Dziś jest: 20 maja 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Najwyższe wygrane u bukmachera 

Gracze, którzy zaczynają obstawiać zakłady bukmacherskie, zazwyczaj mają nadzieję, że szybko trafi się im wysoka wygrana. Jednak wielu typerów musi uzbroić się w cierpliwość, gdyż wysokie wygrane u bukmachera pojawiają się najczęściej dopiero wraz z rosnącym doświadczeniem gracza. Czym jednak jest ta wysoka wygrana, a więc na jakie kwoty można liczyć? Jakie były najwyższe wygrane w zakładach bukmacherskich w Polsce i co łączy kupony, które okazały się szczęśliwe? 

Najwyższe wygrane u bukmachera

Najwyższe wygrane u bukmachera a podatek 

Nie tylko w Polsce wysoka wygrana to temat, który pojawia się przeważnie w kontekście znanych wszystkim loterii lub teleturniejów telewizyjnych. Jeśli chodzi o wysokie wygrane w zakładach bukmacherskich, takie informacje ukazują się zdecydowanie rzadziej, nie oznacza to jednak, że typer nie może dzięki swojej grze zostać milionerem. W Polsce już kilkakrotnie padła naprawdę wysoka wygrana, której kwota przekraczała milion złotych, natomiast wygrane rzędu kilkuset tysięcy złotych legalni bukmacherzy wypłacali już wielokrotnie. 

Tytułem wstępu należy jednak przypomnieć, że w Polsce wysokie wygrane w zakładach bukmacherskich podlegają (tak samo jak m.in. wygrane z loterii) podatkowi dochodowemu w wysokości 10%. Temu obowiązkowi podlega jednorazowa wygrana, której wartość przekracza 2.280 zł. Jeśli więc wygrana z 1 kuponu jest wyższa, bukmacherzy wypłacają jej kwotę uszczuploną o kwotę podatku, którą muszą odprowadzić do fiskusa. Co więcej, zakłady bukmacherskie obowiązuje podatek obrotowy 12%, czyli kiedy gracz wpłaca 10 zł na zakład, to realna stawka zakładu wynosi 8,80 zł (1,20 zł bukmacherzy pobierają na poczet opodatkowania). 

Po tych wstępnych wyjaśnieniach możemy sprawdzić, jakie były najwyższe wygrane u bukmachera w Polsce (stan na październik 2022 r.). Czym charakteryzują się szczęśliwe kupony, co z reguły obstawiają na nich typerzy i którzy bukmacherzy najczęściej wypłacają graczom wysokie wygrane, dowiesz się poniżej. 

Wygrana u bukmachera Fortuna – prawie 4 mln zł 

Na początku listopada 2019 r. w Fortunie padła najwyższa wygrana u bukmachera w Polsce. Gracz zgarnął na czysto blisko 4 mln zł, a dokładnie 3.960.526 zł, przy czym łącznie stawki obstawionych zakładów wyniosły 1.050 zł. Jakimi kuponami gracz osiągnął tak wysokie wygrane u bukmachera przy stosunkowo niewielkim wkładzie? 

Najwyższe wygrane u bukmachera - zakłady na piłkę nożnąSzczęśliwy typer obstawił 9 kuponów, na których znalazły się wyłącznie selekcje z oferty na mecze piłki nożnej. Co więcej, gracz typował jedynie rozgrywki Ligi Europy, okazał się więc prawdziwym ekspertem od tego turnieju. Wszystkie zakłady bukmacherskie były zakładami wielozdarzeniowymi (AKO) i zawarte zostały jako zakłady bezpieczne z możliwością jednego błędu, a niektóre z nich były powtórzone.  

I tak, gracz obstawił aż 4 identyczne taśmy, gdzie całkowity kurs każdego kuponu wynosił 5 516.94, stawka 120 zł (plus podatek 12%, co daje wkład 105,60 zł), a wygrana z każdego kuponu przyniosła 582.588 zł (do wypłaty po opodatkowaniu 524.329,97 zł). Obstawienie 4 takich samych kuponów wynikało zapewne z faktu, że maksymalna wygrana z jednego kuponu wynosiła u bukmachera Fortuna 600.000 zł. Stawki innych zakładów nie były wyższe – maksymalna stawka kuponu gracza wyniosła 130 zł. Gracz zagrał jeszcze 2 kupony, z których wygrana wyniosła 327.405 zł, 2 kupony o wygranej po 310.355 zł oraz 1 kupon, gdzie wygrana opiewała na 354.689 zł. 

Warto zauważyć, że w skład kuponów wchodziły głównie zakłady bukmacherskie typu podwójna szansa (1X – wygrają gospodarze lub remis, X2 – remis lub wygrają goście, 12 – wygrają gospodarze lub goście). Typując zakłady bukmacherskie tego rodzaju gracz uzyskał 50% szans na trafienie każdego wybranego typu. Jak widać, zaawansowana wiedza sportowa gracza plus przemyślana strategia mogą przynieść naprawdę wysokie wygrane w zakładach bukmacherskich. 

Wygrana u bukmachera Fortuna – 2,7 mln zł 

Nieco wcześniej, bo w maju 2019 r., u tego samego bukmachera padła inna wysoka wygrana, na którą złożyło się 5 kuponów obstawionych w 2 dni. Pierwszego dnia gracz postawił 4 kupony akumulowane, dzięki którym wygrał aż 2,4 mln zł (przed odliczeniem podatku). Obstawione zakłady bukmacherskie dotyczyły m.in. meczów piłki nożnej ligi włoskiej, portugalskiej, tureckiej czy polskiej Ekstraklasy. Gracz typował nie tylko wydarzenia pierwszoligowe, ale też mecze 2. ligi (np. hiszpańskiej czy francuskiej). W większości typer obstawiał zakłady under/over, stawiając najczęściej na wynik powyżej 1.5 gola. Na kuponach znalazło się też kilka zakładów na zwycięzcę spotkania z podpórką (gracz obstawiał typy 1X lub X2). Kursy typowanych zdarzeń z reguły wynosiły poniżej 1.50, a najwyższy kurs zdarzenia to 2.00 (mecz AC Milan – Bologna, zakład na liczbę goli powyżej 2.5). Całkowite kursy pojedynczych kuponów wahały się między 33.53 a 39.21. Łącznie wkład gracza wyniósł blisko 66,5 tys. zł, a poszczególne wygrane wyniosły 3 razy po 601 tys. zł oraz ponad 598 tys. zł. Po opodatkowaniu wypłacona wygrana wyniosła blisko 2.161.500 zł. Choć bukmacherzy czasem zwlekają z wypłatą, Fortuna wypłaciła tę kwotę błyskawicznie. 

Niecodzienne wyniki gracza nie sprawiły jednak, że spoczął on „na laurach”. Już następnego dnia obstawił zakład na zwycięstwo Liverpoolu w meczu z FC Barceloną. Tym razem był to zakład pojedynczy, a jego stawka wyniosła prawie 49 tys. zł. Kurs zakładu był jednak bardzo wysoki – wynosił 14.00, co wynikało z faktu, że w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów klub z Liverpoolu przegrał z Barçą na wyjeździe, tracąc 3 bramki i nie strzelając ani 1 gola. Jednak grając u siebie angielski klub wygrał 4:0, co oznaczało kolejny sukces szczęśliwca – wygrana wyniosła 540.900 (po odliczeniu podatku).  

Wygrana u bukmachera Fortuna – 1,5 mln zł 

Wysoka wygrana - FortunaJeśli chodzi o nowsze najwyższe wygrane u bukmachera, wysoka wygrana miała miejsce ponownie u bukmachera Fortuna. W maju 2022 r. gracz obstawił 3 takie same zakłady akumulowane – na każdym z nich zamieścił 14 zakładów, których rozliczenie nastąpiło maksymalnie w ciągu tygodnia. Warto podkreślić, że aż 3 zakłady stworzone zostały przy użyciu opcji Betbuilder, czyli były to zakłady łączone skonstruowane przez gracza na zdarzenia z wybranego spotkania sportowego. Na każdym z takich zakładów mieściły się 3 lub 4 zdarzenia i żeby zakład był trafiony, każde z nich musiało być poprawnie wytypowane. Stawka każdego z kuponów wynosiła około 165 zł. 

Również ta wygrana pochodziła z zakładów, na których typowane były wyłącznie mecze piłki nożnej. Znalazły się tu typy na spotkania polskiej Ekstraklasy, angielskiej Premier League, francuskiej Ligue 1, hiszpańskiej La Liga i portugalskiej Primeira Liga. Kursy na większość obstawianych zdarzeń były niskie (między 1.09 a 1.83). Jednak ogólny kurs zakładu został znacząco podniesiony dzięki zakładom przygotowanym przy użyciu Betbuildera – kursy tych zakładów wynosiły bowiem: 4.10, 5.00 i 5.50. Dodatkowo wygrana byłaby znacznie niższa, jednak typer skorzystał z promocji Fortuny zwiększającej wygrane z zakładów akumulowanych. W przypadku omawianych zakładów „AKO bonus” Fortuny podniósł wygraną aż o 30%. Finalnie kurs całkowity każdego kuponu miał wartość 4120.93. 

Wygrana u bukmachera STS – 1 mln 250 tys. zł 

Kolejna wysoka wygrana, jaka została odnotowana w Polsce u legalnych bukmacherów, wypłacona została przez STS. W lutym 2019 r. lider polskiego rynku zakładów bukmacherskich musiał wypłacić graczowi ponad 1.254.000 zł. Wygrana pochodziła z 14 zakładów AKO, które zostały zagrane jednego dnia i których łączna stawka wyniosła tylko 76 zł. Stawki pojedynczych kuponów nie przekraczały 10 zł, a najniższe wynosiły tylko 3 zł!  

Jeden z kuponów zagranych za 3 zł, którego całkowity kurs wynosił aż 104 919.61, przyniósł typerowi na czysto wygraną o wartości prawie 250 tys. zł. Poprawnie wytypowanych zostało na nim 25 typów na różne wydarzenia piłkarskie: mecze Ligi Europy, Ligi Mistrzów, ligi krajowe (np. 1 ligi niemieckiej, angielskiej, włoskiej) oraz krajowe puchary. Warto zwrócić uwagę, że zakłady bukmacherskie dodane do kuponu nie dotyczyły tylko najbliższych spotkań, ale też wydarzeń bardziej oddalonych w czasie. Kursy większości zakładów należały do tych niższych, gracz skoncentrował się więc w dużej mierze na pewniakach. Jednak dodanie zakładów długoterminowych o dużych szansach na trafienie pozwoliło mu osiągnąć wyższą wygraną. Większość selekcji dotyczyła zakładów na zwycięzcę spotkania, ale pojawiły się też bardziej zaawansowane zakłady typu „obie drużyny strzelą gola” czy zakłady łączone (np. 1.połowa/wynik końcowy). 

Wygrana u bukmachera Fortuna – ponad 1 mln zł 

Nasz ranking znów wraca do bukmachera Fortuna, u którego w marcu 2019 r. jeden z graczy wygrał ponad 1 mln zł. Udało mu się to dzięki obstawieniu 2 kuponów akumulowanych o bardzo wysokich kursach ogólnych. Pierwszy kupon zawierał 11 typów z oferty na mecze piłki nożnej, stawka 80,22 zł, a łączny kurs to aż 8 161.39. Wygrana z tego zakładu AKO wyniosła po opodatkowaniu ponad 518.500 zł.  

Drugi kupon zawierał 10 selekcji piłkarskich, jego stawka to 125 zł, a całkowity kurs 5 387.89 – w tym przypadku wygrana na czysto to ponad 533.400 zł. Tym samym gracz dzięki trafieniu 21 typów w ciągu 1 dnia został kolejnym milionerem w Polsce. Oczywiście samo poprawne wytypowanie wybranych zdarzeń nie przyniosłoby tak niecodziennego sukcesu finansowego, gdyby nie fakt, że typer umieścił je na kuponach AKO, uzyskując wielotysięczne kursy całkowite zakładów. 

2 wygrane w Fortunie – każda na ponad 0,5 mln zł 

wygrana - FortunaKolejne 2 wygrane trafione zostały u bukmachera Fortuna na tę samą kwotę, czyli przed opodatkowaniem 601.000,00 zł, a po nim – dokładnie 540.900,00 zł. Oba zakłady akumulowane obstawione zostały za stawkę tylko 2 zł. Spójrzmy na te przypadki. 

W październiku 2021 r. gracz postawił zakład, którego kurs całkowity zakładu wynosił blisko 362 tys.! Kupon zawierał aż 27 zdarzeń, których pojedyncze kursy mieściły się w zakresie od 1.04 do 3.75, a więc zakres kursowy był naprawdę szeroki. Przyglądając się jednak kursom z większą szczegółowością, trzeba zauważyć, że zdecydowana większość zdarzeń miała kursy nie wyższe niż 2.00, czyli większość zakładów dotyczyła wygranej faworytów czy innych dość pewnych zdarzeń. Ponadto gracz także wykorzystał „AKO bonus” Fortuny, który dodatkowo podniósł wartość wygranej. Na kuponie obstawione zostały wyłącznie zakłady bukmacherskie na mecze piłki nożnej, m.in. Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy i różnych 1. lig europejskich (np. angielskiej, włoskiej, białoruskiej, cypryjskiej). 

Natomiast druga wygrana padła w lutym 2022 r. Typer obstawił wtedy na 1 kuponie 12 zdarzeń, których kursy plasowały się w przedziale od 1.82 do 3.85. Tu również całkowity kurs zakładu został podniesiony przez bonus Fortuny, dzięki czemu doliczony został dodatkowy kurs 1.40. Ostatecznie kurs zakładu wyniósł 695.543,76. Na kuponie znalazły się zakłady bukmacherskie z oferty na piłkę nożną – głównie na Ekstraklasę.  

Jak widać wygrana z drugiego zakładu powinna być znacznie wyższa (blisko 1,4 mln zł) niż z pierwszego, dlaczego więc są takie same? Otóż przypomnijmy, że maksymalna wygrana w Fortunie wynosi właśnie 601.000 zł, a po odliczeniu podatku tyle, ile otrzymali obaj gracze: 540.900 zł. 

Wygrana w Fortunie – ponad 0,5 mln zł z gry na tenis 

I jeszcze jedna imponująca wygrana u bukmachera Fortuna, która odnotowana została w kwietniu 2018 r. Jest ona o tyle wyjątkowa na tle omówionych dotychczas przypadków, że tym razem typer obstawiał zakłady bukmacherskie nie na piłkę nożną, a wyłącznie na tenis ziemny. Ponadto na 1 zakładzie AKO wytypowanych zostało tylko 6 meczów (co również wyróżnia ten kupon, gdyż zazwyczaj obstawianych jest więcej zdarzeń), a stawka była dość niska – wynosiła 20 zł. Co więcej, gracz typował w trybie na żywo, czyli w czasie trwania spotkań tenisowych. Kurs zakładu akumulowanego okazał się bardzo wysoki, gdyż wynosił 33 422.50. Wygrana natomiast opiewała na 588.236 zł, a po odjęciu podatku od wygranej gracz otrzymał dokładnie 529.412,40 zł. 

Wygrana u bukmachera Betclic – blisko 0,5 mln zł 

Wysoka wygrana w Betclic

Źródło: Twitter

Choć bukmacher Betclic ma znacznie krótszy staż w Polsce niż bukmacherzy Fortuna czy STS, również u niego padła bardzo wysoka wygrana. W sierpniu 2020 r. jeden z graczy obstawił w serwisie Betclic zakłady bukmacherskie, które przyniosły mu aż 466 tys. zł i co warto podkreślić – nie zapłacił on ani złotówki na rzecz podatku od wygranej. Gracz obstawił aż 306 takich samych kuponów, a stawka pojedynczego zakładu wynosiła około 28,50 zł. Zakłady bukmacherskie zawierały zdarzenia na mecze piłki nożnej, koszykówki i baseballu, a średni kurs kuponu wynosił 44.60.  

Oprócz tego, że tak skonstruowane zakłady bukmacherskie pozwoliły na osiągnięcie wielu wygranych, z których żadna nie przekraczała kwoty, do której obowiązuje zwolnienie z podatku, gracz uzyskał dodatkową kwotę dzięki skorzystaniu z promocji „Multi+” (promocja zwiększająca wygrane z kuponów wielozdarzeniowych). 

Wygrana u bukmachera STS – 370 tys. zł + porsche

Ciekawym przypadkiem była wygrana z czerwca 2016 r. w STS. Wtedy to gracz trafnie obstawił zakłady bukmacherskie AKO na wyniki 15 meczów Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016, dzięki czemu jego wygrana wyniosła 370 tys. zł. Ta kwota jest rzecz jasna znacznie niższa od przypadków omówionych powyżej, jednak trzeba zauważyć, że poza wygraną z poprawnych zakładów gracz otrzymał też od bukmachera samochód Porsche Cayman prosto z salonu. Taką nagrodę główną STS wyznaczył w ramach promocji towarzyszącej Euro 2016 „Viva la Porsche” – zadaniem jej uczestników było prawidłowe wytypowanie jak największej liczby meczów na kuponie akumulowanym o stawce wynoszącej co najmniej 10 zł.  

Wysoka wygrana w STS

Źródło: Twitter

Szczęśliwy gracz obstawił aż 1.200 kuponów spełniających warunki promocji, obstawiając kilkaset kombinacji wyników meczów i przeznaczając na grę łącznie 12.000 zł. Oczywiście nie obstawił on wszystkich możliwych kombinacji, gdyż wtedy musiałby postawić ponad 14 mln kuponów. Gracz musiał więc dysponować wiedzą sportową tak, aby móc wybrać te najbardziej prawdopodobne warianty wyników spotkań. Jak się okazało, taka strategia się opłaciła – wygrana 370 tys. zł zwiększona została bowiem o nowiutkie porsche, którego ówczesna wartość katalogowa wynosiła około 250 tys. zł. 

Inne wysokie wygrane u bukmachera w Polsce 

Powyższe zestawienie pokazuje, że najczęściej najwyższe wygrane w zakładach bukmacherskich padają u bukmachera Fortuna. Nie oznacza to jednak, że inni bukmacherzy nie wypłacają od czasu do czasu wysokich sum z wygranych zakładów na konta depozytowe swoich graczy. Wysoka wygrana padła przede wszystkim nie raz w STS – poza wymienionymi już przypadkami warto też wspomnieć np. o uzyskanej jeszcze w 2008 r. wygranej o wartości 330 tys. zł. Gracz obstawił wtedy w punkcie naziemnym na 1 kuponie zakłady bukmacherskie systemowe, typując 27 zdarzeń za stawkę 18 tys. zł.  Wygrana ta była ówcześnie rekordem wygranej z zakładów bukmacherskich w Polsce. Jednak lepszym yieldem mógł się pochwalić inny typer, który ograł STS – postawił bowiem na 1 kuponie zakłady bukmacherskie na wyniki 30 meczów Euro 2012 za stawkę 2 zł, a wygrał 180 tys. zł. 

Inni legalni bukmacherzy w Polsce też wielokrotnie musieli przekazywać na konto graczy niemałe pieniądze. Dla przykładu, wysoka wygrana wypłacona została przez Betfan – 247 tys. zł, Betclic – 230 tys. zł, forBET – ponad 177 tys. zł, LVBet – 158 tys. zł czy Totalbet – ponad 102 tys. zł. 

Najwyższe wygrane u bukmachera – wnioski 

Czy najwyższe wygrane w zakładach bukmacherskich coś łączy i czy można na podstawie tych przypadków wyciągnąć jakieś wnioski, które przydadzą się podczas typowania? Cóż, na pewno jest kilka cech, które łączą większość szczęśliwych kuponów o wysokich wygranych. Przede wszystkim niemal każda omówiona powyżej wysoka wygrana pochodziła z kuponu akumulowanego. W powyższym zestawieniu był od tej zasady tylko 1 wyjątek (przy czym stawka tego zakładu była ogromna, a kurs jak na zakład SOLO bardzo wysoki). Pozostałe najwyższe wygrane u bukmachera uzyskane zostały właśnie na kuponach akumulowanych, które zawierały najczęściej kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt zdarzeń!  

Wygrana u bukmachera - stawkaNa takich taśmach typerzy w większości zamieszczali zdarzenia o niskich kursach, często tzw. pewniaki, choć zdarzały się też pojedyncze zdarzenia o znacznie wyższych kursach. Duża liczba zdarzeń na 1 kuponie AKO pozwalała uzyskać wysoki kurs całkowity kuponu (czasem kilkutysięczny), dzięki czemu możliwa była też wysoka wygrana. Z kolei stawki zakładu najczęściej nie były specjalnie duże, a w niektórych przypadkach naprawdę niewielkie. 

Najczęściej gracze koncentrowali się tylko na jednej dyscyplinie sportowej i niemal zawsze była to piłka nożna (co nie powinno dziwić, gdyż w Polsce obstawiane zakłady bukmacherskie dotyczą w większości oferty na ten sport). Typerzy ewidentnie poprzedzili stawianie zakładów szczegółową analizą poszczególnych spotkań i wykazali się niemałą wiedzą bukmacherską, co można stwierdzić w oparciu o obstawione typy i sposób gry. Niektórzy umiejętnie wykorzystywali też promocje bukmacherskie. 

Nie zapominajmy jednak przy tym wszystkim, że czy to najwyższa wygrana u bukmachera czy też sukces znacznie mniejszego kalibru, każda wygrana w mniejszym czy większym stopniu zależy też od farta. A jeśli tak, to nawet najlepiej opracowany plan, który powstanie w oparciu także o wnioski wyciągnięte z sukcesów innych typerów, może nie wypalić. Gracze obstawiający zakłady bukmacherskie muszą być przygotowani na to, że wygrana wiele razy przejdzie im obok nosa – choć za którymś podejściem obstawiony kupon może też przynieść upragnioną, być może rekordowo wysoką wygraną w Polsce.