Pinnacle Sports 

Pinnacle Sports ma bardzo dobre opinie u graczy na całym świecie, jednak czy bukmacher działa zgodnie z prawem? Wyjaśniamy, czy Pinnacle Sports jest legalny w Polsce i kiedy gra w jego serwisie nie wiąże się z ryzykiem otrzymania kary finansowej. Z tekstu dowiesz się też, gdzie szukać informacji na temat legalnych bukmacherów w Polsce. 

Pinnacle Sports na świecie 

Pinnacle Sports to marka bukmacherska, którą w 1998 r. założyła firma Pinnacle Sports Worldwide i która obecna jest w wielu krajach świata. Jednak rodzimych graczy najbardziej interesuje zapewne odpowiedź na pytanie, czy Pinnacle Sports jest legalny w Polsce, dlatego spieszymy z wyjaśnieniem, że ten bukmacher nie posiada zezwolenia na działalność w naszym kraju. W związku z tym obstawianie zakładów w jego serwisie nie jest dozwolone dla graczy, którzy znajdują się na terytorium Polski. 

Jak natomiast wygląda sytuacja w innych krajach, jeśli chodzi o działalność Pinnacle Sports? Licencja dla tego operatora gier hazardowych wydana została w Antylach Holenderskich, gdyż siedziba firmy znajduje się na wyspie Curaçao. W oparciu o to zezwolenie Pinnacle Sports świadczy usługi hazardowe w więcej niż 100 państwach świata, np. we Włoszech, Norwegii, Luksemburgu, Kanadzie, Tunezji czy na Słowacji, a strona funkcjonuje w wielu wersjach językowych. Jednak Polska nie jest jedynym krajem, w którym serwis Pinnacle Sports nie jest dostępny – dotyczy to m.in. USA, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. 

Tam, gdzie posiadane przez Pinnacle Sports zezwolenie jest wystarczające, gracze mogą obstawiać zakłady bukmacherskie tej marki oraz grać w różne inne gry hazardowe online, w tym ruletkę, automaty do gier, pokera, blackjacka itp. Warto zaznaczyć, że bukmacher słynie z polityki niskich marży, dzięki której kursy bukmacherskie są często wyższe niż u konkurencji. 

Pinnacle Sports – Polska 

Niektórzy gracze pamiętają jeszcze, że kiedyś także w naszym kraju dostępne były zakłady bukmacherskie Pinnacle Sports. Polska wprowadziła jednak poważne zmiany w swoim ustawodawstwie, a kluczowa okazała się nowelizacja ustawy hazardowej przyjęta pod koniec 2016 r. Na bazie nowego prawa bukmacherzy, którzy nie posiadali zezwolenia na organizację zakładów bukmacherskich oraz operatorzy innych gier hazardowych online działający na terenie Polski zaczęli być wpisywani do tzw. rejestru domen zakazanych, a ich strony zaczęły być blokowane przez dostawców Internetu. Dlatego też w 2017 r. bukmacher Pinnacle Sports wycofał się z oferowania swoich usług osobom przebywającym na terenie Polski.  

Jeśli jednak w którymś momencie wystąpi on o to, by odpowiednia licencja została mu wydana, a decyzja zostanie rozpatrzona pozytywnie, wtedy polscy gracze znów będą mogli obstawiać w Pinnacle Sports. Zezwolenie wydawane jest w czasie nie dłuższym niż 6 miesięcy, a uruchomienie polskojęzycznej wersji językowej też nie powinno zająć dużo czasu. Jak na razie są to jednak tylko teoretyczne wywody, gdyż nie ma informacji, by bukmacher starał się o takie zezwolenie. 

Obstawianie w Pinnacle Sports 

Mamy więc jasność co do tego, że Pinnacle Sports w Polsce nie jest dostępny, a ewentualne obstawianie zakładów w jego serwisie byłoby nielegalne. Dla osób, które nie przywiązują dużej wagi do tego, co mówią przepisy prawa, o ile za ich łamanie nie są przewidziane żadne sankcje, mamy złe wieści. Gracze, którzy uczestniczą w nielegalnie organizowanych grach hazardowych (a tu kwalifikuje się też typowanie zakładów urządzanych bez zezwolenia), ustawodawca przewidział kary pieniężne, które mogą być naprawdę bardzo wysokie. Dlatego typerzy powinni mieć świadomość, że gra w Pinnacle Sports w Polsce nie jest legalna i nie warto jej próbować, jeśli przebywamy na terenie kraju. 

Z kolei jeśli wyjedziemy do innego państwa i upewnimy się, że tam posiadane przez Pinnacle Sports zezwolenie jest obowiązujące, spokojnie możemy skorzystać z usług tego operatora. 

Bukmacherzy legalni w Polsce 

Co natomiast pozostaje tym graczom, którzy lubią obstawiać zakłady bukmacherskie, ale większość czasu spędzają w kraju? Takie osoby nie mają się czym martwić, ponieważ legalny rynek zakładów wzajemnych w Polsce cały czas się rozwija, a w branży pojawiają się kolejni bukmacherzy, którzy mają wymagane zezwolenie. Oczywiście czasem problematyczne może być rozróżnienie, którzy bukmacherzy oferują swoje usługi zgodnie z prawem, a którzy pomimo braku licencji nadal udostępniają zakłady bukmacherskie internautom przebywającym w Polsce. Dlatego też przygotowaliśmy listę, na której znajdują się bukmacherzy posiadający aktualne zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów RP. Zachęcamy do jej sprawdzania i obstawiania zakładów tylko u legalnych bukmacherów.