Dziś jest: 12 czerwca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Paddy Power 

Czy Paddy Power jest legalny w Polsce? Czy obstawianie zakładów bukmacherskich u tego globalnego bukmachera jest bezpieczne czy grożą za to kary? Jakie zakłady bukmacherskie i gry hazardowe oferuje Paddy Power? W jaki sposób można łatwo sprawdzić, którzy bukmacherzy są w Polsce legalni? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. 

Tutaj dostępna jest lista legalnych w Polsce bukmacherów.

Bukmacher Paddy Power nie posiada wydanego w Polsce zezwolenia na oferowanie zakładów bukmacherskich, a tym samym nie jest w Polsce legalny. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wnoszenie zakładów w Paddy Power z terytorium Polski podlega karze w postaci odebrania wszystkich uzyskanych wygranych w pełnej kwocie (bez pomniejszania o wniesione na zakłady stawki) oraz dodatkowo nałożona może zostać grzywna w wysokości do 720 stawek dziennych (w skrajnym przypadku wysokość tej grzywny może wynieść nawet kilka mln zł!).

Jeśli chciałbyś grać legalnie, skorzystaj z usług jednej z legalnych w Polsce firm:

>> Ranking legalnych bukmacherów w Polsce <<

Obstawianie u legalnych bukmacherów jest w pełni zgodne z polskim prawem i za grę w takich firmach nie grożą żadne konsekwencje prawne.

.

Paddy Power na świecie 

Paddy Power to irlandzka firma, która została założona w 1988 r. w Dublinie i obecnie jest to jeden z największych bukmacherów na świecie, oferujący zakłady bukmacherskie online i naziemnie. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy Paddy Power jest legalny w Polsce, możesz być rozczarowany. Obstawianie w Paddy Power nie jest dla osób przebywających w Polsce dozwolone, gdyż bukmacherowi nie zostało wydane zezwolenie polskiego Ministerstwa Finansów na taką działalność. 

Serwis Paddy Power oferujący zakłady bukmacherskie i inne gry hazardowe działa jednak w wielu krajach świata. UK Gambling Commission uprawniło do oferowania usług hazardowych Paddy Power – licencja wydana została także na Malcie. Operator hazardu posiada 2 działy: UK Ireland z główną siedzibą w Dublinie oraz International z centralą na Malcie, który zajmuje się operacjami międzynarodowymi. W 2011 r. całkowita wartość akcji Paddy Power uczyniła go największym bukmacherem w Europie – w tym samym roku uplasował się on na 6. miejscu na liście „Britain’s Most Admired Companies” opracowanej przez Management Today. W 2016 r. doszło do fuzji Paddy Power z Betfair, w wyniku czego powstał holding Flutter Entertainment. 

W ofercie Paddy Power są zakłady bukmacherskie na bardzo wiele dyscyplin sportowych i na inne kategorie zakładów. Bukmacher słynie z oferowania mocno kontrowersyjnych zakładów, np. w 2008 r. możliwe było u niego obstawianie typów na to, że prezydent USA Barack Obama nie skończy pełnej kadencji, co było interpretowane jako zakłady na zabójstwo Obamy. Takie zakłady bukmacherskie to sposób na przyciągnięcie uwagi mediów i zwiększenie rozpoznawalności, jednak co do jakości usług bukmacherskich Paddy Power jest ceniony bardzo wysoko. Poza tym, tak jak inni zagraniczni bukmacherzy, Paddy Power oferuje też kasyno internetowe, grę w pokera online czy bingo 

Paddy Power – Polska 

Wielu graczy, którzy obstawiali u omawianego bukmachera zakłady bukmacherskie, np. przebywając za granicą, żałuje, że w naszym kraju nie można legalnie korzystać z usług Paddy Power. Polska ustawa hazardowa mówi bowiem jasno, że typowanie zakładów możliwe jest tylko wtedy, kiedy firma posiada odpowiednie zezwolenie. Wiąże się to z koniecznością poniesienia dużych kosztów i przejściem formalności, jednak najbardziej zniechęcająca wydaje się być dla bukmacherów perspektywa opłacania 12-procentowego podatku od zakładów. Pomimo tego niektórzy zagraniczni bukmacherzy zdecydowali się na taki kroki i nie jest wykluczone, że Paddy Power zezwolenie tego rodzaju także będzie chciało za jakiś czas pozyskać. Zanim to jednak nastąpi, działalność bukmacherska Paddy Power w Polsce jest niedozwolona – tak samo jak korzystanie z jego usług. 

Obstawianie w Paddy Power 

Obstawianie w Paddy Power w Polsce jest niezgodne z prawem, jednak bukmacher nie usiłuje łamać polskiego prawa. Dostęp do jego serwisu dla osób znajdujących się na obszarze Polski jest przez niego zablokowany, dlatego nawet jeśli gracz chciałby tylko sprawdzić ofertę bukmachera, i tak nie może tego zrobić. Gdyby natomiast udało się w jakiś sposób wejść na stronę Paddy Power, typowanie w tym serwisie mogłoby się skończyć otrzymaniem wysokiej grzywny.  

Nie oznacza to jednak, że zakłady bukmacherskie Paddy Power są dla Polaków bezwzględnie zakazane. Jeśli wyjedziemy z kraju i znajdziemy się w takim miejscu, gdzie posiadana przez Paddy Power licencja jest obowiązująca, naturalnie możemy skorzystać z usług bukmachera. 

Sprawdź, którzy bukmacherzy są legalni 

Chociaż Paddy Power w Polsce nie prowadzi swojej działalności, typerzy nie mogą narzekać na brak wyboru. W naszym kraju swoje usługi oferują liczni bukmacherzy, którym wydane zostało zezwolenie na urządzanie zakładów online i/lub w punktach stacjonarnych. Na rynku funkcjonują zarówno doświadczone marki, jak i nowicjusze, globalni bukmacherzy z zagranicy oraz rodzime spółki, a obstawianie zakładów za ich pośrednictwem jest dla osób pełnoletnich legalne. 

Trzeba jednak mieć się na baczności i zawsze upewnić się, czy zakłady bukmacherskie są oferowane przez danego bukmachera w oparciu o zezwolenie MF, czy też nie. Jeśli potrzebujesz informacji na temat tego, którzy bukmacherzy działają zgodnie z prawem, sprawdź listę legalnych bukmacherów w Polsce.  

<< Bonusy powitalne i promocje u polskich legalnych bukmacherów >>

<< Porównywarka kursów legalnych w Polsce bukmacherów >>

<< Legalny poker online w Polsce – ranking bukmacherów >>