LKS Tęcza Miłomłyn

Akcja „Puchar 1000 goli” to inicjatywa, która zainteresowała wiele klubów piłki nożnej z całego kraju. Uczestnikiem konkursu był także klub z województwa warmińsko-mazurskiego, LKS Tęcza Miłomłyn. O co chodziło w konkursie zorganizowanym przez bukmachera Fortuna i PZPN oraz jaki projekt opracował klub z Miłomłyna, wyjaśniamy poniżej. 

„Puchar 1000 goli” – jak bukmacher Fortuna wspiera niższe ligi 

W sezonie 2021/2022 przebieg meczów Fortuna Pucharu Polski wyjątkowo mocno interesował wiele klubów z 4 ligi i lig niższych. Dlaczego? Otóż w tym czasie firma bukmacherska Fortuna i PZPN realizowali akcję „Puchar 1000 goli”, w ramach której drużyny z dalszych poziomów ligowych mogły zgłaszać projekty, które chciałyby zrealizować. Następnie internauci mogli oddawać głosy na te pomysły, które według nich powinny dostać dofinansowanie.  

Jednak co kluczowe w kontekście wyników meczów pucharowych, wysokość nagród zależała od tego, ile bramek podczas Fortuna Pucharu Polski strzelą outsiderzy spotkań. Zasada była prosta – 1 gol teoretycznie słabszej drużyny oznaczał 1 tys. zł wpłacony do puli konkursowej przez bukmachera Fortuna. Ostatecznie 3 najlepsze projekty otrzymały po 30 tys. zł na realizację. 

Każdy klub mógł zgłosić po 1 projekcie w każdej z kategorii konkursowych: kibicowskiej, infrastrukturalnej i społeczno-kulturalnej. Jednym z uczestników konkursu był klub piłkarski LKS Tęcza Miłomłyn, który zgłosił 1 projekt o charakterze kibicowskim. 

LKS Tęcza Miłomłyn – projekt kibicowski 

Klub piłkarski LKS Tęcza Miłomłyn zgłosił do konkursu „Puchar 1000 goli” interesujący projekt. Mając na uwadze potrzeby swoich fanów oraz jakość doświadczenia kibiców podczas meczów, drużyna zaproponowała zakupienie elektronicznej tablicy wyników oraz nagłośnienia stadionowego. 

Zaproponowane rozwiązanie miało zapewnić widzom i piłkarzom łatwy dostęp do aktualnych informacji o wyniku meczu i czasie gry. Elektroniczna tablica wyników, oprócz wyświetlania stanu meczu, miała również odliczać czas do przerwy. Było to dla klubu bardzo ważne, ponieważ podczas przerw w meczach LKS Tęcza Miłomłyn losowane są nagrody dla tych kibiców, którzy kupili nieobowiązkowy bilet wstępu. Elektroniczna tablica wyników miała więc też za zadanie informować o zbliżającej się szansie na wygranie nagród w loterii. Dodatkowo, system nagłaśniający miał umożliwić odpowiednio głośne ogłaszanie wylosowanych numerów biletów. Tym samym planowane zakupy miały na celu zwiększyć interakcję z kibicami i wpływać na jeszcze lepszą atmosferę podczas wydarzeń sportowych. 

LKS Tęcza Miłomłyn 

Ludowy Klub Sportowy Tęcza Miłomłyn, czyli LKS Tęcza Miłomłyn został założony w 1969 r. W swojej dość długiej historii drużyna występowała najczęściej na poziomie okręgowej ligi piłki nożnej. Natomiast największym sukcesem zespołu był awans do 4 ligi i utrzymanie się w niej przez 2 sezony 

LKS Tęcza Miłomłyn zajmuje się także szkoleniem młodych talentów, trenując około 80 młodych zawodników i zawodniczek w różnych grupach wiekowych. W czasie trwania konkursu „Puchar 1000 goli” drużyna seniorska klubu występowała w 5 lidze (okręgówka Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej).