Dziś jest: 22 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Paysafecard – zakłady bukmacherskie 

Paysafecard pozwala na błyskawiczne i anonimowe dokonywanie płatności internetowych. Jeśli lubisz obstawianie zakładów bukmacherskich online, może zainteresować Cię fakt, że ich typowanie możliwe jest u dużej grupy bukmacherów, którzy akceptują wpłaty i/lub wypłaty Pasefecard. Co to za metoda transferu pieniędzy i w jaki sposób ją stosować? Którzy bukmacherzy z Paysafecard działają legalnie i jak można wykorzystywać tę opcję płatności, kiedy obstawiamy internetowe zakłady bukmacherskie? 

Paysafecard - bukmacher

Paysafecard – co to? 

Coraz więcej osób w Polsce przynajmniej słyszało o Paysafecard, co to jest jednak konkretnie za metoda płatności? Paysafecard to karta przedpłacona (karta pre-paid), która umożliwia płacenie za rozmaite produkty i usługi przez Internet z pominięciem rachunku bankowego czy karty kredytowej lub debetowej. Ogromną zaletą Paysafecard online jest wysoki poziom bezpieczeństwa tego rozwiązania, gdyż podczas dokonywania płatności nie udostępniamy swoich danych osobowych, nie ma więc niebezpieczeństwa, że dane te „wyciekną” i wpadną w niepowołane ręce. Dlatego bezpieczeństwo i zarazem anonimowość gwarantowana przez Paysafecard to dla użytkowników najważniejsze cechy tej metody płatności online. 

Paysafecard jest przy tym akceptowany przez mnóstwo sklepów internetowych oraz serwisów czy aplikacji mobilnych, więc płacić tą metodą można przy wielu okazjach. Dla internautów, których pasją jest obstawianie zakładów, to także sposób na doładowanie konta u bukmachera. Jak to wygląda w praktyce? Otóż karta przedpłacona to kod Paysafecard, który złożony jest z 16 znaków. Kiedy chcemy zrobić e-zakupy czy wpłacić środki na jakieś interetowe konto (np. konto gracza, z poziomu którego można obstawiać zakłady bukmacherskie), Paysafecard wymaga wpisania tego kodu podczas finalizacji transakcji. Przedstawiona opcja płatności nie wymaga rejestracji, choć możliwa jest też opcja korzystania z konta zarejestrowanego w systemie płatniczym. 

Paysafecard – kod czy konto? 

Przyjrzyjmy się tym 2 opcjom dokonywania płatności bliżej. Najprostszy sposób to dokonywanie transakcji płatniczych bez rejestracji, czyli sytuacja, kiedy wykorzystujemy kod Paysafecard. W tym celu wystarczy kupić w jednym ze stacjonarnych punktów sprzedaży papierową kartę pre-paid ze zdrapką, pod którą kryje się kod Paysafecard albo też kupić jego wersję online. Karty mają różne wartości (maksymalnie 200 zł), a na każdej jest unikalny kod Paysafecard, który podajemy, np. robiąc zakupy czy zasilając konto gracza, by móc obstawiać zakłady bukmacherskie. Paysafecard tę kwotę, która nie została wykorzystana z danej karty pre-paid, pozwala wykorzystać przy kolejnych transakcjach. Co ciekawe, za jeden zakup można też zapłacić środkami z różnych kart (kolejne wpisane kody się sumują). 

Konto PaysafecardKonto Paysafecard online to druga możliwość, jednak w tym przypadku użytkownik musi dokonać rejestracji. W formularzu należy podać najbardziej podstawowe dane osobowe, czyli imię, nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu i adres zamieszkania (nie trzeba podawać numeru PESEL czy dowodu tożsamości). Oczywiście trzeba też ustalić dane do logowania, tj. nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że do realizacji płatności wystarcza podanie nazwy użytkownika i hasła. Kiedy więc np. obstawianie zakładów live wymaga, by błyskawicznie doładować konto gracza, to na duży plus zaliczyć trzeba będzie brak konieczności przepisywania długiego kodu Paysafecard. Konto ma dodatkowe atuty: umożliwia kontrolę swoich finansów i przegląd środków oraz ma wyższe limity kwotowe płatności niż kody. Do konta można też zamówić kartę prepaid Mastercard, korzystać z kart podarunkowych czy większej liczby funkcji w aplikacji Paysafecard. 

Paysafecard – gdzie kupić? 

Gdzie kupić Paysafecard? Fizyczną kartę z kodem można nabyć w kilkuset tysiącach sklepów stacjonarnych zlokalizowanych na całym świecie. Karty sprzedawane są w różnego rodzaju kioskach, na stacjach benzynowych, na poczcie, w sklepach spożywczych, elektronicznych itp.  

Z kolei kod Paysafecard online można kupić w sklepie partnerskim operatora płatności epin. Jeśli posiadamy już konto Paysafecard, przy pomocą danych do logowania do Paysafecard będziemy mogli zalogować się także do epin – w przeciwnym razie należy zarejestrować osobne konto w tym sklepie. To jeszcze nie wszystkie miejsca, w których można kupić Paysafecard. Jest bowiem wielu autoryzowanych sprzedawców internetowych, którzy w swoim asortymencie mają również kody Paysafecard. 

Paysafecard – doładowanie konta 

Doładowanie Paysafecard można wykonać na kilka sposobów. Można zalogować się na konto Paysafecard, przepisać 16-znakowy kod i w ten sposób dodać do niego środki.  

A jak doładować Paysafecard przez telefon? Można to zrobić przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej, w której dostępna jest opcja paysafecard direct. Przy jej użyciu można wygenerować kod kreskowy, który następnie należy pokazać w punkcie sprzedaży, dokonując jednocześnie wpłaty. Konto zostaje doładowane natychmiast i to bez wpisywania kodu. Doładowanie Paysafecard przez telefon możliwe jest też oczywiście przez Blik czy konto bankowe.  

Z kolei kiedy kupujemy kod Paysafecard online w sklepie partnerskim, wystarczy zeskanować kod QR, który widoczny jest w okienku płatności i zapłacić korzystając z funkcji scan2pay. 

Paysafecard – bukmacherzy z tą opcją płatności 

W Polsce bukmacherzy z Paysafecard nie są już rzadkością. Tę opcję płatności posiada aktualnie niemal każdy internetowy bukmacher – Paysafecard może być jednak akceptowany na 2 sposoby. Po pierwsze niektórzy działający legalnie w naszym kraju bukmacherzy Paysafecard udostępniają w sposób bezpośredni, czyli tę właśnie metodę zobaczymy na liście dostępnych sposobów na doładowanie konta gracza. 

Metody płatności - Totalbet 

Ponadto niejeden bukmacher Paysafecard udostępnia w sposób pośredni, korzystając z systemu Dotpay. W takiej sytuacji dopiero po kliknięciu w opcję Dotpay możemy przenieść się na stronę Paysafecard. Bukmacherzy, którzy obecnie udostępniają płatności jedną lub obiema wymienionymi metodami to aktualnie (stan na listopad 2022 r.): STS, Betfan, Superbet, eToto, Noblebet, Betclic, PZBuk, LVBet, Totalbet, forBET i Totolotek. Oczywiście ten stan rzeczy może ulec zmianie i już niebawem na polskim rynku zakładów mogą pojawić się kolejni bukmacherzy z Paysafecard. Bukmacher, który oferuje większy wybór metod płatności, zyskuje przecież kolejny plus w oczach graczy, których interesuje typowanie zakładów bukmacherskich przez Internet. 

Bukmacher z Paysafecard – co jest legalne? 

Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy bukmacher z Paysafecard działa w Polsce zgodnie z prawem. Te firmy bukmacherskie, które nie otrzymały zezwolenia na oferowanie zakładów w Polsce to tzw. nielegalni bukmacherzy. Paysafecard może być udostępniany zarówno w serwisach działających w oparciu o zezwolenie, jaki i tych łamiących prawo, dlatego należy być na tę kwestię wyczulonym. O ile bowiem legalnym jest samo korzystanie z Paysafecard, zakłady bukmacherskie obstawione u nielegalnego bukmachera są podstawą do wymierzenia użytkownikowi wysokiej kary finansowej – bez względu na to, jakiej metody użyto do zasilenia konta gracza. 

Jak więc sprawdzić, którzy bukmacherzy z Paysafecard są legalni? To bardzo proste. Można przykładowo otworzyć naszą listę legalnych bukmacherów działających online i/lub naziemnie w Polsce i tam upewnić się, który serwis oferuje typowanie zakładów bukmacherskich zgodnie z polskim prawem. 

Bukmacher – wpłata Paysafecard 

Sprawdźmy jeszcze, w jaki sposób zasilić konto gracza w serwisie bukmacherskim przez Paysafecard. Bukmacher Superbet posłuży nam za przykład, jednak procedura jest we wszystkich serwisach bukmacherskich bardzo podobna. W Superbet należy zalogować się na konto i nacisną przycisk „Wpłata”, potem „Wpłata online” i podać kwotę środków, jaką ma się zamiar wpłacić. W kolejnym kroku trzeba wybrać opcję Paysafecard i wpisać 16-znakowy kod z karty przedpłaconej. Można też zalogować się na swoje konto Paysafecard i tam kliknąć w opcję „depozyt”. 

Wypłaty w Superbet - PaysafecardWarto dodać, że choć jest to jak na razie rzadko dostępną możliwością w Polsce, zdarza się, że bukmacher z Paysafecard umożliwia nie tylko dokonywanie wpłat, ale też wypłat na konto Paysafecard. W Superbet taka opcja jest możliwa, jednak pod warunkiem, że gracz dokonał wcześniej depozytu tą właśnie metodą. Wypłata ta nie będzie jednak dostępna, jeśli użytkownik zasilił konto u bukmachera poprzez kod, czyli bez użycia konta Paysafecard. 

Zarówno wpłata, jak i wypłata środków u bukmachera zajmuje zazwyczaj nie więcej niż kilka minut, jeśli gracz korzysta z płatności Paysafecard. Zakłady bukmacherskie można więc obstawiać już po krótkiej chwili od zlecenia przelewu. 

Ukash a Paysafecard 

Gracze o dłuższym stażu mogą też kojarzyć metodę płatności o nazwie Ukash (firma brytyjska). 19-cyfrowe kody Ukash były bowiem kiedyś dość popularną metodą płatności także wśród polskich typerów i podobnie jak Paysafecard zapewniały anonimowość podczas realizacji transakcji płatniczych. Podobieństw było więcej, a Ukash była głównym konkurentem Paysafecard. Jednak w 2014 r. Grupa Skrill, w skład której wchodził już w tym czasie Paysafecard, przejęła także Ukash. Po dokonaniu fuzji na rynku pozostała już tylko marka Paysafecard, podczas gdy Ukash została zlikwidowana.