Dziś jest: 27 czerwca 2022

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Traf oferta 

Oferta Traf jest unikalna na polskim rynku zakładów bukmacherskich. W przeciwieństwie do innych legalnych organizatorów zakładów, ten bukmacher oferuje wyłącznie zakłady bukmacherskie na gonitwy konne. Wyścigi z jakich torów obstawimy w serwisie Traf i na ile rozbudowana jest oferta bukmachera? Czy oferta kursowa Traf jest atrakcyjna dla graczy i czy bukmacher przewiduje dodatkowe atrakcje, takie jak transmisje z gonitw? Jak sprawdzić przez Internet, jak zapowiada się w Traf oferta na dziś, oferta na jutro czy oferta na tydzień? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule. 

Traf - oferta online

Oferta Traf online – jakie gonitwy obstawimy? 

Bukmacher Traf od kilkunastu lat przyjmuje zakłady bukmacherskie w punktach naziemnych, a od 2019 r. gonitwy konne można obstawiać u tego operatora także online. Co dokładnie obejmuje oferta Traf udostępniana przez Internet? Po pierwsze w serwisie bukmacherskim obstawimy zakłady bukmacherskie na gonitwy organizowane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przygotowywana przez Traf oferta dotyczy więc wyścigów koni na warszawskim Służewcu, wrocławskich Partynicach oraz sopockim Hipodromie, ale też na licznych torach zlokalizowanych we Francji. 

Co jednak może mieć duże znaczenie dla część graczy, oferta Traf ma charakter wyłącznie przedmeczowy. Oznacza to, że bukmacher przyjmuje zakłady bukmacherskie na gonitwy konne tylko przed ich rozpoczęciem. Oferta na dziś Traf (stan na koniec 2021 r.) nie obejmuje więc zakładów na żywo. 

Traf – oferta zakładów jednogonitwowych 

Ponadto oferta Traf – przechodząc do możliwych sposobów gry u bukmachera -umożliwia typowanie różnych rodzajów zakładów jednogonitwowych i wielogonitwowych. W Traf oferta tych pierwszych składa się z 5 różnych rynków zdarzeń. I tak, można tu obstawić zakład zwyczajny (ZWC). Jest on wyjątkowo prosty, gdyż polega na wytypowaniu zwycięzcy gonitwy. Zakład porządek (PDK) z kolei wymaga obstawienia, które 2 konie zajmą miejsce pierwsze i drugie w gonitwie – zaznaczmy przy tym, że nie ma znaczenia, który z nich będzie pierwszy, a który drugi.  

Traf - oferta zakładów jednogonitwowych

Zakład dwójka (DWJ) jest natomiast bardzo podobny do zakładu PDK, ale różni się od niego tym, że gracz musi określić, który koń pojawi się na mecie jako zwycięzca, a który zajmie miejsce drugie. Zakład trójka (TRJ) ma tę samą zasadę działania, jednak typer musi wskazać aż 3 konie: tego, który zajmie pierwsze miejsce, tego, który będzie drugi i tego, który dobiegnie do linii mety jako trzeci. I ostatnia z możliwości obstawiania zakładów jednogonitwowych, jakie przewiduje oferta Traf, czyli zakład czwórka (CZW). W tym przypadku gracz musi wskazać 4 konie, które zajmą 4 pierwsze miejsca w gonitwie i tu również kolejność ukończenia wyścigu ma jak najbardziej znaczenie. 

Traf – oferta zakładów wielogonitwowych 

Przygotowywana przez Traf oferta zakładów uwzględnia także zakłady bukmacherskie wielogonitwowe. Są one kombinacjami omówionych już podtypów zakładów i należy w nich obstawiać zwycięzców określonej liczby gonitw. W zakładzie dubla (DBL) należy wskazać konie, które zajmą pierwsze miejsca w 2 gonitwach, z tym, że zakład ten może przybrać postać np. zakładu (DBL/DWJ), gdzie ważne jest, które konie zajmą w 2 gonitwach pierwsze i drugie miejsce albo też zakładu (DBL/TRJ), gdzie liczy się pierwsze, drugie i trzecie miejsce w 2 wyścigach.  

Poza tym oferta Traf obejmuje także zakłady bukmacherskie tripla (TPL), gdzie znaczenie ma, które konie zajmą pierwsze miejsca w 3 wyścigach, kwinta (KWN) – w 5 wyścigach i septyma (SPT) – w 7 wyścigach. Na czym dokładnie polegają poszczególne zakłady bukmacherskie, wyjaśniono precyzyjnie na podstronie „Jak Grać?”. 

Traf - oferta zakładów wielogonitwowych

Oferta Traf – systemy 

Trzeba też wiedzieć, że oferta Traf pozwala obstawiać zakłady bukmacherskie w 2 systemach. System BOX umożliwia graczowi postawienie zakładów na wszystkie możliwe kombinacje z udziałem wskazanych koni. Jeśli typer chce zagrać np. zakład trójka (TRJ), obstawiając konie o numerach 2, 3, 4 i korzystając z systemu BOX, wytypuje jednocześnie 6 kombinacji, mianowicie 2-3-4, 2-4-3, 3-2-4, 3-4-2, 4-2-3, 4-3-2. System BOX oznaczony jest na kuponie symbolem „#”. 

Drugi system nosi nazwę ŚCIANA i służy do obstawiania wszystkich koni w wyścigu na to samo miejsce. Jeśli przykładowo jesteśmy przekonani co do tego, które konie zajmą pierwsze i drugie miejsce w gonitwie i chcemy obstawić zakład czwórka (CZW), ale nie wiemy, jakie konie zajmą miejsce 3 i 4, możemy wykorzystać system ŚCIANA na te miejsca. Oznaczać to będzie, że miejsce 3 oraz 4 może zająć dowolny koń, a systemowi przypisany jest symbol „*”. Więcej szczegółów na ten temat także zawiera podstrona „Jak Grać?”. 

Oferta Traf na dziś i oferta na jutro  – użytkownicy niezalogowani  

Pełna oferta Traf na dzisiaj i czasem też na kolejne dni znajduje się na stronie internetowej bukmachera. Jednak trzeba zaznaczyć, że platforma bukmacherska wygląda inaczej, jeśli użytkownik zaloguje się na swoje konto online. Szerzej opisujemy tę kwestię w kolejnym rozdziale. Natomiast nawet jeżeli nie zarejestrowaliśmy się jeszcze w serwisie, możemy sprawdzić, jaka jest w Traf oferta dzisiejsza czy ewentualnie na inne dni. W tym celu należy otworzyć zakładkę „Gonitwy”, gdzie znajduje się lista wyścigów już zakończonych oraz kilku najbliższych gonitw, jakie będzie można obstawiać na stronie bukmacherskiej. Oferta na dziś Traf czy oferta na jutro znajdują się najczęściej na samej górze zestawienia. 

Po wybraniu interesującej nas gonitwy, możemy najpierw kliknąć w „Pobierz program” i „Pobierz plan”, by poznać szczegóły dotyczące wyścigu. Z kolei przygotowana przez Traf oferta zakładów zostanie natomiast wyświetlona po wybraniu odnośnika „Zobacz zakłady”. W tym widoku prezentowana jest oferta PDF, w której można sprawdzić numer gonitwy, godzinę startu, tor, liczbę koni i dostępne zakłady bukmacherskie (np. ZWC – DWJ – TRJ – CZW – TPL). Ciekawą opcją jest też odnośnik „Zobacz typy”, który kieruje do zestawienia typów dziennikarzy. Jeśli natomiast wybierzemy jakąś gonitwę, która się już odbyła, możemy też zweryfikować, jakie były wyniki wyścigów i ewentualne wypłaty. Warto podkreślić, że na podstronie znajduje się przede wszystkim oferta Traf na dzisiaj i oferta na jutro – oferta tygodniowa najczęściej nie jest tu publikowana. 

Traf - oferta na dziś i jutro

Oferta Traf na dziś i oferta na jutro – użytkownicy zalogowani  

Opisane opcje dostępne są w takiej samej formie także wtedy, gdy gracz zaloguje się na założone w serwisie konto. Jednak po zalogowaniu pojawiają się też inne opcje i inny widok, w którym można sprawdzić, jaka jest oferta dzisiejsza Traf. W tym celu należy wejść w dodatkową zakładkę, czyli „Graj teraz!”. W kolejnym kroku w sekcji dotyczącej najbliższych gonitw i zakładów należy wybrać, jaki rodzaj wyścigów nas interesuje. Jeżeli zaznaczymy „Zakłady jednogonitwowe”, wyświetli się przygotowana przez Traf oferta na dziś. Jeśli nie jest ona dostępna, pokaże się udostępniona przez Traf oferta na jutro lub na kolejny najbliższy dzień, w którym organizowane są wyścigi (a bukmacher przyjmuje na nie zakłady bukmacherskie). Poszczególne gonitwy, których wyniki można obstawiać, są ponumerowane, a po kliknięciu w jedną z nich, pojawi się oferta Traf dedykowana wybranej gonitwie. Gracz może wybrać typ zakładu (ZWC, DWJ, TRJ, CZW), miejsce i mnożnik. Są tu także informacje na temat gonitwy, takie jak dystans, liczba koni czy warunki wyścigu oraz dane dotyczące poszczególnych koni. 

Traf - oferta na dziś i na jutro

Druga możliwość to „Zakłady wielogonitwowe” – po jej wybraniu pojawi się oferta bukmachera z sekcjami zawierającymi po kilka gonitw. Tu także najczęściej publikowana jest dostępna w Traf oferta na dzisiaj, ewentualnie oferta na jutro (rzadziej na późniejsze terminy). Po jej otworzeniu ponownie poznamy szczegóły oferty i inne przydatne do typowania informacje. 

Traf – oferta na tydzień 

Przygotowana przez Traf oferta na dziś oraz ewentualnie oferta na jutro może być zamieszczona na podstronie „Graj teraz!” i „Gonitwy”. Czy jednak w serwisie znajduje się również pełna oferta na tydzień Traf? Cóż, bukmacher nie publikuje raczej informacji na temat tego, jakie zakłady bukmacherskie będą przez niego przyjmowane z dużym wyprzedzeniem. W rzeczywistości w jego serwisie najczęściej znajduje się tylko oferta dzisiejsza i oferta na jutro. Traf nie informuje zazwyczaj o tym, jaka jest oferta na tydzień. 

Traf – oferta transmisji live 

Oferta Traf obejmuje natomiast transmisje z gonitw konnych i to na pewno jest olbrzymi plus dla miłośników tego sportu. Wystarczy wejść na podstronę „Oglądaj na żywo”, a tam zobaczymy okienko ze streamingiem (o ile trwa właśnie jakaś transmitowana gonitwa). W przeciwnym razie w tym miejscu można zobaczyć plan gonitw, które będzie można obejrzeć w serwisie bukmachera w najbliższym czasie.

Traf - oferta transmisji gonitw