Dziś jest: 2 marca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Bet365 

Czy Bet365 jest legalny w Polsce? W jakich krajach ten popularny bukmacher oferuje zakłady bukmacherskie zgodnie z prawem? Czy gra w Bet365 jest karana przez polskie prawo i jacy bukmacherzy mają zezwolenie, dzięki czemu obstawianie u nich jest w pełni legalne?

Tutaj dostępny jest ranking legalnych w Polsce bukmacherów.

Bukmacher Bet365 nie posiada wydanego w Polsce zezwolenia na oferowanie zakładów bukmacherskich, a tym samym nie jest w Polsce legalny. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wnoszenie zakładów w Bet365 z terytorium Polski podlega karze w postaci odebrania wszystkich uzyskanych wygranych w pełnej kwocie (bez pomniejszania o wniesione na zakłady stawki) oraz dodatkowo nałożona może zostać grzywna w wysokości do 720 stawek dziennych (w skrajnym przypadku wysokość tej grzywny może wynieść nawet kilka mln zł!).

Jeśli chciałbyś grać legalnie, skorzystaj z usług jednej z legalnych w Polsce firm:

>> Ranking legalnych bukmacherów w Polsce <<

Obstawianie u legalnych bukmacherów jest w pełni zgodne z polskim prawem i za grę w takich firmach nie grożą żadne konsekwencje prawne.

.

Bet365 na świecie 

Bet365 to jedna z najpopularniejszych marek bukmacherskich i hazardowych na kontynencie europejskim. Od razu zaznaczmy, że Bet365 w Polsce nie jest legalne, ale grupa firm hazardowych świetnie radzi sobie m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Czechach, Hiszpanii, Serbii, Grecji czy Norwegii. Bet365 działa nie tylko w Europie, ale w ponad 200 krajach na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Brazylii, wielu krajach afrykańskich (np. Kenii, Nigerii czy Ghanie) czy azjatyckich (np. Japonii, Chinach, Indiach czy Tajlandii). Zakłady bukmacherskie w Bet365 obstawiają więc miliony graczy w różnych zakątkach świata, a grupa hazardowa zatrudnia tysiące pracowników, jest też mocno zaangażowana w sponsoring sportu. 

Bet365 powstała w Wielkiej Brytanii, a zakłady bukmacherskiej tej marki posiadają zezwolenie na działalność wydane przez Gambling Commission (brytyjski regulator rynku hazardowego) i przez tę instytucję są regulowane. Inne gry hazardowe, takie jak poker czy bingo, także znajdują się w ofercie Bet365. Licencja na urządzanie tych gier wydana została przez Gibraltar, a ponieważ jest to brytyjskie terytorium zamorskie, to w Wielkiej Brytanii jest ona jak najbardziej obowiązująca. Ponadto warto wiedzieć, że Bet365 należy do IBAS (Independent Betting Adjudication Service), czyli organizacji zajmującej się sporami pomiędzy organizatorami gier hazardowych (podlegającymi IBAS) a graczami korzystającymi z ich usług w Wielkiej Brytanii. 

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, Bet365 umożliwia obstawianie kilkudziesięciu sportów i bardzo zróżnicowanych lig. Gracze mają też możliwość oglądania mnóstwa transmisji meczów na żywo poprzez platformy online bukmachera. 

Bet365 – Polska 

Specyficzna sytuacja prawna branży hazardowej w naszym kraju powoduje, że wielu graczy poszukuje w Internecie odpowiedzi na pytanie, czy Bet365 jest legalny w Polsce. Należy bowiem wiedzieć, że wszyscy bukmacherzy, którzy mają zamiar organizować zakłady bukmacherskie i oferować je osobom przebywającym na terytorium polskiego państwa, muszą najpierw uzyskać odpowiednie zezwolenie. Tymczasem Bet365 w Polsce o takie zezwolenie się jak dotąd nie starało, co oznacza, że nie może tu prowadzić działalności bukmacherskiej. 

Trzeba jednak wspomnieć, że jeszcze na początku 2017 r. w naszym kraju nie tylko działał, ale też był jednym z największych (aczkolwiek niezalegalizowanych) bukmacherów internetowych właśnie Bet365. Polska przyjęła jednak w grudniu 2016 r. nowelizację ustawy hazardowej, która zaczęła obowiązywać od 1 kwietnia 2017 r. W związku z tymi zmianami prawnymi brytyjski bukmacher wycofał się z polskiego rynku zakładów. Oczywiście Bet365 zezwolenie na działalność w Polsce może uzyskać, jeśli więc kiedyś zdecyduje się na złożenie wniosku do Ministerstwa Finansów, licencja na to, by oferować polskim graczom zakłady bukmacherskie online (i/lub naziemne) może trafić w ręce bukmachera. Jednak jak na dzień dzisiejszy (stan na październik 2022 r.) nie ma żadnych informacji, aby Bet365 w Polsce prowadził tego rodzaju czynności. 

Obstawianie w Bet365 

Z powyższych wyjaśnień wynika w sposób oczywisty, że typowanie sportu czy innych wydarzeń w Bet365 jest w Polsce nielegalne. Jeśli licencja na urządzanie gry nie zostanie wydana przez polskie MF, nie tylko bukmacherzy nie mają prawa organizować takich zakładów, ale też gracze nie powinni korzystać z ich usług, jeśli przebywają w kraju. Tak więc nawet jeśli nielegalne zakłady bukmacherskie online są dostępne w Polsce, korzystanie z tej możliwości jest zakazane. Co więcej, gracze, którzy złamią ten zakaz, mogą otrzymać bardzo wysokie kary finansowe. W przypadku Bet365 obstawianie nie jest możliwe, gdyż po wejściu na stronę oferującą zakłady bukmacherskie tej marki od razu zobaczymy komunikat o braku możliwości gry w lokalizacji, w jakiej się znajdujemy. 

Jeśli jednak interesuje Cię typowanie zakładów sportowych, pamiętaj, że oferują je liczni legalni bukmacherzy w Polsce. Są to firmy bukmacherskie, które posiadają aktualne zezwolenie na to, by przyjmować zakłady bukmacherskie przez Internet i/lub w sieci punktów stacjonarnych osobom przebywającym na terenie naszego kraju. Pod tym adresem łatwo sprawdzisz, którzy operatorzy to legalni bukmacherzy w Polsce. 

<< Bonusy powitalne i promocje u polskich legalnych bukmacherów >>

<< Porównywarka kursów legalnych w Polsce bukmacherów >>

<< Legalny poker online w Polsce – ranking bukmacherów >>