Dziś jest: 14 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Betsson 

Czy Betsson jest legalny w Polsce? Czy gracze przebywający na terenie naszego państwa mogą spokojnie obstawiać zakłady bukmacherskie u tego operatora, a może gra w Betsson jest ryzykowna i grozi sankcjami prawnymi? Jak dowiedzieć się, którzy bukmacherzy mają zezwolenie na działalność przez Internet w naszym kraju? 

Tutaj dostępna jest lista legalnych w Polsce bukmacherów.

Bukmacher Betsson nie posiada wydanego w Polsce zezwolenia na oferowanie zakładów bukmacherskich, a tym samym nie jest w Polsce legalny. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wnoszenie zakładów w Betsson z terytorium Polski podlega karze w postaci odebrania wszystkich uzyskanych wygranych w pełnej kwocie (bez pomniejszania o wniesione na zakłady stawki) oraz dodatkowo nałożona może zostać grzywna w wysokości do 720 stawek dziennych (w skrajnym przypadku wysokość tej grzywny może wynieść nawet kilka mln zł!).

Jeśli chciałbyś grać legalnie, skorzystaj z usług jednej z legalnych w Polsce firm:

>> Ranking legalnych bukmacherów w Polsce <<

Obstawianie u legalnych bukmacherów jest w pełni zgodne z polskim prawem i za grę w takich firmach nie grożą żadne konsekwencje prawne.

.

Betsson na świecie 

Betsson od lat znajduje się na jednym z pierwszych miejsc wśród liderów światowego rynku hazardowego, trzeba jednak pamiętać, że Polska ma w dziedzinie gier hazardowych specyficzne ustawodawstwo. Dlatego już na wstępie chcemy uświadomić czytelników, którzy poszukują odpowiedzi na pytanie, czy Betsson jest legalny w Polsce, że odpowiedź jest przecząca. Bukmacher ten nie postarał się o to, by uzyskać odpowiednie zezwolenie, dlatego obstawianie w Betsson zakładów bukmacherskich nie jest dopuszczalne przez polskie prawo. 

Wracając jednak do perspektywy globalnej, Betsson to firma, która ma miliony użytkowników na całym świecie. Licencja na organizację zakładów, jaką posługuje się ten operator gier hazardowych, wydana została na Malcie. Portal udostępniający zakłady bukmacherskie powstał w 2002 r. – założyli go 3 Szwedzi mieszkający w Wielkiej Brytanii, dlatego początkowo funkcjonowały 2 wersje językowe strony: angielska i szwedzka. W kolejnych latach serwis Betsson zyskał wiele innych wersji językowych, m.in. niemiecką, francuską, włoską, a nawet turecką czy peruwiańską. 

Trzeba też zaznaczyć, że Betsson udostępnia nie tylko zakłady bukmacherskie – na jego platformie online oferowane są również poker, ruletka, automaty do gier, zdrapki, bingo czy inne gry hazardowe. 

Betsson – Polska 

Kwestia dotycząca tego, czy Betsson jest legalny w Polsce, nie zmieni się, dopóki bukmacher nie wystąpi do polskiego Ministerstwa Finansów o obowiązujące zezwolenie. Tzw. ustawa hazardowa stanowi bowiem, że jedynie te spółki, którym wydana zostanie licencja na urządzanie zakładów wzajemnych oferowanych przez Internet i/lub naziemnie, mają możliwość przyjmowania takich zakładów. To, że Betsson zezwolenia nie posiada, można łatwo sprawdzić – na rządowej stronie opublikowana jest przecież kompletna lista wydanych zezwoleń i tej firmy na niej nie znajdziemy. Co prawda wnioski o prawo do świadczenia usług bukmacherskich są cały czas przyjmowane i z takim pismem mógł wystąpić także Betsson. Zezwolenie, w razie braku przeciwskazań, wydane zostałoby nie później niż w ciągu 6 miesięcy od złożenia wniosku – jednak dopóki nie zostanie ono zatwierdzone, na pewno nie można korzystać z usług danego operatora. 

Oczywiście Betsson w Polsce pojawił się już wiele lat temu i sporo graczy stawiało swoje pierwsze zakłady bukmacherskie online właśnie w jego serwisie. Istniała też polska wersja językowa serwisu w domenie z końcówką „.pl”, jednak strona ta została dodana do rejestru domen zakazanych i zablokowana dla osób przebywających na terenie Polski. Na mocy nowelizacji ustawy o grach hazardowych możliwe stało się bowiem wymuszenie blokowania przez dostawców Internetu tych stron, na których zakłady bukmacherskie czy inne gry hazardowe oferowane są nielegalnie.  

Obstawianie w Betsson 

Trzeba też przyznać, że nie są rzadkością przypadki, kiedy gracze znajdujący się w naszym kraju wchodzą na strony internetowe o nieco zmodyfikowanym adresie i tam obstawiają zakłady bukmacherskie Betsson. Polska ustawa mówi jednak wyraźnie, że takie postępowanie jest zakazane, a konsekwencje łamania prawa dotyczą nie tylko organizatora gier, ale też ich uczestników. Skoro więc Betsson w Polsce nie ma prawa oferować zakładów, to typerzy, którzy je pomimo zakazu u niego obstawią, muszą się liczyć z ryzykiem wysokich kar finansowych.  

Oczywiście cały czas mówimy o sytuacji, kiedy gracz fizycznie znajduje się w granicach naszego państwa. Jeśli natomiast dana osoba przebywa w kraju, w którym legalna jest działalność Betsson (licencja z Malty jest tam wystarczająca), to jak najbardziej może obstawiać zakłady bukmacherskie tej marki. 

Legalni bukmacherzy – lista 

Co natomiast mogą zrobić ci gracze, których interesuje typowanie zakładów w naszym kraju? Cóż, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Betsson nie będzie, przynajmniej w najbliższym czasie, starać się o zezwolenie na działalność bukmacherską w Polsce. Dlatego jeśli chodzi o obstawianie zakładów, pierwszym krokiem powinno być znalezienie dobrego bukmachera, który zakłady bukmacherskie oferuje w oparciu o aktualne, polskie zezwolenie. Na brak wyboru na pewno nie można narzekać – legalni bukmacherzy w Polsce tworzą obecnie dość liczną grupę, która mocno ze sobą konkuruje. Pełne zestawienie, w którym znajdują się wyłącznie bukmacherzy posiadający zezwolenie na oferowanie zakładów internetowych i/lub naziemnych, znajdziesz pod tym adresem. 

<< Bonusy powitalne i promocje u polskich legalnych bukmacherów >>

<< Porównywarka kursów legalnych w Polsce bukmacherów >>

<< Legalny poker online w Polsce – ranking bukmacherów >>