Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn – klasyfikacja końcowa sezonu 2012/2013 

1. KS Madex Górale Nowy Targ  
2. MUKS Zielonka 
3. KS Worwa Szarotka Nowy Targ 
4. UKS Absolwent Siedlec  
5. TKKF Jadberg Pionier Tychy 
6. UKS Multi – 75 Killers Kraków 
7. UKS Aligator Chwarzno Gdynia 

 Sezon 2012/2013 w Ekstralidze Unihokeja Mężczyzn przyniósł pewne przetasowanie w końcowej klasyfikacji rozgrywek w stosunku do poprzedniego sezonu. O pierwsze miejsce w tym sezonie ponownie walczył KS Madex Górale Nowy Targ, ale jego rywalem tym razem był MUKS Zielonka (a nie KS Worwa Szarotka Nowy Targ). Finał odbył się 18 maja 2013 r., a do rozstrzygnięcia meczu konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:6 dla KS Madex Górale Nowy Targ. 

Mecz o trzecie miejsce rozegrany został w tym samym dniu, a zmierzyły się w nim KS Worwa Szarotka Nowy Targ i UKS Absolwent Siedlec. W rywalizacji triumfatorem okazała się drużyna KS Worwa Szarotka Nowy Targ, która wygrała je 9:5. 

Tradycyjnie jeden z klubów musiał się z końcem sezonu pożegnać z Ekstraligą Unihokeja Mężczyzn i tym razem był to zespół UKS Aligator Chwarzno Gdynia. 

W sezonie 2012/2013 Ekstraligi unihokeja mężczyzn dotychczasowy Mistrz Polski obronił swój tytuł, sięgając po trofeum po raz trzeci z rzędu. Miłą niespodziankę dla swoich fanów zgotował MUKS Zielonka, który przesunął się w tabeli końcowej o jedno oczko (w stosunku do poprzedniego sezonu). Jeśli chodzi o statystyki indywidualne zawodników, najskuteczniejszy okazał się Dominik Siaśkiewicz (KS Madex Górale Nowy Targ), który zdobył 26 bramek (46 punktów). W przypadku bramkarzy, najwięcej strzałów obronił Przemysław Wójcikowski (Pionier Tychy), który w 13 spotkaniach obronił aż 315 strzałów (jego skuteczność wyniosła 76.27%).