Dziś jest: 20 maja 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Mariusz Pudzianowski – Łukasz Jurkowski. Starcie legend KSW

Mariusz Pudzianowski po walce z Erko Junem, 9 listopada 2019
Igor Kralj/PIXSELL
PAP/PA

Już 5 czerwca w Ergo Arenie w Gdańsku dojdzie do starcia zawodników, którzy mają ogromne zasługi dla rozwoju rodzimego MMA. Łukasz Jurkowski i Mariusz Pudzianowski to postacie, bez których KSW nie byłoby w miejscu, w którym obecnie się znajduje. Juras współtworzył federację od samego początku, gdy gale odbywały się jeszcze w formacie turniejowym w restauracji Champions w Hotelu Mariott. Pudzian pojawił się w KSW po 5 latach działania federacji. Wielokrotny mistrz świata Strongman był wtedy jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców i pozwolił organizacji zrobić kolejny krok marketingowy i zwiększyć rozpoznawalność MMA. Dyscyplina weszła dzięki temu do mainstreamu i przedostała się do świadomości nie tylko kibica sportów walki, ale również sympatyków sportu jako takiego.

Pudzianowski w KSW

Debiut Pudzianowskiego miał miejsce podczas gali nr XII. Zakończył się pamiętną demolką i rozbiciem Marcina Najmana. Co ciekawe, debiutujący Pudzianowski był według bukmacherów zdecydowanym faworytem tej potyczki, mimo że to Najman wywodził się ze sportów walki i wydawało się, że przewaga doświadczenia i umiejętności będzie po jego stronie. Różnica kursów była jednak diametralna i wskazywała, że Pudzian był pewniakiem do zwycięstwa. Jego kariera w MMA jest odbierana skrajnie. Jedni są pod wrażeniem tego jak odnalazł się w sportach walki i jakie postępy robi, drudzy nazywają go freakiem i lekceważą jego dorobek.

„Juras” Jurkowski

Pierwotnie zakończył karierę w 2011 roku, by po 6 latach powrócić do klatki KSW. Po powrocie stoczył trzy walki, wygrywając dwie, a raz przegrywając z kontuzją. Jego powrót do KSW naznaczony jest niestety właśnie kontuzjami, które spowodowały, że nie walczy od dwóch lat i nie doszła do skutku jego walka z Szymonem Kołeckim, który w sportach walki robi oszałamiającą karierę. Jak sam przyznaje, dzisiaj jest bardziej komentatorem telewizyjnym, niż zawodnikiem MMA.

Walka zakończy się przed czasem – kursy bukmachera STS:
Tak – 1.10, Nie – 6.00

Walka zakończy się w pierwszej minucie – kursy bukmachera STS:
Tak – 6.00, Nie – 1.10

Zawodnik wygra w 3 rundzie – kursy bukmachera STS:
Pudzianowski – 18.00, Jurkowski – 25.00

Faworytem Pudzian?

Bukmacherzy raczej nie mają wątpliwości i stawiają zdecydowanie na zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego. Gdyby analizować szanse obu zawodników, to na szali po stronie Jurasa postawić należałoby doświadczenie w sportach walki i umiejętności czysto techniczne. Po stronie Pudziana zaś znalazłaby się niezwykła etyka pracy, która powoduje, że jest w formie właściwie nieprzerwanie i nie ma okresu „roztrenowania”, a także siła fizyczna. Wydaje się jednak, że im dłużej będzie trwał pojedynek, tym większe szanse na triumf zyska Juras, którego doświadczenie może w taki wypadku procentować.

Kursy bukmacherskie na walkę Pudzianowski – Jurkowski

STS: Pudzianowski – 1.50, Jurkowski – 2.60
Betfan: Pudzianowski – 1.55, Jurkowski – 2.45
Fortuna: Pudzianowski – 1.50, Jurkowski – 2.60
Etoto: Pudzianowski – 1.45, Jurkowski – 2.65
eWinner: Pudzianowski – 1.55, Jurkowski – 2.37
Superbet: Pudzianowski – 1.50, Jurkowski – 2.60
Totalbet: Pudzianowski – 1.50, Jurkowski – 2.40
Betclic: Pudzianowski – 1.50, Jurkowski – 2.40
LVBet: Pudzianowski – 1.50, Jurkowski – 2.40

Pudzianowski – Jurkowski. Kiedy walka? Gdzie oglądać?

Gala w sobotę, 5 czerwca. Początek o godzinie 20:00. Transmisja na kswtv.com oraz ipla.tv.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Komentarze