Dziś jest: 14 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

10 podstawowych zasad obstawiania zakładów bukmacherskich 

Zakłady bukmacherskie to obszerna dziedzina, której zgłębianie może zająć miesiące, a nawet lata. Są jednak pewne zasady, które powinien znać każdy gracz, bo bez ich znajomości trudno odnieść sukces w obstawianiu zakładów. Przygotowaliśmy więc mini poradnik, w którym wyjaśniamy, o czym bezwzględnie należy pamiętać, typując zakłady bukmacherskie. 

Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich

1. Poznaj podstawowe terminy i zasady obstawiania

Jeśli jesteś zupełnie początkującym graczem, zanim rozpoczniesz obstawianie zakładów, poświęć trochę czasu na zorientowanie się, jak działają kursy bukmacherskie i różne rodzaje zakładów. Jeśli chodzi o kursy, to są one jednym z kluczowych elementów obstawiania, ponieważ odnoszą się do tego, jakie jest prawdopodobieństwo, że dane zdarzenie rzeczywiście nastąpi. Na ich podstawie obliczana jest też wygrana z zakładu. Warto wiedzieć, że stosowane są różne formaty zapisu kursów, ale legalni bukmacherzy w Polsce używają zapisu dziesiętnego (np. 2.00, 1.12, 3.45). Im wyższy kurs, tym wyższa potencjalna wygrana, ale też mniejsze prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia. 

Drugim podstawowym elementem, z jakim musi zapoznać się gracz, są rodzaje zakładów i rynków zdarzeń dostępnych u bukmacherów. Obejmuje to zakłady bukmacherskie pojedyncze, akumulowane i systemowe, a także zakłady przedmeczowe, na żywo, na gry wirtualne (sporty wirtualne i gry karciane) oraz wydarzenia pozasportowe (np. polityczne, rozrywkowe). Do tego dochodzą rozmaite rynki zdarzeń – poza zakładami na wynik spotkania typować można też handicapy, zakłady under/over, zakłady z podpórką, BTTS, dotyczące statystyk indywidualnych zawodników i wiele innych. Oczywiście typer nie musi ich wszystkich od razu testować, chodzi raczej o to, by wiedział, jak działają i kiedy warto po nie sięgać. 

Uwaga!

Początkujący typerzy powinni rozpocząć obstawianie od zakładów pojedynczych, które są znacznie bezpieczniejsze od zakładów wielozdarzeniowych. Łatwiejsze do wytypowania są też zdarzenia 2-drogowe, np. takie, gdzie możliwa jest tylko wygrana gospodarzy lub wygrana gości, bez opcji remisu (gracz ma 50% szans na trafienie zakładu). Natomiast wszyscy gracze powinni typować tylko te zakłady bukmacherskie, których działanie i zasady rozumieją (czasem warto sprawdzić regulamin bukmachera i upewnić się, w jaki sposób rozliczany jest dany rodzaj zakładu).

2. Wybierz dyscypliny sportowe

Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich - wybierz sportNiedoświadczeni gracze mają tendencję do obstawiania zakładów na różne sporty, ponieważ wydaje się im, że wystarczająco dobrze znają się na wielu dyscyplinach i chcą spróbować swoich sił na różnych polach. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie, chyba że gra ma charakter zupełnie rozrywkowy i nie ma na celu pomnażania kapitału. Jeśli jednak chcesz skutecznie typować zakłady bukmacherskie i osiągać coraz lepsze wyniki, rozsądniej zrobisz, kiedy skoncentrujesz się na 1 czy 2 dyscyplinach sportowych.

Dzięki temu unikniesz rozproszenia, które często prowadzi do przeoczenia ważnych informacji i obniża skuteczność typera. W sytuacji, gdy skupisz się np. na 2 sportach, łatwiej będzie Ci śledzić wszelkie nowinki o zawodnikach i drużynach oraz innych czynnikach, które mogą wpływać na wyniki spotkań. Będziesz mieć też więcej czasu na analizę danych statystycznych, zapoznawanie się z opiniami i analizami ekspertów czy znajdowanie okazji kursowych. Wszystko to przełoży się na jakość stawianych typów i zyski z gry. 

