS Zawisza Grzmiąca? 

Do konkursu „Puchar 1000 goli” przystąpił też klub piłkarski GLZS Zawisza Grzmiąca, który opracował projekt z kategorii infrastrukturalnej. Ogólnym celem przygotowanego projektu był rozwój i podniesienie jakości warunków treningowych dla zawodników zespołu. Podstawowym założeniem było przeprowadzenie kompleksowego remontu stadionu, ze szczególnym naciskiem na ulepszenie murawy – kluczowego elementu każdego obiektu piłkarskiego. Dodatkowo, plan zakładał zakup nowoczesnego sprzętu sportowego, dzięki któremu możliwe stałoby się znaczące urozmaicenie i poprawienie jakości treningów. 

Projekt nie ograniczał się tylko do aspektów infrastrukturalnych. Wśród celów znalazły się także: udział w rozgrywkach i aktywizacja społeczności lokalnej oraz promocja klubu GLZS Zawisza Grzmiąca, co miało przyczynić się do rozszerzenia jego działalności i zwiększenia zaangażowania społecznego. Klub, pomimo ograniczeń finansowych, wyraźnie podkreślał potrzebę rozwoju infrastruktury jako fundamentu dla kształtowania młodych talentów i ich wprowadzania do świata piłki seniorskiej. Ponadto projekt uwzględniał otwarcie w niedalekiej przyszłości nowej grupy dla młodych piłkarzy. 

GLZS Zawisza Grzmiąca 

Klub GLZS Zawisza Grzmiąca działa w małej miejscowości Grzmiąca w województwie zachodniopomorskim. W czasie trwania konkursu „Puchar 1000 goli” drużyna występowała na 6 poziomie rozgrywkowym – Klasa Okręgowa „Keeza” Grupa 3. W tym momencie najstarszy zawodnik grający w zespole przekroczył już 41 lat, podczas gdy najmłodsi nie mieli jeszcze 18 lat, co świadczy o różnorodności i bogactwie doświadczeń w obrębie tej drużyny. Klub poza drużyną seniorską prowadzi też drużynę młodzieżową. 

GLZS Zawisza Grzmiąca to serce lokalnej społeczności, tworzące razem rodzinną i zaangażowaną atmosferę wokół piłki nożnej. Klub, będący ważną częścią życia dla wielu mieszkańców, prowadzony jest przez ludzi pełnych pasji i zaangażowania, którzy nieustannie dążą do jego rozwoju. Mimo niepewnej przyszłości i ograniczeń (zwłaszcza finansowych), które stawia przed nimi rzeczywistość, duch Zawiszy pozostaje niezłomny. Klub nie ustaje w walce o lepsze warunki dla swoich zawodników i społeczności, czego przykładem był udział w konkursie bukmachera Fortuna i PZPN „Puchar 1000 goli”.