Brazylia – Ekwador. Canarinhos idą jak burza

Reprezentanci Brazylii cieszą się ze zdobytej bramki, 26 marca 2016
PAP/Panoramic

W nocy z piątku na sobotę w Porto Alegre Brazylia będzie starała się postawić kolejny krok w drodze na mistrzostwa w Katarze. Przeciwnikiem będzie reprezentacja Ekwadoru, która w obecnych eliminacjach radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Bukmacherzy, co prawda, wskazują na Brazylię jako zdecydowanego faworyta tej potyczki, a nawet pewniaka do triumfu, ale wydaje się, że mecz nie będzie tak jednostronny, jak wskazywałyby kursy. Goście sprawili już bowiem kilka niespodzianek w obecnej kampanii.

Brazylia na właściwej ścieżce

Ekipa dowodzona przez Tite prezentuje się niezwykle solidnie w defensywie i gra przy tym bardzo efektownie. Nie jest to szczególnie dziwne, jeśli weźmie się po uwagę, że poczynając od bramki, przed linię obrony, pomocy i ataku w składzie Canarinhos znajdują się zawodnicy z absolutnej światowej czołówki. 12 punktów w 4 meczach, 12 zdobytych bramek i 2 stracone, to ich dotychczasowy bilans, który pozwala przewodzić w tabeli. Jednak poza Urugwajem nie mieli rywala, który mógłby poważnie przetestować ich formę. Ekwador nieoczekiwanie może być ich najpoważniejszym w ostatnim czasie testem. Co ciekawe, Brazylijczycy swój ostatni mecz o punkty przegrali podczas mistrzostw świata w Rosji, gdzie w ćwierćfinale ulegli Belgom.

Niespodzianka startu eliminacji

Ekwador zajmuje po 4 kolejkach wysokie 3 miejsce, a gdyby udało im się zwyciężyć z Brazylią, zajęliby pozycję wicelidera. Właściwie od początku eliminacji prezentują się naprawdę dobrze. Co prawda w pierwszym meczu ulegli Argentynie, po rzucie karnym wykorzystanym przez Messiego, ale trzy kolejne spotkania zakończyli z kompletem punktów. A wygrywali z nie byle kim, bo w pokonanym polu pozostawili mocne zespoły Kolumbii i Urugwaju. Warto podkreślić, że nie oba mecze wygrali zdecydowanie. Kolumbijczyków pokonali aż 6:1, a Urugwaj został odprawiony z wynikiem 4:2. 13 zdobytych bramek to najlepszy wynik w całej stawce, ale aż 6 straconych, to z kolei najgorszy w czołowej czwórce.

Oba zespoły strzelą gola – kursy bukmachera STS:
TAK – 2.30, NIE – 1.63,

Liczba goli 2.5 – kursy bukmachera STS:
poniżej – 2.27, powyżej – 1.64,

Liczba goli 3.5 – kursy bukmachera STS:
poniżej – 1.52, powyżej – 2.55,

Dużo bramek to pewniak?

Obie ekipy nie grały ze sobą blisko 4 lata. Dwa ostatnie mecze zakończyły się wynikami 2:0 i 3:0 dla Brazylii, a ostatni triumf Ekwadoru to rok 2004. Ale dzisiaj goście są w innym położeniu i wyglądają znacznie lepiej. Być może, zgodnie z przewidywaniami bukmacherów, nie mają większych szans na wywiezienie kompletu punktów z Brazylii, ale można być pewnym, że nie zagrają bojaźliwie i będą starali się zdobywać bramki. O ile gospodarze dużą wagę przykładają do dyscypliny taktycznej i grze na 0 z tyłu, to goście prezentują piłkę, która jako żywo kojarzy się z futbolem południowoamerykańskim. Dużo fantazji, nieco mniej odpowiedzialności w tyłach i parcie do przodu po kolejne bramki niezależnie kto stoi po przeciwnej stronie. To wszystko, plus zawodnicy o wysokich umiejętnościach indywidualnych w obu ekipach, powoduje, że warto będzie zarwać noc, bo nie powinniśmy się nudzić przed telewizorami.

Kursy bukmacherskie na mecz Brazylia – Ekwador

STS: Brazylia – 1.25, remis – 5.75, Ekwador – 13.25
Betfan: Brazylia – 1.26, remis – 5.90, Ekwador – 11.00
Fortuna: Brazylia – 1.25, remis – 5.90, Ekwador – 12.00
Etoto: Brazylia – 1.26, remis – 6.00, Ekwador – 11.00
NobleBet: Brazylia – 1.25, remis – 6.50, Ekwador – 14.50
eWinner: Brazylia – 1.23, remis – 6.02, Ekwador – 12.03
Superbet: Brazylia – 1.27, remis – 5.60, Ekwador – 11.50
PZBuk: Brazylia – 1.22, remis – 6.50, Ekwador – 14.00
Totalbet: Brazylia – 1.26, remis – 6.40, Ekwador – 12.00
Betclic: Brazylia – 1.25, remis – 6.00, Ekwador – 12.00
LVBet: Brazylia – 1.22, remis – 5.60, Ekwador – 12.00

Brazylia – Ekwador. Kiedy mecz? Gdzie oglądać?

Mecz w sobotę, 5 czerwca. Początek o godzinie 02:30. Transmisja na kanale TVP Sport.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *