Dziś jest: 20 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

W Polsce już kilkanaście firm bukmacherskich przyjmuje w sposób legalny zakłady przez Internet. Każda z tych firm posiada zalety i wady, dlatego trudno jest jednoznacznie wskazać najlepszą firmę do obstawiania. Polecamy zapoznanie się z rankingiem najlepszych bukmacherów, który przygotowany został przez naszych ekspertów i który uwzględnia różne ważne czynniki.

BetX

Ocena redakcji: 4.5 / 5

BetX

 • BetX to legalny bukmacher, który oferuje zakłady bukmacherskie przez Internet w Polsce od 2020 r.
 • BetX był sponsorem klubu piłkarskiego TS Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz posiadał swoich ambasadorów marki. W przeszłości byli nimi: znany bokser i freak fighter - Marcin Najman oraz zawodnik MMA - Mateusz „Dynamit” Legierski.
Przejdź na stronę bukmachera

Zalety

 • dość wysokie kursy bukmacherskie
 • szeroka oferta zakładów bukmacherskich, w tym na e-sporty, sporty wirtualne i gry karciane
 • wysoki bonus powitalny
 • program lojalnościowy
 • różne opcje szybkich wpłat oraz szybkie wypłaty
 • opcja tzw. szybkiej rejestracji
 • różne formy kontaktu z działem obsługi klienta
 • sprawna aplikacja mobilna na Android

Wady

 • niezbyt szeroka oferta zakładów live
 • brak transmisji meczów na żywo
 • brak aplikacji mobilnej na iPhony
 • brak punktów naziemnych
 • mało pomocy merytorycznych na stronie

BetX - informacje o bukmacherze

Nazwa bukmacheraBetX
Adres stronywww.ebetx.pl
Rok powstania firmy2016
Miejsce siedziby firmyPolska (Bielsko-Biała, Stefana Batorego 5)
Zezwolenie na działalność przez internet wydane w PolscePS4.6831.30.2017, wydane dnia: 28 listopada 2018 r.
Minimalna wysokość wpłaty1 zł
Dostępne metody wpłatyKarta VISA/MasterCard, Dotpay, Przelewy24, BLIK
Minimalna wysokość wypłaty1 zł
Dostępne metody wypłatySzybki przelew, zwykły przelew
Transmisje na stronieBrak
Przydatne narzędziaWyniki, statystyki
Bonus powitalny i inne promocjeinfomacja o aktualnym bonusie dostępna jest na oficjalnej stronie bukmachera
Kod promocyjnyKod promocyjny nie jest wymagany do odbioru bonusu powitalnego

BetX – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Czy BetX to najlepszy legalny bukmacher w Polsce?

W Polsce działa już kilkunastu legalnych bukmacherów, a wśród nich BetX. Jednak w przygotowanym przez naszych specjalistów rankingu nie zajmuje on pierwszego miejsca. Aby dowiedzieć się która firma bukmacherska jest najlepsza sprawdź aktualny ranking bukmacherów.

Czy BetX to legalny bukmacher w Polsce?

Tak, bukmacher BetX dysponuje zezwoleniem o numerze PS4.6831.30.2017, które wydane zostało 28 listopada 2018 r. Oznacza to, że BetX to legalny bukmacher w Polsce. Aby sprawdzić ranking najlepszych legalnych bukmacherów kliknij tutaj.

Od kiedy BetX oferuje w Polsce zakłady bukmacherskie?

Firma BetX rozpoczęła w Polsce przyjmowanie zakładów bukmacherskich przez Internet w maju 2021 roku. Jest to więc jeden z nowszych bukmacherów na rynku. BetX radzi sobie całkiem nieźle, jednak nie jest zaliczany do najlepszych firm bukmacherskich w Polsce. Tutaj dostępny jest ranking najlepszych bukmacherów.

 

Bukmacher BetX – opinie ekspertów. Recenzja zakładów bukmacherskich BetX

Bukmacher BetX działa na terenie naszego kraju w pełni legalnie. Operator uzyskał zezwolenie na organizację zakładów wzajemnych o numerze PS4.6831.30.2017, którą Minister Finansów wydał na standardowy okres 6 lat. Siedziba firmy Betx Polska sp. z o.o.” znajduje się w Bielsku-Białej i działa pod numerem KRS 0000623608. Strona internetowa, na której oferowane są legalne zakłady bukmacherskie BetX, została udostępniona graczom pod koniec maja 2020 r. Bukmacher BetX działa jednak na świecie znacznie dłużej.  

Firma „ Evona Electronic Ltd.” wprowadziła markę na rynek zakładów sportowych i gier wirtualnych w wielu krajach Europy i Afryki już w 2003 r. W momencie uruchamiania polskiej oferty zakładów bukmacherskich, BetX funkcjonował już pod własną marką w Czechach, Tanzanii i Ghanie. Z kolei w różnych rejonach świata (przykładowo w Chorwacji, Rumunii, Czarnogórze, Kongo, Kamerunie czy Nigerii) produkt BetX oferowany jest przez firmy partnerskie. Tak więc chociaż bukmacher BetX wystartował znacznie później niż większość legalnych organizatorów zakładów wzajemnych online w Polsce, ma na polu hazardowym spore doświadczenie. Jak to się przekłada na ofertę zakładów bukmacherskich oferowanych przez BetX osobom przebywającym na terenie kraju, dowiedziecie się z poniższej analizy. 

BetX – strona internetowa

Strona internetowa BetX przypomina swoim interfejsem serwisy wielu innych bukmacherów działających w Polsce legalnie. Ma to swoje plusy – graczom łatwo jest odnaleźć poszczególne opcje, szybko mogą np. sprawdzić kursy, wpłacić depozyt czy postawić zakład. Tak więc na stronie głównej BetX w górnym menu znajdują się zakładki kierujące do stron poświęconych poszczególnym kategoriom zakładów. Są tu: zakłady sportowe przedmeczowe, zakłady na żywo, livebet (zakłady na symulowane gry karciane), wirtualne wyścigi i wirtualny sport. Osobna zakładka przekierowuje do podstrony, na której znajdziemy oferowane przez BetX promocje. 

BetX - oferta zakładów bukmacherskichInteresujące nas zakłady bukmacherskie BetX możemy znaleźć na stronie internetowej na kilka sposobów. Po pierwsze po lewej stronie ekranu znajduje się wyszukiwarka zakładów (sekcja oferta”). Możemy tu przefiltrować wyniki ze względu na czas wydarzeń sportowych (wybierając np. dzisiaj” lub 3 dni”) oraz wybierając jedno z popularnych aktualnie haseł (np. Ekstraklasa”, KHL” czy BetXszansa”). Poniżej znajdziemy też kompletną listę dyscyplin sportowych, które można typować w BetX. Zakłady bukmacherskie z tzw. Top Oferty” zamieszczone zostały w centralnej części strony – znajdziemy tu zarówno najbardziej popularne mecze jak i ofertę Last minute”. Specjalny pasek wyszukiwarki zakładów i kuponów znajdziemy też po prawej stronie ekranu. 

Aby obstawianie meczy u legalnych bukmacherów było możliwe należy najpierw się zarejestrować. Oczywiście dotyczy to również bukmachera BetX, dlatego żeby móc obstawiać zakłady bukmacherskie BetX nie unikniemy założenia konta gracza w tej firmie. Przyciski do rejestracji i logowania się na konto gracza znajdziemy jak zwykle w prawym górnym rogu ekranu. Nieco poniżej – i tu też nie ma zaskoczeń – mieści się pole e-kuponu, za pomocą którego zalogowani gracze mogą postawić zakłady. Na stronie głównej znajdziemy też bardzo pomocne przy obstawianiu sekcje z wynikami i statystykami sportowymi. Serwis przygotowany został w polskiej i angielskiej wersji językowej. Od strony wizualnej strona wypada niestety poniżej oczekiwań i na tle konkurencji może rozczarowywać, jednak z dużym prawdopodobieństwem bukmacher z czasem podrasuje layout strony. 

Strona internetowa BetX ma także wersję mobilną na urządzenia przenośne, która działa dobrze, a prezentuje się lepiej niż jej desktopowa wersja. Jednak dla graczy obstawiających zakłady bukmacherskie przez telefony komórkowe przygotowana została też dedykowana aplikacja BetX, dzięki której gra jest jeszcze wygodniejsza. 

BetX – aplikacja mobilna 

Aplikacja BetX przygotowana została początkowo tylko na urządzenia z systemem Android, jednak w odpowiedzi na oczekiwania graczy bukmacher powinien w krótkim czasie udostępnić także jej wersję na iPhony. Natomiast pierwsza wypuszczona przez BetX aplikacja radzi sobie całkiem sprawnie – działa szybko i bez zacinania się, a jej interfejs jest intuicyjny i przejrzysty. Nie ma też problemów z pobraniem i zainstalowaniem oprogramowania na telefonie czy tablecie. Oferta zakładów bukmacherskich dostępnych z poziomu apki jest identyczna jak ta, którą znajdziemy na stronie internetowej. Są więc tu zakłady pre-match, live oraz na sporty wirtualne, ale także standardowe w aplikacjach bukmacherskich funkcje, takie jak podgląd meczów na match-trackerze czy powiadomienia push. Możemy też spodziewać się, że operator pomyśli o specjalnych promocjach zachęcających do korzystania z apki. 

BetX – punkty stacjonarne 

Chociaż zakłady bukmacherskie stawiane przez Internet cieszą się coraz większym zainteresowaniem graczy, a gra w punktach naziemnych powoli odchodzi do lamusa, niektórzy gracze nadal lubią obstawiać zakłady w tradycyjny sposób. Czy taką opcję umożliwia bukmacher BetX? Punkty stacjonarne nie zostały niestety otworzone jednocześnie z uruchomieniem strony internetowej i aplikacji mobilnej buka. Nie oznacza to jednak wcale, że za jakiś czas nie powstanie cała sieć punktów naziemnych BetX. Bukmacher złożył już wniosek do Ministra Finansów o wydanie odrębnego zezwolenia na sprzedaż zakładów w kanale retail, a jego wydanie jest zapewne tylko kwestią czasu.

Rejestracja konta w BetX 

Dobra wiadomość dla graczy jest taka, że dzięki opcji szybkiej rejestracji, wystarczy wypełnić uproszczony formularz rejestracyjny (co zajmuje 2 – 3 minuty), żeby móc obstawiać zakłady bukmacherskie BetX. Bukmacher postanowił od razu ułatwić użytkownikom założenie konta (co zgodnie z polskim prawem jest obowiązkowe) i nie wymaga przesyłania skanu dokumentu tożsamości. Żeby zacząć grać wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, który składa się z 4 ekranów. Najpierw należy uzupełnić szczegóły konta, czyli ustalić dane do logowania i wpisać swój adres e-mail i numer telefonu. Na kolejnych ekranach wymagane jest podanie kilka podstawowych danych osobowych, dzięki którym bukmacher BetX będzie mógł zweryfikować pełnoletniość osoby zakładającej konto gracza. Potem wystarczy tylko wybrać pytanie zabezpieczające i zaznaczyć wymagane zgody, jest też miejsce na to, by podać kod promocyjny BetX (nieobowiązkowo). Na ostatnim ekranie następuje weryfikacja nowego gracza i już można korzystać z tymczasowego konta w BetX. 

Szybka rejestracja w BetX ma oczywiście pewne wady, przede wszystkim taką, że nie można wypłacać z konta swoich wygranych. Jest to standardowa procedura. Dopiero przesłanie skanu dokumentu tożsamości i jego pozytywna weryfikacja przez bukmachera oraz uzupełnienie brakujących danych (np. numer konta bankowego) pozwalają na przekształcenie konta w konto stałe i odblokowanie wszystkich opcji – w tym możliwość wypłaty środków. Warto jednak zauważyć, że gracze posiadający konto tymczasowe mogą w pełni wykorzystać bonus powitalny BetX, co trzeba zaliczyć bukmacherowi in plus (niektórzy bukmacherzy odblokowują go w całości dopiero po dokończeniu rejestracji). 

Oferta zakładów przedmeczowych BetX 

Pora przejść do meritum, czyli sprawdzić ofertę operatora. Bukmacher BetX oferuje graczom całkiem pokaźną liczbę sportów – obstawiać można blisko 20 dyscyplin sportowych. Co oczywiste, najwięcej propozycji zakładów dotyczy tych najbardziej popularnych w Polsce sportów, takich jak piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, tenis czy MMA. Jednak obok nich znajdują się też zakłady na sporty niszowe, np. rugby, unihokej czy krykiet. Oferta na piłkę nożną obejmuje rozgrywki ligowe z kilkudziesięciu państw świata, w tym też dalszych lig (np. 5. ligi angielskiej), a także wydarzenia o randze międzynarodowej. Dobrze prezentuje się też liczba dostępnych rynków – dla meczów o większym znaczeniu zakładów pobocznych jest faktycznie dużo.   

Poza tym gracze mogą obstawiać w BetX wyniki meczów e-sportowych, przede wszystkim najbardziej popularnych gier, takich jak np. Counter Strike, Dota2, League of Legends, StarCraft itp. Bukmacher BetX umożliwia też typowanie tego, co się wydarzy w świecie polityki i rozrywki. 

BetX – zakłady bukmacherskie na żywo 

Jeśli chodzi o ofertę zakładów bukmacherskich stawianych na żywo, liczba dyscyplin sportowych jest znacznie mniejsza – jest ich około 10. Za to całkiem dobrze przedstawia się liczba rynków zdarzeń, która w przypadku bardziej popularnych spotkań sięga czasem nawet powyżej 300 pozycji. Minusem jest natomiast brak transmisji sportowych na żywo, którą to opcję udostępnia coraz większa liczba bukmacherów działających w naszym kraju. Przebieg meczu można jednak śledzić na match-trackerze (czyli za pośrednictwem wizualizacji komputerowej) i dzięki relacjom tekstowym, dostępne są też aktualizowane na bieżąco statystyki spotkania. 

BetX – sporty wirtualne 

BetX - sporty wirtualneBukmacher BetX podzielił zakłady na sporty wirtualne nietypowo – znajdziemy je w 2 osobnych zakładkach. Pierwsza zatytułowana „Sporty wirtualne” mieści większą liczbę dyscyplin, czyli wirtualną odmianę piłki nożnej, wyścigów psów, koni, wyścigów motocyklowych i żużlowych. Druga kategoria tzw. virtuali umieszczona została w zakładce „Wyścigi wirtualne”. Tu znajdziemy wyłącznie gonitwy psów i wyścigi koni, na które udostępnionych zostało więcej typów i rynków zdarzeń (tak jak w zakładach na prawdziwe wyścigi są tu np. zakłady Dwójka, zakłady 1, 2 lub 3 czy zakłady Trójka). Od strony wizualnej wszystkie symulacje wyścigów i meczów są bardzo dobrej jakości, ale w kategorii „Sporty wirtualne” okienko podglądu jest dość małe. Z kolei wizualizacje w zakładce „Wyścigi wirtualne” są większe i bardziej czytelne. 

BetX – LiveBet 

Oferowane przez BetX zakłady bukmacherskie mają jeszcze jedną odsłonę. LiveBet to zakłady na symulowane gry karciane, a dokładnie pokera, wojnę i blackjacka. Typerzy mogą obstawiać wyniki wybranych gier, obserwując przebieg karcianki za pośrednictwem transmisji na żywo. Gry prowadzą anglojęzyczne krupierki, jednak wszystkie dostępne zakłady, oferowane kursy, historia zakładów i poprzednie wyniki są przez cały czas widoczne i łatwe w zrozumieniu nawet bez znajomości języka angielskiego. Streaming prowadzony jest bezproblemowo, a zakłady dostępne są przez całą dobę. 

Zakłady BetX – kursy bukmacherskie 

Zaawansowana oferta zakładów bukmacherskich pre-match i live to bardzo ważny czynnik w ocenie atrakcyjności bukmachera, jednak co najmniej równie istotna jest jakość jego oferty kursowej. Jak w tej kategorii wypada BetX? Bukmacher, trzeba przyznać, radzi sobie naprawdę nieźle, nie narzucając wysokiej marży na oferowane zakłady bukmacherskie. Jeśli chodzi o najbardziej popularne w Polsce zakłady na piłkę nożną, kursy są porównywalne, a często nawet nieco lepsze niż te wystawiane np. przez Fortunę czy forBET, którzy to bukmacherzy są liderami pod tym względem w Polsce. Na pewno jest to niegłupi sposób na przyciągnięcie graczy do swojej usługi, a typerom pozostaje liczyć na utrzymanie tej strategii kursowej BetX. 

BetX – bonus powitalny 

Zakładając konto u niemal każdego legalnego bukmachera w Polsce, można liczyć na jakiś specjalny bonus. BetX również przygotował dla nowych graczy gratyfikację tego typu, a co więcej u tego bukmachera nowo zarejestrowani użytkownicy mogą uzyskać pakiet bonusów. Łącznie w BetX bonus powitalny może przynieść bardzo wysokie środki do wykorzystania na grę u bukmachera. 

BetX – kod promocyjny

Kolejnym standardem w internetowej branży bukmacherskiej jest praktyka powiększania bonusu powitalnego po podaniu przez gracza specjalnego kodu. Tą drogą podążył także bukmacher BetXkod promocyjny można wpisać w formularzu rejestracyjnym, co w zależności od aktualnej oferty może skutkować dodatkowymi profitami. Więcej na ten temat piszemy tutaj: BetX kod promocyjny.

BetX – bonusy dla stałych graczy

Żeby otrzymać od BetX bonus, nie trzeba być świeżo zarejestrowanym graczem. BetX bonusy oferuje również graczom o dłuższym stażu – najlepiej sprawdzić aktualną ofertę promocyjną na stronie bukmachera w zakładce „Bonusy”. Znajdziemy tu zarówno promocje stałe, jak i tymczasowe, organizowane z powodu jakichś ważnych meczów czy okazji. W ramach tych ostatnich gracze mogą otrzymać od BetX bonus w formie darmowego zakładu, zakładu bez ryzyka, zwiększenia wygranej itd. Wśród stałych promocji znajdziemy program lojalnościowy, w którym gracze otrzymują punkty w zależności od wysokości uzyskanego obrotu na koncie. Bonus BetX można też zgarnąć dzięki programowi poleceń, czyli zapraszając znajomych do gry u bukmachera. 

Wpłaty i wypłaty w BetX 

Obecnie bukmacherzy w Polsce starają się zapewnić graczom możliwość dokonywania wpłat wieloma różnymi metodami, tak aby maksymalnie ułatwić proces zasilania konta online. Oczywiście mają w tym interes, ale jest to korzyść obopólna. Również bukmacher BetX zadbał o to, by użytkownicy bezproblemowo i szybko mogli wpłacać środki, które chcą wykorzystać na grę. Transfer pieniędzy na można zlecić na konto w BetX przez system Dotpay, Przelewy24, BLIK oraz za pomocą kart płatniczych VISA i Mastercard. Wszystkie metody są bezpieczne, a bukmacher nie pobiera od nich żadnych opłat. Jako minus odnotować należy brak możliwości płacenia przy użyciu e-portfeli, choć mamy nadzieję, że i to ulegnie wkrótce zmianie. Z kolei zlecone wypłaty dokonywane są na rachunek bankowy gracza – dla posiadaczy kont w wybranych bankach dostępny jest szybki przelew. 

Podatek u bukmachera BetX 

Betx Polska sp. z o.o.” jako legalny bukmacher musi odprowadzać podatki, które obowiązują w naszym kraju. Oznacza to, że stawka każdego zakładu bukmacherskiego zawartego za pośrednictwem BetX jest pomniejszana o 12%, bo tyle właśnie wynosi stawka podatku od gier dla zakładów wzajemnych. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ kiedy stawiamy zakład za np. 100 zł, do gry wchodzi tak naprawdę 88 zł, a to ma oczywiście bezpośrednie przełożenie na wysokość ostatecznej wygranej. Zakłady bukmacherskie BetX, z których wygrana przekroczy kwotę 2280 zł (z 1 kuponu), wiążą się też z koniecznością odprowadzenia do skarbówki podatku od wygranej (10%). Oba podatki są pobierane z automatu i rozliczane przez bukmachera BetX. 