Naturalnym wyborem są zawsze te sporty i wydarzenia, które Cię interesują najbardziej i na których już się dobrze znasz, ale z czasem warto pomyśleć o znalezieniu pewnej niszy. Możesz przykładowo wyspecjalizować się w obstawianiu zakładów na wybrane ligi sportowe czy turnieje. Trzeba wiedzieć, że topowe wydarzenia są świetnie rozpracowywane przez bukmacherów, dlatego wartościowe zakłady bukmacherskie znacznie częściej znaleźć można wśród bardziej niszowych sportów i imprez sportowych. Dobrym sposobem na uzyskanie przewagi nad bukmacherem jest właśnie skoncentrowanie się na mniej popularnej dyscyplinie sportowej czy na niższych/bardziej egzotycznych ligach.  

Uwaga!

Warto mieć swoją niszę, w której będziesz mieć przewagę nad bukmacherem. Może tu chodzić nie tylko o mniej medialne dyscypliny sportowe, ale też mniej popularne ligi i mniej prestiżowe turnieje, a nawet specjalne rynki zdarzeń.

3. Zarządzaj budżetem na grę odpowiedzialnie

Niezależnie od poziomu zaawansowania, gracze powinni też mieć określony budżet na grę (bankroll) i w żadnym wypadku go nie przekraczać. Dzięki przestrzeganiu tych zasad łatwiej jest utrzymać kontrolę nad finansami i uniknąć ryzyka nadmiernych strat. Jak ustalić, ile pieniędzy przeznaczyć na grę? Najprostsza zasada mówi, żeby kapitał na obstawianie wynosił tylko tyle, ile nie żal jest graczowi stracić. Sprawdzoną praktyką jest oddzielenie bankrollu od pozostałych pieniędzy gracza, np. otworzenie w tym celu osobnego rachunku bankowego. 

Dobre zarządzanie budżetem na grę odnosi się też do stawek zakładów, których wartość nie powinna być za wysoka (w stosunku do całości kapitału). Zbyt duże stawki mogą doprowadzić do szybkiego wyczerpania się bankrollu, dlatego zazwyczaj zaleca się stawianie na zakłady bukmacherskie nie więcej niż 2% swojego budżetu. 

Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich - limityŻeby grać odpowiedzialnie i bezpiecznie można też zastosować limity. Po pierwsze gracz powinien ustalić limity dotyczące dziennych czy tygodniowych kwot przeznaczanych na grę. Po drugie niektórzy stosują też limity na straty i wygrane. Oznacza to, że jeśli gracz uzyska założoną sumę wygranych lub maksymalną dopuszczalną sumę przegranych, mówi „stop” i robi sobie na jakiś czas przerwę. Jest to szczególnie ważne w tym drugim przypadku i tu przestrzec trzeba przed tzw. impulsywnym odrabianiem strat. W tekście pt. Zarządzanie budżetem gracza w zakładach bukmacherskich” znajdziesz więcej praktycznych porad dotyczących organizacji finansów typera.

Uwaga!

Nigdy nie graj na kredyt. Obstawianie za nie swoje pieniądze stwarza ogromne ryzyko popadnięcia w poważne długi (tzw. spirala długów), konflikt z prawem i uzależnienie od hazardu.

4. Analizuj statystyki i aktualności sportowe 

Truizmem jest stwierdzenie, że aby wygrywać na zakładach bukmacherskich, trzeba wybierać trafne typy. W jaki jednak sposób można pracować nad skutecznością swoich typów? Otóż podstawą jest porządny research informacji związanych z danym spotkaniem sportowym i jego uczestnikami.  

Na pewno konieczna jest analiza statystyk sportowych, takich jak np. dane liczbowe na temat zwycięstw i porażek drużyn czy zawodników, średniej liczby bramek/punktów itp. na mecz, ale też historia spotkań rywali. Należy oczywiście śledzić wszelkie nowinki dotyczące drużyn, zawodników, kadry szkoleniowej, sędziów itp. – przykładowo kontuzje, zmiany trenerów, konflikty personalne w zespole czy nawet problemy finansowe drużyny mogą mieć wpływ na wyniki meczu. Jak najbardziej warto analizować składy zespołów, wygląd tabeli ligowej czy inny liczący się ranking, terminarz spotkań, a nawet prognozy pogody itp. Na wyższym poziomie zaawansowania należy też uwzględnić analizę zachowania kursów bukmacherskich na dane spotkanie – w porę zaobserwowane spadki kursów mogą być bardzo cenną wskazówką. Generalnie im więcej informacji na temat obstawianego meczu posiada gracz, tym większe szanse, że jego typy bukmacherskie okażą się poprawne. 

Gdzie można szukać wartościowych danych? Wiarygodne informacje znajdują się na pewno na oficjalnych stronach internetowych drużyn czy na ich profilach w mediach społecznościowych. Cennym źródłem wiadomości są też serwisy o tematyce sportowej czy programy w telewizji sportowej, gdzie obok newsów publikowane/emitowane są wypowiedzi czy szersze wywiady z osobowościami świata sportu, komentarze i analizy ekspertów danej dyscypliny sportowej itd. Poza tym w Internecie jest mnóstwo for, grup w social media, blogów, vlogów itp. Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich - transmisje u bukmacherówpoświęconych konkretnym sportom, jednak trzeba być ostrożnym przy ich wyborze – nie wszystkie są równie rzetelne i godne zaufania. Dobry gracz powinien jednocześnie jak najczęściej oglądać mecze w sposób analityczny, gdyż może dzięki temu pozyskać wiele bezcennych informacji (np. o stylu gry drużyn/zawodników, stosowanych taktykach, silnych i słabych stronach poszczególnych sportowców). W tym celu może korzystać z darmowych transmisji meczów na żywo, jakie oferują niektórzy legalni bukmacherzy online.

Uwaga!

Surowe dane statystyczne oraz inne informacje dotyczące uczestników meczu i jego okoliczności nie wystarczą, by poprawnie typować wyniki spotkań. W tym celu konieczna jest umiejętność korzystania z pozyskanych danych, a nie można jej nabyć inaczej niż w praktyce – poprzez podpatrywanie jak robią to bardziej doświadczeni gracze, samodzielne analizowanie danych i następnie monitoring obstawionych typów (zwłaszcza sprawdzanie przyczyn błędów).

5. Prowadź historię typów i ją analizuj

Mówi się, że głupotą jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów. Dlatego właśnie tak istotne jest, by prowadzić historię obstawianych zakładów bukmacherskich, gdyż w innym wypadku trudno jest wyciągnąć jakieś nauki z popełnianych przez siebie błędów. Warto zapisywać w jednym miejscu wszystkie obstawiane zakłady bukmacherskie, podając: nazwę meczu (np. Real Madryt – Barcelona), typ (np. wygrana Realu Madryt), kurs (np. 2.60), wynik zakładu (np. wygrana), kwota zysku lub wygranej (jeśli zakład jest przegrany należy wpisać 0) oraz pole na notatki, komentarze i wnioski. Można też dodać inne informacje, o ile są rzeczywiście potrzebne, jak np. sport, liga, rodzaj zakładu (przedmeczowy czy na żywo), data wydarzenia, bukmacher itd. 

Następnym krokiem jest analiza skuteczności obstawianych zakładów, która ma na celu wykazanie, jakiego rodzaju zakłady bukmacherskie oraz strategie gry przynoszą zamierzone skutki, a które są nieopłacalne. Gracz może łatwiej i precyzyjniej wychwycić w ten sposób, co mu wychodzi najlepiej (i na tym powinien się skoncentrować), nad czym musi jeszcze popracować, a z jakiego rodzaju zakładów bukmacherskich czy sposobu obstawiania powinien zrezygnować. Ponadto analiza historii typów pokazuje, jakie postępy zrobił w danym okresie typer. 

Najlepiej jest wpisywać potrzebne dane do arkusza kalkulacyjnego typu Excel, gdyż proste formuły pozwalają obliczyć tu np. jaka jest aktualna wartość kapitału gracza, jaka jest skuteczność jego typów czy na jakim poziomie znajduje się jego yield (czyli na ile gra jest opłacalna). Dzięki filtrowaniu według wybranego kryterium (np. ligi), można też bez problemu sprawdzić, jak wygląda skuteczność zakładów określonego rodzaju i zauważyć istotne zależności. Potem pozostaje już tylko modyfikować swój sposób obstawiania zgodnie z tym, co podpowiadają liczby. 

