Dziś jest: 20 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Redbet

Nie masz pewności, czy Redbet jest legalny w Polsce? Chcesz obstawiać zakłady bukmacherskie, ale szukasz informacji, którzy bukmacherzy oferują je zgodnie z prawem? Z tego artykułu dowiesz się, czy Redbet w Polsce ma zezwolenie na przyjmowanie zakładów oraz jak najprościej sprawdzić, którzy bukmacherzy działają na polskim rynku w sposób legalny. 

Redbet na świecie 

Redbet oferuje zakłady bukmacherskie przez Internet od 2004 r., jest więc bardzo doświadczonym, a przy tym popularnym na świecie bukmacherem. Jest to jedna z marek hazardowych należących do Evoke Gaming Group, której siedziba znajduje się na Malcie, a ta firma z kolei należy do Mr Green Ltd. W związku z tym Redbet ma mnóstwo znanych marek siostrzanych z branży gier hazardowych. Natomiast sama firma Redbet zezwolenie na działalność otrzymała od Malta Gaming Authority i United Kingdom Gambling Commission i przez te instytucje jest regulowana. Nie oznacza to jednak, że przyznana Redbet licencja ma znaczenie, jeśli chodzi o działalność w naszym kraju. Dlatego już na wstępie podkreślamy, że Redbet w Polsce nie ma prawa świadczyć usług w zakresie oferowania zakładów bukmacherskich online czy innych gier hazardowych (tę kwestię wyjaśnimy szerzej nieco później). 

Maltańska licencja, która obowiązuje m.in. w Wielkiej Brytanii, pozwala operatorowi hazardu nie tylko na to, by oferował on zakłady bukmacherskie online, ale też inne produkty hazardowe, jak np. internetowe kasyno, poker, jackpot, automaty do gier itp. Jeśli chodzi o kraje, w których Redbet działa zgodnie z prawem, należą do nich np. Norwegia czy Szwecja. Jednak nie wszędzie można grać w Redbet legalnie – poza Polską nie jest to dozwolone np. we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Austrii, USA, Kanadzie czy Australii. 

Redbet – Polska 

Dlaczego natomiast w naszym kraju nie jest legalne korzystanie z usług Redbet? Polska ustawa hazardowa jest tym dokumentem prawnym, który wyjaśnia to zagadnienie. Otóż na terenie naszego kraju zakłady bukmacherskie mogą oferować jedynie te firmy, które otrzymały specjalne zezwolenie od Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polski. Zabronione jest zarówno urządzanie zakładów (także internetowych) bez odpowiedniej licencji, jak i uczestniczenie w grach hazardowych organizowanych bez tego zezwolenia. Redbet w Polsce nie może więc przyjmować zakładów, ponieważ nie wystąpił o odpowiednie zezwolenie. Tak samo nie można grać w inne gry hazardowe Redbet – Polska jest bowiem krajem, w którym obowiązuje monopol państwa na oferowanie kasyna online przez Internet. 

Sytuacja dotycząca zakładów bukmacherskich może się jednak zmienić, pod warunkiem, że władze firmy zdecydują się na wnioskowanie o takie zezwolenie dla Redbet. Polska wydaje zezwolenia w ciągu maksymalnie 6 miesięcy, pod warunkiem, że wszystkie wymogi formalne zostaną spełnione. Niestety nie ma informacji, by Redbet zezwolenie tego rodzaju miał zamiar uzyskać. 

Obstawianie w Redbet 

Te osoby, które poszukują wiadomości na temat tego, czy Redbet jest legalny w Polsce, mogą więc być zawiedzione. Skoro zakłady bukmacherskie tej marki, a także inne oferowane przez nią gry hazardowe, są w Polsce nielegalne, ich obstawianie też jest niezgodne z prawem. Wśród graczy rośnie od pewnego czasu świadomość dotycząca tego, że uczestnictwo w nielegalnym hazardzie jest karalne, ale na wszelki wypadek wyraźnie to podkreślmy: kary za udział w nielegalnie organizowanych grach hazardowych mogą być bardzo dotkliwe. Dlatego dopóty, dopóki przebywamy na terytorium naszego kraju, typowanie w Redbet nie powinno być przez nas w ogóle brane pod uwagę. 

Co innego, jeśli wyjedziemy za granicę, np. do Wielkiej Brytanii czy innego kraju, w którym obstawianie w Redbet jest legalne. Wtedy spokojnie możemy korzystać z usług tego operatora. 

Legalni bukmacherzy w Polsce 

Chociaż zakłady bukmacherskie Redbet w Polsce nie są dozwolone, ogólnie typowanie zakładów dla osób pełnoletnich jest dozwolone przez prawo. Ministerstwo Finansów wydało już kilkadziesiąt zezwoleń na urządzanie zakładów online (i mniejszą liczbę zezwoleń na działalność w punktach stacjonarnych), a więc na polskim legalnym rynku zakładów wzajemnych obecni są liczni w pełni profesjonalni bukmacherzy 

Co prawda ryzyko, że wejdziemy na stronę, na której bez zezwolenia oferowane są zakłady bukmacherskie, jest dość duże, jednak w łatwy sposób można sprawdzić, którzy bukmacherzy udostępniają grę legalnie. Żeby to zrobić, można przykładowo przejść na stronę, na której zamieściliśmy listę legalnych bukmacherów w Polsce.