BetX – bukmacher i sponsor 

Wielu legalnych bukmacherów w Polsce zajmuje się sponsoringiem polskiego sportu, dzięki czemu stają się bardziej rozpoznawalni wśród kibiców sportowych. Bukmacher BetX postanowił także wspierać sport i już na początku swojej działalności nawiązał współpracę z klubem piłki nożnej grającym w Ekstraklasie. W lipcu 2020 r. firma „Betx Polska sp. z o.o.” została sponsorem głównym klubu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. Kilka miesięcy później bukmacher BetX ogłosił także, że ambasadorem marki będzie Mateusz „Dynamit” Legierski, Mistrz Oktagonu. Funkcję ambasadora BetX w przeszłości pełnił także znany bokser i freak fighter – Marcin „El Testosteron” Najman. Obecnie jednak BetX nie posiada żadnego ambasadora marki.

BetX - sponsoring

Obsługa klienta i pomoc BetX 

Bukmacher BetX umożliwia także różne metody, dzięki którym można szybko dopytać o niejasne kwestie, np. jak stawiać w BetX zakłady bukmacherskie, jak wykorzystać kod promocyjny BetX itp. Operator wypada w tym aspekcie naprawdę dobrze: gracze mogą skontaktować się z bukmacherem zarówno przez czat na żywo, wiadomość email, formularz kontaktowy, jak i telefonicznie. Wszystkie dane kontaktowe podane są w zakładce „Kontakt” na dole strony. Najszybszą formą kontaktu jest live czat – jego okienko znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu (czat dostępny jest każdego dnia w godzinach 8:00 – 22:00). 

Pomoce merytoryczne przygotowane przez bukmachera BetX dla graczy znajdują się w 2 sekcjach. Na stronie internetowej znajdziemy po pierwsze standardową zakładkę „FAQ” z odpowiedziami na podstawowe pytania dotyczące rejestracji konta, logowania, dokonywania wpłat itp. Natomiast informacje związane z obstawianiem poszczególnych dyscyplin sportowych w BetX opisane są na podstronie „Zasady gry”. 

Zakłady bukmacherskie BetX – opinie 

Na koniec zwięzłe podsumowanie tego, jakie są zalety i wady bukmachera BetX. Opinie na temat jego oferty w dużej mierze bazują na oferowanych kursach, a te są naprawdę obiecujące i często skutecznie konkurują z tymi, które oferują najlepsi bukmacherzy w Polsce. Pod względem oferty zakładów bukmacherskich BetX także wypada całkiem dobrze, choć na pewno będziemy oczekiwać rozbudowania oferty zakładów na żywo. Na uwagę zasługuje świetna sekcja zakładów na sporty wirtualne, na rozwój której bukmacher będzie prawdopodobnie kładł duży nacisk (pamiętajmy, że powiązany jest on z Evona Electronic Ltd., czyli dużym producentem i dostawcą m.in. oprogramowania dla internetowych zakładów i innych gier). Na plus ocenić też trzeba wiele ułatwień, o których pomyślał bukmacher BetX, mi.in. uproszczoną rejestrację konta, wiele metod płatności czy rozmaite kanały kontaktu z konsultantami. 

Oczywiście są też punkty, które wymagają poprawek i dalszego rozwoju. Na pewno aplikacja BetX, która swoją drogą w wersji na Androidy wypada naprawdę dobrze, powinna zostać przygotowana także na urządzenia z oprogramowaniem iOS. Przydałoby się też, jak wspominaliśmy, poszerzyć ofertę zakładów live (w tym udostępnić transmisje z meczów na żywo), a także wzbogacić ofertę promocyjną czy popracować nad wyglądem i designem strony internetowej (choć w tej kwestii opinie mogą być podzielone). Jesteśmy też ciekawi, jakie rozwiązania zaproponuje bukmacher BetX w sprzedaży stacjonarnej, o ile finalnie taką uruchomi.  

Podsumowując, jeden z najmłodszych bukmacherów online na polskiej scenie legalnych zakładów bukmacherskich ma dla graczy całkiem ciekawe propozycje i ewidentnie jest to rozwojowy operator, który może nas jeszcze nie raz zaskoczyć. Na pewno warto mieć na niego oko i brać pod uwagę podczas wyboru firmy w której planujemy obstawianie zakładów bukmacherskich. 

Przejdź na stronę bukmachera BetX