Dziś jest: 20 maja 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Ladbrokes 

Nie masz pewności, czy Ladbrokes jest legalny w Polsce? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy hazardowy gigant rynku brytyjskiego ma zezwolenie na to, by oferować zakłady bukmacherskie w Polsce. Dowiesz się też, jak szybko sprawdzić, którzy bukmacherzy zapewniają legalną grę w naszym kraju. 

Tutaj dostępna jest lista legalnych w Polsce bukmacherów.

Bukmacher Ladbrokes nie posiada wydanego w Polsce zezwolenia na oferowanie zakładów bukmacherskich, a tym samym nie jest w Polsce legalny. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wnoszenie zakładów w Ladbrokes z terytorium Polski podlega karze w postaci odebrania wszystkich uzyskanych wygranych w pełnej kwocie (bez pomniejszania o wniesione na zakłady stawki) oraz dodatkowo nałożona może zostać grzywna w wysokości do 720 stawek dziennych (w skrajnym przypadku wysokość tej grzywny może wynieść nawet kilka mln zł!).

Jeśli chciałbyś grać legalnie, skorzystaj z usług jednej z legalnych w Polsce firm:

>> Ranking legalnych bukmacherów w Polsce <<

Obstawianie u legalnych bukmacherów jest w pełni zgodne z polskim prawem i za grę w takich firmach nie grożą żadne konsekwencje prawne.

.

Ladbrokes na świecie 

Ladbrokes to bardzo stara brytyjska firma hazardowa – spółka założona została już w 1886 r. i początkowo przyjmowała zakłady bukmacherskie na gonitwy koni. Od tego czasu Ladbrokes mocno poszerzył swoją ofertę i wypracował bardzo silną pozycję na brytyjskim i wielu zagranicznych rynkach gier hazardowych. Jednak ponieważ większość osób czytających ten artykuł zapewne przebywa na terenie Polski, musimy od razu zasygnalizować, że Ladbrokes w Polsce nie jest legalny. Inaczej niż legalni bukmacherzy Ladbrokes nie posiada polskiego zezwolenia na to, by urządzać zakłady bukmacherskie w naszym kraju, dlatego u nas jego strona internetowa nie działa. 

Jednak w wielu innych krajach Ladbrokes świetnie sobie radzi. Z jego usług korzysta przede wszystkim mnóstwo graczy z Wielkiej Brytanii, a także m.in. Belgii, Holandii, Hiszpanii czy Irlandii. Ladbrokes oferuje oczywiście zakłady bukmacherskie, ale też inne gry hazardowe, w tym np. internetowy poker, bingo, automaty do gier i różne inne kasynowe gry online. Ponadto Ladbrokes posiada w samej Wielkiej Brytanii kilka tysięcy punktów stacjonarnych, a kolejne tysiące znajdują się poza jej granicami i nadal korzysta z nich spora grupa typerów. Przychody firmy są olbrzymie (w 2016 r. wyniosły ponad 1,5 biliona funtów), Ladbrokes zatrudnia też tysiące pracowników i intensywnie sponsoruje sport. 

Ladbrokes – Polska 

Istnieje wielu popularnych na świecie bukmacherów, którzy nie mogą oferować swoich usług w Polsce i wśród nich jest, jak już wiemy, Ladbrokes. Polska zezwala bowiem na urządzanie zakładów bukmacherskich tylko tym spółkom, które uzyskały zezwolenie na przyjmowanie zakładów (online albo w sieci punktów stacjonarnych, albo oba). Nie ma tu więc znaczenia fakt, że władze Wielkiej Brytanii wydały zezwolenie tego rodzaju firmie Ladbrokes – licencja wymagana w Polsce musi być bowiem wydana przez polskie Ministerstwo Finansów. Ci bukmacherzy, którzy udostępniają swoje usługi graczom przebywającym na terytorium Polski bez zezwolenia, muszą liczyć się z tym, że dostęp do ich strony zostanie zablokowany przez operatorów usług internetowych (mają oni taki obowiązek, jeśli strona trafi do tzw. rejestru stron zakazanych). 

Trzeba natomiast wspomnieć, że Ladbrokes w Polsce był obecny przez jakiś czas, jednak w związku ze zmianami prawnymi wycofał się z tego rynku już w 2011 r. Jeśli więc znajdujemy się w kraju i spróbujemy wejść na stronę internetową Ladbrokes, zobaczymy ekran informujący o tym, że gra nie jest dostępna dla osób przebywających w tej lokalizacji. Co prawda bukmacher nie raz potwierdzał, że rozważa powrót do Polski, jednak jak na razie licencja nie została tej firmie wydana, nic nie wiadomo też na temat tego, by Ladbrokes w ogóle złożył wniosek o zezwolenie na działalność bukmacherską w Polsce (stan na październik 2022 r.). 

Obstawianie w Ladbrokes 

Nie ma więc sensu czekać na to, że w przyszłości Ladbrokes zezwolenie od polskich władz otrzyma, skoro nie widać żadnych kroków w tym kierunku ze strony brytyjskiej firmy hazardowej. Trzymając się stanu obecnego, trzeba po prostu przyjąć, że zakłady bukmacherskie Ladbrokes są w Polsce nielegalne, dlatego ich obstawianie nie jest możliwe. Nawet jeśli w jakiś sposób by się to udało, nadal odradzamy takie pomysły, a to dlatego, że typowanie u operatorów nieposiadających zezwolenia jest sankcjonowane prawnie. Tym samym stawiając takie zakłady bukmacherskie, łamiemy prawo polskie i narażamy się na otrzymanie niemałej kary finansowej. 

Obstawianie w Ladbrokes jest natomiast możliwe, jeśli wyjedziemy z kraju. Możemy więc typować zakłady bukmacherskie czy grać w inne gry wtedy, gdy państwo, na obszarze którego się znajdujemy, zezwala na korzystanie z usług Ladbrokes (polska ustawa hazardowa dotyczy rzecz jasna tylko tego, co się dzieje w granicach polskiego państwa). 

Bukmacherzy posiadający zezwolenie 

Skoro odpowiedź na pytanie, czy Ladbrokes jest legalny w Polsce, jest negatywna, warto poszukać jakichś sensownych alternatyw. Osoby, które mają zamiar obstawiać zakłady bukmacherskie, powinny wiedzieć, że bukmacherzy posiadający wymagane zezwolenie i szeroką ofertę zakładów są jak najbardziej w Polsce dostępni. Gracze mogą wybierać spośród kilkudziesięciu operatorów, którzy udostępniają zakłady bukmacherskie przedmeczowe i na żywo oraz liczne promocje bukmacherskie.  

Jeśli nie wiesz, którzy bukmacherzy posiadają zezwolenie i gra u nich jest bezpieczna, zawsze możesz to sprawdzić w naszym aktualnym zestawieniu legalnych bukmacherów w Polsce.

<< Bonusy powitalne i promocje u polskich legalnych bukmacherów >>

<< Porównywarka kursów legalnych w Polsce bukmacherów >>

<< Legalny poker online w Polsce – ranking bukmacherów >>