Uwaga!

Historia typów powinna być monitorowana regularnie. Generalnie wystarczy zarezerwować na to czas raz w miesiącu (np. na jego koniec), choć na początku można to robić częściej. Jednak, żeby analiza była miarodajna, najlepiej jest mieć minimum 50, a jeszcze lepiej co najmniej 100 obstawionych typów (mogą być to równie dobrze typy obstawione „na sucho”, czyli bez stawiania pieniędzy – co jednak warto zaznaczyć w arkuszu).

6. Nie ulegaj emocjom

Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich - emocjeChociaż to właśnie pragnienie przeżycia niesamowitych emocji przyciąga na stadiony i przed ekrany telewizorów tłumy kibiców, podczas obstawiania jakichkolwiek wydarzeń wszelkie, zwłaszcza silne emocje są niewskazane. Wybierając typy bukmacherskie i podejmując inne decyzje co do gry, typer powinien kierować się tym, co podpowiada mu logiczne i analityczne myślenie.

W praktyce nie jest to wcale takie łatwe, zwłaszcza gdy w grę wchodzą sympatie typera. Dlatego też zdecydowanie odradza się obstawiania zakładów na mecze z udziałem drużyny czy zawodnika, któremu się kibicuje. Tego typu spotkania lepiej jest sobie pozostawić jako formę czystej przyjemności, co pozwoli oglądać je bez dodatkowego stresu, a jednocześnie wykluczy możliwość stawiania subiektywnie wybranych typów (czyli o dużym potencjale nietrafności). 

Żeby wystrzec się emocjonalnego obstawiania zakładów, na pewno warto też stosować się do punktu 4, czyli dokładnie analizować aktualne informacje i statystyki sportowe oraz wyciągać z nich przemyślane wnioski. Dobrze jest trzymać się sprecyzowanej strategii gry, np. obstawiać tylko zakłady bukmacherskie z wybranego przedziału kursowego lub określone rynki zdarzeń czy stawkować zakłady według konkretnego systemu bukmacherskiego. Wszystko to wspiera gracza w utrzymaniu samodyscypliny i nieuleganiu np. chęci odegrania się, kiedy wystąpi cała seria porażek. 

Uwaga!

Emocje podczas obstawiania zakładów bukmacherskich to zły doradca. Dotyczy to zarówno negatywnych odczuć, kiedy gracz chce się zemścić po przegranych, jak i pozytywnych emocji, kiedy gracz niesiony ekscytacją z wygranych zaczyna zbytnio ryzykować. Profesjonalny typer jest przygotowany psychicznie i na zwycięstwa, i na porażki. Bez względu na wynik obstawiania zakładów zachowuje spokój i trzyma się swojego planu.

7. Wybierz najlepszego bukmachera

Bukmacherzy różnią się od siebie pod wieloma względami, a od tego, u którego bukmachera będziemy obstawiać zakłady bukmacherskie, mogą zależeć nasze zyski, ale i ogólne zadowolenie z gry. Kryteriami wyboru bukmachera powinny być na pewno elementy związane z samą ofertą zakładów, takie jak m.in. jakość kursów bukmacherskich, obszerność oferty zakładów czy szerokość rynków zdarzeń, dynamika i płynność zmian kursów w ofercie live, czas udostępnienia zakładów w ofercie pre-match. Ważne są też opcje dodatkowe, np. możliwość dokonania cash-outu, skonstruowania własnego zakładu, edytowania obstawionego zakładu i dodatkowe narzędzia, jak zaawansowane statystyki sportowe czy bezpłatne transmisje meczów.  

Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich - aplikacja bukmacheraPodczas obstawiania zakładów ważne są oczywiście aspekty techniczne, m.in. możliwość szybkiej rejestracji konta gracza, dostępność wielu metod wpłat online i szybkich wypłat czy różnych kanałów wsparcia konsultantów. Duże znaczenie ma też ogólna intuicyjność i sprawność działania strony internetowej i aplikacji mobilnej bukmachera, ale też atrakcyjne bonusy powitalne i inne promocje bukmacherskie. Jak widać czynników decydujących o atrakcyjności bukmachera jest bardzo dużo, więc jeśli masz problem z wyborem, być może pomoże Ci nasz aktualny „Ranking bukmacherów w Polsce”. 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z usług kilku firm bukmacherskich. Jest to wręcz wskazane, choćby dlatego, że rozkładając swoją grę na większą liczbę kont, minimalizujesz ryzyko otrzymania indywidualnego limitu stawek od bukmachera. Dzięki temu można też zawsze obstawić zakład u tego bukmachera, który ma na wybrane zdarzenie najwyższy kurs czy stosować specjalne strategie gry np. obstawiać valuebety, surebety, kontrować zakłady bukmacherskie itp.  

Uwaga!

W Polsce obstawianie zakładów bukmacherskich jest dozwolone tylko u bukmacherów, którzy mają zezwolenie wydane przez Ministra Finansów RP. Gra w innych serwisach bukmacherskich jest zakazana i karalna. Jeśli chcesz sprawdzić, którzy bukmacherzy działają w Polsce legalnie i poznać najważniejsze informacje na ich temat, sprawdź artykuł „Legalni bukmacherzy”.

8. Przyjmij długoterminową perspektywę

W celu osiągnięcia sukcesu w zakładach bukmacherskich niezbędne jest zrozumienie, że stabilne efekty gry przyjdą z czasem – wraz z udoskonalaniem warsztatu typera. Pojedyncze wygrane i przegrane mogą się przeplatać w różnym stosunku, jednak na początku celem gracza powinno być nabywanie konkretnych umiejętności i pogłębianie swojej wiedzy dotyczącej zakładów bukmacherskich, a nie od razu osiąganie ogromnych zysków. Dzięki przyjęciu długoterminowej perspektywy, zmniejszysz wewnętrzną presję związaną z wynikami pojedynczych zakładów i ryzyko, że zaczniesz podejmować impulsywne decyzje pod wpływem np. przegranych zakładów. 

W jaki sposób przełożyć takie podejście do bukmacherki na praktykę? Na pewno należy określić swoje cele długoterminowe, np. to, jaki zysk chcę osiągnąć, do jakiego poziomu chcę zwiększyć swoją skuteczność lub jaki yield chcę uzyskiwać (stopę zwrotu środków finansowych zainwestowanych w zakłady bukmacherskie) – oczywiście w zdefiniowanej perspektywie czasowej (np. w ciągu roku). Natomiast żeby osiągnąć założone cele, trzeba działać według zaplanowanej strategii obstawiania, która uwzględnia wytyczne np. co do stawkowania, rodzaju stawianych zakładów czy rozłożenia ich w czasie. Z czasem, jeśli strategia nie przynosi większych rezultatów, można ją w przemyślany sposób modyfikować (i tu przydaje się omówiona wcześniej analiza historii typów). Ważna jest też wytrwałość, cierpliwość i motywacja do ciągłego doskonalenia. 

Uwaga!

Na etapie wdrażania się dla gracza najcenniejsze powinno być zbierane podczas obstawiania zakładów bukmacherskich doświadczenie, które prędzej czy później zaprocentuje. Dlatego na początku najlepiej jest przeznaczyć na grę niewielki budżet i obstawiać za dość skromne stawki.

9. Korzystaj z bonusów i promocji, ale z głową

Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich - bonusyBukmacherzy mają w swojej ofercie liczne bonusy i promocje bukmacherskie – zarówno dla nowych graczy, jak i stałych użytkowników. Warto z nich korzystać z kilku względów. Po pierwsze jest to dobry sposób na uzyskanie dodatkowych środków na grę. Promocje u bukmacherów są też bardzo przydatne dlatego, że nowi gracze mogą dzięki nim bez angażowania własnych środków sprawdzić na czym w ogóle polega obstawianie zakładów u danego bukmachera, jak działa jego strona, jak szybko rozliczane są zakłady bukmacherskie itd. Natomiast na późniejszym etapie gry bonusy pozwalają na bezpieczne testowanie nowych, często dość ryzykownych strategii gry. Następnie, jeśli wyniki testów będą obiecujące, można te metody wdrożyć do obstawiania zakładów za środki depozytowe. 

Co konkretnie oferują bukmacherzy online? W ofercie znaleźć można zupełnie darmowe zakłady, które umożliwiają obstawianie zdarzeń bez udziału własnych pieniędzy gracza i bonusy od depozytu, które zwiększają wpłacone przez typera środki (np. bonus 100% podwaja je). Dzięki tego typu promocjom można uzyskać wygrane bez ryzykowania prywatnymi pieniędzmi. Są też inne opcje – m.in. zakłady bez ryzyka (w razie przegranej stawka zakładu wraca na konto gracza), „gra bez podatku” (kwotę podatku pokrywa bukmacher, więc wygrana jest większa), zwiększone kursy zakładów (co także zwiększa potencjalną wygraną), zwiększone wygrane z zakładów akumulowanych, rankingi graczy z atrakcyjnymi nagrodami, programy lojalnościowe itd. 

Wszystko to wygląda bardzo kusząco, trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy bonus bukmacherski jest tak naprawdę atrakcyjny. Gracz powinien zawsze sprawdzić, jakie są warunki obrotu bonusu (ile razy musi za niego zagrać, zanim pieniądze będą mogły zostać wypłacone) i jakie są dodatkowe warunki regulaminowe (np. jaki jest czas na wykorzystanie bonusu). Jeśli przykładowo promocja wymaga zagrania także za depozyt, a jej warunki są trudne do spełnienia, bardziej prawdopodobne staje się, że w efekcie typer straci pieniądze, a nie je zyska. 

Uwaga!

Bukmacherzy internetowi oferują graczom bonus powitalny, który umożliwia zapoznanie się z ofertą zakładów przy wykorzystaniu środków bonusowych. Niektórzy z nich oferują też specjalny rodzaj promocji, czyli kod promocyjny. Kod ten można wpisać podczas zakładania konta gracza w specjalnym polu formularza, dzięki czemu często można uzyskać dodatkowy bonus lub zwiększyć kwotę podstawowego bonusu powitalnego. Jeśli interesują Cię tego rodzaju promocje bukmacherskie, sprawdź aktualne kody promocyjne najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce.

10. Stale się ucz i rozwijaj umiejętności

Nie tylko początkujący typerzy, ale też doświadczeni gracze powinni stale pracować nad swoimi umiejętnościami i nie przestawać się uczyć, ponieważ zawsze można mieć jeszcze lepsze wyniki. Poza tym dzisiejszy świat zmienia się niezwykle szybko, a nowe trendy, narzędzia i możliwości pojawiają się także w bukmacherce. Jeśli nie chcesz zostać w tyle, musisz starać się być na bieżąco. 

Zasady obstawiania zakładów bukmacherskich - nauka

Warto korzystać z różnych źródeł informacji i odmiennych sposobów samodoskonalenia. Można czytać specjalistyczne książki na temat bukmacherki i obstawianego sportu, czytać profesjonalne artykuły na stronach internetowych poświęconych tej tematyce, śledzić związane z bukmacherką wpisy na blogach i w mediach społecznościowych itd. Świetnym sposobem na doskonalenie swoich kompetencji w zakresie obstawiania jest także uczestniczenie w dyskusjach na różnego rodzaju forach i grupach bukmacherskich – wymienianie poglądów co do konkretnych meczów, dyskutowanie nad typami, dzielenie się doświadczeniami związanymi ze stosowaniem np. Konkretnych strategii czy technik obstawiania zakładów, systemów stawkowania itp.  

Wdrożeni w świat zakładów bukmacherskich gracze powinni do tego dokładać jeszcze bardziej zaawansowane środki samorozwoju. Dla przykładu, można wspomagać się specjalnymi narzędziami i oprogramowaniem służącym do analizy danych sportowych i kursów bukmacherskich czy spróbować swoich sił w dokonywaniu mocno zaawansowanych analiz statystycznych, takich jak np. analiza regresji. Ciągle warto też testować nowe strategie gry, eksperymentować i wyciągać wnioski.

Uwaga!

Wiedza jest szalenie ważna, jednak w bukmacherce chodzi przede wszystkim o to, by umieć przekuć zdobytą wiedzę w umiejętności, dzięki którym będziesz coraz skuteczniej obstawiać zakłady bukmacherskie.