Ekstraliga Unihokeja Kobiet – klasyfikacja końcowa sezonu 2011/2012 

1.  Energa Olimpia Osowa Gdańsk 
2.  UKS Absolwent Siedlec 
3.  Dzikie Gęsi Zielonka 
4.  MMKS Podhale Nowy Targ  
5.  KS Worwa Szarotka Nowy Targ  
6.  UKS Multi – 75 Killers Kraków 
7.  MLUKS SUS Travel „Jedynka” Trzebiatów 
8.  UKS Gródek 

W sezonie 2011/2012 Ekstraligi Unihokeja Kobiet o tym, kto zdobędzie mistrzostwo Polski, zdecydowały 2 mecze finałowe między zespołem UKS Absolwent Siedlec a broniącym tytułu klubem Energa Olimpia Osowa Gdańsk. Pierwsze ze spotkań odbyło się w dniu 31 marca 2012 r. i dotychczasowy mistrz Polski wygrał go 6:1. Z kolei drugi i decydujący mecz miał miejsce 21 kwietnia 2012 r. – ponownie wygrał zespół Energa Olimpia Osowa Gdańsk, który dzięki temu został numerem 1 w klasyfikacji końcowej rozgrywek.  

W tych samych dniach rozegrane zostały mecze o trzecie miejsce w tabeli Ekstraligi Unihokeja Kobiet. Rywalami w nich były Dzikie Gęsi Zielonka oraz MMKS Podhale Nowy Targ. Oba starcia wygrał klub z Zielonki: pierwszy stosunkiem bramek 7:4, a drugi – 8:6. 

Z Ekstraklasą Unihokeja Kobiet musiał pożegnać się natomiast UKS Gródek, któremu w trakcie rozgrywek nie udało się wygrać ani jednego spotkania. 

W sezonie 2011/2012 Ekstraligi Unihokeja Kobiet nie było więc zaskoczenia, jeśli chodzi o triumfatora ligi. Energa Olimpia Osowa Gdańsk wygrała klasyfikację końcową już po raz czwarty z rzędu. Natomiast wicemistrzem ligi drugi rok z kolei został UKS Absolwent Siedlec. 

Spójrzmy jeszcze na statystyki najlepszych zawodniczek tego sezonu. Najwyższy wynik uzyskała unihokeistka z MLUKS SUS Travel „Jedynka” Trzebiatów, Justyna Rudzińska. Rozegrała ona 18 spotkań, w których strzeliła 44 bramki i asystowała w zdobyciu 18 goli, co dało jej łącznie 62 punkty. Ten sam zespół może pochwalić się też bramkarką, która obroniła największą liczbę strzałów. Barbara Bagińska w 17 meczach obroniła 413 strzałów na bramkę, osiągając skuteczność 79.12%. Niestety te indywidualne wyniki zawodniczek nie przełożyły się na wysoką pozycję w tabeli klubu z Trzebiatowa, który zajął przedostatnie miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek.