Dziś jest: 14 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Turniej Czterech Skoczni. Kto faworytem bukmacherów do wygrania klasyfikacji generalnej?

Tegoroczny Turniej Czterech Skoczni trwał będzie od 28. grudnia do 6. stycznia. Zawodnicy tradycyjnie odwiedzą skocznie w Niemczech i Austrii. Bukmacherzy już mają swoich faworytów przed rozpoczęciem imprezy – znamy kursy na zwycięstwo poszczególnych skoczków w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Znamy faworytów, niespodzianka jest możliwa

Największe szanse na wygraną bukmacherzy dają oczywiście tym skoczkom, którzy prezentują się najlepiej od początku sezonu i zajmują czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dlatego też trzeba zwrócić uwagę na dotychczasowe objawienie sezonu w skokach – Norwega, Halvora Egnera Graneruda.

Granerud od końcówki listopada jest niepokonany. Wygrał drugi z konkursów w fińskiej Ruce, a następnie zdobył dublety w Niżnym Tagile i Engelbergu. Wcześniej Granerud dwukrotnie był czwarty – podczas pierwszego konkursu w Ruce a także podczas indywidualnego skakania w Wiśle. Warto jednak dodać, że Norweg był też najlepszy indywidualnie podczas drużynowej rywalizacji w Wiśle. To pokazuje, że Granerud jest w naprawdę wyśmienitej formie i jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to jest głównym kandydatem do wygrania Turnieju Czterech Skoczni.

Największym konkurentem dla lidera Pucharu Świata powinien być Markus Eisenbichler. Póki co Niemiec jako jedyny przełamał dominację Norwega w konkursowej rywalizacji tego sezonu i jako jedyny dotrzymuje kroku Norwegowi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego strata do Graneruda wynosi niespełna 150 punktów. Eisenbichler dobrze zaczął sezon. Wygrał dwa konkursy – indywidualny w Wiśle oraz pierwszy w Ruce. Drugi konkurs w Ruce oraz drugi w Engelbergu to również miejsca na podium zdobyte przez Niemca.

Za Eisenbichlerem przemawia doświadczenie, z kolei Granerud po prostu jest w świetnej formie. Jednak Turniej Czterech Skoczni to coś więcej niż dobra dyspozycja. Dochodzi presja, skumulowanie 8 dobrych skoków w krótkim czasie. Wystarczy, że warunki pogodowe pokrzyżują plany w jednym z nich i szanse na końcowy sukces mogą znacząco się oddalić.

Dlatego też warto rozważyć szanse kilku innych zawodników. W przeszłości niejednokrotnie podczas Turnieju Czterech Skoczni pojawiały się nowe gwiazdy skoków, bądź do wysokiej formy wracali „uśpieni” mistrzowie dyscypliny. Dlatego też bukmacherzy – choć za takie typy płacą już sporo – za Granerudem i Eisenbichlerem typują także szanse Kamila Stocha, Stefana Krafta czy Karla Geigera.

Nieco niżej stoją notowania Daniela Hubera czy Anże Laniska. Bardzo dobrze można też zarobić za wytypowanie wygranej całego cyklu przez zawodników ze ścisłej czołówki Pucharu Świata – Robert Johansson, Piotr Żyła czy Pius Paschke nie są głównymi kandydatami do triumfu w oczach bukmacherów, a skaczą w tym sezonie solidnie.

Kursy bukmacherów na faworytów TCS (klasyfikacja końcowa)

BetFan: Granerud – 2.00, Eisenbichler – 5.00, Stoch – 9.00
Fortuna: Granerud – 2.05, Eisenbichler – 6.00, Stoch – 10.00
Etoto: Granerud – 2.25, Eisenbichler – 5.50, Stoch – 11.00, Geiger – 11.00
STS: Granerud – 2.00, Eisenbichler – 6.00, Stoch – 10.00, Geiger – 10.00
Totolotek: Granerud – 2.00, Eisenbichler – 4.50, Geiger – 9.00
BetX: Granerud – 2.10, Eisenbichler – 5.50, Stoch – 9.50

Turniej Czterech Skoczni. Co warto typować?

Poza typowaniem zwycięzcy całego TCS bukmacherzy w ofercie mają również zakłady na pojedynki H2H. Możemy zatem przewidzieć to, który z zawodników lepiej poradzi sobie na tle bezpośredniego rywala. To bardzo ciekawa opcja. Ponadto warto też przyglądać się kursom na poszczególne konkursy.

Turniej Czterech Skoczni. Kiedy? Gdzie oglądać?

Konkursy Turnieju Czterech Skoczni odbędą się 29. grudnia, 1. stycznia, 3. stycznia oraz 6. stycznia. Transmisje zarówno konkursów jak i kwalifikacji pokaże Eurosport. Konkursy będzie można również oglądać na antenie TVP 1 i TVP Sport.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Komentarze