Zakłady bukmacherskie na mecz Meksyk – Polska. Kluczowy mecz Biało-Czerwonych na mistrzostwach!

Przed mundialem reprezentacja Polski zagrała towarzysko z Chile. 16.11.2022.
Autor: Andrzej Lange, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.

W XXI wieku Polska nie ma najlepszych wspomnień z turniejów o mistrzostwo świata, ale Biało-Czerwoni chcą przełamać tę passę. Mecz z Meksykiem może być kluczowy w kontekście ewentualnego awansu z grupy. Jak ten mecz widzą bukmacherzy? Jak wyglądają kursy przedmeczowe?

Najważniejszy mecz

Zazwyczaj udział Polski w mundialach dzielono na mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Tym razem układ terminarza sprawił, że pierwszy mecz może być czymś łączącym oba pierwsze punkty. Polska i Meksyk mają, a przynajmniej tak przewidują bukmacherzy, walczyć między sobą o awans do 1/8 finału. Zdecydowanym faworytem grupy jest Argentyna. Dlatego też kursy na mecz Meksyk – Polska sporo mówią o tym, jaka jest waga tego pojedynku.

Bukmacherzy nie mają wyraźnego faworyta w tym meczu. Zarówno Polska jak i Meksyk mają swoje mocne i słabe strony. Warto je przeanalizować, zanim wytypujemy u bukmacherów rozstrzygnięcie tego pojedynku.

Reprezentacja Polski nie rzuca na kolana swoim stylem, ale na mundialu liczy się wynik. Wie o tym doskonale Czesław Michniewicz. Wiedzą także bukmacherzy, którzy dają naszej kadrze minimalnie większe szanse na wygraną. Trzeba jednak podkreślić raz jeszcze, że przedmeczowe kursy są bardzo zbliżone.

Gdzie są mocne strony Polaków? Na pewno największą gwiazdą jest Robert Lewandowski, który jednak do tej pory nie ma na swoim koncie gola na mistrzostwach świata. W świetnej formie jest też Piotr Zieliński, a sporo można oczekiwać po dyspozycji młodych zawodników jak Nicola Zalewski, Jakub Kiwior, Jakub Kamiński czy Michał Skóraś. Daj ostatni mogą być jokerami na mecz z Meksykiem.

Więcej problemów Polska ma w środku pola, gdzie pod nieobecność Jacka Góralskiego i Jakuba Modera najperwniej zagra dwóch z trzech graczy – Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik i Szymon Żurkowski. Ten ostatni nie popisał się w meczu z Chile, ale bukmacherzy przewidujący skład na Meksyk wcale nie skreślają go z listy potencjalnych graczy do wyjściowego składu.

W obronie nadal nie jest pewne jak zagra Polska. Wychodząc na trzech obrońców można się spodziewać, że na placu gry zameldują się Jakub Kiwior, Kamil Glik oraz Jan Bednarek. W ustawieniu z czterema piłkarzami z tyłu jeden z nich zapewne zacznie mecz na ławce rezerwowych. Najbardziej doświadczeni defensorzy w polskiej kadrze ostatnio mało grali, co także może być problemem i szansą dla Meksyku.

Drużyna prowadzona przez Tatę Martino nie jest jednak nie do ogrania. Meksyk również ostatnio nie imponuje formą, nawet w meczach gdy był wyraźnym faworytem bukmacherów. Część graczy jest już zaawansowana wiekowo, inni dopiero wracają po urazach. Meksykanie na pewno górować będą wyszkoleniem technicznym, ale przy stałych fragmentach gry Polska ma więcej argumentów fizycznych. Bukmacherzy typują, że mecz nie będzie obfitował w wiele goli, zatem właśnie bramka np. po rzucie rożnym może decydować o końcowym rozstrzygnięciu. Przed meczem typy układają się mniej więcej pół na pół.

Po równo rozkłada się także dotychczasowy bilans meczów bezpośrednich Polski z Meksykiem. Graliśmy łącznie osiem meczów. Trzy razy wygrała Polska, trzy razy Meksyk a dwukrotnie mecze kończyły się remisem.

Kursy bukmacherskie na mecz Meksyk – Polska

Betfan: Meksyk – 2.79, remis – 3.00, Polska – 2.79
Fortuna: Meksyk – 2.90, remis – 3.05, Polska – 2.70
Superbet: Meksyk – 2.80, remis – 3.10, Polska – 2.80
Etoto: Meksyk – 2.85, remis – 3.05, Polska – 2.75
Fuksiarz: Meksyk – 2.80, remis – 3.10, Polska – 2.70
Noblebet: Meksyk – 2.80, remis – 3.20, Polska – 2.75
STS: Meksyk – 2.80, remis – 3.15, Polska – 2.80

Mistrzostwa Świata. Mecz Meksyk – Polska. Kiedy? Gdzie oglądać?

Mecz Meksyk kontra Polska odbędzie się we wtorek, 22 listopada. Początek o godzinie 17:00. Transmisja w TVP 1 oraz TVP Sport.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *