Dziś jest: 26 lutego 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

LKS Grom Różaniec 

„Puchar 1000 goli” to akcja, która towarzyszyła 68. edycji Fortuna Pucharu Polski. Organizatorzy konkursu, PZPN i bukmacher Fortuna, skierowali tę inicjatywę do klubów z niższych lig piłkarskich. Jednym z zespołów, który spróbował szczęścia w konkursie, był LKS Grom Różaniec. 

„Puchar 1000 goli” – na czym polegała akcja? 

„Puchar 1000 goli”, czyli inicjatywa PZPN i bukmachera Fortuna zrealizowana w sezonie 2021/2022, miała za zadanie pomóc klubom z niższych lig piłkarskich w Polsce. Drużyny z IV ligi oraz niższych poziomów ligowych mogły zgłaszać swoje projekty, np. związane z poprawą infrastruktury treningowej, a kibice mogli głosować online na najciekawsze pomysły. Ostateczne decyzje o dofinansowaniu wybranych projektów podejmowało jury konkursowe. 

Unikalność akcji polegała na finansowaniu konkursu „Puchar 1000 goli” z puli, której wysokość była zależna od liczby goli zdobytych przez outsiderów w meczach Fortuna Pucharu Polski. Konkretnie: za każdy gol bukmacher Fortuna wpłacał do budżetu konkursowego 1 tys. zł. Łącznie zgromadzono 90 tys. zł, które rozdzielono między 3 zwycięzców. Akcja ta nie tylko wspierała rozwój dalszych lig, ale i angażowała kibiców w decydowanie o przyszłości swoich ulubionych drużyn. 

LKS Grom Różaniec – projekt infrastrukturalny 

LKS Grom Różaniec na potrzeby konkursu „Puchar 1000 goli” opracował projekt infrastrukturalny z 1 konkretnym celem. Jak zaznaczono we wniosku konkursowym, pomimo posiadania boiska ze świetną murawą i nowoczesnych szatni, klub borykał się z brakiem dość istotnego dla zawodników i kibiców elementu, jakim jest elektroniczna tablica wyników. 

Podczas domowych meczów LKS Grom Różaniec piłkarze i widzowie zmagali się z problemem braku informacji o aktualnym wyniku czy czasie gry. Projekt zakładał więc zakup i instalację nowoczesnej elektronicznej tablicy informacyjnej, która nie tylko poprawiłaby doświadczenia kibiców, ale także zapewniłaby organizację meczów zgodnie ze standardami IV ligi. Choć klub sukcesywnie modernizuje swój stadion, ograniczony budżet do tej pory pozwolił jedynie na podstawowe ulepszenia wymagane przez Lubelski Związek Piłki Nożnej. 

Koszt zakupu i montażu tablicy wynosił około 25-30 tys. zł, idealnie wpisując się w ramy budżetowe akcji „Puchar 1000 goli”. Co prawda działacze klubu zdawali sobie sprawę z tego, że istnieje zapotrzebowanie na inne inwestycje, jak boisko treningowe czy hala sportowa, ale realizację tych zadań pozostawili jednostkom samorządu terytorialnego. 

LKS Grom Różaniec – projekt społeczno-kulturalny 

LKS Grom Różaniec, będąc nie tylko klubem piłkarskim, ale i ważnym elementem społeczności lokalnej, zgłosił do konkursu „Puchar 1000 goli” także projekt o charakterze społeczno-kulturalnym. Przedmiotem projektu była organizacja festynu dla kibiców i mieszkańców oraz XVI edycji Memoriału im. Antoniego Buńko – postaci niezmiernie ważnej dla historii klubu. 

Po kilku sezonach przerwy, klub planował powrócić do tradycji Memoriału, upamiętniając Antoniego Buńko poprzez turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży oraz mecz drużyny seniorów. Festyn miał zawierać także elementy artystyczne, zabawę taneczną z udziałem zaproszonego zespołu muzycznego oraz wiele atrakcji dla dzieci, np. dmuchane zjeżdżalnie. 

W przypadku zwycięstwa w konkursie „Puchar 1000 Goli” klub zamierzał przeznaczyć uzyskane środki na wynajęcie sceny, opłacenie zespołu muzycznego, nagrody dla uczestników oraz poczęstunek dla zaproszonych drużyn i innych gości. Projekt ten miał na celu nie tylko uczczenie ważnej postaci dla klubu, ale także stworzenie wyjątkowego wydarzenia dla całej społeczności Różańca. 

LKS Grom Różaniec 

LKS Grom Różaniec to klub piłkarski z bogatą historią, która początek ma w 1956 r. Na początku XXI w. zespół stał się jednym z czołowych graczy w zamojskiej klasie okręgowej, niejednokrotnie zdobywając podium rozgrywek. Sezon 2021/2022, kiedy to realizowana była inicjatywa „Puchar 1000 Goli”, był dla klubu drugim w historii występów w IV lidze lubelskiej. 

Kluczowym aspektem działalności LKS Grom Różaniec jest szkolenie młodych talentów, dzięki czemu szeregi seniorów regularnie zasilają obiecujący wychowankowie grupy młodzieżowej. Klub nie prowadzi odpłatnej działalności, a jego zasoby finansowe pochodzą głównie z dotacji i od lokalnych sponsorów. Pomimo ograniczonego budżetu Grom Różaniec osiąga znaczące sukcesy w IV lidze, co jest dużym osiągnięciem dla klubu z małej miejscowości.