WTA. Kobiecy finał US Open możesz typować u legalnych bukmacherów. Kto jest faworytem?

W sobotę, 12. września odbędzie się finał kobiecego turnieju US Open w tenisie ziemnym. W decydującym meczu zmierzą się ze sobą Naomi Osaka oraz Wiktoria Azarenka. Wyjątkowa edycja zmagań, która odbywa się bez udziału publiczności, dobiega zatem końca. Kto wygra? Bukmacherzy przygotowali kursy na finałowy mecz.

Cisza turnieju Wielkiego Szlema

Bez kibiców, bez kilku istotnych nazwisk – tak odbywa się tegoroczny turniej US Open na kortach w Nowym Jorku. W finale singlistek o końcowy triumf powalczą Naomi Osaka i Wiktoria Azarenka. Takie zestawienie powoduje, że kibice mogą liczyć na mecz pełen emocji – i to pomimo specyficznej atmosfery na pustych trybunach.

Co ciekawe, obie Panie miały zagrać ze sobą kilkanaście dni temu w finale turnieju… w Nowym Jorku (przeniesiony z powodu pandemii z Cincinnati). Wówczas z powodu kontuzji musiała wycofać się Naomi Osaka i pochodząca z Białorusi Azarenka cieszyła się z turniejowego zwycięstwa. Pierwszego po dość długiej przerwie.

Obie zawodniczki nie miały okazji rywalizować ze sobą zbyt często w głównym cyklu. Osaka wygrała ostatnie dwie bezpośrednie konfrontacje (nie licząc walkoweru z Nowego Jorku). Tu jednak trzeba zaznaczyć, że mecze odbywały się na kortach ziemnych podczas turnieju w Rzymie i French Open. Na twardej nawierzchni wygrała Azarenka, ten mecz odbył się jednak w roku 2016. Od tego czasu Osaka zaliczyła progres, z kolei Białorusinka nie jest już tak wysoko w rankingu. Obecnie Japonka zajmuje 9. miejsce w rankingu WTA, Azarenka jest 27.

Rozstawiona z „4” w US Open Naomi Osaka w 1. rundzie pokonała rodaczkę Doi. Następnie wygrywała z Giorgi i Kostjuk. Wszystkie te mecze były trzysetowymi starciami. 2-0 wygrała dopiero z Kontaveit i Rogers w 1/8 i 1/4 finału. W półfinale 2-1 ograła Brady.

Droga Azarenki do finału była trudniejsza. Białorusinka ograła na otwarcie turnieju Haas 2-0. Gładko uporała się również z Sabalenką, która była rozstawiona z „5”. W kolejne rundzie ograła Igę Świątek a w 1/8 Muchovą. Ćwierćfinał to 2-0 w rywalizacji z Mertens. W półfinale z Sereną Williams Azarenka dość gładko przegrała 1. seta, 1-6. Jednak potrafiła się podnieść i wygrać kolejne 6-3, 6-3 i tym samym awansowała do finału.

Wyżej notowana Naomi Osaka jest faworytką finału US Open, ale patrząc na drogę Azarenki do finału nie można lekceważyć Białorusinki.

WTA. Finał US Open – zobacz kursy

BetFan: Osaka – 1.57, Azarenka – 2.35
Fortuna: Osaka – 1.60, Azarenka – 2.43
Etoto: Osaka – 1.58, Azarenka – 2.40
BetClic: Osaka – 1.60, Azarenka – 2.41
LVBet: Osaka – 1.57, Azarenka – 2.35
Totalbet: Osaka – 1.57, Azarenka – 2.37
STS: Osaka – 1.60, Azarenka – 2.35
Forbet: Osaka – 1.70, Azarenka – 2.16
NobleBet: Osaka – 1.54, Azarenka – 2.45
eWinner: Osaka – 1.56, Azarenka – 2.39
PZBuk: Osaka – 1.58, Azarenka – 2.40
Totolotek: Osaka – 1.60, Azarenka – 2.25
SuperBet: Osaka – 1.65, Azarenka – 2.30
BetX: Osaka – 1.57, Azarenka – 2.42

WTA. Finał US Open – kiedy? Gdzie oglądać?

Finał odbędzie się w sobotę, 12. września. Mecz rozpocznie się około godziny 22:00 polskiego czasu. Transmisja w Eurosport.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *