Dziś jest: 27 czerwca 2022

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

System bukmacherski progresja na remisy

Progresja na remisy to odmiana klasycznej progresji malejącej, a dokładnie systemu Martingale’a, zastosowana do specyficznego rodzaju zakładów. Jak mówi nazwa, ten system stawkowania stosowany jest wyłącznie do obstawiania remisów i co ważne, sprawdza się w przypadku meczów piłki nożnej lub hokeja na lodzie 

progresja na remisy

Jak działa system progresja na remisy? 

W progresji na remisy podstawą jest wybór odpowiedniej drużyny, a więc takiej, która stosunkowo często kończy mecz remisem. Należy więc przeanalizować tabele ligowe i znaleźć zespół, który ma na swoim koncie najwięcej remisów (w tym czy jeszcze w poprzednim sezonie). Następnie trzeba ustalić stawkę wyjściową, uwzględniając wielkość swojego budżetu na grę i mając świadomość, że w przypadku stawiania przegranych zakładów stawki rosną bardzo szybko. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku, gdy postawiony zakład bukmacherski jest nietrafiony (a więc wytypowana przez gracza drużyna zakończy mecz wygraną lub przegraną, a nie remisem), kolejny zakład należy obstawić za podwójną stawkę. Dlatego bankroll gracza powinien być dość duży, tak aby pozwolił na rozegranie wielu poziomów gry i nie skończył się po postawieniu kilku zakładów. Co w sytuacji, gdy faktycznie padnie obstawiony remis? Wtedy gracz wychodzi na plus – nawet, jeśli poniósł szereg porażek, jedna wygrana pozwala odrobić straty i wypracować zysk. Co ciekawe, im dłuższa jest seria porażek poprzedzających wygrany zakład, tym większe zyski przynosi rozgrywka (choć jednocześnie rośnie ryzyko, że bankroll skończy się przed uzyskaniem wygranej). Jeśli typer chce kontynuować grę tym systemem po postawieniu trafionego zakładu, powinien zacząć obstawianie od nowa – wytypować nową drużynę i ustalić nową stawkę wyjściową.  

Oczywiście można modyfikować przedstawioną wersję progresji na remisy – dotyczy to przede wszystkim stosowanego mnożnika. Można zwiększać stawkę po każdym przegranym zakładzie np. 3-krotnie czy nawet 4-krotnie, ale musi za tym przemawiać odpowiednio duży bankroll. Z kolei w przypadku wysokich kursów, jakie są normą w hokeju, może wystarczyć niższy mnożnik niż 2 (np. 1,5). Ważne natomiast, by nie zmieniać wartości przyjętego mnożnika w trakcie gry. System działa w przypadku meczów piłki nożnej i hokeja na lodzie, gdyż tam kursy na remisy wynoszą z reguły powyżej 3,00, co gwarantuje nadrobienie strat i osiągnięcie zysku w przypadku serii przegranych. 

Progresja na remisy – plusy i minusy 

progresja na remisy - wysokie kursyProgresja na remisy cieszy się naprawdę dużą popularnością wśród graczy, gdyż pozwala osiągnąć spore zyski nawet w sytuacji, gdy wiele razy z rzędu obstawiony zostanie niepoprawny wynik. Paradoksalnie w takim wypadku zyski są wręcz znacznie większe niż gdyby typer postawił trafiony zakład za pierwszym podejściem. Duże profity są możliwe dzięki wysokim kursom, jakie z reguły wystawiane są na remisy w meczach futbolowych i hokejowych. Samo wytypowanie odpowiedniej drużyny też nie należy do trudnych zadań, wystarczy przeanalizować ostatnie wyniki w danej lidze – niektóre ligi, np. niemiecka Bundesliga są wręcz znane z dużej liczby remisów. Mimo to trzeba być przygotowanym na to, że szczęście nie będzie nam dopisywać i wybrany zespół nie zremisuje przez szereg kolejnych spotkań. Dlatego tak ważny jest odpowiednio duży bankroll, który pozwoli w razie potrzeby na realizację zaplanowanej maksymalnej liczby poziomów gry. Z drugiej strony ogromne znaczenie ma trzymanie się planu: obstawiamy cały czas remis w meczach wybranej na początku drużyny, zachowujemy przyjęty mnożnik i absolutnie nie przekraczamy wyznaczonej liczby poziomów rozgrywki.  

Jako wadę systemu wymienić trzeba gwałtowny wzrost kolejnych stawianych stawek i związaną z tym konieczność zapewnienia dużego budżetu na grę (oraz możliwość jego przegrania). Największym zagrożeniem jest rzecz jasna wyczerpanie się bankrollu przed postawieniem trafionego zakładu. Poza tym na drodze do ostatecznego sukcesu mogą stanąć np. limity bukmacherskie, które są nakładane czasem przez bukmacherów na dane spotkanie lub na konkretnego gracza. Przykładowo, kiedy gracz obstawia remis wybranej drużyny, wychodząc od stawki 100 zł, po 5. przegranej będzie musiał zagrać już za 3200 zł (kolejne stawki to: 100 zł, 200 zł, 400 zł, 800 zł, 1600 zł i 3200 zł). Jeśli w takiej sytuacji okaże się, że na mecz nałożony został limit stawki np. 1000 zł, nawet w przypadku wygranej gracz najprawdopodobniej (to zależy od kursu) nawet nie odrobi wszystkich strat, nie wspominając o osiągnięciu jakiegokolwiek zysku. Może też się zdarzyć, że trafnie wytypowane spotkanie będzie miało akurat dość niski jak na remis kurs, np. 2,40, a wtedy gracz uzyska profit, ale dość niski. Poza tym gra progresją na remisy to system dla cierpliwych – skoro ligowe mecze wybranego zespołu odbywają się przeważnie raz na tydzień, gracz musi uzbroić się w cierpliwość.