Dziś jest: 12 czerwca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

System bukmacherski 1-3-2-6

Dwie bramki przewagi lub 6:0 w secie – i już zgarniasz pełne wygrane, bez względu na końcowy wynik! Załóż konto z kodem: MAKSYMALNYBONUS

 

System bukmacherski 1-3-2-6 znany jest także jako progresja rosnąca i zakłada on poprawne wytypowanie zakładów w 4 kolejnych etapach gry. Ten system bukmacherski jest z kategorii ryzykownych, choć łagodzi to nieco zabezpieczenie, które jest przewidziane na trzecim i czwartym etapie. Z drugiej strony, jeśli gracz z sukcesem przejdzie przez wszystkie wymagane etapy, czyli odniesie 4-krotne zwycięstwo, obstawiając zakłady bukmacherskie, zysk jest relatywnie wysoki.system 1-3-2-6

Jak działa system 1-3-2-6?

Na początek przyjrzyjmy się samej nazwie systemu, cóż oznaczać może tajemniczy szyfr „1-3-2-6”? Otóż opisuje on sposób stawkowania w tym systemie, ale najprościej będzie to zrozumieć na przykładzie. Załóżmy, że na grę przeznaczamy 100 zł i są to nasze 2 jednostki, a przy tym obstawiamy zakłady tylko o kursie 2,00.

Wygrana w 1-3-2-6

Najpierw przedstawimy scenariusz, jakiego życzyłby sobie każdy gracz, a więc serię wygranych:

  1. etap: stawka zakładu to 1 jednostka = 50 zł (w bankrollu pozostaje 50 zł), wygrana 100 zł – łączny budżet 150 zł;
  2. etap: stawka zakładu to 3 jednostki = 150 zł (w bankrollu 0 zł), wygrana 300 zł – łączny budżet 300 zł;
  3. etap: stawka zakładu to 2 jednostki = 100 zł (w bankrollu 200 zł), wygrana 200 zł – łączny budżet 400 zł;
  4. etap: stawka zakładu to 6 jednostek = 300 zł (w bankrollu 100 zł), wygrana 600 zł – łączny budżet 700 zł.

Tym samym zysk przy wkładzie 100 zł wynosi aż 600 zł. Co więcej, nazwa systemu też powinna stać się jasna: gracz wchodząc do gry dysponuje 2 jednostkami, jednak w 4 etapach angażuje do gry kolejno 1, 3, 2 i 6 jednostek.

Przegrana w 1-3-2-6

Co się jednak dzieje, gdy na którymś etapie gracz postawi nietrafiony kupon? Jak można wywnioskować na podstawie powyższych wyliczeń, na każdym etapie wygląda to inaczej. I tak:

  1. etap: zostaje nam 1 jednostka, czyli 50 zł, za którą możemy ponownie obstawić zakład, a kolejna przegrana oznacza koniec gry;
  2. etap: tu niestety zostajemy z pustym kontem i jako bankruci nie możemy grać dalej;
  3. etap: przegrana na tym etapie jest najmniej bolesna, ponieważ w bankrollu nadal mamy 6 jednostek, czyli wygraną w postaci 200 zł;
  4. etap: przegrana na ostatnim etapie pozostawia gracza z kwotą 100 zł, czyli wychodzi on na zero.

Jak widać, system bukmacherski 1-3-2-6 tylko na 2. poziomie „karze” gracza za nietrafiony kupon natychmiastową przegraną wszystkich środków. W przypadku błędnego typowania na 1. poziomie gracz otrzymuje jeszcze drugą szansę, a na 4. poziomie – gracz nic nie zyskuje, ale też nie traci (nie mówimy tu o „stratach moralnych”, bo przegrana po 3 wygranych musi boleć). Co natomiast ciekawe, przegrywając na 3. etapie gry, typer i tak jest na dużym plusie.

System 1-3-2-6 – plusy i minusy

System 1-3-2-6 ma tę zaletę, że zgodnie z najbardziej optymistycznym scenariuszem wydarzeń, stawiając 2 jednostki, kończymy grę z 12 jednostkami, więc zyskujemy aż 10 jednostek. Dodatkowo ubezpieczenie obejmuje aż 2 etapy gry, czyli są to etapy, na których na pewno nie zbankrutujemy. Dzięki temu system ten jest bardziej bezpieczny niż inne systemy progresywne.

Niestety nie zmienia to faktu, że postawienie 4 trafionych kuponów z rzędu nie jest wcale częste, co oczywiście znacząco (negatywnie) wpływa na skuteczność systemu. Poza świetną umiejętnością typowania gracz musi jeszcze mieć sporo szczęścia, by odnieść pełny sukces.