Dziś jest: 27 maja 2022

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Kto wygra klasyfikację generalną Pucharu Świata w skokach narciarskich? Kursy Betclic

Do końca tegorocznych zmagań skoczków w Pucharze Świata pozostało jeszcze sześć konkursów indywidualnych. W najbliższy weekend zawodnicy rywalizować będą w fińskim Lahti, a następnie przeniosą się do Norwegii gdzie czekają ich konkursy w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Zobacz kto jest faworytem bukmacherów do wygrania Kryształowej Kuli.

Dla kogo Kryształowa Kula za sezon 2019/20? Kursy Betclic

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej jest Stefan Kraft. Austriak zdobył do tej pory 1433 punkty. Za jego plecami znajduje się niemiecki skoczek, Karl Geiger. W dotychczasowych zmaganiach udało mu się zgromadzić 1315 punktów. Strata kolejnych rywali jest już większa. Będący obecnie na trzeciej lokacie Dawid Kubacki ma 1067 punktów, a czwarty Ryoyu Kobayashi – 1045.

Zdecydowanym faworytem do końcowego triumfu w oczach bukmacherów jest Stefan Kraft. Co ciekawe – przed konkursami w Zakopanem kurs na jego wygraną w klasyfikacji generalnej wynosił ok. 4.50. Teraz triumf Krafta wycenia się na 1.25. Spośród czołowej czwórki najmocniej spadły notowania Kobayashiego. Japończyk był dla bukmacherów faworytem przed zmaganiami w Polsce (kurs ok. 3.50), a obecnie zdobycie Kryształowej Kuli przez Ryoyu bukmacherzy szacują kursem 9.0.

Kursy Betclic na triumf w Pucharze Świata czołowej czwórki w klasyfikacji generalnej:

  1. Stefan Kraft – 1.25
  2. Karl Geiger – 5.00
  3. Dawid Kubacki – 12.00
  4. Ryoyu Kobayashi – 9.00

Polak mimo awansu na trzecie miejsce w „generalce” jest niżej ceniony od Japończyka. Wpływ na to ma zapewne fakt, że po serii 10 konkursów zakończonych na podium Dawid Kubacki nieco spuścił z tonu. W drugim konkursie lotów w austriackim Bad Mitterndorf odpadł już w pierwszej serii, a pozostałe zawody również nie były już tak spektakularne w jego wykonaniu.

Poza konkursami indywidualnymi skoczków czekają jeszcze zmagania drużynowe w Lahti, Oslo i Vikersund (loty). Cały norweski cykl zmagań zaliczany będzie do czwartej edycji turnieju Raw Air. Zawodnicy mający niewielkie szanse na triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będą zapewne zmobilizowani do walki o choćby to trofeum.

Najbliższe zawody Pucharu Świata w skokach – kiedy? Gdzie oglądać?

W piątek 28. lutego skoczkowie rywalizować będą w indywidualnym konkursie w Lahti. W sobotę kibiców czeka konkurs drużynowy, a w niedziele kolejne zmagania indywidualne.
Transmisje będzie można oglądać w TVP 1 i TVP Sport. Zawody pokaże również Eurosport.

Sprawdź ofertę bukmachera Betclic

Komentarze