Dziś jest: 12 czerwca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Drony rozdały koszulki Legii. Akcja bukmachera Fortuna 

Dron przekazuje torebkę Fortuny przechodniowi
Źródło: kanał na Youtube bukmachera Fortuna

Bukmacher Fortuna przeprowadził bardzo ciekawą akcję marketingową, w której udziały wzięły nowe koszulki Legii Warszawa i… drony. Fortuna jest sponsorem głównym warszawskiego klubu piłkarskiego, a cała akcja związana była właśnie z premierą nowych koszulek Legionistów.  

O tym, jak Fortuna zaprzęgła do roboty drony 

Jak widać, bukmacher Fortuna świetnie rozumie, że dziś dobry marketing to podstawa, a żeby zwrócić na siebie uwagę, trzeba działać niekonwencjonalnie. Oczywiście Fortuna mogła rozdać koszulki sponsorowanego klubu zwyczajnie „z ręki” np. przed meczem Legii albo zrobić kolejny konkurs na Facebooku – ale wtedy zapewne nie miałoby to takiego potencjału medialnego. Dlatego do akcji promocyjnej Fortuny zaangażowane zostały… drony. Jak podaje bukmacher Fortuna, drony trafiły do wszystkich 18 dzielnic stolicy, gdzie wzbudziły zaciekawienie i zdziwienie przechodniów. 

Jak przebiegało wydarzenie, możemy zobaczyć na filmiku, który bukmacher Fortuna zamieścił na swoich kanałach w mediach społecznościowych. Widać na nim moment, gdy drony startują ze stadionu Legii i lecą w różne części Warszawy, niosąc tajemnicze torebki z napisem „Fortuna”. W kolejnych zbliżeniach widzimy, jak drony „wręczają” prezenty zaskoczonym przechodniom. Jak już się zapewne domyślacie, w torebkach kryją się najnowsze koszulki Legii Warszawa. 

Oczywiście to, czy drony przekazały premierowe koszulki Legionistów w ręce przypadkowych osób czy zatrudnionych do nagrania aktorów, jest osobną sprawą. Po obejrzeniu filmu promocyjnego oczywistym jest, że celem akcji było nakręcenie wciągającego spotu w świetnej jakości, a nie samo rozdawnictwo gadżetów fanom sponsorowanego klubu. Misja ta w naszej opinii okazała się sukcesem, ale kibice Legii mogą czuć się zawiedzeni, że koszulka ulubionego klubu nie stała się ich własnością… Może w kolejnej odsłonie akcji bukmacher Fortuna ponownie sięgnie po drony, ale tym razem postawi na spontaniczność? A może już niebawem do najbardziej zagorzałych i lojalnych fanów wyrazy wdzięczności Wojskowych trafią w inny sposób? Na razie możemy tylko z zaciekawieniem czekać na kolejny marketingowy ruch Fortuny – z dronami czy bez. 

Drony w marketingu 

Drony są od pewnego czasu szeroko wykorzystywane na wielu polach: w wojsku, policji, ratownictwie, telekomunikacji, rolnictwie, na potrzeby geografii, kartografii, fotografii i filmu… Wymieniać można długo, a co rusz pojawiają się kolejne pomysły na zastosowanie dronów. Trzeba też podkreślić, że chociaż bukmacher Fortuna zasłużył na pochwałę za interesującą koncepcję na akcję promocyjną, nie jest przecież prekursorem w wykorzystaniu dronów do celów marketingowych. Na jego plus trzeba jednak zaliczyć, że – zgodnie z naszą wiedzą – przynajmniej w polskiej branży bukmacherskiej to Fortuna użyła dronów do kampanii promocyjnej tego typu jako pierwsza.  

Jeśli chodzi o marketing, drony najczęściej ułatwiają np. nagrywanie świetnych wizualnie spotów czy wykonywanie efektownych zdjęć, ale ostatnio coraz częściej stanowią też nośniki reklamy. Na polskim rynku jest już wiele firm oferujących powietrzną reklamę z wykorzystaniem drona, który unosi banner reklamowy. Ale jest też sporo przykładów niesztampowych pomysłów na promocję realizowaną przy użyciu dronów. Przykładowo w Brazylii firma Dove wykorzystała drony, by przekazać kobietom w ciąży i mamom niemowlaków paczki z pieluszkami i kosmetykami do pielęgnacji maluchów. Posłużyła się przy tym – uwaga – dronami przypominającymi bociany. Warto kombinować w tym kierunku i następnym razem, gdy Fortuna lub inny bukmacher sięgnie po drony w celach marketingowych, zaplanować akcję promocyjną tak, by przy okazji skorzystali na niej prawdziwi kibice sportowi. 

Bukmacher Fortuna 

Bukmacher Fortuna to legalny operator zakładów bukmacherskich w Polsce, który działa w naszym kraju od 1996 r., a przez Internet od 2012 r. (numer aktualnego zezwolenia to PS4.6831.22.2017). Ponieważ zgodnie z polskim prawem, aby móc obstawiać zakłady bukmacherskie online, należy założyć konto gracza, również w Fortunie konieczna jest rejestracja indywidualnego konta. Jeśli masz zamiar założyć konto online, w formularzu rejestracyjnym podaj honorowany przez bukmachera Fortuna kod promocyjny, by uzyskać specjalny bonus powitalny.  Informacje na temat kodu znajdziesz tutaj: Fortuna kod promocyjny.

Fortuna jest także bardzo ważnym sponsorem polskiego sportu, aktualnie sponsoruje m.in. Legię Warszawa, Pierwszą Ligę Piłkarską i Polską Reprezentację w Skokach Narciarskich. 

 

Komentarze