Typy bukmacherskie (piłka nożna) na 22 maja 2019 – Zyzio

Typuje: Zyzio

Puchar Chorwacji, finał
Dinamo Zagrzeb – Rijeka 1
– kurs ok. 1.70, bukmacherzy: STS – 1.72, Fortuna – 1.68, LV Bet – 1.59
– godzina rozpoczęcia meczu: 18:00

Puchar Rosji, finał
Lokomotiv Moskwa – Ural Jekaterinburg 1
– kurs ok. 1.73, bukmacherzy: STS – 1.75, Fortuna – 1.72, LV Bet – 1.72
– godzina rozpoczęcia meczu: 17:30

Łączny kurs tego kuponu u niektórych bukmacherów:
STS: 1.72 x 1.75 = 3.01
Fortuna: 1.68 x 1.72 = 2.89
LV Bet: 1.59 x 1.72 = 2.73

 

Analiza typowanych meczów

Dinamo Zagrzeb – Rijeka

Mecz finałowy o Puchar kraju to nie jest miejsce na błędy. Na ogół zwycięsko z tych starć wychodzą bardziej doświadczone drużyny. W tym roku w meczu finałowym spotkają się Dinamo Zagrzeb oraz Rijeka. Drużyna z Zagrzebia to 19 krotny mistrz Chorwacji i 15 krotny zdobywca krajowego pucharu. Ich rywal do zdecydowanie mniej utytułowany zespół – mający na swoim koncie zaledwie jeden puchar kraju oraz jedno mistrzostwo. Nie należy jednak z góry skreślać drużyny z Rijeki – ponieważ sukcesy te święciła nie tak dawno – bo w 2017 roku a w roku 2018 i 2019 zdobywała wicemistrzostwo kraju. Rijeka wygrywając mistrzostwo w 2017 przerwało niesamowitą serię 11 mistrzostw z rzędu Dinama Zagrzeb, czym na pewno nie uzyskali sympatii u jutrzejszych rywali. Tyle historii.

Jak zatem obie drużyny radzą sobie w tym sezonie? Mistrzem Chorwacji po raz kolejny zostanie drużyna z Zagrzebia. Na 35 spotkań ligowych tylko dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali. Na jedną kolejkę przed końcem mają aż 23 punkty przewagi nad drugą w tabeli Rijeką. Mecze bezpośrednie pomiędzy tymi rywalami zakończyły się zwycięstwem Zagrzebia w meczu domowym 3-1 oraz  remisem 0-0 w meczu wyjazdowym, gdzie zwycięstwa bliżej była drużyna z Zagrzebia.

W finale stawiam na drużynę z dużo bogatszą historią i lepszą obecnie  zarówno w meczach bezpośrednich jak i na przekroju całego sezonu.

 

Lokomotiv Moskwa – Ural Jekaterinburg

Mecze finałowe mają to do siebie, że żadna drużyna nie lekceważy swojego przeciwnika. Lokomotiv Moskwa to klub z dużo dłuższą historią nich ich przeciwnik – Ural. Siedmiokrotny zdobywca Pucharu Rosji w kolejnym finale ma szansę na zdobycie tego pucharu po raz ósmy, czego dotychczas nie dokonała żadna rosyjska drużyna. Na drodze moskiewskiej drużynie stanie drużyna która tylko jednokrotnie dotarła do finału tych rozgrywek i UWAGA – przed dwoma laty marzenia o pucharze odebrał im ten sam rywal, którego napotkają na swojej drodze 22 maja 2019 roku.

Mój typ na ten mecz to zwycięstwo Lokomotivu Moskwa. Jest to klub z dłuższą tradycją, natomiast Ural przez wspomniane dwa lata nie zrobił większych postępów. Liga Rosyjska jeszcze się nie skończyła, pozostała jedna kolejka do końca. Wiadomo już jednak że drużyna z Moskwy zagra przynajmniej w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i do końca powalczy o wicemistrzostwo kraju natomiast drużyna Uralu skończy ten sezon w dolnej połowie tabeli z ujemnym bilansem bramkowym. Obecna forma drużyn? Drużyna z Moskwy zdobyła 10 punktów w ostatnich pięciu meczach, drużyna z Uralu nie odnotowała zwycięstwa od 4 spotkań. Co ciekawe obie drużyny spotkały się 19 maja i na stadionie Uralu padł wynik 2:2. Skoro Ural nie potrafił wygrać u siebie z rywalem – to na neutralnym obiekcie łatwiej nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *