Dziś jest: 3 marca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Clout MMA obstawianie 

Jak krok po kroku wejść w świat bukmacherki i zacząć zyskownie uprawiać obstawianie Clout MMA? Od czego musisz zacząć, jeśli nigdy nie grałeś u bukmachera online? Jakie zakłady bukmacherskie na Clout MMA znajdziesz w Internecie i który bukmacher posiada ofertę na te rozwojowe freak-fighty? Jak obstawiać pojedynki, w których udział biorą nie profesjonaliści, a influencerzy czy celebryci niezwiązani ze sportami walki i odnosić sukcesy? Odpowiedzi znajdziesz w tym poradniku. 

Clout MMA - obstawianie

Obstawianie Clout MMA możliwe tylko u 1 bukmachera 

Podstawową kwestią, z jakiej musisz sobie zdawać sprawę, jeśli chcesz rozpocząć obstawianie walk Clout MMA, jest to, że nie znajdują się one w ofercie dowolnego bukmachera. Prawda jest taka, że zakłady bukmacherskie na Clout MMA są dostępne w sposób legalny tylko w jednym serwisie bukmacherskim, który należy do Fortuny. 

Jest to firma bukmacherska, która na polskim rynku zakładów bukmacherskich działa od wielu lat i ma ogromną rozpoznawalność nawet wśród osób, których nie interesują ani zakłady bukmacherskie, ani Clout MMA. Obstawianie zakładów oferowanych przez tego bukmachera jest w pełni legalne i jeśli tylko masz skończone 18 lat, możesz zgodnie z prawem korzystać z jego usług. Ponadto zakłady bukmacherskie na Clout MMA tworzą naprawdę bogatą ofertę, a kursy na poszczególne walki są dobrej jakości, więc ten monopol bukmachera nie powinien stanowić dla graczy większego problemu. 

Jeśli jednak masz zamiar typować Clout MMA, obstawianie powinieneś poprzedzić pewnymi krokami, które są przede wszystkim obowiązkowe ze względu na polskie przepisy prawa hazardowego. Sprawdźmy więc, co dokładnie trzeba zrobić, żeby móc w Polsce stawiać zakłady na Clout MMA czy dowolne inne wydarzenie sportowe lub pozasportowe. 

Obstawianie Clout MMA – jakie kroki musisz wykonać? 

Założenie konta gracza 

Po pierwsze zakłady bukmacherskie na Clout MMA czy na inne sporty można obstawiać jedynie pod warunkiem, że założy się indywidualne konto gracza w danym serwisie bukmacherskim. Jeśli więc interesuje Cię obstawianie Clout MMA, musisz zarejestrować własne konto online i to konkretnie u bukmachera Fortuna.  

Innym sposobem jest obstawianie walk Clout MMA w punktach naziemnych Fortuny, ponieważ ta firma bukmacherska jako jedna z nielicznych działających w Polsce nadal prowadzi lokale stacjonarne. Jest to jednak mniej komfortowy sposób na grę i trzeba przyznać, że obecnie niemal wszyscy gracze obstawiają zakłady bukmacherskie głównie lub nawet wyłącznie przez Internet. 

Wpłata depozytu 

Clout MMA - obstawianie a zasilenie konta graczaKolejne kroki, jakie musisz wykonać, żeby obstawianie Clout MMA było możliwe, są dość oczywiste, ale dla porządku wymieńmy je. Mając internetowe konto gracza, teoretycznie możesz już obstawiać zakłady bukmacherskie na Clout MMA czy inne wydarzenia. Jednak w praktyce z reguły musisz najpierw zasilić konto jakimś depozytem.  

Oczywiście można też grać wykorzystując bonusy bukmacherskie, ale rzadko są to darmowe zakłady, które nie wymagają żadnej wpłaty (częściej bukmacher przyznaje np. bonus zwiększający depozyt czy cashback, czyli zwrot stawki zakładu w przypadku przegranej). 

Wybór zdarzeń i typów

W tym momencie od strony technicznej możliwe jest już stawianie zakładów online np. na Clout MMA. Obstawianie powinno być jednak, co zrozumiałe, poprzedzone dokonaniem: 

  • przeglądu oferty bukmachera, dzięki czemu zorientujesz się, jakie rynki zdarzeń oferuje bukmacher oraz jakie kursy bukmacherskie zostały wystawione dla poszczególnych typów, 
  • analizą sportową dostępnych do typowania zdarzeń, dzięki czemu zwiększysz szanse na to, że wybierzesz poprawne typy na Clout MMA i osiągniesz zysk z gry. 

Następnie możesz już rozpocząć właściwe obstawianie walk Clout MMA – szczegółowy instruktaż zamieszczamy w dalszej części artykułu. Natomiast po obstawieniu zakładów wystarczy czekać na rozstrzygnięcie wyniku obstawionego zdarzenia (choć nieco bardziej zaawansowani gracze sięgają czasem np. po kontrowanie zakładów). W razie wygranej możesz cieszyć się z dodatkowych pieniędzy. 

Rejestracja konta gracza 

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo kolejnym elementom, które są niezbędne do tego, aby obstawiać zakłady bukmacherskie na Clout MMA. Wyjaśnimy więc, co krok po kroku trzeba zrobić, żeby po pierwsze zarejestrować konto gracza, następnie wpłacić depozyt, wykonać przegląd oferty bukmachera, wybrać, jakie zdarzenia obstawiać i ostatecznie zawrzeć z bukmacherem zakład. 

Założenie konta gracza online nie jest niczym skomplikowanym i nie powinno zająć dużo czasu. Bukmacherzy w Polsce udostępniają w dzisiejszych czasach tzw. szybką rejestrację, która wymaga wpisania do formularza rejestracyjnego zaledwie paru podstawowych danych. Sprawdźmy, jak konkretnie wygląda to w przypadku rejestracji konta u bukmachera Fortuna.  

Najpierw należy wejść na stronę internetową lub otworzyć aplikację mobilną Fortuny i kliknąć tam button „Rejestracja”. Na platformie tego bukmachera są 2 możliwości założenia konta – poprzez wypełnienie formularza internetowego oraz, jeszcze prościej, przez bankowość elektroniczną (opcję „MojeID”). 

Fortuna - rejestracja konta gracza

  • Jeśli wybierzesz formularz, musisz podać obowiązkowe dane osobowe, takie jak np. imię, nazwisko czy PESEL (obcokrajowcy mogą zaznaczyć pole „Nie posiadam numeru PESEL), dane kontaktowe np. adres e-mail czy numer telefonu, ustalić dane do logowania oraz zaznaczyć wymagane zgody i oświadczenia. Ponadto u bukmachera Fortuna podczas rejestracji konta można podać specjalny kod promocyjny, za sprawą którego bonus powitalny dla nowych graczy może okazać się większy niż standardowo. Po wypełnieniu formularza należy jeszcze kliknąć w link aktywacyjny przesłany na adres e-mail i już można zalogować się na swoje tymczasowe konto gracza. 
  • Jeśli natomiast wybierzesz rejestrację konta gracza przez bankowość elektroniczną, zostaniesz przekierowany na platformę Krajowej Izby Rozliczeniowej. Tu wystarczy wybrać bank, w którym posiadasz rachunek bankowy i zalogować do systemu bankowego, w którym należy zezwolić na przekazanie danych bukmacherowi. Zaletą tego rozwiązania jest też to, że w ten sposób założone zostaje od razu konto stałe, które ma swoje zalety. 

Dodajmy, że choć obstawianie Clout MMA jest możliwe już po założeniu konta tymczasowego, z czasem dokończenie rejestracji i tak będzie konieczne. Szybka rejestracja pozwala na korzystanie z większości opcji serwisu czy aplikacji bukmacherskiej, ale dokonywanie wypłat wygranych możliwe jest dopiero po weryfikacji konta (wymóg prawny). U bukmachera Fortuna można tego dokonać przez opcję „MojeID” lub bardziej tradycyjnym sposobem – uzupełniając w profilu użytkownika brakujące dane, np. numer rachunku bankowego. Kluczowe jest załadowanie na koncie gracza skanu swojego dokumentu tożsamości, na podstawie którego pracownik bukmachera dokona weryfikacji tożsamości (jeśli weryfikujesz się przez bankowość elektroniczną, nie przesyłasz już skanu dokumentu). Trzecią opcją jest dokonanie weryfikacji w naziemnym punkcie Fortuny także przy wykorzystaniu dowodu osobistego. 

Wpłata depozytu na konto gracza 

Zasilenie konta gracza jest jeszcze prostsze niż jego założenie. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto u bukmachera Fortuna i klikniesz w przycisk „Depozyt” albo wybierz sekcję „Wpłata”. W kolejnym kroku musisz zaznaczyć tę formę płatności, z której chcesz skorzystać, podać kwotę depozytu i potwierdzić chęć dokonania wpłaty. Pamiętaj, że legalni bukmacherzy oferują graczom co najmniej kilka metod płatniczych online, a wszystkie są bezpieczne i błyskawiczne. Fortuna umożliwia też doładowanie konta online w lokalu naziemnym. Wpłacone środki są od razu przekazywane na konto, tak więc bezpośrednio po dokonaniu wpłaty możesz obstawiać zakłady bukmacherskie na Clout MMA. 

Fortuna - metody płatności

Obstawianie Clout MMA – jak i gdzie znaleźć zakłady bukmacherskie? 

Gracze, którzy obstawiali już zakłady bukmacherskie w jakiekolwiek serwisie bukmacherskim, nie powinni mieć problemów, żeby odnaleźć u bukmachera Fortuna ofertę na Clout MMA. Obstawianie warto poprzedzić solidnym przeglądem dostępnej oferty, tak aby wybrać najciekawsze zdarzenia czy najbardziej opłacalne kursy bukmacherskie. 

Clout MMA – obstawianie pre-match 

Podstawowym sposobem gry u bukmachera jest stawianie zakładów przedmeczowych, czyli na kilka tygodni, dni, godzin czy minut przed rozpoczęciem się danego wydarzenia. Jeśli chcesz znaleźć w serwisie bukmachera Fortuna ofertę pre-match na Clout MMA, a gala jest już dość niedługo, taka pozycja powinna być umieszczona na liście wszystkich dyscyplin sportowych (w kolumnie po lewej stronie ekranu) w Clout MMA - obstawianie a ofertaramach większej kategorii „Sporty walki” 

Kiedy do terminu gali zostało kilka dni, wtedy zakłady bukmacherskie na Clout MMA będą mocniej eksponowane przez bukmachera. Odnośnik do oferty znajdzie się zapewne w sekcji „Polecamy” (u góry lewej strony ekranu), a w centrum najprawdopodobniej wyświetlać się będzie np. baner promujący wydarzenie i zachęcający do tego, aby obstawiać te freak-fighty. 

Clout MMA – obstawianie live 

Z kolei w przypadku zakładów stawianych podczas trwania danego meczu czy walki, to oferta na żywo zamieszczona jest w osobnej zakładce „Zakłady live”. Tam też znajdują się wszystkie tego typu zakłady bukmacherskie na Clout MMA. Obstawianie w trybie live jest oczywiście możliwe tylko wtedy, kiedy gala już się rozpoczęła. W Fortunie zakłady na wszelkie walki, w których udział biorą celebryci, youtuberzy czy influencerzy zgromadzone są tam, gdzie dostępne są też zakłady na walki zawodowych sportowców mieszanych sztuk walk, czyli w kategorii „MMA”. 

Obstawianie Clout MMA – jak czytać kursy bukmacherskie? 

Wybierając zakłady bukmacherskie, szczególną uwagę należy zwrócić na to, jak przedstawiają się kursy bukmacherskie na Clout MMA. Kurs mówi bowiem o tym, na ile według analiz bukmachera prawdopodobne jest zajście danego zdarzenia. Jeśli kurs jest niski, to oznacza, że są duże szanse na to, że dany typ się sprawdzi. Przykładowo w przypadku walki: Marianna Schreiber vs. Monika „Najlepsza Polska Dziennikarka” Laskowska (Clout MMA 3) kurs na zwycięstwo pierwszej zawodniczki wynosił na krótko przed walką 1.40, co oznaczało, że są ogromne szanse na jej wygraną (około 71%). Z kolei kurs na triumf jej rywalki wynosił w tym samym czasie 2.52, co wskazywało na to, że prawdopodobieństwo jej zwycięstwa jest znacznie mniejsze (niecałe 40%).  

Być może zdziwiło Cię, że oba prawdopodobieństwa nie dają w sumie 100%? Dzieje się tak, ponieważ marża narzucana przez bukmacherów na oferowane zakłady obniża oferowane kursy, co w efekcie przekłada się na takie zawyżone prawdopodobieństwo wynikające z kursów. Nie wnikając jednak w szczegóły, warto zapamiętać, że niskie kursy to duże szanse na zajście danego zdarzenia, a wysokie – przeciwnie. 

W kontekście kursów bukmacherskich jest jeszcze jedna ważna sprawa i to nie tylko, jeśli chodzi o Clout. Obstawianie wszelkich zakładów jest w Polsce obarczone 12% podatkiem od gier, który potrącany jest w momencie zawierania zakładu. Jest to uwzględniane w widoku e-kuponu, dlatego jak tylko dodasz do niego zdarzenie czy zdarzenia i wpiszesz stawkę zakładu, zobaczysz wartość potencjalnej wygranej pomniejszonej już o obowiązujący podatek. 

Clout MMA – obstawianie zakładu online w praktyce 

Clout MMA - obstawianie przez e-kuponCzas omówić, jak wygląda samo obstawianie Clout MMA, czyli zawieranie zakładów na freak-fighty, kiedy wszystko jest już postanowione. Tu także nie ma żadnych zawiłości. Otwierasz stronę internetową lub aplikację mobilną bukmachera i logujesz się na doładowane już konto (jeśli nie masz środków na obstawianie, najpierw zasil konto), a następnie wchodzisz w ofertę na Clout MMA. Obstawianie zaczynasz od zaznaczenia swoich typów. Przykładowo wybierasz walkę Marcin „Cesarz” Nejman vs. Adrian Cios i klikasz w typ 2, czyli wygraną drugiego z zawodników.  

Na e-kuponie (prawy górny róg ekranu) wyświetli się zakład na to zdarzenie wraz z aktualnym kursem. Musisz jeszcze wpisać, za jaką stawkę chcesz obstawić ten zakład, co spowoduje, że na kuponie pojawi się wartość EWK, czyli ewentualnej wygranej z kuponu. Na koniec klikasz w przycisk „Zagraj” i zakład już jest obstawiony. 

Przedstawiliśmy sposób na obstawianie Clout MMA przy użyciu zakładów pojedynczych, ale jak najbardziej można w tym celu użyć też zakładów akumulowanych. Żeby to zrobić, trzeba do zakładu dodać więcej zdarzeń, czyli poza wygraną Adriana Ciosa wybrać np. typ „koniec w 1.rundzie” dla walki Zbigniew Bartman vs. Błażej Augustyn. Zakład wielozdarzeniowy może zawierać jeszcze więcej selekcji, jednak trzeba pamiętać, że im więcej zdarzeń na nim umieścimy, tym większe ryzyko – choć z drugiej strony potencjalna wygrana także rośnie (bo kursy poszczególnych zdarzeń są przez siebie mnożone, co daje wyższy kurs całkowity kuponu).  

Rozwiązaniem pośrednim jest zakład systemowy (w Fortunie określany jako „MAXICOMBI”), który daje wyższą wygraną niż zakład SOLO, ale jest bezpieczniejszy od zakładu AKO. 

Tak wygląda podstawowy sposób, w jaki realizowane jest obstawianie walk Clout MMA. Obstawianie można oczywiście dodatkowo urozmaicić, np. stosując cash-out (wcześniejsze rozliczenie zakładu) czy inne dodatkowe opcje. Trzeba też mieć na uwadze, że choć typując na żywo Clout MMA obstawianie polega na tym samym, tu kursy mogą zmieniać się wiele razy w czasie jednej walki. Szczególnie ważne jest tu więc wyczucie czasu i dobry refleks. 

Rozstrzygnięcie zakładu i co dalej? 

Jeśli chodzi o obstawianie Clout MMA czy innych wydarzeń, na tym rola gracza się kończy. Pozostaje czekać, żeby dowiedzieć się, czym zakończą się obstawione freak-fighty i czy postawione zakłady bukmacherskie okażą się wygrane czy przegrane. Jest jeszcze trzecia możliwość, mianowicie że zakład zostanie anulowany – dzieje się tak np. wtedy, gdy obstawiona walka zostanie odwołana czy przełożona na dalszy termin. W takiej sytuacji bukmacher zwraca stawkę zakładu na konto gracza. 

Clout MMA - obstawianie i wygranaZałóżmy jednak, że zakład okazał się trafiony – jak wygląda jego rozliczenie? Otóż zazwyczaj niedługo po zakończeniu walki i pojawieniu się oficjalnych wyników bukmacher dokonuje rozliczenia wszystkich postawionych na nią zakładów. Jeśli są to single, wkrótce wygrane zostają przelane na konta graczy i mogą zostać wypłacone (jeśli gracz posiada zweryfikowane konto) lub zaangażowane do dalszego typowania np. Clout MMA. Obstawianie większej liczby zdarzeń na tym samym zakładzie wiąże się natomiast z tą niedogodnością, że aby otrzymać wygraną, trzeba poczekać na rozstrzygnięcie wszystkich zakładów zamieszczonych na zakładzie akumulowanym. Warto w tym miejscu wspomnieć, że aby zakład wielozdarzeniowy był wygrany, wszystkie zdarzenia muszą być wytypowane poprawnie. 

Po rozstrzygnięciu zakładów postawionych np. na Clout MMA obstawianie może być oczywiście kontynuowane. Wszystkie zakłady – czy to wygrane, czy przegrane – mogą nas czegoś nauczyć, dlatego warto nie tylko cieszyć się z zysku, ale też wyciągać wnioski z dotychczasowej gry. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest też zapisywanie wyników obstawiania w osobnym miejscu. Taką własną historię zakładów dobrze jest regularnie analizować, dzięki czemu można zauważyć swoje silne i słabe punkty oraz zrozumieć, nad czym warto popracować, na czym się skupić, a co być może sobie odpuścić. Dzięki takim analizom powinniśmy coraz skuteczniej typować, jak zakończą się walki, w których udział biorą konkretni influencerzy czy celebryci. 

Clout MMA – obstawianie różnych rodzajów zakładów 

Podstawy tego, od czego zacząć i jak sprawnie przeprowadzić obstawianie Clout MMA już za nami. Przedstawiona wiedza nie byłaby jednak pełna, gdybyśmy nie uwzględnili też tego, co konkretnie można typować, jeśli chodzi o gale Clout. Obstawianie różnych sportów i odmiennych wydarzeń wiąże się bowiem z tym, że poszczególne oferty obejmują dość zróżnicowane typy zdarzeń. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie na Clout MMA dostępne u bukmachera Fortuna, oferowane są zazwyczaj poniższe opcje. 

  • Clout MMA – obstawianie zwycięzcy 

W przypadku Clout MMA obstawianie zwycięzcy nie obejmuje w głównym zakładzie opcji remisowej. Można typować, że wygra pierwszy lub drugi zawodnik, nie ma natomiast trzeciej drogi, czyli zakładu na remis. Taki wynik jest możliwy, ale jeśli chodzi o freak-fighty dochodzi do niego sporadycznie. Dlatego w przypadku, gdy dojdzie do remisu, bukmacher anuluje przyjęte na ten rynek zakłady i zwraca graczom stawki zakładów. 

  • Clout MMA – obstawianie remisu 

Jeśli chcesz typować remis w walce, w której udział biorą np. youtuberzy, możesz skorzystać z innego rynku zdarzeń. Bukmacher Fortuna udostępnia zakład „Będzie remis” – najczęściej tylko z opcją „tak” (o wysokim kursie). 

  • Clout MMA – obstawianie liczby rund 

Obstawianie Clout MMA może dotyczyć także rund, które odbędą się w ramach danej walki. Gracze mogą typować przykładowo, że walka zakończy się (lub nie zakończy) we wskazanej rundzie albo że liczba rozpoczętych rund wyniesie under/over określonej linii (np. poniżej 1.5 rundy). Jeszcze bardziej szczegółowe zakłady bukmacherskie na Clout MMA mogą dotyczyć np. tego, czy wybrany pojedynek zostanie rozstrzygnięty w czasie pierwszych 60 sekund walki. 

  • Clout MMA – obstawianie sposobu odniesienia zwycięstwa 

Clout MMA - obstawianie metody zwycięstwaKolejny sposób na obstawianie walk Clout MMA odnosi się do tego, jaką metodą dojdzie do rozstrzygnięcia walki. Niektóre zakłady dotyczą konkretnego zawodnika – trzeba np. wskazać, że wybrany fighter zwycięży na punkty (lub że nie zwycięży na punkty), że zrobi to przez techniczną decyzję (lub nie), że wygra przed czasem (lub że nie wygra przed czasem), że odniesie zwycięstwo przez KO/TKO/dyskwalifikację bądź przez poddanie (lub że tego w ten sposób nie zrobi) itp. Zakłady na Clout MMA mogą także nie dotyczyć konkretnych zawodników tylko tego, czy dany pojedynek zakończy się np. przez techniczną decyzję – przy czym nie wskazujemy, która ze stron wygra. 

  • Clout MMA – obstawianie innych zakładów  

Powyższy zestaw nie wyczerpuje rzecz jasna tego, jakie zakłady bukmacherskie można stawiać na Clout MMA. Obstawianie może dotyczyć np. zakładów specjalnych, które Fortuna umieszcza w osobnej zakładce. Są one często jeszcze bardziej precyzyjne – oto przykłady z Clout MMA 3: Adrian Cios zwycięży w ciągu 30 sek. od rozpoczęcia walki (walka: Marcin „Cesarz” Najman vs. Adrian Cios), Grzegorz „Szuli” Szulakowski zwycięży przez KO/TKO w rundach 1-2 (walka: Wojciech „Rekordzista” Sobierajski vs. Grzegorz „Szuli” Szulakowski). Jeszcze inne rynki zdarzeń mogą się pojawić w przypadku oferty live, tak więc obstawianie Clout MMA może być naprawdę bardzo urozmaicone i interesujące. 

Co robić, by obstawianie Clout MMA było zyskowne? 

Najważniejszym zagadnieniem w tym kontekście jest zapewne pytanie, jak uczynić obstawianie Clout MMA skutecznym i tym samym zyskownym. Trudno tu o jakąś złotą radę, która w prosty sposób zagwarantuje sukces, tym bardziej, że freak-fighty to zupełnie inna bajka” niż choćby profesjonalne zawody MMA i innych sportów walki.  

Za przykład weźmy obstawianie wyniku walki Jakuba Wawrzyniaka z Tomaszem Hajto, która zaplanowana została w ramach Clout MMA 3. Wawrzyniak nigdy wcześniej nie występował na żadnej gali freakowej i trudno o jakieś statystyki dotyczące jego formy. Z kolei Hajto miał w tym momencie już pewne doświadczenie, jeśli chodzi o freak-fighty, jednak ograniczało się ono do tylko jednej walki. Obaj zawodnicy to przy tym sportowcy, którzy swoją karierę jako piłkarze zakończyli już dość dawno, znaków zapytania pojawia się więc coraz więcej. 

Są jednak informacje, do których można starać się dotrzeć, aby je później przeanalizować. Powszechnie dostępne są dane na temat wieku, wagi czy wzrostu zawodników. Warto zaglądać na ich media społecznościowe, by ocenić sposób, w jaki trenują i w jakiej są kondycji fizycznej, a także wybadać, jak duża jest ich motywacja do wygrania walki. 

Clout MMA - obstawianie zakładów a ich kursyObstawianie Clout MMA można też poprzedzić sprawdzeniem, jak kształtują się kursy bukmacherskie. Jednak trzeba pamiętać, że bukmacherzy też czasem popełniają błędy (tym bardziej, że celebryci, influencerzy i youtuberzy także dla nich stanowią często sporą zagadkę). Jeśli tylko gracz zauważy w porę błędne szacunki bukmachera, na pewno może to wykorzystać i obstawić bardzo zyskowne zakłady bukmacherskie.  

Oczywiście freak-fighty to wydarzenie, podczas którego mierzą się ze sobą także profesjonalni fighterzy. Nawet jeśli są oni już na sportowej emeryturze, zawsze warto przejrzeć, co na ich temat mówią statystyki sportowe i historia walk. Uwaga – niektórzy influencerzy i inne gwiazdy niezwiązane zawodowo ze sportami walki też mają na koncie już sporo walk freak-fightowych i można z nich wyciągnąć bardzo przydatne wnioski. Dodatkowo, same oficjalne ceremonie ważenia przed walką również są świetnym źródłem wskazówek co do tego, które zakłady bukmacherskie na Clout MMA warto obstawiać. 

Tak więc nawet w przypadku, gdy walczą ze sobą celebryci – debiutanci freakowi, warto poszukać jak najwięcej informacji i dokonać ich analizy. Można też posłuchać ekspertów, którzy w internetach nierzadko dzielą się swoimi opiniami na temat tego, jak potoczą się poszczególne walki i jakie będą ich najbardziej prawdopodobne rozstrzygnięcia.