Dziś jest: 26 maja 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

UFC 248: Weili Zhang vs. Joanna Jędrzejczyk. Bukmacherzy z typami na walkę

Podczas gali UFC 248, która odbędzie się 7 marca 2020, dojdzie do walki Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang. Stawką będzie pas mistrzowski federacji UFC w wadze słomkowej. Kto w tym starciu jest bukmacherskim faworytem? Kursy prezentujemy w tekście.

Kto mistrzynią?

Broniąca mistrzowskiego pasa Weili Zhang zmierzy się z marzącą o jego odzyskaniu Joanną Jędrzejczyk. Bukmacherzy mają swoją faworytkę przed tym starciem, a różnica w kursach jest dostrzegalna.

Większe szansę na wygraną, przynajmniej w opinii bukmacherów, ma obrończyni pasa mistrzowskiego. Weili Zhang do tej pory stoczyła 21 zawodowych walk w MMA i może pochwalić się bilansem 20 wygranej i tylko 1 porażką, która poniosła zresztą w swoim debiucie. Od tego czasu Chinka jest nie do zatrzymania.

Joanna Jędrzejczyk była już mistrzynią federacji UFC, ale w ostatnim czasie radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Obecny rekord zawodowy w MMA w przypadku Jędrzejczyk to 16 wygranych i 3 porażki. Trzeba jednak zaznaczyć, że polska zawodniczka przegrała aż 3 z ostatnich 5 pojedynków.

Patrząc zatem na dyspozycję w ostatnich starciach, nie powinno dziwić, że to Weili Zhang uznawana jest za faworytkę. Po wygranej z Jessicą Andrade przystąpi ona do pierwszej obrony pasa UFC. W sumie będzie to piąta walka Zhang dla tej federacji. Joanna Jędrzejczyk to już uznana gwiazda UFC. Pod szyldem największej federacji MMA na świecie Polka walczyła już kilkanaście razy i śmiało można nazywać ją weteranką tej organizacji.

Gdzie swoich szans może szukać Joanna Jędrzejczyk? Polka znana jest w tego, że potrafi skutecznie walczyć nawet na długim dystansie. Już wielokrotnie triumfowała poprzez decyzję i w takiej rywalizacji może skutecznie przekonać do siebie sędziów. W sumie aż 11 razy sędziowie punktowi przyznawali Joannie Jędrzejczyk wygraną. W przypadku walki mistrzowskiej to może być spory handicap i nie można go lekceważyć.

Bukmacherzy typując wygraną Weili Zhang mogą zatem brać pod uwagę zakończenie starcia nieco szybciej, poprzez KO lub poddanie. Zakłady bukmacherskie na czas trwania walki również są dostępne u bukmacherów. Weili Zhang do tej pory wygrywała 10 razy przez nokaut, 7 razy przez poddanie i 3 razy przez decyzję sędziów punktowych. Zdecydowanie częściej kończy zatem swoje walki przed czasem. Przypomnijmy, że w przypadku walki o mistrzowski pas UFC walka odbędzie się na dystansie pięciu rund.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że obie zawodniczki nie szczędziły sobie złośliwości przy okazji promowania swojego starcia. To zwiastuje spore emocje.

Zhang – Jędrzejczyk kursy u bukmacherów

Zakłady bukmacherskie na walkę Weili Zhang – Joanna Jędrzejczyk wyglądają następująco:

Podczas gali UFC 248 walka Weili Zhang kontra Joanna Jędrzejczyk będzie co-main eventem. W walce wieczoru dojdzie do drugiego starcia o pas mistrzowski federacji UFC. W tym pojedynku zmierzą się ze sobą Israel Adesanya oraz Yoel Romero. W sumie podczas gali kibice będą mogli zobaczyć pięć walk na karcie głównej, cztery na karcie wstępnej i dwie walki w ramach tzw. early preliminary card.

Komentarze