MŚ w Oberstdorfie. Kto wygra konkurs skoków na dużej skoczni?

Radość Piotra Żyły po wygranym konkursie MŚ w Oberstdorfie, 27 lutego 2021.
PAP/Grzegorz Momot

Po zmaganiach na skoczni normalnej zawodnicy przenieśli się na znany obiekt HS 137. W piątek odbędzie się męski konkurs indywidualny, który budzi sporo emocji. Szanse na medale mają również Polacy. Bukmacherzy zastanawiają się, kto okaże się najlepszy na Schattenbergschanze?

Bez głównego kandydata, z kilkoma faworytami

Jeszcze kilka dni temu bukmacherzy głównego kandydata do triumfu widzieli w Halvorze Egnerze Granerudzie. Jednak Norweg z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa nie wystartuje podczas konkursu. To przetasowało stawkę i w lepszej pozycji ustawiło kilku innych skoczków. Szanse na triumf mają m.in. Polacy.

Po niespodziewanym złocie Piotra Żyły na skoczni normalnej jego notowania nieco wzrosły, także przed konkursem na skoczni dużej. Żyła jest najbliższej walki o złoto spośród Polaków w piątkowym konkursie – przynajmniej według notowań bukmacherów. Jednak potwierdziły to również kwalifikacje. W szerokim gronie kandydatów do wygranej jest także Dawid Kubacki. Nieco mniejsze szanse bukmacherzy dają Kamilowi Stochowi.

Jednak już medal Stocha – choć wyceniany po dobrych kursach – nawet dla bukmacherów nie jest rzeczą niemożliwą. Warto w końcu przypomnieć, że Kamil Stoch w tym roku w Oberstdorfie już stawał na podium. Było to podczas Turnieju Czterech Skoczni. Wówczas Polak zajął drugie miejsce, a wygrywał Karl Geiger.

Tym razem notowania Geigera stoją wyżej niż Stocha. W gronie ścisłych faworytów warto wspomnieć o takich zawodnikach jak Stefan Kraft, Markus Eisenbichler, Anże Lanisek czy wspominani już Żyła i Geiger.

Warto jednak pamiętać, że konkursy mistrzowskie rządzą się swoimi prawami. Nie jest wykluczone, że po triumf sięgnie ktoś z „drugiego szeregu”. Formą na tej skoczni błysnął już Stoch, w dobrej dyspozycji był ostatnio Robert Johansson, swój dzień może mieć choćby Ryoyu Kobayashi.

Jedno jest pewne – brak w konkursie Graneruda, a także triumf na normalnej skoczni w wykonaniu Żyły, wyraźnie przetasowały faworytów. To widać po kursach bukmacherskich.

Faworyci konkursu na dużej skoczni według bukmacherów

Fortuna: S. Kraft – 4.00, M. Eisenbichler – 6.00, P. Żyła – 8.00
Etoto: S. Kraft – 4.00, M. Eisenbichler – 5.00, P. Żyła – 6.75
STS: S. Kraft – 4.00, M. Eisenbichler – 4.75, P. Żyła – 6.00
BetClic: S. Kraft – 4.00, M. Eisenbichler – 4.75, P. Żyła – 6.00
LVBet: S. Kraft – 3.75, M. Eisenbichler – 4.50, P. Żyła – 7.50, A. Lanisek – 7.50
Totalbet: S. Kraft – 3.75, M. Eisenbichler – 7.00, P. Żyła – 7.00
forBET: S. Kraft – 3.75, M. Eisenbichler – 6.00, P. Żyła – 7.00
NobleBet: S. Kraft – 3.75, M. Eisenbichler – 4.50, P. Żyła – 7.50, A. Lanisek – 7.50
eWinner: S. Kraft – 3.75, M. Eisenbichler – 4.75, P. Żyła – 6.00
Totolotek: S. Kraft – 4.00, M. Eisenbichler – 4.00, P. Żyła – 8.00, A. Lanisek – 8.00
BetX: S. Kraft – 3.50, M. Eisenbichler – 6.00, P. Żyła – 8.00, A. Lanisek – 8.00

MŚ w Oberstdorfie: konkurs indywidualny na skoczni dużej. Kiedy? Gdzie oglądać?

Konkurs odbędzie się w piątek, 5 marca. Początek o godzinie 17:00. Transmisja w TVP 1, TVP Sport i Eurosport.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *