Japonia – Polska. Czy siatkarze wrócili na właściwe tory?

Siatkarze reprezentacji Polski cieszą się podczas meczu grupowego z Wenezuelą, 28 lipca 2021
Źródło: PAP, Autor: Leszek Szymański, Dostawca: PAP

W czwartym meczu fazy grupowej polskim siatkarzom przyjdzie zmierzyć się z gospodarzami Igrzysk, a więc z reprezentacją Japonii. Absolutnym faworytem tego spotkania są Polacy i nie ma się czemu dziwić. Bukmacherzy przed Igrzyskami stawiali nas w wąskim gronie faworytów do złotego medalu i falstart w meczu z Iranem nie powinien zaburzyć tego obrazu. Nasi powinni rozkręcać się z meczu na mecz, a poważne sprawdziany zaczną się dopiero po wyjściu z grupy.

Łatwa grupa

Specyficzne zasady podziału na grupy sprawiły, że mierzymy się w niej z zespołami o wyraźnie niższej klasie sportowej. Właściwie tylko Włosi są zespołem, który coś znaczy w światowej siatkówce. W ostateczności do grona takich aspiruje również kadra Iranu, ale wciąż jest to poziom znacznie niższy niż dwukrotni mistrzowie świata. Zdecydowanie trudniejsza jest druga z grup na tych Igrzyskach. Mierzą się tam Brazylijczycy, Rosjanie występujący pod flagą olimpijską, Francuzi, Argentyńczycy czy USA. Każdy z tych rywali mógłby przysporzyć nam wiele kłopotów, zwłaszcza biorąc pod uwagę niepewny początek turnieju w naszym wykonaniu.

Jak po grudzie

Zaczęliśmy od potknięcia i porażki 2:3 z Iranem po dość słabej grze. Kolejny mecz z Włochami to już popis naszej kadry, choć trzeba przyznać, że Włosi nie podeszli do spotkania z zamiarem wykrwawienia się i zagrali dość oszczędnie, nie szafując siłami kluczowych zawodników. Pozornie łatwe spotkanie z Wenezuelą okazało się być trudną przeprawą, w której straciliśmy jednego seta przegrywając do 18.

Blok i zdrowie Kubiaka

Największym problemem w tym momencie wydaje się być zdrowie Michała Kubiaka, który zmaga się z kontuzją pleców. O tym jaki wpływ ma na naszą grę chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Zagrał co prawda z Wenezuelą, ale widać było, że nie jest w stanie dać z siebie 100%. Słabo prezentujemy się póki co w grze blokiem i jest to element, który musimy poprawić jeśli będziemy chcieli nawiązać równorzędną walkę z bardziej renomowanymi rywalami.

Handicap setowy Japonia – Polska (-2.5) – kursy bukmachera STS:
Japonia – 1.95, Polska – 1.75,

Handicap punktowy Japonia – Polska (-14.5) – kursy bukmachera STS:
Japonia – 2.05, Polska – 1.75,

Liczba punktów Japonia – Polska (141.5) – kursy bukmachera STS:
poniżej – 1.90, powyżej – 1.90,

Teraz Japonia

Starcie z gospodarzami może być trudniejsze niż nam się wydaje. Co prawda dotychczasowe mecze nie wskazują na to, że powinniśmy przesadnie drżeć przed Japonią, bo ostatni raz przegraliśmy 12 lat temu, a w późniejszych meczach traciliśmy maksymalnie jednego seta. Gospodarzom nie pomogą też trybuny, ale fakt grania u siebie na pewno będzie dodatkową motywacją. To, w czym należałoby upatrywać siłę Japonii jest gra w obronie. Siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni nie imponują warunkami fizycznymi, więc siła ataku, zagrywka i gra w bloku nie jest ich mocną stroną, ale zawsze słynęli z ofiarności, refleksu i doskonałej gry w obronie. Niemniej kursy bukmacherskie nie pozostawiają wątpliwości. Każdy set stracony przez Polaków można rozpatrywać w kategorii niespodzianek, a ewentualna porażka byłaby prawdziwą sensacją.

Kursy bukmacherskie na mecz Japonia – Polska

Betfan: Japonia – 9.00, Polska – 1.07
STS: Japonia – 8.05, Polska – 1.08
Fortuna: Japonia – 9.30, Polska – 1.07
Etoto: Japonia – 8.00, Polska – 1.07
Superbet: Japonia – 8.00, Polska – 1.08
Fuksiarz: Japonia – 7.50, Polska – 1.06
eWinner: Japonia – 8.40, Polska – 1.06
NobleBet: Japonia – 13.00, Polska – 1.01
PZBuk: Japonia – 10.00, Polska – 1.05
Totalbet: Japonia – 9.00, Polska – 1.07
Betclic: Japonia – 9.40, Polska – 1.07
LVBet: Japonia – 8.50, Polska – 1.07

Japonia – Polska. Kiedy mecz? Gdzie oglądać?

Mecz w piątek, 30 lipca. Początek o godzinie 7:20. Transmisja w TVP Sport, TVP1 i Eurosport 1.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *