Włochy – Szwajcaria. Faworyt pójdzie za ciosem?

Ciro Immobile świętuje po wygraniu meczu pierwszej rundy grupy A UEFA EURO 2020 z Turcją, 11 czerwca 2021
EPA/Alessandra Tarantino / POOL
PAP/EPA.

Reprezentacja Włoch kapitalnie zaprezentowała się w meczu otwarcia, gdzie rozbiła 3:0 Turcję. Apetyty włoskich kibiców zostały rozbudzone, a eksperci i bukmacherzy są zgodni – Włosi mogą być wymieniani w ścisłym gronie faworytów do gry w finale. W drugim meczu w turnieju muszą potwierdzić dyspozycję mierząc się ze Szwajcarią. Areną środowej potyczki będzie Stadio Olimpico w Rzymie.

Już nie catenaccio

Postrzeganie włoskiej reprezentacji zmieniło się diametralnie na przestrzeni ostatnich lat. Wciąż są niezwykle skuteczni w defensywie i od 9 spotkań nie stracili bramki. Dorzucili jednak wiele polotu w linii ofensywnej. Kreują dużo sytuacji bramkowych, często strzelają na bramkę, mają niezwykle kreatywnych zawodników w drugiej linii. Pod wodzą Roberto Manciniego robią ustawiczne postępy i wydaje się, że idealnie trafili z formą na mistrzostwa. Właściwie trudno znaleźć w ich składzie słaby punkt. Od defensywy, przez drugą linię, aż po ofensywę są bardzo dobrze zbilansowani i w każdej formacji mają zawodnika klasy światowej. Zespół, który dotychczas kojarzył się z wielkimi piłkarzami, ale wtłoczonymi w sztywne ramy taktyczne stał się ekipą, którą ogląda się z ogromną przyjemnością.

Falstart

Bukmacherzy typowali, że Szwajcaria raczej poradzi sobie z trapioną licznymi problemami reprezentacją Walii. Jednak boisko dokonało weryfikacji tej tezy i Helweci, choć przez większość meczów lepsi, to kropki nad „i” postawić nie potrafili, a mecz zakończył się remisem 1:1, który z przebiegu spotkania bardziej zadowala Walijczyków niż Szwajcarów. To stawia ich w dość niewygodnej sytuacji, bo jeśli przegrają z Włochami, to przed ostatnią kolejką będą mieli na swoim koncie ledwie 1 punkt i w perspektywie mecz ostatniej szansy z Turcją. Scenariusz ten jest wielce prawdopodobny, bo eksperci typują, że o punkty w meczu z Włochami będzie im niezmiernie trudno.

Liczba bramek 2,5 – kursy bukmachera STS:
powyżej – 2.22, poniżej – 1.67,

Obie drużyny strzelą gola – kursy bukmachera STS:
TAK – 2.27, NIE – 1.64,

Immobile zdobędzie bramkę – kursy bukmachera STS:
TAK – 2.50,

Kolejny remis?

Historia pokazuje, że mecze Włochów i Szwajcarów są zazwyczaj wyrównane i kończą się remisami. Jednak obie ekipy nie mierzą się zbyt często. Ostatni ich mecz o punkty miał miejsce w 1999 roku. Później toczyli wyłącznie boje towarzyskie.

Kursy bukmacherskie na mecz Włochy – Szwajcaria

STS: Włochy – 1.60, remis – 3.75, Szwajcaria – 6.30
Betfan: Włochy – 1.64, remis – 3.70, Szwajcaria – 5.70
Fortuna: Włochy – 1.63, remis – 3.77, Szwajcaria – 6.60
Etoto: Włochy – 1.63, remis – 4.00, Szwajcaria – 6.40
NobleBet: Włochy – 1.62, remis – 3.90, Szwajcaria – 6.25
eWinner: Włochy – 1.62, remis – 3.85, Szwajcaria – 6.06
Superbet: Włochy – 1.60, remis – 3.95, Szwajcaria – 6.60
PZBuk: Włochy – 1.54, remis – 4.05, Szwajcaria – 6.50
Totalbet: Włochy – 1.62, remis – 3.85, Szwajcaria – 6.00
Betclic: Włochy – 1.61, remis – 3.80, Szwajcaria – 6.00
LVBet: Włochy – 1.60, remis – 3.95, Szwajcaria – 6.25
Fuksiarz: Włochy – 1.60, remis – 3.80, Szwajcaria – 6.00

Włochy – Szwajcaria. Kiedy mecz? Gdzie oglądać?

Mecz we wtorek, 16 czerwca. Początek o godzinie 21:00. Transmisja na TVP.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *