Ruch Zdzieszowice – Unia Krapkowice. Bukmacherzy oceniają mecz IV ligi opolskiej

Zawodnik Ruchu Zdzieszowice Sebastian Weremko i Cristian Pasquato z Legii Warszawa, 21.09.2017.
Autor: Krzysztof Świderski, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.

Rozgrywki piłkarskie to nie tylko walka w najwyższych ligach, ale także ciekawe spotkania na niższych poziomach rozgrywkowych. Ofertę zakładów bukmacherskich można znaleźć np. mecze IV-ligowców. W najbliższej kolejce IV Ligi opolskiej zagrają ze sobą Ruch Zdzieszowice oraz Unia Krapkowice. Kto jest faworytem? Sprawdziliśmy kursy bukmacherskie.

Gospodarze faworytem bukmacherów

Ruch Zdzieszowice to wicelider tabeli IV Ligi opolskiej. Drużyna ustępuje w tym momencie tylko Polonii Nysa, która jak na razie zdecydowanie przewodzi w rozgrywkach. Trzeba jednak oddać, że Ruch również ma sporą przewagę nad resztą stawki.

Jak aktualnie układa się hierarchia? Liderem z dorobkiem 57 punktów jest Polonia Nysa, będący na drugim miejscu Ruch Zdzieszowice zgromadził ich 49, a trzecia Fortuna Głogówek ma 41 „oczek” na swoim koncie. Tyle samo punktów mają również zespoły z czwartego i piątego miejsca. Unia Krapkowice zajmuje pozycję siódmą lokatę z 37 punktami.

W czołówce jest więc wyraźny podział na pierwsze i drugie miejsca, a także mocno zwarta grupa pościgowa. Unia Krapkowice powinna utrzymać się spokojnie w środku tabeli, za to Ruch Zdzieszowice może jeszcze myśleć o ataku pierwszej lokaty. Do końca rozgrywek pozostało bowiem 12 meczów do rozegrania przez każdą z drużyn.

To, na ile realna jest pogoń za Polonią Nysa to jedna rzecz, ale w tym momencie skupimy się na meczu Ruchu Zdzieszowice z Unią Krapkowice. Patrząc na przytoczoną wyżej sytuację w tabeli można zrozumieć bukmacherów, którzy typują sukces gospodarzy. Z drugiej jednak strony Unia Krapkowice potrafi grać na wyjazdach. W tym sezonie tylko jedno spotkanie na obcym terenie było przez Unię przegrane. Ta porażka przytrafiła się jeszcze na początku rozgrywek w Opolu z rezerwami tamtejszej Odry. Od tego czasu Unia Krapkowice na obcym terenie remisuje lub wygrywa.

To może być pewna szansa dla gości, choć statystykami można podeprzeć także faworyzowany Ruch Zdzieszowice. Poza pozycją wicelidera, która niewątpliwie obok roli gospodarza wpływa na kursy bukmacherskie, należy docenić dobrą grę Ruchu Zdzieszowice u siebie. W jedenastu domowych meczach Ruch Zdzieszowice notuje bilans 8 wygranych, 2 remisów i tylko jednej porażki.

Z kim u siebie przegrał Ruch Zdzieszowice? Wyłącznie z liderem z Nysy, z którym przegrał również w tym tygodniu w meczu pucharowym. Warto również dodać, że bezpośredni mecz obu ekip w rundzie jesiennej zakończył się remisem 3:3. Choć wiele przemawia za Ruchem, to jak pokazuje historia tego sezonu, nie wszystko jest tak oczywiste i ewentualna niespodzianka wcale nie jest wykluczona.

Kursy na mecz Ruch Zdzieszowice – Unia Krapkowice:

STS: Ruch Zdzieszowice – 1.15, remis – 7.50, Unia Krapkowice – 8.30

Mecz IV Ligi opolskiej: Ruch Zdzieszowice – Unia Krapkowice. Kiedy i gdzie?

Mecz zaplanowany został na 23 kwietnia. Początek o godzinie 17:00.

Jeden komentarz do “Ruch Zdzieszowice – Unia Krapkowice. Bukmacherzy oceniają mecz IV ligi opolskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *