UFC 267: Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira. Kursy Superbet i innych bukmacherów

Jan Błachowicz na konferencji prasowej przed galą UFC 267
Autor: Piotr Nowak, Źródło: PAP, Dostawca: PAP

Podczas gali UFC w Abu Zabi Polak przystąpi do drugiej obrony mistrzowskiego pasa federacji. Walka wieczoru UFC 267 – Jan Błachowicz vs Glover Teixeira budzi sporo emocji. Bukmacherzy – w tym bukmacher Superbet – przygotowali ofertę kursów na całą, sobotnią galę MMA. Podczas sobotniej imprezy pod szyldem UFC zawalczą także Marcin Tybura i Michał Oleksiejczuk.

Cieszyński Książę broni pasa UFC

Jan Błachowicz zdobył pas UFC w wadze półciężkiej pokonując Dominicka Reyesa. Następnie obronił go w starciu z Israelem Adesanyą. Teraz polskiego mistrza największej federacji MMA czeka kolejna obrona, w której zmierzy się z Gloverem Teixeirą. Brazylijski fighter zapowiada, że odbierze tytuł od Błachowicza. Polak z kolei nie zamierza pozbywać się pasa. Kto jest faworytem bukmacherów, w tym bukmachera Superbet, którego ambasadorem jest Jan Błachowicz?

Kursy przed galą MMA w Abu Zabi wskazują na to, że Jan Błachowicz powinien utrzymać prymat w półciężkiej kategorii federacji UFC. Na triumf Polaka kurs w Superbet wynosi 1.38, z kolei Glover Teixeira może pochwalić się kursem 3.05. Co więcej, sam Jan Błachowicz zapowiada wygraną z rywalem przed czasem. Na takie rozwiązanie Superbet przygotował kurs 2.05. Jeśli to Glover Teixeira miałby pokonać obecnego mistrza UFC szybciej niż upłynie pełna walka, to na takie rozwiązanie można znaleźć kurs 4.50 u bukmachera.

Warto zauważyć, że zarówno Jan Błachowicz jak i Glover Teixeira notują bardzo dobrą serię w UFC. W ostatnich starciach Polak a także Brazylijczyk wygrywali z niezwykłą regularnością. W sumie na koncie obu zawodników jest pięć pojedynków z rzędu zakończonych triumfem. To zwiastuje niezwykle ciekawą walkę podczas UFC 267. W sumie w zawodowych konfrontacjach w MMA bilans, którym legitymuje się Jan Błachowicz to 28 wygranych i 8 porażek. Z kolei Glover Teixeira ma na koncie 32 wygrane i 7 porażek. Dobry rekord a także aktualna seria startów sprawiają, że Jan Błachowicz i Glover Teixeira znajdują się na samym szczycie rankingu UFC W kategorii półciężkiej.

Choć starcie obu zawodników budzi wiele emocji czysto sportowych – i ma szansę stać się jedną z najważniejszych walk MMA w tym roku – to próżno szukać tu wzajemnego trask-talku ze strony mistrza i pretendenta. Oczywiście, Błachowicz i Teixeira odgrażają się, że chcą dać się rywalowi mocno we znaki. Jednak próżno szukać tu zbędnej nienawiści, która często towarzyszy rywalizacji w MMA. W tym przypadku mamy do czynienia z czysto sportowym podejściem i szacunkiem do klasy rywala.

Walka mistrzowska w kategorii półciężkiej podczas UFC 267 zaplanowana jest na pięć rund. Walka wieczoru powinna rozpocząć się około godziny 23:00.

Kursy bukmacherów na walkę Jan Błachowicz – Glover Teixeira

Betfan: Jan Błachowicz – 1.34, Glover Teixeira – 3.40
STS: Jan Błachowicz – 1.35, Glover Teixeira – 3.20
Fortuna: Jan Błachowicz – 1.32, Glover Teixeira – 3.39
Etoto: Jan Błachowicz – 1.35, Glover Teixeira – 3.30
Superbet: Jan Błachowicz – 1.38, Glover Teixeira – 3.05
Fuksiarz: Jan Błachowicz – 1.33, Glover Teixeira – 3.35
eWinner: Jan Błachowicz – 1.31, Glover Teixeira – 3.15
Noblebet: Jan Błachowicz – 1.25, Glover Teixeira – 3.55
PZBuk: Jan Błachowicz – 1.32, Glover Teixeira – 3.40
Totalbet: Jan Błachowicz – 1.32, Glover Teixeira – 3.20
Betclic: Jan Błachowicz – 1.33, Glover Teixeira – 3.40
LVBet: Jan Błachowicz – 1.28, Glover Teixeira – 3.20

Alexander Volkov kontra Marcin Tybura

Jedną z walk karty głównej podczas UFC 267 będzie Alexandra Volkova, którego rywalem będzie Marcin Tybura. Bukmacher Superbet przewiduje, że faworytem tego starcia będzie Volkov. Jednak Marcin Tybura nie zamierza oddać inicjatywy rywalowi. Ostatnich pięć starć Marcin Tybura kończył z ręką podniesioną w górę w geście triumfu. Być może więc bukmacherzy tym razem się pomylą? Jeśli tak się stanie, to Marcin Tybura może zanotować solidny skok w rankingu UFC. Obecnie zajmuje ósme miejsce wśród zawodników kategorii ciężkiej. Jego rywal jest sklasyfikowany na piątej lokacie.

Kursy bukmachera Superbet:

Alexander Volkov – 1.32, Marcin Tybura – 3.40

Kursy innych legalnych bukmacherów na tę walkę:

Betfan: Alexander Volkov – 1.31, Marcin Tybura – 3.50
STS: Alexander Volkov – 1.37, Marcin Tybura – 3.10
Fortuna: Alexander Volkov – 1.33, Marcin Tybura – 3.32
Etoto: Alexander Volkov – 1.33, Marcin Tybura – 3.50
Fuksiarz: Alexander Volkov – 1.37, Marcin Tybura – 3.10
eWinner: Alexander Volkov – 1.29, Marcin Tybura – 3.40
Noblebet: Alexander Volkov – 1.37, Marcin Tybura – 3.70
PZBuk: Alexander Volkov – 1.29, Marcin Tybura – 3.60
Totalbet: Alexander Volkov – 1.30, Marcin Tybura – 3.40
Betclic: Alexander Volkov – 1.30, Marcin Tybura – 3.50
LVBet: Alexander Volkov – 1.25, Marcin Tybura – 3.45

Michał Oleksiejczuk kontra Shamil Gamzatov

Trzeci z Polaków, który zawalczy podczas UFC 267, to Michał Oleksiejczuk. Jego walka odbędzie się w ramach karty wstępnej gali MMA w Abu Zabi, ale i ten pojedynek można typować m.in. u bukmachera Superbet. I w tym rozdaniu Polak nie będzie faworytem, ale Michał Oleksiejczuk ma zdaniem bukmacherów większe szanse, niż Michał Tybura. To zresztą nie powinno dziwić, bowiem karta wstępna często obfituje w wyrównane zestawienia. Z drugiej jednak strony, Shamil Gamzatov jest niepokonany w zawodowym MMA. Będzie więc niezwykle wymagającym rywalem.

Kursy bukmachera Superbet:

Michał Oleksiejczuk – 2.30, Shamil Gamzatov – 1.62

Karta główna UFC 267. Kursy bukmachera Superbet

Poza starciami Jan Błachowicz – Glover Teixeira (walka wieczoru) oraz Alekxander Volkov – Michał Tybura, w karcie głównej znalazły się jeszcze cztery pojedynki. Wszystkie można typować u bukmachera Superbet.

Kartę główną, tuż przed walką wieczoru, zwieńczy batalia Petr Yan kontra Cory Sandhagen. Będzie to rywalizacja na szczycie rankingu kategorii koguciej, której stawką będzie tymczasowy pas mistrzowski UFC. Nieco wyżej notowany w samym UFC jest Yan, i także jego Superbet widzi w roli faworyta sobotniej walki.

Kursy bukmachera Superbet:

Petr Yan – 1.42, Cory Sandhagen – 2.85

Nieco wcześniej w octagonie pojawią się Islam Makhachev oraz Dan Hooker. Zdecydowanym faworytem bukmacherów, co widać choćby w kursach Superbet, będzie Makhachev. Jego porażka byłaby uznana za sporą niespodziankę.

Kursy bukmachera Superbet:

Islam Makhachev – 1.15, Dan Hooker – 5.45

Walkę Makhacheva z Hookerem poprzedzi starcie Marcina Tybury, które opisane zostało już wyżej. Zanim jednak w klatce UFC zaprezentuje się Polak, to zawalczą w niej Li Jingliang oraz Khazmat Chimaev. To kolejny z hitów gali w Abu Zabi, która uważana jest za jedną z lepiej obsadzonych w ostatnim czasie. Jednak i tu bukmacher Superbet ma wyraźnego faworyta, którym jest niepokonany do tej pory Chimaev.

Kursy bukmachera Superbet:

Li Jingliang – 4.85, Khazmat Chimaev – 1.18

Kartę główną gali UFC 267 otworzy walka Magomed Ankalaev kontra Volkan Oezdemir. Faworytem bukmacherów, co potwierdzają kursy Superbet, będzie Dagestańczyk notujący świetną serię w zawodowych walkach. Rywalizacja obu zawodników MMA miała odbyć się już we wrześniu, ale wówczas została przełożona.

Kursy bukmachera Superbet:

Magomed Ankalaev – 1.30, Volkan Oezdemir – 3.50

Karta wstępna UFC 267. Kursy bukmachera Superbet

Amanda Ribas – 1.62, Virna Jandiroba – 2.30
Zubaira Tukhugov – 1.57, Ricardo Ramos – 2.40
Albert Duraev – 1.30, Roman Kopylov – 3.55
Elizeu Zaleski – 1.45, Benoit Saint-Denis – 2.75
Michał Oleksiejczuk – 2.30, Shamil Gamzatov – 1.62
Makwan Amirkhani – 3.55, Lerone Murphy – 1.30
Yaozong Hu – 2.85, Andre Petroski – 1.42
Damir Ismagulov – 1.37, Magomed Mustafaev – 3.10
Tagir Ulanbekov – 1.28, Allan Nascimento – 3.70

Gala UFC 267: Jan Błachowicz vs Glover Teixeira. Kiedy? Gdzie oglądać?

Gala UFC 267 odbędzie się w sobotę, 30 października. Początek walk karty wstępnej zaplanowano około godziny 16:00. Karta główna ma rozpocząć się w okolicach 20:00. Transmisję z UFC 267 będzie można obejrzeć w telewizji Polsat Sport. Sama transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00. Od godziny 18:00 będzie można zobaczyć walki karty wstępnej, a następnie najważniejsze starcia wieczoru gali MMA w Abu Zabi.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *